wpbasket

תמונת מצב – ליגה ארצית

הסיבוב הראשון בארבעת מחוזות הליגה הארצית הסתיים. למרות מאזנים מושלמים של המוליכות צפוי קרב עיקש במחוזות שרון ומרכז החזקים על הבכורה.

מאת מערכת wpbasket

בתמונה הראשית: הצוות המקצועי ארגוני של הפועל לב ירושלים – שואפות גבוה. צילום באדיבות המועדון

גם בליגה הארצית הסתיים אתמול הסיבוב הראשון בארבעת המחוזות (למעט מספר קבוצות שישלימו את משחקיהן שנדחו עקב סיבות רפואיות בתקופה הקרובה). ננסה לעשות לכם סדר לקראת הסיבוב השני ומה צפוי במשחקי הגמר-סל בסוף העונה.

ע”פ הגרלת המשחקים שנקבעה כבר בפתיחת העונה במשחקי הגמר-סל תפגוש אלופת מחוז הצפון את אלופת מחוז המרכז, ואלופת מחוז השרון את אלופת מחוז הדרום בסדרה של שני משחקים. שתי הראשונות יעפילו לליגה הלאומית, וכבר עתה ניתן לומר שיהיו לנו שתי עולות חדשות ללאומית בעונת המשחקים הבאה.

מחוז צפון

הפועל אורתודוקסיות נצרת סיימה כאלופת הסיבוב הראשון עם מאזן מושלם. היורדת מהלאומית שמגפת הקורונה פגעה בה קשות, והיא לא הצליחה לבנות קבוצה ראויה ללאומית וסיימה אשתקד את העונה ללא ניצחונות, שולטת שוב במחוז הצפוני עם סגל מקומי בראשות הקפטנית סוהיר אבו ערב הוותיקה יחד עם אותן שחקניות שהיוו את השלד אשתקד. המאמן והמנהל המקצועי הוא כמובן אחיה סעיד אבו ערב במשחק העונה גברה הקבוצה בחוץ על כרמיאל 67:76 ונמצאת עם יתרון עליה בראשות הטבלה כאשר משחק הגומלין כאמור ייערך באולמה הביתי.

הפועל אורתודוקסיות נצרת – אלופת הסיבוב הראשון במחוז הצפוני

מחוז שרון

הפועל מעגן מיכאל שהתרגלה לשלוט במחוז בשנים האחרונות, אך לא מימשה את העלייה ללאומית עקב רצון לפתח את הדור הצעיר והגיל המבוגר של רוב הסגל, נתקלה השנה במשוכה חדשה בדמותה של מכבי הוד השרון שגם היא מתחילה לפתח את הדור הצעיר. מעגן מיכאל החזירה בתחילת העונה את עוזרת מאמן נבחרת הנערות טלי נוי לקווים יחד עם ניהול מערך המצוינות של המועדון בצוותא עם עמית גור. לפרקט חזרה השנה לשחק שירלי שבתאי, שהצטרפה לשלד הוותיק בראשות כוכבות 3 האליפויות אסנת אבירם, הדר ארם, עדי רבאון, אורלי זילברברג, מאי אשל ודיאנה רובנס ויחד איתן הצעירות יותר גפן שטיין ורותם ברק. מנגד במועדון החלו בשיתוף שחקניות המחלקה בסגל הבוגר. למרות פתיחה טובה של העונה מעגן הגיעה למשחק העונה באולמה הביתי מול הוד השרון שרושמת עונה טובה הן בקבוצה הבוגרת והן בקבוצת הנערות ורשמה הפסד ביתי לראשונה מאז ירדה מהלאומית 70:59 לבנות הוד השרון של אייל המי שמונהגות ע”י טריו הנערות: שירה הלוי, נטע פייגנבויים וטל הבר, ויחד איתן שחקניות בולטות מאזור השרון בדמותן של שירה לונדנר, שירה עתיר שגדלו ברעננה, והמאמנות בר מרלי וירדנה אוברמן. במשחק עצמו הצטיינה נטע פייגנבויים שקלעה 30 נק’ (5 שלשות). אין ספק שהסיבוב הבא יהיה מעניין ביותר, כאשר גם קבוצת הבת של מכבי חיפה עשויה בסיטואציה מסוימת במידה ותנצח בחוץ את אחת משתי הקבוצות לקבוע מי תהיה אלופת המחוז.

בנות מעגן מיכאל – הפסד ביתי ראשון מזה 4 שנים – איבדו את הפסגה..

מחוז מרכז

במחוז המרכז התרגלנו בשנים האחרונות לשליטה של אחת מקבוצות הבת של בני יהודה, ומולה קבוצת הבת של אליצור חולון. אבל השנה הגיעו מספר מועדונים חדשים. קודם כל – שתי נציגות אם המושבות – אליצור שעם סגל קצר מאד מצליחה לרשום עונה טובה במרכז הטבלה, וקבוצת הבת של הפועל ‘בני’ פ”ת שמשלבת את שחקניות קבוצת הנערות. אך הקבוצות שנכנסו לנוף הן גני תקווה שקיבלה גב ממכבי ת”א שלקחה עליה את ניהול המחלקה והפקידה את לורן בניטה לשמש כמאמנת שחקנית של קבוצת הבוגרות ומנהלת מקצועית, ובעיקר את הפועל לוד שהשקיעה משאבים כלכליים רבים ומקצועיים. לוד של המאמן תמיר פרץ בנתה סגל חזק ומסיבי שסיים את הסיבוב הראשון במאזן מושלם. מספיק להסתכל על השמות שנמצאים בסגל – בקו האחורי חן הולצר בר ודפנה מלר קדוש, אביב בירמן, לינוי ביבי ושני ננקין, ובנוסף אליהן גם את סופי אברמזון (אחות של), גילי גלילי ולאחרונה גם שחקנית נבחרת ישראל לשעבר והקולגה שלנו – ענבר טנא אוריון. במשחק העונה של הסיבוב הראשון גברה לוד באולמה הביתי על בני יהודה ‘עזרא’ של המאמנת שחקנית נטלי לוי 39:49, אך ראוי לציין כי הזהובות חסרו במשחק זה את שרית עטיה מנשה הפצועה ואת טל אנקונה. הזהובות שזכו אשתקד באליפות המחוז והפסידו בסדרת הגמר למעגן מיכאל שידרגו העונה את הסגל שלהן והחזירו לפעילות את טלי קליין בלפונטה שחגגה לא מכבר 51!, ואת גת מגידו שלפני למעלה מעשור כיכבה בליגת העל ובלאומית. בנוסף אליהן נמצאות בסגל גם נועה שבת כהן שחזרה לפארקט לאחר שנתיים וחצי, והצמד הבלתי נגמר בדיבורים ובמעשים – מיקי אלון ועדן רוחם. אין ספק שמדובר במחוז החזק ביותר מבין הארבעה ורוב המשחקים פה לא נופלים ברמתם מהרמה שיש בליגה הלאומית.

סגל הפועל לוד עם צוות ההנהלה הבכיר, ראש העיר ומנהל מחלקת הספורט ומאמן העבר מאיר אליהו

מחוז דרום

אחרי שהצליחו לפתוח עמותה חדשה בעיר הבירה, בהפועל לב ירושלים לא מתכוונים לעצור בסימון המטרות. הקבוצה החדשה בראשות היו”ר נטע אבוגוב, והמנהלת המקצועית בלתי נגמרת רבקה רוס שהפכה למאמנת שחקנית מסמן מטרה משותפת -קידום הדור הצעיר של שחקניות מחלקת הנערות יחד עם פיתוח חברתי, מנהיגותי ומקצועי, ומנגד- הישגים קבוצתיים אשר בראשם העפלת הקבוצה הבוגרת תוך שנתיים-שלוש לליגת העל. בראש הצוות המקצועי ארגוני כאמור עומדות אבוגוב שמנהלת את המועדון ביד רמה, משקיעה משאבים כלכליים רבים וגם מכהנת כחברת הנהלה באיגוד הכדורסל ובמרכז הפועל, אך גם במועדון שלה כמו בלא מעט מועדונים יש 3 נשים בצוות המקצועי ארגוני כאשר לצידה של רוס נמצאות עדי גלמן ונועם עובד שגם משחקות ומאמנות במועדון. בסגל הקבוצה אמנם רשומות שחקנית נבחרת ישראל לשעבר רוני בן נון, וגם מאיה איסרוב שעוד הספיקה להיות שחקנית פעילה בלאומית במדי כפ”ס בקיץ האחרון אך הן עדיין לא נוטלות חלק במשחקי הקבוצה שמתבססת על סגל קבוצת הנערות המצוין בראשות הדר מור יוסף, תמר גרינבוים, לירי הירשהורן, קרני ארוטשס, וטנא אבוגוב, בתה של נטע. במשחק העונה לפני כשבועיים הביסה לב ירושלים את רחובות של אינה בוטנקו 44:71. בלב ירושלים כבר יש תכניות לעונה הבאה במידה והקבוצה תצליח במשחקי הגמר-סל מול אלופת מחוז השרון (משימה לא קלה) ותעפיל ללאומית, לבנות סגל חזק ואיכותי כאשר לא מעט שחקניות (השמות שמורים במערכת) מועמדות להצטרף למועדון.

לב ירושלים – פיתוח הדור הצעיר. צילום: לילך וייס לאיגוד הכדורסל.