תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

שנת מבחן- הצעירות של ליגת העל

החלטתן של שחקניות משמעותיות בליגת העל הישראלית לפתוח את עונת 2019/2020 מחוץ למגרש, לא הובילה לשינוי החוקה בנוגע למספר הזרות, דבר אשר יניח על גבן של השחקניות הצעירות לא מעט אחריות.

מאת: ליאור חי צדקה.

את העונה שעברה פתחה אליצור רמלה עם זרות צעירות וישראליות מנוסות, עליהן התבססה בדרך אל הדאבל.  את העונה הקרובה היא צפויה לפתוח אחרת לגמרי, כשהיא מתבססת על שחקניות צעירות ומוכשרות כמו עדן רוטברג, ליאור גרזון וירדן דנן שמגיעה היישר מהמכללות. דנן עדיין לא הוכיחה את עצמה בליגת העל, גרזון הציגה עונה ראשונה טובה (אך לא יציבה) בקבוצה קטנה ועדן רוטברג הייתה שותפה לעונת נפל קשה ברמת השרון. לימור פלג, הישראלית הוותיקה היחידה בסגל, תצטרך לגלות כושר מנהיגות מול זרות חדשות בליגה הישראלית ומול ישראליות צעירות שמעולם לא שיחקו בצמרת הליגה ו/או באירופה. האם תוכל להשפיע כל כך כשחקנית ספסל? את זה נדע כנראה רק באפריל.

המנהלת החליטה להשאיר את הליגה כפי שהיא: שלוש זרות בלבד, בלי קשר למצב הדלילות בשוק המקומי כשחלק משמעותי מהשחקניות הישראליות כבר לא מונח על המדף בשוק המלפפונים הנוכחי. אשדוד ורמת חן קפצו על הישראליות המובילות, רמת השרון הצליחה להרכיב סגל עם קבלות בקבוצות קטנות והאחרות יצטרכו להסתדר עם מה שנשאר.

סגל המתאזרחות של חולון יצטרך להוכיח שהוא שייך לקבוצת צמרת בליגת העל- הצעירות של הרצליה שהיו לא טובות בעונה שעברה יצטרכו לתת הרבה יותר בשביל שהקבוצה לא תמצא את עצמה, חלילה, מחוץ לשישייה הראשונה- אופיר לביא ושלי סירקיס יהיו חייבות להיות נהדרות בשביל שפתח תקווה תמשיך להיות קבוצה ראויה- והצעירות של רעננה וראשון יצטרכו לסגור פערים בין הליגה לנערות לליגת העל בשביל לא להסתבך במאבקים מול הירידה.

מלבד הישגים קבוצתיים ואישיים, תעמוד השאלה באשר לפערים מקצועיים. העונה שעברה הייתה צמודה ומרתקת,כשעד למחזורים האחרונים לא ידענו מי הקבוצות שיסיימו במקומות הראשונים ומי יהיו הקבוצות שיפגשו בפלייאוף.  השתלבותן המקצועית של הצעירות והיכולת שלהן לתרום על המגרש תהיה קשורה, בין השאר, למצב בטבלת ליגת העל ובעיקר ליכולת להתחרות בקבוצות מובילות וותיקות במהלך משחקים.

ובנימה אישית- אני מקווה בשביל הליגה שהחלטת המנהלת תוכיח את עצמה כנכונה, שהצעירות יוכיחו ש”אין ואקום בכדורסל” ושהרמה הלא מאוד גבוהה ממילא, לא תשבור שיא חדש.

Leave a comment