תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

ליעד – סואץ קרני

למה במונדיאל כן ואצלנו עדיין לא?

טור דעה

מונדיאל הנשים הותיר בי חותם. בעיקר נתן לי תקוה. המונדיאל ובכלל השנים האחרונות בכדורגל נשים בעולם הראה מה יכול לקרות כאשר מושקעים המון משאבים ומחשבה. 1.1 מיליארד צופים לא טועים. פי 2 מהמונדיאל הקודם. פיפא בהחלטה אסטרטגית לפני כמה שנים הגיעה למסקנה ש"שווה" לה לנ\השקע בכדורגל נשים. זה התחיל עוד במונדיאל הקודם המשיך בליגת האלופות לנשים ובליגות המקצועניות במדינות החזקות כגון ספרד, צרפת, אנגליה, איטליה והולנד. ועדיין נכון הפערים בשכר ובסכום הזכייה במונדיאל הם ענקיים אבל המונדיאל הזה הרגיש כמו צעד חשוב וגדול קדימה. כאשר האוהדים באיצטדיון שאגו לנשיא פיפא שעלה לכר הדשא להעניק את גביע העולם EQUAL PAY אני בטוחה שהוא שמע והפנים ושהצעקות עוד יהדהדו במסדרונות פיפא.

ואצלנו לצערי לא הקדישו מספיק תשומת לב לטורניר הכי טוב ששוחק הקיץ, פספוס גדול של התקשורת הישראלית. מאמינה שבמונדיאל הבא זה כבר יהיה ברור שהוא משודר במלואו.  התנהלות התקשורת היא בקשר ישיר ליחס המזלזל בארץ לספורט הנשים ולא מדובר רק על כדורגל נשים אלא על ספורט הנשים בכלל. אחת הסיבות שהאתר הזה WPBASKET הוקם ע"י אנשים שאוהבים את כדורסל הנשים בארץ ורוצים שיהיו מסוקר בצורה ראויה ובולטת. 

התקשורת הרבה פעמים משתמשת בתירוצים כדי להסביר למה היא לא משדרת ספורט נשים כמו "זה לא מעניין, זה לא אטרקטיבי", מונדיאל הנשים הראה לנו שאטרקטיביות זה משהו שניתן לייצר ע"י השקעה ומיתוג נכון. החולצה של נבחרת הנשים של ארה"ב היא חולצת הכדורגל הנמכרת ביותר של נייקי העונה. באליפות אירופה של כדורסל נשים בבלגרד צרפת וספרד שיחקו מול אולם מלא. דבר שני והוא אולי הכי משמעותי, וניתן לראות את המסר הזה בפרסומת האחרונה של נייק לאחר הזכייה במונדיאל(I believe) ההבנה שספורט נשים הוא הרבה יותר מסתם משחק כדורגל, כדורסל או כדורעף. מוסדות המדינה והתקשורת צריכים להכיר בחשיבות של הספורט במשוואה הברורה שספורט נשים=מנהיגות נשים= חברה חזקה ושוויונית יותר. וזה לא קלישאה שהמצאתי זה מוכח מחקרית. אחד המחקרים הכי מרשימים של ארנסט אנד יאנג נמצא ש 96% מהמנהלות הבכירות בעולם העבודה עסקו בספורט תחרותי בתור נערות. מה הנתונים בישראל אתם שואלים. אנחנו מקום אחרון בOECD בפעילות גופנית של בנים ובנות(7.5% בגילאי 15) ב2017. בכיתות ו' רק 18% מכל הילדים עסקו בפעילות גופנית ומתוכם רק 12.4% היו בנות וככל שהגיל עולה המספרים יורדים. 

עיסוק בספורט הוא באמת הדרך המהירה והטובה ביותר לייצר מנהיגות נשית ושינויים חברתיים חיוביים ברמה הארצית. ברמה האישית של כל הורה הערכים שהספורט נותן לילדים ולילדות שלכם יהפכו אותם לאנשים שלמים יותר שיודעים למצות את הפוטנציאל הגלום בהם. 

אז ברור שלא כולן/ם יכולים להגיע למונדיאל אבל הם יכולים לנסות ובדרך ייקרו המון דברים טובים, להן, להם ולכולנו. 

Leave a comment