תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

תקופת ה Free Agency : לייני תהפוך ממשתפרת באטלנטה לשחקנית אשר תגדיר מחדש את ניו יורק

באנייג'ה לייני, 28, 1.85, G-F מאליצור נווה דוד רמלה – מובילת הטבלה הבלתי מנוצחת בליגת העל + עלייה לטופ 16 ביורוקאפ, הסכימה לשחק בניו יורק ליברטי בעונה הבאה של ה WNBA.

מאת: ענבר טנא אוריון

הליברטי שסיימו במקום האחרון בעונה שחלפה, ניצלו את כניסתה של לייני לרשימת השחקניות החופשיות ומיהרו להחתים את השחקנית המשתפרת בעונה החולפת ב-WNBA.

ניו יורק, היא קבוצה שנבנתה מחדש עם לא פחות מ-7 בחירות בסיבוב הראשון של הדראפט האחרון. תוסיפו מאמן צעיר ועוד פציעות של השחקניות המובילות קיה נרס והשחקנית המתוקשרת בעולם, סברינה יונסקו, והעונה שלהן הייתה גמורה עוד לפני שהיא התחילה. הפעם, בניו יורק, לא מתכוונים להגיע שוב למקום האחרון.

לייני צפויה לשתף פעולה גם עם ג'וסלין ווילובי מהפועל בני פתח תקווה ופאריס קי שמשתקמת מקרע ברצועה הצולבת, פציעה שקרתה לה עת ששיחקה במכבי חיפה. בין אם קי תחזור לליברטי או לא, לקבוצה יש זכויות עליה (reserved player).  אמנדה זאהוי בי שאנחנו מכירים מנבחרת שוודיה,  עודנה שחקנית חופשית ועשויה גם כן לשתף פעולה עם לייני במחיר הנכון. לליברטי שוב, הזכות לבחירה הראשונה בדראפט.

עם פתיחתה של תקופת ה free agency ידענו שהשם בנייג'ה לייני המופיע ברשימת השחקניות החופשיות יהיה שם חם. אטלנטה היו אמורות לעשות הכל כדי לשמר אותה בהינתן החיבור המצויין שנרקם עם הגעתה של קורטני ווילאמס (עברה מקונטיקט) לקבוצה באמצע תקופת הבועה. לייני שהיא גארדית בגוף של פורווארדית, יכולה לעשות כמעט הכל, והתאימה לקבוצה המהירה מאטלנטה במיוחד אבל בניו יורק, הכסף דיבר.

מה קורה ב- WNBA עכשיו בעצם?

**מתעדכן ככל שנכנסות חדשות

המעבר של לייני לניו יורק ביחד עם הרצון של קנדס פארקר בת ה-35 לשוב הביתה לשיקאגו (ואולי לפרוש שם בעצם). הם אירועים אשר הניעו שורה של מעברים בתוך הליגה במטרה לאזן את הכוחות. אטלנטה דרים אשר איבדו את לייני מיהרו להחתים את שאניי פארקר הגבוהה אשר הרשימה בשיקאגו כאשר גם היא שחקנית חופשיה. אך אטלנטה לא מתדרדרת: פארקר תחבור לסנסציה החדשה של הקבוצה קנדי קארטר ולחתומות:  ווילאמס, סטריקלן, אליזבת' ווילאמס וטיפני הייז שנעדרה מהבועה. לאטלנטה בחירה השלישית בדראפט.

נראה שהמינוי של דרק פישר, ל-GM החדש בנוסף להיותו המאמן (שלא כל כך הצליח בעונות האחרונות), לא התקבל יפה אצל שתי הכוכבות של הספארקס, קנדס פארקר וצ'לסי גריי שהיו franchise players ושתיהן עוזבות. קודם עזבה פארקר ובתגובה הוחתמה בזריזות של בריטני סייקס שאנחנו מכירים מהיורוקאפ (רמלה הביסה את אורמנספור). סייקס היא שחקנית חופשיה אך מוגבלת, המשמעות היא, שהיא יכולה לקבל הצעות אחרות מקבוצות אבל חייבת להישאר אם הספארקס משוות את ההצעה.  הספארקס, כאמור, לא נתנו לה זמן "לעשות שופינג". פישר, אשר נתן את מעמד שחקנית הקור/בסיס לנקה אוגומיקה מוזמן לשלם לה את משכורת המקסימום שהייתה שמורה לשתי הכוכבות שעזבו.  כמו כן יהיה צריך לשמר את: שניי אוגומיקה, רקאוונה ווילאמס וסימון אוגוסטוס הותיקה. אם אוגוסטוס תפרוש ואוגומיקה תפנה לקריירת תקשורת בכלל נקבל קבוצה שיהיה קל לעצור ושאולי כבר צריכה ללכת לבניה מחדש. כישלון של הקבוצה בעונה הבאה, יהיה כולו על פישר וגם על הבעלים מג'יק ג'ונסון.

 

שיקאגו, עקרונית לא צריכה גבוהה שתחליף את שאניי פארקר כי יש להן את סטפני דולסון ואת סידני קולסון. גם אם קולסון תחליט לעזוב (חופשיה) קנדס פארקר יכולה לשחק 4.  בשיקאגו כאמור, בשלב הזה, העדיפו לזעזע את ההיררכיה עם ההגעה של הכוכבת המנוסה קנדס פארקר והיא תשחק לצד השולפת המהירה במערב, הקלעית הפנמונלית, אלי קוויגלי, הפליימקרית הגדולה קורטני ונדרסלוט וגבי וויליאמס/דיאמונד דהשילדס שהתברגו לחמישייה . קנדס פארקר, מזה מספר עונות, לא הצליחה להביא תארים ללאס אנג'לס ספארקס שבנתה סגל ראוי לכך ונראה מה ייקרה לספארקס בהיעדרה.

פארקר. לספארקס עדיף בלעדיה?

 

מינסוטה: פנויות לשדרג את הסגל ולא לשמר אותו (נטולות שחקניות חופשיות כמעט). שתי החתמות צמרת מביאות ללינקס את הקלעית הוותיקה מלאס וגאס, קיילה מקברייד ואת אריאל פאוורס, אול אראונד גארדית שהרשימה מאוד בוושינגטון לפני שנפצעה וסיימה את העונה בבועה. אלו מצטרפות לחמישייה חזקה : דיינג'רפילד רוקית העונה החולפת, נפיסה קולייר, הסנטרית הנהדרת סילביה פאוולס,  אודסי סימס ודנטס אחרי עונת פריצה בבועה. במינסוטה עדיין מקווים שמאיה מור תחזור לשחק אחרי היעדרות של שנתיים.

בלאס וגאס מנגד, כל המובילות עדיין תחת חוזה (וילסון, פלאם שחוזרת מפציעה, מקותרי והאמבי) והבעלים החדשים, מבעלי הריידרס, מארק דייויס, יכול להכנס לשוק ברוגע ולחכות לראות "איפה האסימונים ייפלו" במיוחד, כאשר הגדירו את ליז קמבייז' שחקנית בסיס  core player. משמע, שהיא אך ורק תשחק בוגאס. האסימונים נפלו מהר וצ'לסי גריי הידועה בשם ה- "point gawd" תגיע לאייסס מהספארקס שמרגישה כמו ספינה טובעת. וגאס הן המרשימות ביותר כרגע והן תחת פיקודו של המאמן המצויין ושחקן העבר, הבד בוי מדטריוט, ביל למביר.

האלופה, הסיאטל סטורם, אמורה להיות מסודרת לעונה הבאה ע"י שימור בלבד תוך ידיעה שעוד שנתיים, בריאנה סטיוארט, ג'ורדין קנדה וג'ול לויד יהפכו להיות שחקניות חופשיות וידרשו שדרוג בשכר (נטשה האוורד שחקנית בסיס).  בסיאטל שימרו את סמל המועדון סו בירד הרכזת הראשונה, אך נתנו אלישיה קלארק לחמוק לוושינגטון.

מה עוד ייקרה?

העיניים נשואות לוושינגטון. עליהן לשמר את אמה מסמן ו/או טינה צ'ארלס במיסטיקס שלא מצליחה להגיע להבנות עם נטשה קלאוד כרגע.  מעבר של צ'ארלס/מסמן לקבוצות אחרות עשוי לגרום למהלכים נוספים בליגה בתגובה.

הספארקס במצב לא טוב. עם עזיבת הכוכבות פארקר וגריי, כריסטי טוליבר אמורה לתפוס פיקוד ביחד עם נקה אוגומיקה שחקנית הבסיס, אבל זה לא יספיק. הספארקס מחתימים את אריקה ווילר אשר המניה שלה ממשיכה לעלות ונחכה לראות איך דרק פישר ינסה להציל את המצב.

בוושינגטון, האלופה הקודמת, אליינה דלאדון, אם בריאה, קריטית לקבוצה וקריטי שתמשיך את החיבור שלה עם אמה מסמן הבלגית שהיא שחקנית חופשיה.  טינה צ'ארלס קריטית במקום אריאל פאוורס שעזבה למינסוטה.  צ'ארלס עוד לא הספיקה להותיר רושם מאז המעבר מניו יורק. אלישיה קלארק עוברת לוושינגטון ב-183 א' דולר לשתי עונות מהאלופה סיאטל וכרגע הדבר מפריע למו"מ עם נטשה קלאוד שנעדרה מהעונה בבועה. וושינגטון החתימה את נטלי אקונוואה. חוזרת: לה-טויה סנדרס.

קלארק. מהלך לעורר את סיאטל?

פניקס: השילוש הקדוש טוראסי, דינגנס סמית' וגריינר נשאר. קיה וואן, ג'סיקה ברילנד הן חופשיות, גם ניה קופי (מכבי חיפה), ושאטורי וולקר קימברו יכולות לסיים בקבוצות אחרות.

אינדיאנה: קנדס דופרי (עונה 16) ואריקה ווילר לא נשארות. הבכירה, טיפאני  מיטצ'ל (אליצור רמלה) נשארת ולקבוצה יש את הזכות על הבחירה הרביעית בדראפט. כרגע הקבוצה הכי פחות מרשימה על הנייר.

קונטיקט: עם הכוכבת אליסה תומאס שנמצאת בשיקום אחרי ניתוח בגידה אכילס, נשארנו עם צמד אולסטאריות חדשות לקונטיק, דוואנה בונר (אליצור רמלה) וג'נקואל ג'ונס (יקטרינבורג). הסאן יצטרכו לקבל החלטה, ללכת על שחקנית חופשיה נוספת בקליבר גבוה על חשבון שימור או לשמר רק את ג'זמין תומאס ולקוות לטריידים + בחירות ו/או קומבינציות על דראפט.

דאלאס: המאמנת החדשה ויקי ג'ונסון יורשת את הקבוצה הצעירה בליגה עם 11 שחקניות שהן בחוזים לעונה הבאה. הכוכבות יהיו אריקה אוגומבוואלה, סאטו סאבאלי ומרינה מייברי (בנות הרצליה). מספר שחקניות יצטרכו לעשות עונה פורצת דרך כדי להגיע לפלייאוף עליון במצבן.

שמות מעניינים מתוך השחקניות המוגבלות (restricted free agents)  לקבוצות עם תקציב שמחפשות להתקדם:

ניה קופי, ושאטורי וולקר קימברו מפניקס

סאמי ויטקומב מסיאטל

**אלישיה גריי מדאלאס – חתמה מחדש.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment