תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

זרקור – הרצליה הדור הבא – ליהי עזורי

זרקור – ליגת העל
הרצליה הדור הבא – ליהי עזורי היא לא רק הבת של, אלא התוצר הבא של מחלקת הנערות המתחדשת. כתבה שביעית בסדרה

מאת חגי פלק

קרדיט צילום תמונה ראשית: באדיבות בנות הרצליה

קיץ לא קל עבר על מועדון בנות הרצליה. חוסר הוודאות האם הקבוצה הבוגרת תשחק בליגת העל הלך וגבר ככל שסימני הקורונה וחוסר המשאבים התגברו. בסופו של דבר הרצליה תשחק בליגת העל, וכפי שעשתה בשנים האחרונות מאז התפרק האיחוד עם רעננה, תנסה לקדם את שחקניות הבית שלה – דבר שהתחיל כבר בליגה הלאומית בעידן אופיר בנט, קרן מוזס, הדר רפאל ולירון שיפטר. אחרי הרבה שנים שבהן עמית הלמן המנהל המקצועי עבד כדי לבנות דור חדש של שחקניות וכעת יתרכז בבוגרות, אפשר לסמן את הכישרון הבא שצומח במחלקה – ליהי עזורי בת ה-16 שגם היא כבר רשמה הופעת בכורה בליגת העל לפני הפסקת הליגה. וכפי שתבינו בהמשך – היא כאן כדי לתקוע יתד, ולא בגלל הקשר לאביה – מאמן הכדורגל גיא עזורי.

מתי הבנת שאת רוצה להיות שחקנית כדורסל תחרותית והאם זה שהתחלת לשחק בגיל צעיר תרם לך?

"הבנתי שאני רוצה להיות שחקנית תחרותית כשהייתי בחטיבה. העובדה שהתחלתי לשחק בגיל צעיר תרמה לי מאוד בעיקר ליסודות המשחק ולהבין מהר מאוד שאני רוצה לקחת את הכדורסל לרמה הכי גבוהה".

האם הייתה התלבטות לבחור בין כדורסל לכדורגל בגלל שאביך הוא מאמן כדורגל?

"אני אוהבת לשחק מדי פעם כדורגל אבל הכדורסל הרבה יותר משך אותי".

באיזה שלב התחלת להבין שאת שחקנית מובילה ולא שחקנית משלימה?

"בערך מתחילת החטיבה התחלתי להבין שאני שחקנית מובילה".

עמית הלמן, ליהי עזורי והאבא גיא - "אוהבת מדי פעם לשחק כדורגל, אבל הכדורסל משך אותי יותר".
צילום: קרן עזורי

"אוהבת לשחק כדורגל מדי פעם, אבל הכדורסל משך אותי יותר" – ליהי עזורי עם עמית הלמן והאבא גיא. צילום: קרן עזורי.

מבין המאמנים שאימנו ומאמנים אותך בהרצליה – מי את מרגישה שתרם לך רבות להתקדמות ומה לקחת מכל מאמן שאימן אותך

"קודם כל אני חייבת תודה גדולה לעמית הלמן שאיתי כבר 3 שנים שדחף אותי לעבודה קשה ולהבנה מה דרוש משחקנית שרוצה להגיע לרמות הגבוהות. עמית שיפר לי את היכולות האישיות, קידם אותי מאוד במשחק ההגנה ושיפר לי את הקליעה. כמובן שגם קורי קאר שאימן אותי בקבוצה הבוגרת והעביר לי אימונים אישיים. לקחתי ממנו איך לשפר יכולת אישית וטכניקה, ובעיקר את התשוקה שלו לכל אימון ואימון".

היית שנתיים בנבחרת  אתנה ג'וניור שמטרתה לבנות ולקדם את שחקניות העתיד של נבחרות ישראל הצעירות ועם אותן מאמנים. אני רוצה שבשאלה הזו במיוחד תפרטי על הכלים שמקבלת שחקנית בתחילת דרכה במסגרת כזו, מה קיבלת משלושת המאמנים שעבדו איתך ואיך זה הכין אותך לקדטיות?

הדבר המשמעותי בנבחרת היא ההתחשלות וההתמודדות עם השחקניות הטובות ביותר בארץ. יש התמודדות עם המצבים שבקבוצה שלי אני השחקנית המובילה, ובנבחרת אני צריכה להתמודד עם עוד שחקניות טובות ולהילחם על המקום שלי, ועם משברים של לשחק פחות וזה דבר שמחשל ומחזק וגרם לי לעבוד הרבה יותר קשה. קיבלתי משלושת המאמנים – אורן, סיוון וגלעד עוד סגנונות משחק וטקטיקה שונה שכל מאמן הביא איתו בנבחרת ותמיד טוב להתנסות בדברים שונים. זה הכין אותי לקדטיות בכך שנחשפתי לסגנונות משחק שונים והתמודדות עם שחקניות טובות ומגוונות וכך הגעתי לקדטיות מוכנה יותר לסיטואציה".

נעבור לעונה האחרונה בה התחלת לשחק בליגת העל בבוגרות של בנות הרצליה. איך התכוננת לזה – פיזית, נפשית ומנטלית?  

"המעבר מנערות לליגת העל הייתה די טבעית עבורי . התחלתי בהדרגה באימונים עם הבוגרות, המעטפת נתנה לי ביטחון שסומכים עלי ורוצים לקדם אותי. מבחינה פיזית זאת התמודדות שונה לגמרי ממה שהייתי רגילה לפני כן אבל זה גרם לי להשתדרג ולהפוך פיזית ואגרסיבית יותר".

עזורי והלמן – "עמית קידם אותי מאד בכל האספקטים של המשחק" – צילום: קרן עזורי

מתי קיבלת את ההודעה על כך ובאילו דרכים התמודדת? ,

"קיבלתי את ההודעה שאני מתחילה לשחק בבוגרות ליגת העל באמצע השנה שעברה. כמובן ששמחתי מאד. מאחר ואסור לשחק ביותר משתי מסגרות הוחלט לוותר עלי בנערות א' ששיחקו בבית התחתון והמשכתי רק בנערות ב' ובבוגרות".

האם לוח האימונים שלך השתנה בעקבות זאת?

"אכן, לוח האימונים השתנה שהתמקדתי באימונים בקבוצה הבוגרת והגעתי רק לאימון בוקר אחד בשבוע של קבוצת התיכון ומשחק אחד בשבוע עם הנערות ב'".

הקורונה עוד כאן וזה בהחלט מפריע לשגרת האימונים. ספרי לנו מה עשית מתום העונה ועד היום, איך הכנת את עצמך לעונה הקרובה ומה המטרות שלך אישיות וקבוצתיות

"בתום העונה החלו האימונים של נבחרת הנערות, התאמנו כל יום שישי ובעקבות הקורונה האימונים הקבוצתיים היו מעטים. אני מתמקדת מדי יום בעבודה אישית – אימוני כדורסל, אירובי ואימוני כוח. המטרה שלי היא להצליח להשתלב בצורה טובה בקבוצה הבוגרת ולתקוע יתד בליגת העל ולהפוך להיות שחקנית חשובה ומשפיעה בסגל, וכמובן לעזור לקבוצת הנערות במשחקים שאשחק איתן בליגה ולהגיע רחוק באליפות התיכוניים".

עזורי – מתכוונת לתקוע יתד בליגת העל ולהשפיע. צילום: קרן עזורי

נבחרת הנערות 2021 התחילה להתאמן בקיץ האחרון בהדרכת רועי לזר וטלי נוי ועושה רושם שאתן נבחרת מוכשרת מאד שחלקה כבר שיחקה ביחד לפני שנתיים. מהרגשתך האם את חושבת שאתן יכולות להגיע רחוק באליפות אירופה דרג א' בקיץ הבא (בלי להיכנס ל-12 שיטוסו לאליפות אירופה ביוון) ?

"אני חושבת שיש נבחרת מוכשרת מאוד וצוות אימון מצוין. כמובן שאליפות אירופה דרג א' ביוון היא ברמה מאד גבוהה אבל אני חושבת שעם הכנה טובה והכישרון שיש לנו בנבחרת יהיה אפשר להפתיע ולהגיע כמה שיותר רחוק".

לסיום – שאין לנו כדורסל ישראלי ואנחנו צופים וצופות בכדורסל מעבר לים – האם יוצא לך לצפות בסדרות הגמר בנ.ב.א ובליגה המקבילה לנשים?

"אני מנסה לצפות בכמה שיותר כדורסל. בין אם זה יורוליג, נ.ב.א ודאבל יו נ.ב.א, וכמובן הליגות שלנו. אני מאד אוהבת ומתחברת לסגנון המשחק של ים מדר משני צדי המגרש ומאד אוהבת לצפות בו. מאחלת לו שיגיע רחוק ואולי גם ייבחר בדראפט".

"מתחברת לים מדר מבחינת סגנון המשחק משני צדי המגרש" – צילום: עודד קרני – מנהלת ליגת העל לגברים

Leave a comment