תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

אייל לוסטיג

פתרון הבעיות יגדיל את כמות הקהל

בשני העשורים האחרונים אני עוקב אחרי כדורסל הנשים וזכיתי במהלך אותן שנים להכיר ולראות במו עיניי שחקניות ישראליות אדירות שקצרה היריעה מלציין את כולן כאן. לפני כ 5 שנים התחלתי ללכת באופן רצוף למשחקי הליגה הישראליות ולמשחקי הנבחרת. נכחתי כמעט בכל המגרשים של הקבוצות למעט בית דני. לצערי הליגה סובלת מכמה בעיות גדולות ודי קבועות שצריך לפתור על מנת שכמות הקהל תגדל וכך גם הסיקור העיתונאי:

1. שעות המשחקים –  לא מתיימר לדעת מהם השיקולים בקביעת משחקים לשעה 6 בערב מצד האיגוד או המנהלת אבל הדבר מקשה על הקהלים להגיע למגרשים, מעין זלזול בצופים, מה שבא במיוחד לידי ביטוי בכך שבעונה החולפת בסדרת הגמר, אחד המשחקים בין מכבי אשדוד לאליצור רמלה החל בשעה 5 בערב.

2. העדר כיסוי תקשורתי הולם –  ערוץ הספורט משדר רק את המשחק המרכזי, ולא מתקצר את יתר המשחקים, מה שמוביל לכך שאין תוכנית סיכום למחזור בדומה לחמישיות. בעבר נטען שישנם מגרשים שלא ניתן לשדר מהם כמו היכל אמסטרדם שבו הפועל פתח תקווה אירחה את משחקיה עד לאחרונה, אולם כאשר אליצור נתניה הייתה לפני מספר שנים בליגת העל לגברים, היא אירחה את משחקיה בקופסל שהוא אינו מגרש אידיאלי לשידור ממנו ועדיין ערוץ הספורט שידר ממנו.  

מצד שני הקבוצות מצלמות את המשחקים באופן פרטי לצורכי סקאוטינג ויכולות במקביל להעביר את שידור המשחק ביוטיוב .

3. רמת המתקנים – אולם גן נחום שבו הפועל ראשון מארחת הוא מיושן. מדוע הקבוצה לא מארחת בבית מכבי או בנחלת יהודה?.  כך גם הדברים אמורים לגבי מכבי רעננה שאירחה בסוף שנות ה 90 משחקיה באולם לב הפארק ובשנים האחרונות בהיכל אביב, מדוע לא להעביר את משחקי הקבוצה להיכל מטרווסט? 

4. אי קיומן של מסיבות עיתונאים – בעבר מכבי אשדוד והפועל פתח תקווה ערכו מסיבות עיתונאים בהן מאמן הקבוצה והקפטנית סיפרו על הסגל שנבנה ועל המטרות לעונה. לטעמי  יש צורך לקיים אירועים מסוג זה שישודרו בשידור ישיר בכדי שהקהל יכיר את הקבוצות.

5. אורך הליגה –  ליגת העל מסתיימת גג בסוף אפריל, בזמן שהליגה הלאומית מסתיימת בערך חודש וחצי לאחר מכ. הליגה קצרה מדי ולחלק מהקבוצות בפלייאוף העליון והתחתון אין על מה לשחק. לפני 3 עונות נפתחה הליגה עם 8 קבוצות וכיום כאשר יש 10 קבוצות בליגה , חייבים לשחק 3 סיבובים כפי שיש בליגה לגברים ואז לקיים סדרות החל מרבע הגמר ועד לגמר.

6. איכות המזנונים – בחלק מהאולמות אין אפשרות לרכוש אוכל ושתייה מכיוון שהמזנון סגור במהלך משחקי הנשים, אין שום הצדקה לכך.

7. חיבור בין הקבוצה הבוגרת לקבוצות הנוער – על מנת שתיווצר הזדהות עם הקבוצה הבוגרת, יש לדאוג לכך ששחקניות קבוצות הילדים והנוער השונות יגיעו למשחקים  כפי שהיה בעבר וכך תגדל כמות האוהדים של הקבוצות.

8. העדר ראיונות עם שחקניות ומאמנים בליגה –  לאורך העונה השחקניות והמאמנים מתראיינים אך ורק לפני ואחרי משחקים למשך דקות. אין כמעט ראיונות שמתקיימים  לאורך העונה באתרים השונים או בעיתונים, כך קהל חדש לא זוכה להכיר את השחקניות הצעירות שאמורות להוביל את הכדורסל קדימה. 

אני מאמין שבמידה והבעיות הללו או חלקן יפתרו, כמות הקהל והעניין בליגה תלך ותגדל כפי שהיה באמצע שנות ה 90. הכדור נמצא בידיים של מקבלי ההחלטות, הלוואי וכך אכן יקרה.

Leave a comment