תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

סיכום מחזור 14

במסגרת המחזור ה14 קיבלנו הפתעה גדולה כאשר הירוקות מהכרמל שכזכור עברו תקופה קשה הגיעו לרמלה והפתיעו את המוליכה בניצחון חוץ מרשים, ועל הדרך פתחו את המאבק לבית העליון. אתמול ר"ג החמיצה ניצחון חוץ באשדוד ששוב נהנתה מיכולת גדולה של דניאל אדאמס.
ב'אורנים' קיבלנו משחק דרמטי שהסתיים בניצחון דחוק לחולון על רמה"ש בה ערכה אופיר לביא הופעת בכורה טובה. ניצחונות חוץ גם לפ"ת והרצליה רגע לפני המפגש בחמישי.

מאת מערכת wpbasket

צילומים באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

אליצור רמלה – מכבי 'הפניקס' חיפה 75:74

רמלה שעלתה למשחק ללא לייני בנייג'ה הפצועה סיימה את הרבע הראשון ביתרון 16:19. שתי דקות לסיום הרבע השני העלתה שלשה של קורטני דאגלס את חיפה ליתרון 34:35. שלשה של טיפאני מיטשל סגרה את המחצית הראשונה ב-35:37 למארחות.

טיפאני מיטצ'ל מול תמר זינגר. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

הרבע השלישי היה צמוד. טיאנה מולדרו, עם שלשה, דאגה לשלוח את הקבוצות ל-10 הדקות האחרונות המרתקות  ב-51:51.

2:15 דקות לסיום המשחק העלתה פיונדה פיצ'גרלד את חיפה ל-62:68. אליסון הייטאוור צימקה ל-71:66 והמשיכה והקטינה ל-71:68 בזמן של 1 דקה ו-5 שניות לסיום. נעמה שפיר דייקה מקו העונשין וצימקה ל-71:70 כשנותרו 39 שניות לסיום.

מכאן נמשך דו קרב מקו העונשין: קורטני דאגלס דייקה פעמים וקבעה 70:73 , כשנותרו 32 שניות לסיום. נעמה שפיר צימקה ל-71:73 אבל קופי הגדילה ל-71:74 כשנותרו 20 שניות אחרונות.

ניה קופי מול אלכס גיטצ'נקו.. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

רמלה ירדה לפסק זמן. אליסה בארון החטיאה ניסיון לשלשה וקופי הגדילה את היתרון של חיפה ל-71:75 כשנותרו 12 שניות לסיום. מכאן, שלשה של נעמה שפיר צימקה ל-75:74 כשנותרו 3 שניות לסיום והמשחק הסתיים.

לחיפה: ניה קופי 23 (12 כ"ח), טיאנה מולדרו 21 (13 כ"ח), פיונה פיצ'גרלד 14 (7 אס', 6 איב), קורטני דגלאס 12, אופיר קסטן 3, נור כיוף 2. שיחקו ולא קלעו: תמר זינגר ומאי מלכין.

לרמלה: טיפאני מיטצ'ל 25 (8 כ"ח), אליסון היי-טאוור 16, אלכס כהן (7 כ"ח) ונעמה שפיר (8 אס') 12 כ"א , אליסה בארון 6, דרו אדלמן 2, אלכס גיטצ'נקו 1.

עומרי צירלין – יכול לחייך אחרי תקופה לא פשוטה.

המשחק המרכזי 

מכבי בן אשדוד – מכבי עירוני ר"ג 68:69 

דיווחו של ניתאי טויטו

אשדוד הגיעה בכושר טוב למשחק אמש, כשהיא סופרת כבר שבעה ניצחונות רצופים אחרי הקאמבק המרשים מול הפועל פתח-תקווה במחזור הקודם. מהצד השני ניצבת מכבי רמת-גן שאמנם נמצאת בצמרת הטבלה אך מתקשה לשמור על יציבות ולייצר רצף ניצחונות משמעותי.

רמת-גן פתחה את המשחק בצורה טובה וייצר בריחה מהירה כבר בפתיחת המשחק. עדן רוטברג, שביססה את מעמדה כאחת הישראליות הבכירות בליגה, נכנסה טוב למשחק עם שלשה מהירה. השלשה של רוטברג העירה את חברותיה, היידמן דייקה מהקו, טלב והארדן קלעו מחצי מרחק והיתרון של רמת גן כבר על 8, 16-8. בעוד הנקודות מתחלקות בין כמעט על שחקניות החמישייה של רמת-גן, באשדוד שחקנית אחת הייתה מעל כולן, דניאל אדאמס. סל ועבירה שלהן הוסיפה את שלשתה השנייה לערב קרבו את קבוצתה למרחק זריקה אחת בלבד מרמת-גן, 16-13. היתרון של רמת גן נשמר בדקות האחרונות של הרבע, ובסיומו רמת-גן מובילה 18-15.

היתרון של רמת-גן נמחק כבר בפתיחת הרבע כשפטרסון קוברת שלשה, אלא שזאת נענתה בשתי שלשות רצופות, אחת של רוטברג ונוספת של הארדן, והיתרון חזר ל-6, 24-18. במשך דקות ארוכות היתרון של רמת-גן נותר כשהיה כאשר לכל ניסיון חזרה של אשדוד נמצאה תשובה. עדן רוטברג המשיכה להוביל את קבוצתה והגיעה למספר נקודת דו ספרתי עוד לפני סיום המחצית. מן הצד השני המשיכה אדאמס להיות השחקנית המובילה של קבוצתה כשבנוסף גם הישראליות, דיין זליבנסקי, נכנסו למשחק. לבסוף אשדוד הצליחה לייצר כמה עצירות הגנתיות ואדאמס עם חמש נקודות רצופות כמעט והשוותה את התוצאה, 31-30. עדן רוטברג פשוט להטה במחצית הראשונה כשהוסיפה עוד שלשה (3/3 ל-3), היידמן הוסיפה שני אסיסטים לשה והארדן והגדילה את היתרון ל-8, 43-35. אלא שגם הפעם אדאמס הייתה שם והשאירה את קבוצתה במשחק. בסיום המחצית רמת-גן מובילה 43-40.

עדן רוטברג באשדוד – היתרון הזעיר במחצית נמחק כלא היה..באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

גם בפתיחת המחצית השנייה אדאמס המשיכה להיות מעולה, כששוב קרבה את קבוצתה מרחק נקודה מרמת-גן. אולם לאשדוד היה חסר בגרוש ללירה ובמשך ארבע הדקות הראשונות הן התקרבו לרמת-גן אך לא הצליחו לעלות ליתרון. לבסוף הייתה זאת פטרסון עם שלשה שהעלתה את אשדוד ליתרון ראשון במשחק, 46-48. מרגע זה היתרון עבר מצד לצד כששתי הקבוצות קולעות התקפה אחר התקפה. לבסוף ההתקפה של רמת-גן נתקעה ואשדוד הצליחה לייצר בריחה. קייב, שהייתה מאוד אנמית לאורך רוב המשחק, קלעה שלשה והגדילה את היתרון של אשדוד ל-5, 52-57. אחרי רבע שני התקפי נהדר הרבע השלישי אופיין בהרבה איבודי כדור של שתי הקבוצות שעלו לרמת-גן ביתרון. לאורך רוב במשחק רמת-גן הובילה אך לרבע האחרון דווקא אשדוד מגיעה ביתרון, 54-58.

אחרי רבע חלש התקפית, את הרבע המכריע רמת-גן פתחו יותר טוב. ריצת 8-0 בהובלת אלכס הארדן, שהייתה אחרית על כולה, בנקודות או באסיסטים, החזירה את היתרון לרמת-גן, 62-60. גם הפעם אדאמס הייתה שם כדי להעניש עם שלשה נוספת, היתרון חוזר לאשדוד. במהלך הרבע היידמן הגיעה עד הטבעת בקלות, אולם פעם אחר פעם לא הצליחה לסיים מהלכים טובים עם נקודות. הארדן המשיכה להיות המוציאה לפועל העיקרית אצל רועי לזר, ארבע נקודות רצופות שלה השיבו את היתרון 68-66. כבר אמרנו שקייב הייתה די אנמית במשך רוב המשחק אך ברגע האמת היא הייתה שם, ושתי נקודות שלה אחרי ריבאונד התקפה חשוב השוו את התוצאה דקה לסיום המשחק. בדקה האחרונה הלחץ ניכר, שתי הקבוצות לא הצליחו לייצר זריקות טובות עד שאדאמס זכתה בשתי זריקות מקו העונשין, אך דייקה רק באחת. כדור אחרון של רמת-גן עם 14.5 שניות על השעון. התרגיל שסרטט רועי לזר בפסק הזמן עבד מצוין, הילסמן קיבלה כדור נפלא היידמן מתחת לסל אך לא הצליחה לקלוע ולנצח את המשחק. 

דניאל אדאמס מול תמר בר גל. הסנטרית הייתה בשיאה ..באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

 

קלעו לאשדוד: דניאל אדאמס 30 ו-15 כ"ח, אלכסיס פטרסון 15, קאדיג'ה קייב 8, מאי דיין 6, לאה פרביס 4, נועה זליבנסקי וירדן דנן 3 כ"א, אנט סנואו שותפה ולא קלעה.

קלעו לרמת-גן: אלכס הארדן 18 ו-11 כ"ח, נטישה היידמן 18, עדן רוטברג 13, קיילה הילסמן 12 ו-10 כ"ח, טל לב 5, מדיסון שה 2, תמר בר-גל ועידן שלוש שותפו ולא קלעו.

המאמן המנצח גלעד כץ אמר בסיום: "הישראליות שלנו לקחו זריקות טובות שלא נכנסו. אם שחקניות אחרות יהיו טובות יחד עם הטריו הרגיל שלנו, אנחנו יכולות לנצח כל משחק ב-20 הפרש."

בצד המפסיד רועי לזר אמר: "הפסד מאוד כואב, כי המשחק הזה לא שיחקנו טוב בחוץ, וברבע השלישי פשוט היו לנו דקות שלא הצלחנו לייצר מומנטום למרות שליטה בריבאונד ההתקפה. יכול להיות שבחלק מההתקפות היינו צריכים לשחק אחרת, אבל אנחנו על זה ואנחנו מסתכלים קדימה. יש לנו קבוצה צעירה ומחויבת ואנחנו תמיד מנסים ללמוד ולהתקדם."

רועי לזר – הפסד צורב. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

א.ס רמת השרון – אליצור 'ליקה' חולון 81:76. 

דיווחו של חגי פלק

המשחק המרכזי השני של המחזור הפגיש שתי קבוצות שמבחינת ענף הכדורסל עדיין מוגדרות אימפריות. אבל בעוד חולון תיאבק עם אשדוד ור"ג על המקום השני עד סיום העונה, רמת השרון עדיין מחפשת להבטיח את מקומה בבית העליון. בחולון הסבירו את השינויים בסגל בגיוסן של הצעירות יהלי בן הרוש ועדי נורבינד, וקבלתה של ירין סרג' לטכניון. 

מנגד ברמת השרון הספיקו כבר היום לרשום את אופיר לביא באיגוד והרכזת החדשה כבר הספיקה להתלבש הערב במדים החדשים, לראשונה מאז שיחקה בראשון לציון בצבע האדום. ג'קי יאנג הפצועה עדיין ישבה על הספסל, ואילו שובל אור שלום שוחררה. 

רמת השרון עלתה עם קארש, חנון, סירקיס, סימס וקואוטס. האורחות מחולון עם רוט, הופקינס, אורבך, שי קלי והולמס. 

המארחת פתחה טוב את המשחק עם יכולת קליעה טובה מחוץ של חנון וסירקיס. חולון מנגד נשארה צמודה בזכות הגנה טובה יותר של הופקינס ואורבך ושליטה בריב' התקפה. טל נתן שלא היה מרוצה מהקו האחורי שלו חיזק אותו באופיר לביא וסלס. מפיגור 8:3 חולון רצה 0:14 כאשר גם פסק זמן לא עזר לרמת השרון ורכבת חילופים.  השינוי לא הגיע מפסק הזמן ואיבודי הכדור נמשכו כמו גם החטאות של זריקות נוחות. חנון, סימס בשלשה, ולביא בסל הבכורה ירדו בסיום הרבע בפיגור זעיר 19:15. 

הופקינס המשיכה עם היד החמה עם פתיחת הרבע השני, בעוד ברמה"ש סימס התקשתה להיכנס למשחק אבל רמה"ש התחילה לשחק פנימה על קואוטס שסיפקה את התפוקה. סלס בשלשה מהפינה הורידה את הקבוצות לפסק זמן של חולון בפיגור 2 בלבד (22:24, 14). איבוד כדור של סימס הוציא את אלי רבי משלוותו, והזרה הרגועה בד"כ לא טמנה ידה בצלחת. לביא שחזרה הורידה בשלשה את הפיגור לנקודה, אבל חולון המשיכה ללכת פנימה אל הולמס (13 נק') והופקינס (16) והענישה את המארחת על כל איבוד כדור. ההגנה של רמה"ש נראתה כמו בור אחד גדול והקבוצות ירדו למחצית ב-30:39 לחולון. 

צ'לסי הופקינס – מחצית ראשונה בשליטתה. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

קארש פתחה את המחצית השנייה עם סל נאה מחצי מרחק, וקואוטס סחטה מרבר את השלישית. רוט בשלשה החזירה את חולון לדו ספרתי. קואוטס המשיכה לחפור בצבע וסל ועבירה שלה החזיר את רמה"ש לפיגור חד ספרתי (47:38, 24) אבל רק לרגע מאחר וההגנה של רמה"ש המשיכה להיות רכה כמו גם הסגירה לריב' וטל נתן נאלץ לקחת פסק זמן ראשון במחצית השנייה ושוב לחזור להשתמש בספסל הקצר שלו. רמה"ש הסתבכה שוב בבעיית עבירות כאשר קואוטס וחנון ספגו את העבירה השלישית שלהן. רמה"ש עברה ללחוץ על כל המגרש וסיפקה מעט איבודי כדור לחולון. קארש וסימס בשתי שלשות ועוד סל ועבירה החזירו את רמה"ש למשחק, ועוד סיבכו את שי קלי בבעיית עב'. סימס סחטה מרבר את הרביעית, קלעה את הראשונה, החטיאה את השנייה במכוון וסיפקה עוד 2 נק' מריב' ההתקפה ובסיום הרבע השלישי המשחק נפתח מחדש – 59:57 לחולון. 

אופיר לביא – דקות משחק רבות ובכורה סבירה מאד ללא אימונים! צילום: פרטי

חולון פתחה את הרבע האחרון עם ניצול הזדמנויות בשליטה בריב' ההתקפה כאשר הולמס בסל ועבירה הענישה. גם חולון עברה ללחוץ, אבל קואוטס החזירה בסל ועבירה משלה והוסיפה עוד 2 מריב' התקפה. הקבוצות החלו לסבך אחת את השנייה בבעיית עבירות, והמשיכו ללכת פנימה. שי קלי בסל ועבירה שלחה את חנון לספסל בעב' חמישית (63:67, 34). מחאות של אלי לרבי לשופט הבכיר ניר מאירסון נענו בטכני כפול והרחקה מחוץ למגרש. חולון אמרה תודה והמשיכה לדייק מהקו. אופיר לביא בשלשה נוספת מהפינה החזירה את הצבע לספסל המארח, אבל רמה"ש בעבירות לא חכמות המשיכה לשלוח את חולון לקו העונשין. רמה"ש כמעט איבדה כד), ור אבל הרוויחה עבירה משי קלי שהעירה למאירסון וחטפה גם היא טכני ונשלחה בעב' חמישית למקלחת.

סימס מהקו וקארש בסל מפוקפק (טענה לדאבל מספסל חולון) קבעו שוויון זמני, אבל הולמס ואורבך ענו מחצי מרחק + הופקינס עם המון ניסיון הוסיפה חטיפה ועוד 2 מהקו (71:77, 37). קואוטס הוציאה גם מרבר את החמישית אבל מתוך 4 זריקות רצופות קלעה רק 3. סימס באסיסט ענק קואוטס הורידו את הפיגור לנקודה בלבד דקה לסיום. הופקינס הלכה בכוח לטבעת אבל נעצרה ע"י היער הלבן-אדום של המארחת, אבל החזירה בחטיפה גדולה קואוטס לאחר מסירה לא טובה של לביא. קארש שלחה את הולמס לקו העונשין 11 שנ' לסיום ודייקה פעמיים. חולון הלכו לשמירה כפולה והצליחו לגרום לסימס לאבד את הכדור בצעדים. סימס שלחה את שי דורון לסגור עניין מהקו. סימס עוד הספיקה להחטיא שלשה. 

לחולון: סקויה הולמס 27 (7 כ"ח), שי קלי 21 (10 כ"ח), צ'לסי הופקינס 20 (7 אס', 6 איב'!), שי דורון 6, איילה רוט 3, ליעד אורבך ואמי רינת 2 כ"א. שיחקה ולא קלעה: דניאל רבר 

לרמה"ש: אליאנה קואוטס 23 (22 כ"ח!), ג'ני סימס 21 (10 אס', 6 כ"ח), אופיר לביא 10 נק' (4 איב'), דניאל קארש 7 (4 איב'), מרים חנון ושלי סירקיס 6 כ"א, גאיה סלס 3. שיחקה ולא קלעה: סהר דגן. 

מכבי רעננה – בני הרצליה 85:78 

מאת ניתאי טוויטו

בני הרצליה  פתחו את המשחק בסערה, כל ארבעת השלשות הראשונות של הקבוצה נכנסו והן רצו 14-0 תוך פחות מארבע דקות. היתרון הדו ספרתי גרם לרעננה להזעיק פסק זמן מהיר בניסיון לקטוע את הריצה, אל ללא הועיל. היתרון של הרצליה כבר טיפס ל-15 כאשר מייברי קולעת שלשה נוספת. רעננה הצליחה לצמק במעט את ההפרש אחרי סלים של גרזון ודייויס שגרמו להרצליה להזעיק פסק זמן, 22-12 להרצליה. גם פסק הזמן לא עזר להרצליה וגרזון צלפה שלשה כדי להוריד את היתרון לחד ספרתי. אלא שמייברי ענתה מיד עם שלשה נוספת, השלישית שלה, כדי להחזיר את היתרון לדו ספרתי. היתרון נע בין דו לחד ספרתי במשך כמה התקפות, מייברי המשיכה לעשות צרות לרעננה מחוץ לקשת, כשהפעם סחטה עבירה ודייקה שלוש פעמים מקו העונשין, 30-18 להרצליה בסיום הרבע הראשון.

גם לרבע השני מייברי הגיעה נהדר, הסקוררית המובילה של הרצליה הייתה בלי ניתנת לעצירה ונדמה היה שהיא אינה מסוגלת להחטיא. מייברי קלעה שלשה נוספת שהעמידה את היתרון ההולך לגדל של הרצליה על 17, 35-18. אך גם הפעם ברעננה מצאו דרך להישאר עם הראש מעל המים לפני שהן מאבדות את המשחק. ספקטור והולמס הצליחו לצמק את ההפרש חזרה לדו ספרתי, ואחרי ליי-אפ של שוסטר גרזון חסמה את נג'אי, לקחה את הכדור כל הדרך אל הליי-אפ הורידה את היתרון של הרצליה לחמש בלבד. הרצליה הצליחה לברוח שוב אך גם הפעם ברעננה מצאו את הכוחות והצליחו לחזור למשחק, קמילה דייויס שייקה פעמיים מהקו וצמצמה את היתרון של הרצליה ל-4, הנמוך ביותר מאז פתיחת המשחק. סל של נופר שלום חתם את תוצאת המחצית והגדילו מעט את היתרון של הרצליה, 42-36.

בדקות הראשונות של המחצית הראשונה היתרון של הרצליה נשמר כשבכל פעם שרעננה מצליחה להגיע מרחק נגיעה מהשוואת התוצאה, הרצליה מוצאת פתרון. שלשה של גרזון הורידה את הפרש ל-3 בלבד ולהולמס  הייתה הזדמנות להוריד את היתרון לנקודה בלבד אחרי איבוד כדור של פלג פלץ, אך הליי-אפ שלה לא נכנס ונאג'אי החזירה את היתרון של הרצליה ל-5. לבסוף ואחרי מרדף עיקש רעננה הצליחה להשוות את התוצאה, דייויס הולמס קלעו שני ליי-אפים וגרמו להזעקתו של פסק זמן אצל הרצליה, 53-53. מפסק הזמן הרצליה חזרה טוב יותר, נאג'אי עם סל ועבירה ומקולי עם נקודות בצבע החזירו את היתרון. מקולי הספיקה לדייק שלוש פעמים מקו העונשין לפני סיום הרבע ולהקפיץ את היתרון ל-8. 61-53 בכניסה לרבע האחרון.

ירדן גרזון -עוד משחק אישי טוב שלה לא הספיק לניצחון. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

אחרי כמה החטאות משני צדי המגרש בפתיחת הרבע האחרון בעננה קיוו לעלות במהרה על לוח התוצאות בכדי לא לאבד את המשחק. רותם שוסטר דייקה מעבר לקשת, הולמס הוסיפה עוד שתיים ורעננה חזרה למשחק, 61-58. אחרי שהייתה נהדרת במחצית הראשונה, מריאנה מייברי התקשתה לייצר נקודות אישיות במחצית השנייה, אולם הרבתה לחלק אסיסטים. אחרי סל ועבירה של דייויס היתרון של הרצליה ירד ל-2 בלבד מה שכנראה העיר את מייברי שינתה עם סל ועבירה משל עצמה. הקרב בין מייברי לדייויס נמשך, כאשר אחרי כל סל של אחת השנייה מגיבה עם אחד משלה. איבוד כדור של מייברי נגמר בשתי נקודות של דייויס, הפעם במקום לקלוע בעצמה מייברי מסרה אסיסט נוסף למקולי שחלפה שלשה, 71-67. רעננה ירדה לפסק זמן במטרה להגיע לשקול ההכרעה במוכנות שיא, אלא שדווקא הרצליה נראתה ממוקדת יותר אחריו. מייברי חזרה טוב מפסק הזמן וסייעה לקבוצה להגדיל את היתרון ל-9, 78-69. ברעננה לא הרימו ידיים כאשר קיילה דייויס ממשיכה להיות המוציאה לפועל העיקרית, שתי נקודת שלה צימקו את ההפרש ל-5 דקה וחצי לסיום ההתמודדות. הלחץ כנראה השפיעה על רעננה בדקה האחרונה, דייויס הולמס פספסו הזדמנויות לקרב את קבוצתו למרחק מהלך אחד בלבד. 

מייברי ומקולי – ניצחון חוץ חשוב במאבק על הכרטיס לבית העליון. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

קלעו לרעננה: קיילה דייויס 28 ו-14 כ"ח, ירדן גרזון וג'וינר הולמס 20 כ"א, רותם שוסטר 7, אמילי ספקטור 3, עמית כהן ונועה שרביט שותפו ולא קלעו.

קלעו להרצליה: מרינה מייברי 30 נק' (7 אס', 7 איב'), ויקטוריה מקולי 23 ו-14 כ"ח, פולארד נאג'אי 18, נופר שלום 7, טיה פרסלי 4, נגה פלג פלץ 3, הדר חדד ליהי עוזרי ואבני סימיונוביץ' שותפו ולא קלעו

הפועל ראשון לציון – הפועל פ"ת 92:73 

מאת ניתאי טוויטו

הקבוצה מעיר היין התייצבה למשחק ללא זרות בכלל לאחר שחרורה של סידני קוק ופציעתה של צ'לסי נלסון (חשש לקרע ברצועות) ותצטרך להתעשת במהירות כדי להישאר במאבק ההישרדות.

שתי הקבוצות התקשו בפתיחת המשחק, הזריקה אחר זריקה לא מצאה את הסל. אחרי כמה דקות של גישושים הידיות התחממו בשני צדי המגרש. החמישייה הישראלית של ראשון התמודדה יפה בפתיחה השלישייה ציפל אייזנר קארש קולעו את 13 הנקודות הראשונות של קבוצתן. מהצד השני טריו הזרות של פתח-תקווה היה אחראי על הנקודות הראשונות של קבוצתם, 16-13 לפתח-תקווה. אחרי שבדקות הפתיחה ראשון הצליחה להישאר באזור של פ"ת משהו נתקע, הזרות של פ"ת לעומת זאת המשיכו בשלהן והגדילו ליתרון 7, 27-20. הזרות של פ"ת המשיכו לעשות את העבודה, ווילובי  עם סל ועבירה חתמה את תוצאת הרבע, 30-20 לפ"ת.

ראשון פתחה טוב את הרבע השני כאשר ציפל ואייזנר מצליחות להקטין את ההפרש לחג ספרתי. היתרון חזר לדו ספרתי במהירות, טל סהר קלעה שלשה ווילובי הוסיפה עוד ארבע נקודות משלה ומרגע זה פ"ת השתלטה  על המשחק. ההגנה של ראשון לא הצליחה להתמודד מול הזרות של פ"ת, שקלעו אחת אחרי השנייה בזמן שהיתרון טפח. אחרי שלשה של ווילובי היתרון כבר עמד על 20, 55-35, ונועלת הטבלה נראית בדרך להפסד בטוח. בסיום המחצית פתח-תקווה מובילה 55-37.

הקריסה של ראשון נמשכה גם לתוך הרבע השלישי, הישראליות של ראשון לא הצליחו לעמוד מול ההתקפה של פ"ת, שלרגעים רבים במשחק ניתן היה לחשוב שמשחקת עם שחקניות זרות בלבד. למרות שהיתרון כבר עמד על 25 נקודות והמשחק היה גמור, הזרות של פתח-תקווה המשיכו לטפח את הסטטיסטיקות האישיות שלהם בעוד חברותיהן הישראליות זורקות כמות מגוחכת מסך כל הזריקות של קבוצתן. ניצן עמר קטעה את רצף הנקודות הזרות בפ"ת והעלתה את היתרון של קבוצתה ל-30. הרבע השלישי נגמר ביתרון של 32 נקודות לזכות פ"ת, 80-48. הרבע האחרון של המשחק היה לפרוטוקול בלבד ובסיומו פתח-תקווה מנצחת 93-72.

עדן ציפל – ממשיכה לשבור שיאים אישיים.. צילום: פרטי
הילה קארש – דאבל פיגר ראשון בבוגרות. צילום: עודד קרני

קלעו לראשון: עדן ציפל 29, מאי רווח והילה קארש 13 כ"א, גילי אייזנר 12 ו-10 כ"ח, ג'וי אוסיגוואי 3, עמית טרנר 2, רוני גופר ויעל טננבוים שותפו ולא קלעו.

קלעו לפ"ת: ג'וסלין ווילובי 30, קריסטין סימון 24 ו-13 כ"ח, קיילה צ'ארלס 18, טל סהר 6, ניצן עמר ישירה חג'ג' 5 כ"א, מורן ספיר 3, אופיר קירשטיין 2, דניאל חג'ג' שותפה ולא קלעה.

Leave a comment