תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

שחקנית מכללות מנוסה – ראיון עם נוגה פלג פלץ על המעבר למכללת וילאנובה

עבור נוגה פלג פלץ, המעבר ממכללת ראטגרס שבניו ג'רזי למכללת וילאנובה שבפילדלפיה לא פגע בה באופן מקצועי. במקום בקונפרנס ה- BIG TEN, תשחק בקונפרנס ה-BIG EAST. פלג פלץ מייצרת לעצמה מצב חדש במקום עם פחות אי ודאויות. היא משתלבת בעונה הבאה, כסופטמור, במקום שיודע מהי תרומתה של שחקנית ישראלית ומשתפת אותנו בתהליך המעבר שלה – "בסופו של דבר אנחנו לא חיים בשביל לרצות אנשים אחרים והיה לי חשוב למצות את עצמי מבחינת הכדורסל ולהנות מהחוויה הזאת של המכללות שהיא פשוט מדהימה והיא מתנה עבור כל ספורטאית."

מאת ענבר טנא אוריון. עריכה – חגי פלק  קרדיט צילום לתמונות: roster university

פלג פלץ תעשה היסטוריה כאשר תהיה הישראלית השלישית שמשחקת בוילאנובה, אחרי שתי שחקניות שהפכו להיות קפטניות נבחרת ישראל ופרשו – ליעד סואץ-קרני אליה נתייחס בהמשך לריאיון זה, וקטיה לויצקי.

את אחרי שנה במכללות, מה השנה הזו תרמה לך מבחינת קבלת ההחלטות הפעם? את לא מרגישה כמו בוגרת עם ניסיון רב יותר בקריירה

"אחרי שנה וחצי במכללות, לחלוטין מרגישה הרבה יותר בוגרת. אחרי שהחלטתי לעזוב את רטגרס היה לי מאוד ברור מה אני מחפשת במכללה החדשה   וההיכרות שלי עם כדורסל המכללות בארה"ב ועם איך שהשיטה עובדת עזרה לי לקבל החלטה שאני מאמינה שהייתה יותר מושכלת ונכונה עבורי.  בדברים מסוימים אני מסכימה שאני מגיעה עם ניסיון מרבי יותר. יש לי ניסיון בכדורסל מקצועני מהשנתיים ששיחקתי בארץ ועכשיו גם יש לי ניסיון של שנה וחצי בכדורסל מכללות. אני מאמינה שהניסיון הזה יעזור לי מאוד בפרק החדש אני מתחילה עכשיו".

 במה היה כרוך התהליך של המעבר? הרבה תפעול?

"התהליך של המעבר לא כרוך בהרבה תפעול כמו שחושבים.  היה צריך ורצוי לערוך שיחה עם צוות האימון של המכללה שעוזבים ואז צריך לחתום על טופס שאומר שאת רוצה שיכניסו אותך לפורטל ההעברות ומשם את כמו סוכנת חופשיה ופונים אלייך דרך אימייל וטלפונים".

האם נעזרת בעוד אנשים בדרך לוילאנובה? האם הפריע לך שהמאמן שאימן את סואץ קרני ולויצקי פרש?

"האמת היא שבניגוד לתהליך הקודם, בתהליך הזה לא נעזרתי באנשים אחרים.  היו אנשים שעזרו (כמו ליעד למשל) אבל ניסיתי לנהל את רוב התהליך לבד כדי שאחליט בנוח לקבל החלטה שאני שלמה איתה לחלוטין לא ארגיש לחץ לרצות אף אחד. ידעתי מה אני מחפשת ורציתי לעבור את התהליך בצורה הכי חלקה שאפשר בלי לערב יותר מדי אנשים. כמובן שהתייעצתי עם אנשים שדעתם חשובה לי, אבל הפעם התהליך היה יותר אישי ואני מאוד שלמה אתו. ליעד בעיקר הייתה זו שסיפרה עליי – בטרם קיבלתי את ההחלטה הרשמית למעבר,   והם עקבו אחריי בשנתיים האחרונות. אולם, רוב התהליך היה ביני לבין צוות האימון".

לאילו עוד בתי ספר חשבת לעבור?

"היו לי הרבה הצעות שונות אבל המקום הנוסף היחיד ששקלתי ברצינות היה אינדיאנה".

מה מצב הקבוצה לקראת העונה הבאה? כמה עוזבות וכמה נכנסות, מה עשו עונה קודמת?

"בשנה הבאה מצטרפות 4 רוקיות  (ליאור גרזון ביניהן) ואני החמישית. שחקנית אחת עזבה את הקבוצה (אינני יודעת מה הנסיבות) ועוד 3 סיימו 4 שנים".

איך את מכינה את עצמך לקראת העונה הבאה והאם דאגת לחיבור מול הקהילה היהודית או גורם לתמיכה  רגשית בחו"ל?

"לקראת העונה הבאה אני עובדת הרבה על היכולת שלי להגיע לצבע ולייצר. בשנתיים האחרונות התפקיד שלי היה יותר בתור קלעית שיוצאת לקליעה על חסימות ומייצר בעיקר מתפיסה. בשנה הבאה זה יישאר חלק מהמשחק שלי אבל אהיה בהרבה יותר סיטואציות בהן אייצר מכדרור ואצטרך גם לייצר לחברותיי לקבוצה ולכן זה הפוקוס העיקרי שלי הקיץ." 

"מבחינת חיבור לקהילה היהודית, אני מאמינה שזה משהו שאכיר יותר כשאגיע, קשה למצוא בדיוק את כל הגורמים לפני שמגיעים אבל אני יודעת שיש שם מרכז כלשהו שאוכל להגיע אליו במידה וארצה. יש לי משפחה בניו ג’רזי במרחק כשעה נסיעה מוילנובה כך שהם יהוו עבורי גורם לתמיכה רגשית כמו גם עוד כמה חברים שצברתי ברטגרס שימשיכו ללוות אותי במעבר".

ולסיום כאשר נמצאים במצב שלא בטוחים במקום שלך מה היתרונות והחסרונות בין מעבר ממקום אחד לשני?

"התברכתי במנטורית מדהימה (ליעד סואץ קרני) ובחברים מדהימים שתמכו בי ודחפו אותי לעזוב בידיעה שלא טוב לי איפה שאני נמצאת ושאני יכולה למצוא מקום שיתאים לי יותר ואהיה בו שמחה. ההחלטה לעזוב היא קשה. קשה לעזוב עם המחשבה שלא הגעתי לאן שרציתי או נכשלתי   אבל לא כל מצב  מתאים  לכל אחד ואם הייתי ממשיכה להילחם בהחלטה לעזוב, סתם הייתי מבזבזת עוד זמן יקר שבו אני יכולה להיות במקום שאני שמחה ומרגישה שלמה עם עצמי בו. בנוסף, אני בן אדם מאוד נאמן ואחרי שהתחייבתי למכללה   ולמאמנת ל4 שנים, היה לי קשה להחליט לעזוב ובאיזשהו מקום להפר את ההבטחה. אבל בסופו של דבר אנחנו לא חיים בשביל לרצות אנשים אחרים והיה לי חשוב למצות את עצמי מבחינת הכדורסל ולהנות מהחוויה הזאת של המכללות שהיא פשוט מדהימה והיא מתנה עבור כל ספורטאית. אין לנו את הפריבילגיה כיום להרוויח את הסכומים שגברים מרוויחים וההזדמנות הזאת של לנסוע למכללות מאפשרת לנו לקבל השכלה ברמות הכי גבוהות בזמן שאנחנו משחקות, ולהתחיל לתכנן את היום שאחרי הכדורסל". 

Leave a comment