תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

עלילת הפלייאוף העליון מסתבכת כאשר רשל"צ, הרצליה ורמה"ש רושמות ניצחונות חשובים.

מרץ נפתח בניצחונות לזרות החדשות בליגה. רשל"צ שטרם קיבלה את סאת'רלנד אך עם וויז גוברת על ר"ג, רמה"ש עם ברדפורד גוברות על פ"ת. עלילת הפלייאוף העליון ממשיכה להסתבך כאשר גם הרצליה מנצחת בחיפה, אחרי הארכה. אשדוד לא התקשתה בבית מול רעננה אשר אמורה לעבור מתיחת פנים עם הגעתה של קנדי קארטר בקרוב ורמלה מנצחת אומנם בחולון אך באולם שהוא זר לשתי הקבוצות וללא הצגה כפולה. 

מאת מערכת wpbasket

בתמונה הראשית: רמת השרון חוגגת דאבל על פ"ת;  באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

המשחק המרכזי

אליצור 'לייקה' חולון – אליצור רמלה 75:61

צילומים באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

בפעם הראשונה מאז שהוקם, אירח היכל טוטו חולון משחק במסגרת ליגת העל לנשים, וממש רגע לפני סיומו של חג הפורים באופן רשמי, גם משחק עונה לפחות לפי הטבלה למרות ההפרש של שלושה ניצחונות בין המוליכה מרמלה לבין המארחת מחולון שניצבה ערב המחזור במקום השני. משחק שהפגיש שני מאמנים שהם חברים טובים, אבל ביום מן הימים אחד מהם או אולי אחת מהן יהיו אלו שיעמדו על הקווים בהנהגת הנבחרת הלאומית. ראוי לציין שבמשחק הקודם בין שתי הקבוצות שנערך בקריית מנחם הצליחה חולון למתוח את רמלה במשך שלושה רבעים ולעשות הרבה כאבי ראש לשירה העליון ולימור פלג, וזה עוד לפני צירופה של שי דורון..

חולון עלתה בחמישייה מפתיעה הפעם עם הופקינס, אמי רינת שחזרה לחמישייה מאז אותו משחק מול רמלה, שיי קלי, רבר וסקויה הולמס. רמלה עלתה כהרגלה עם היי-טאוור, מיטצ'ל, בארון, לייני ואלכס כהן.

שתי הקבוצות התקשו לייצר נק' בפתיחה עקב הטבעות הקשות, והסל הראשון נכבש ע"י הולמס רק אחרי שתיים וחצי דק'. אלכס כהן שברה את הקרח בשלשה אחרי ריב' התקפה והעניקה יתרון ראשון לאורחות אחרי דקות של גישושים. משחק שכונתי של שי קלי והופקינס שהתאים יותר למגרשי הכדורסל של ניו-יורק הסתיים בשני איבודי כדור ובעונש מהצד הנגדי ואייזנברג הזעיק פסק זמן (9:4, 5). רמלה שמרה על יתרון זעיר למרות אחוזי קליעה נמוכים בעיקר בזכות השליטה בריב' ההתקפה ויציאה מהירה להתקפות מעבר. שי דורון עלתה מהספסל למאצ'-אפ מול חברתה הטובה נעמה שפיר שחגגה הערב יום הולדת 31 וכבר במהלך הראשון ייצרה נק'. שי קלי האמוציונלית חזרה אחרת לאחר פסק הזמן, קיבלה את הקרדיט מבחינת סחיטת העבירות וסיימה את הרבע כמו שצריך (10 נק').  שפיר חתמה את הרבע – 20:16 לרמלה.

שי דורון מול נעמה שפיר. פתחה טוב, נחלשה בהמשך..

רמלה פתחה הרבה יותר טוב את הרבע השני, במיוחד בפן ההגנתי כאשר שפיר סחטה תוקף משי קלי והחלה לייצר נק' בעיקר באזור הצבע. צמד השי – דורון וקלי שמרו את חולון קרובות, עד שהגיעה  מיטצ'ל בשתי שלשות והעלתה את רמלה ליתרון 9 (21:30, 14) והורידה את חולון לפסק הזמן השני שלה. חולון לא הצליחה לשפר את אחוזי הקליעה מחוץ לצבע ולהתקרב לרמלה כאשר מרבית הזריקות היו רעות וחולון לא ניצלה מספיק את ההזדמנויות שהיו כדי לחדור לטבעת. שפיר בהחלט הוכיחה שזה היום שלה שסחטה פעם שנייה עבירת תוקף מקלי. לייני עם 6 רצופות  הורידה את רמלה להפסקה ביתרון דו ספרתי מבטיח – 23:37.

צ'לסי הופקינס – יום רע מחוץ לקשת ו-5 איב'. בהחלט תרצה לשכוח את הערב הזה.
לייני מול הופקינס – רבע שני בראשותה ויתרון דו ספרתי בהפסקה.

חולון פתחה בצורה נהדרת את המחצית השנייה והצליחה לרוץ 0:7 בראשות רבר שהגיעה סוף סוף והופקינס. מיטצ'ל עוד הספיקה להוסיף שלשה נוספת, אבל חולון המשיכה את המומנטום והורידה את רמלה לפסק זמן מהיר מאד יחסית במחצית השנייה (40:34, 24). הולמס והופקינס קבעו שוויון ראשון (40, 27) לראשונה מאז הרבע הראשון, שנמחק במהירות ע"י אלכס כהן.

דניאל רבר – החזירה את חולון למשחק במחצית השנייה.

שפיר עם 4 רצופות ומיטצ'ל כהרגלה שוב החזירו את רמלה ליתרון 5, כאשר בתווך חולון החלה לחמם את הידית מחוץ לקשת ע"י הולמס ואורבך. מיטצ'ל חתמה את הרבע מהקו אחרי שריקה מפוקפקת לעבירה – 45:49 לרמלה.

דאבל 15- שי קלי הייתה אקטיבית אבל גם מאד אמוציונלית. מיטצ'ל חטפה טכני אבל גם את המשחק.

ברבע האחרון המשחק המשיך להיות צמוד, אבל גם אגרסיבי ופיזי יותר מהרבעים שלפניו כאשר כל סל נכבש במאמץ ע"י כ"א משתי הקבוצות. אלכס כהן בשלשה שוב שברה את המשחק הצמוד בשלשה, ואילו הופקינס ושי קלי החטיאו זריקות נוחות בצבע, כאשר האחרונה הפעם לא זכתה לקרדיט. חולון נענשה בעבירה טכנית בעקבות מחאות לשופטים.

היתרון הזעיר של רמלה נשאר גם לאחר פסק זמן בזכות שיפור באחוזי הקליעה של חולון מחוץ לצבע וחזרה לשליטה בריב' ההגנה אבל לא הצליחה להשוות את התוצאה בעיקר בגלל איבודי כדור וספיגת סלים קלים מדי. שפיר בחדירה נאה בשמאל החזירה את רמלה ליתרון 8 (51:59, 36). הקבוצות חזרו מפסק זמן ומיטצ'ל שוב היא החזירה את רמלה לדו ספרתי. הופקינס בחדירה ועוד נק' מהקו בעקבות טכני למיטצ'ל השאירה לחולון צל של סיכוי (65:57, 38). רמלה חזרה מפסק זמן עם נק' של היי-טאוור ולייני שסגרו את גורל המשחק.

נעמה שפיר בחדירה שדי סגרה את גורל המשחק. יום הולדת שמח לקפטנית של רמלה
הפרחים ללייני, הניצחון גם הלך לרמלה.. הצטיינה מול האקסית

קלעו לרמלה: טיפאני מיטצ'ל 24 (19-8 מהשדה, 10 כ"ח), בנג'ינה לייני 17 (19 כ"ח!, 6 אס', 5 איב' – מדד 38), נעמה שפיר 12 (10-4 מהשדה), אלכס כהן ודרו אדלמן 8 כ"א, אליסון היי-טאוור 6. שיחקה ולא קלעה: אליסה בארון

לחולון: צ'לסי הופקינס 18 (7-1 מה-3, 8 כ"ח, 5 איב'), שי קלי (10-3 מהשדה, 10 כ"ח, 6 אס', 6 איב'), ודניאל רבר 13 כ"א, סקויה הולמס (6-1 מה-3, 8 כ"ח) 11, שי דורון 4, ליעד אורבך 2. שיחקו ולא קלעו: אמי רינת ואיילה רוט.

שירה העליון מאמנת אליצור רמלה הסבירה איך קבוצתה מתמודדת עם העייפות ובעיקר עם הלחץ: "בשבוע שעבר נגד חיפה באנו קצת יותר פזיזות, קצת פחות מרוכזות. אפשר להתלונן על עומס, אבל לנו זה עוזר להישאר דרוכות ולהתכונן לכל משחק באותה צורה על אחת כמה שיש שני משחקים בשבוע. אפשר לקחת את הלחץ למקום חיובי – השבוע חולון, חמישי אשדוד, שבוע הבא חצי גמר גביע, אח"כ אירופה. באמצע עוד משחק ליגה. זה עוזר להישאר ממוקדות במטרות שהצבנו לעצמנו. אז לא תמיד אנחנו ניראה הכי טוב, אבל כל עוד כל אחת מביאה את המחויבות ואת הרצון שלה למשחק, זו הדרך להצלחה".

שירה העליון – "לחץ יכול להיות דבר חיובי". דרוכה לקראת חודש 'מרץ המשוגע'.

הפועל פתח תקווה 78 א.ס רמת השרון 82

דיווחו של חגי פלק

בקרב ישיר על המקום בבית העליון נפגשו הערב שתיים מהקבוצות המעניינות בליגה – המארחת מאם המושבות שניצבת במקום הרביעי, וצריכה שני ניצחונות לפחות כדי להבטיח את מקומה בחלק העליון, ומולה רמה"ש במרחק שני ניצחונות ערב המחזור, אבל עם מומנטום שונה בשבוע וחצי האחרון מאז צירופה של אופיר לביא והניצחון הביתי על אשדוד, ויחד איתה קריסטל ברדפורד שנחתה בשבוע שעבר וכבר הספיקה לערוך מספר אימונים עם הקבוצה בסופ"ש.

אם בסוף העונה הפועל פ"ת לא תהיה בבית העליון היא תוכל להסביר זאת בחוסר היכולת שלה להרוג משחקים כפי שקרה לה נגד חולון, אשדוד, רעננה והרצליה (את שתי האחרונות הצליחה לנצח) וגם הערב נגד רמה"ש שמשלימה דאבל על הקבוצה מאם המושבות ומתקרבת משמעותית לבית העליון.

סיפור המשחק הוא הרחקתה השנויה במחלוקת  של דניאל חג'ג' בעבירה טכנית כפולה (בפעם השנייה העונה) בגלל הערה לכפיר מועלם ולקיחת כרטיסה,  בעוד השופטים והמשקיף ישי גרינוולד התעלמו לאורך כל המשחק מצעקות והערות של מנהל המשק של רמה"ש,  שעמד לא פחות מ-9 פעמים במהלך המחצית הראשונה בניגוד לתקנון.

המשקיף ישי גרינוולד מסר בתגובה כי השופטים העירו לאיש המשק, אך הדבר נמשך ללא הפרעה ולא נכתב בדו"ח המשקיף שיוגש לאיגוד על אירועי המשחק.

הקהל מילא את אולם יצחק שמיר..

המארחת עלתה כרגיל עם דניאל חג'ג', טל סהר, ווילובי, קיילה צ'רלס וקריסטין סימון. האורחות עם קארש, חנון, סימס, ברדפורד וקואוטס. חנון בחדירה מהאמצע פתחה את המשחק עבור האורחות שכיוונו את ההתקפה פנימה. ברדפורד הוכיחה שבהחלט התאמנה עם שתי שלשות רצופות כאשר גם בפ"ת חיממו את הידית עם שלשות של סימון וטל סהר. שתי הקבוצות המשיכו לשחק פנימה לצד אחוזים גבוהים מחוץ לצבע. רמה"ש המשיכה לקבל קרדיט מהשופטים (0 עבירות ברבע הראשון!) . ברדפורד הלוהטת (13 נק') רשמה 75% מחוץ לקשת 4/3) והורידה את האורחות בסיום הרבע הראשון – 16:22.

סימס עוד העלתה את היתרון ל-8, אבל ווילובי ענתה בשתי שלשות רצופות. שתי הקבוצות המשיכו לאבד כדורים  לא מחויבים. קיילה צ'רלס קבעה בליי אפ שוויון ראשון מאז הרבע הראשון שנמחק במהירות שוב ע"י ברדפורד. ניצן עמאר ושירה חג'ג' שעלו מהספסל החזירו את היתרון הזעיר לפ"ת שגם הכניסה את האורחות לבעיית עבירות. שירה חג'ג' סיימה רבע אישי נהדר עם 6 אישיות. קואוטס בריב' התקפה הורידה את הקבוצות למחצית – 35:38 לפ"ת.

שירה חג'ג' – הפגינה יכולת טובה בדקות שקיבלה הערב.
ג'וסלין ווילובי מול ג'ני סימס. רבע שני הוריד את המארחת ביתרון זעיר למחצית.

דניאל חג'ג' שמיעטה לשחק ברבע השני פתחה את המחצית השנייה עם ליי אפ קל. פ"ת המשיכה עם האזורית הצפופה אבל רמה"ש שוב חזרה לשחק פנימה. ברדפורד למרות יום גדול בהתקפה, חזרה לתקופה בה שיחקה בטורקיה עם ניסיונות ללכת בכוח לטבעת שלא עלו הפעם בצורה טובה. שליטה בריב' התקפה של האורחות גרמו להן להשוות שוב משלשה של חנון. (42, 25). צ'רלס מחצי מרחק החזירה את היתרון. סלס סחטה עבירה מפוקפקת מחג'ג' שלא השלימה עם השריקה וספגה עבירה טכנית כפולה וסיימה את המשחק בשלב מוקדם. חנון החטיאה פעמיים מהקו, אבל ברדפורד שוב השוותה. ספיר ענתה בשלשה. עבירה בלתי ספורטיבית של ברדפורד על ווילובי בהתקפת מעבר נעלמה מעיני השופטים ששרקו לצעדים. פ"ת המשיכה באגרסיביות בהגנה וסימון מהקו, ספיר בליי אפ ובעיקר ניצן עמאר ביכולת הגנתית נהדרת הריצו את המארחת ל-44:52 (29) כאשר רמה"ש נראית מפוזרת, מבולבלת ובעיקר עצבנית. ברדפורד חזרה מפסק הזמן עם 3 נק' רצופות, ווילובי וניצן עמר שסחטה את הרביעית מסימס הורידו את המארחת ב-47:56 בסיום הרבע.

הספסל של פ"ת- לא השלימו עם החלטות השופטים..

ברדפורד התחילה למסור ואסיסט שלה לחנון פתח טוב את הרבע לאורחות, אבל ווילובי המשיכה לצלוף מחוץ לקשת ולשמור על יתרון דו ספרתי. ברדפורד לאורך כל המשחק המשיכה לקבל קרדיט עצום! מהשופטים ולייצר נק' מהקו ובצבע. חסימה של קיילה צ'רלס התקבלה כעבירה (הרביעית שלה) על סימס שהמשיכה לנגוס בפיגור ולהיכנס למשחק בדיוק ברגע הנכון. חנון בשלשה וקואוטס בריב' התקפה סחטה את הרביעית מקריסטין סימון הורידה את הפיגור לנקודה בלבד (60:61, 34). רמה"ש המשיכה לנצל את המומנטום וברדפורד בסל קלאץ' גדול החזירה את היתרון למארחת (61:62, 35) וחנון בחדירה המשיכה את הריצה.

מרים חנון – התעוררה במאני טיים

סימון וצ'רלס הורידו לפיגור נקודה אבל קארש בשלשה מהפינה הענישה וגם הסגירה לריב' הגנה של המארחות הייתה רעה ושלחה את האורחות לקו. סימס קיבלה מתנה מהשופטים בסל ועבירה והעלתה שוב ליתרון 6 (67:73, 37). ווילובי המשיכה להיות ה'מבוגרת האחראית' אצל המארחת, אבל רמה"ש חיממה את הידית והמשיכה להעניש גם מחוץ לצבע. קיילה צ'רלס בסל ועבירה הוציאה מקואוטס את הרביעית, וסימון בסל ועבירה משלה את הרביעית מברדפורד אך לא הצליחה להשוות את התוצאה כדקה ו-40 לסיום עם שני איב' כדור רצופים. ברדפורד עם עוד חדירה סחטה את החמישית מצ'רלס בסל ועבירה והחזירה את היתרון ל-4. טל סהר שעלתה מהספסל צלפה שלשת קלאץ'. ברדפורד המשיכה גם במאני טיים לקבל את הקרדיט והפעם הוציאה את סימון בחמישית אך דייקה רק בזריקה אחת. פ"ת בזבזה את ההתקפה שלה ווילובי הלכה לטבעת ברגע האחרון אך החטיאה וסחטה כדור אחרון ל-9 שנ'. ספיר הכניסה לווילובי שנחסמה ע"י קואוטס, וסימס הלכה לקו לסגור עניין. זריקה של ספיר בשנייה אחרונה לא הלכה לשום מקום.

קריסטל ברדפורד. כאילו מעולם לא עזבה
ג'ני סימס מעל ג'וסלין ווילובי – שוב הייתה דומיננטית ברבע האחרון.
אליאנה קואוטס חומת את ווילובי במהלך המכריע של המשחק.

לרמה"ש: קריסטל ברדפורד 29 (8 כ"ח, 5 חט', 6 איב'), ג'ני סימס (16-5 מהשדה, 8 כ"ח) ומרים חנון 17 כ"א, אליאנה קואוטס 8, דניאל קארש 7, אופיר לביא 4. שיחקו ולא קלעו: שלי סירקיס וגאיה סלס.

לפ"ת: ג'וסלין ווילובי 21 (15-6 מהשדה, 5 איב'), קיילה צ'רלס 17 (10 כ"ח), קריסטין סימון 15 (12-5 מהשדה, 10 כ"ח), דניאל חג'ג', טל סהר ושירה חג'ג' 6 כ"א, מורן ספיר 5, ניצן עמר 2 (5 אס').

שפת הגוף של גיל סלע אומרת הכל..

מכבי חיפה 97 בנות הרצליה 107 לאחר הארכה – (92:92 בסוף המועד החוקי)

10 נקודות נוספות מהספסל של הרצליה (עוזרי,חדד ופרסלי) הם אלו שעשו את ההבדל במשחק אשר הרצליה הכתיבה בו את הקצב. אנו לא רגילים שקבוצה הגנתית כמו חיפה נותנת שיקלעו עליה 92 נקודות במשחק אבל הזרות עמדו במשימה והתקזזו אחת מול השניה בצורה מושלמת. יתרה מכך, גם התרומה של דאגלס ושל כיוף התקזזו מול התרומה של פלג פלץ וסמיונוביץ.

דיווחו של ניתאי טויטו

חיפה פתחה את המשחק טוב בשני צדי המגרש. בצד ההתקפי הגיעו לזריקות טובות שגם נכנסו, בעוד בצד ההגנתי הצליחה קבוצתו של צירלין לכפות איבודי כדור  פעם אחר פעם. אלא שמהר מאוד הרצליה התעוררה, ריצת 9-0 מהירה גרמה לצירלין להזעיק פסק זמן, 11-6. מפסק הזמן חיפה חזרה טוב עם שלשה מהירה של פיצ"גרלד, אולם מנגד יצאה הרצליה לריצת נוספת, הפעם 8-0, היתרון של הרצליה כבר טיפס לדו ספרתי, 19-9. מי שהובילו את ההתקפה של הרצליה ברבע הראשון היו סימיונוביץ', עם 7 נקודות, ומייברי, שהגיעה למספר דו ספרתי של נקודות תוך פחות מעשר דקות משחק. היתרון הדו ספרתי של הרצליה נשמר לאורך דקות ארוכות, אולם שני מהלכים של שלוש נקודות החזירו את חיפה לעניינים בדקה האחרונה של הרבע, קופי וכיוף עשו זאת כל אחת בתורה וקבעו את תוצאת הרבע, 30-24 להרצליה.

בפתיחת הרבע השני שתי הקבוצות לא הראו כדורסל גדול, אולם נראה היה שבחיפה רוצות יותר ומראות נחישות למחוק את הפער אליו נקלעו ברבע הראשון. אחרי דקות בהן ההפרש נותר כשהיה, חיפה סוף סוף הצליחה להשוות את התוצאה. דאגלס קלעה מחצי מרחק במתפרצת, מולדרו הוסיפה שלשה, גם כן במתפרצת והתוצאה הושוותה, 35-35, מה שגרם לדני גוט להזעיק פסק זמן. גם פסק הזמן לא עזר לגוט לעצור את הריצה של חיפה שלקול תרועות הקהל, אליו התגעגענו כל כך בשנה האחרונה, העלתה את חיפה ליתרון ראשון במשחק. ליי-אפ של פיצ'גרלד  שהוסיפה אסיסט לדאגלס העלה את חיפה ליתרון, 39-35. היתרון החיפאי לא החזיק מעמד זמן רב, דני גוט הזעיק פסק זמן נוסף שאחריו החלה הקבוצה לחפש את מקולי בצבע, שהחזירה את היתרון להרצליה. הרצליה יורדת להפסקה ביתרון מינימלי, 44-43.

למרות שהרצליה ירדה למחצית ביתרון, המומנטום בסוף הרבע השני היה שייך לחיפה, וזה נמשך אל תוך המחצית השנייה. היתרון חזר אל חיפה בשלב מוקדם בעזרת נקודות של פיצ'גרלד  וקופי. למרות הפתיחה הטובה חיפה לא הצליחה לברוח להרצליה. מי שהשאירה את הקבוצה של דני גוט במשחק הייתה ויקטוריה מקוולי שהתקפה אחר התקפה הייתה היחידה שמצליחה לייצר נקודות עבור הרצליה, 53-54 לחיפה. היתרון חזר להרצליה אחרי נקודות של נאג'אי וחדד, כאשר  מקולי ממשיכה במשחק המעולה שלה ומעבירה את המומנטום צד, 60-54. קופי ראתה את קבוצתה נקלעת לפיגור פעם נוספת והחליטה לקחת פיקוד, בשתי התקפות רצופות לקחה את הכדור לטבעת וסחטה שתי עבירות בנוסף לארבע הנקודה שקלעה, שתיים נוספות של מולדרו החזירו את היתרון לחיפה, 60-61. בדקות הסיום של הרבע אף קבוצה לא הצליחה לייצר יתרון משמעותי ובכניסה לרבע האחרון הקבוצות בשוויון, 64-64.

בדקות הפתיחה של הרבע הרביעי היתרון עבר מצד לצד כשאף קבוצה לא מצליחה לייצר מומנטום, שתי הקבוצות הציגו כדורסל התקפי טוב והרבו לקלוע, 75-74 להרצליה. מייברי קלעה שלשה שגרמה לצירלין להזעיק פסק זמן כדי למנוע בריחה. מפסק הזמן חזרה קבוצתו של צירלין נהדר, עם שתי שלשות רצופות של מולדרו פיצ'גרלד שהשוו את התוצאה, 80-80. אחרי מספר התקפות בהן היתרון עבר מצד לצד, הרצליה הצליחה לייצר יתרון משמעותי ראשון ברבע, מייברי, בעוד קליעת ניתור אופיינית, ונגה פלג פלץ עם חמש נקודות רצופות העלו את היתרון לשש, 89-83 פחות משתי דקות לסיום ההתמודדות. בדקות הסיום המשחק הפך לאגרסיבי מאוד, שחקניות נשלחו פעם אחר פעם לקו העונשין אך היתרון נותר על כנו. פחות מדקה לסיום פיצ'גרלד קברה שלשה אחרי ריבאונד התקפה חשוב של נור כיוף שהשאיר את קבוצתה במשחק, 92-90. איבוד כדור של מייברי מאפשר  עבור פיצ'גרלד להשוות את התוצאה ולשלוח את המשחק להארכה.

אחרי שתי נקודות של פיצ'גרלד בפתיחת ההארכה, מייברי הובילה את הרצליה בריצת 8-0, 100-94. חיפה לא הרימה ידיים כשקופי קולעת שלשה שמחזירה את קבוצתה למשחק, אך בצד השני מקולי שוב הייתה שם כדי לקבור שלשה משל עצמה. אופיר קסטן נשלחה אל קו העונשין וקיבלה הזדמנות להשאיר לקבוצה סיכוי, אך החטיאה את שתי הזריקות. בצד השני נאג'אי שמה שתיים קלות מאסיסט של מקולי שחיסלו את סיכויי החזרה של חיפה. בסיום הרצליה יוצאת עם הניצחון 107-97.

קלעו לחיפה: פיונדה פיצ'גרלד 37, נייה קופי 25, טיאנה מולדרו 16, נור כיוף 9, קורטני דאגלס 8, אופיר קסטן 2, מאי מלכין ותמר זינגר שותפו ולא קלעו.

קלעו להרצליה: ויקטוריה מקולי 36 ו-17 כ"ח, מרינה מייברי 28, פולארד נאג'אי 16 ו-12 כ"ח, נגה פלג פלץ 10, אבני סימיונוביץ' 7, טיה פרסלי 5, ליהי עוזרי 3, הדר חדד 2, נופר שלום שותפה ולא קלעה.

מקולי, מייברי וחדד – נאלצו לעבוד קשה כדי לחזור לחייך ולהתקרב לבית העליון. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

מכבי עירוני ר"ג 69 הפועל ראשון לציון 76

הפועל ראשל"צ השלימה ניצחון ליגה כפול על האלופה, מכבי עירוני רמת גן, אחרי שניצחה אותה הערב 69:76 במשחק חוץ.  סידני וייז שהצטרפה לקבוצה של המאמן זיו ארז סיימה את משחק הבכורה שלה במדי ראשל"צ עם 18 נקודות ו-8 ריבאונדים וביחד עם עדן ציפל (19 נקודות) וצ'לסי נלסון הנהדרת שסיימה עם 24 נקודות ו-12 ריבאונדים עשו את ההבדל. ערב ענק של קיילה הילסמן שהסתיים עם 31 נקודות ו-14 ריבאונדים לא הספיק לרמת גן.

ראשון לציון סיימה את הרבע הראשון ביתרון 15:19 עם 12 נקודות של צ'לסי נלסון כאשר בצד של רמת גן רשמה קיילה הילסמן 7 נקודות.

4:23 דקות לסיום הרבע השני היתה התוצאה 25:25 אבל קבוצתו של המאמן זיו ארז עלתה ל-28:36 אחרי סלים של גילי אייזנר ונלסון.  שלשה של נטישה היידמן קבעה את תוצאת המחצית 31 לרמת גן, 36 לראשון לציון.

הרבע השלישי היה שקול והסתיים ב-20:20. ברבע האחרון וייז, נלסון, אייזנר, ציפל היו עדיפות ויצרו פער שהבטיח להן את הניצחון היוקרתי.

קלעו לרמת גן:  קיילה הילסמן 31 (13 ריבאונדים). נטישה היידמן 18, אלכס הארדן 12, עדן רוטברג 6, טל לב 2.

קלעו לראשל"צ: צ'לסי נלסון 24, עדן ציפל 19, סידני וייז 18, גילי אייזנר 8, הילה קארש 7.

צ'לסי נלסון – חזרה מהפציעה והובילה את קבוצתה לניצחון מרשים בזיסמן.. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

מכבי אשדוד 92 מכבי רעננה בונה בנין 74 

מאת ניתאי טויטו

אחרי ההפסד שקטע את רצף הניצחונות, באשדוד קיוו לחזור למסלול הניצחונות בהקדם. כבר הפתיחה נראתה קבוצתו של גלעד כץ נהדר, כשיצאו לריצת 14-0 בהובלתה של קייב, שהייתה חלשה בהפסד לרמה"ש' ביום חמישי האחרון, 4-18. גם לאחר פסק זמן, שהוזעק במטרה לעצור את הריצה של אשדוד, קייב המשיכה לעשות לרעננה צרות בצבע, אלא שבינתיים החלה ההתקפה של רעננה להיכנס לקצב. שלשה של שוסטר הקטינה את ההפרש לחד ספרתי, בעוד הזרות, הולמס ודייויס, עוזרת לצמק עוד יותר את הפער, 15-20. דווקא אחרי שהגיעו מרחק נגיעה מאשדוד, רעננה נתקעה ואפשרה לאשדוד לצאת לריצת 8-0 שהחזירה את היתרון לדו ספרתי, וחתמה את תוצאת הרבע, 17-30 לזכות אשדוד.

בפתיחתו של הרבע השני שתי הקבוצות התקשו לייצר נקודות. בצד אחד קיילה דיוויס עם מהלך של שלוש נקודות, מצד שני אדאמס  עם שלשה, אך מעבר לכך נרשמו בעיקר החטאות. הראשונה לצאת מבצורת הנקודות הייתה רעננה, נקודות של גרזון וגבעון הורידו את ההפרש לחד ספרתי לראשונה מזה זמן רב, 24-33. גם ביתרת הרבע לא נרשם שנוי משמעותי ביתרון של אשדוד, כשפטרסון וקייב ממשיכות להוביל את אשדוד בדרך ליתרון דו ספרתי גם במחצית, 31-43.

גם ברבע השלישי המשכנו לראות עוד מאותו הדבר, רעננה מנסה לעשות צעדים ראשונים בדרך לחזרה למשחק, ובכל פעם אשדוד קוטעת אותם לפני שהם נהפכים לריצה. שתי נקודות של דייויס נענו בשלשה של מאי דיין, הולמס מורידה את ההפרש לחד ספרתי ופרביס מקפיצה אותו חזרה עם שלשה, 39-51. אחרי דקות בהן אשדוד בעיקר דאגה להשאיר את היתרון בטווח הבטוח, קבוצתו של כץ החלה ללחוץ על הדוושה ולהגדיל את היתרון. אדאמס דייקה פעמיים מהקו, פרביס עם שתיים נוספת ומעל כולן, קאדיג'ה קייב, שהוסיפה שלשה שמעלה את ההפרש ל-15, 43-58. למרות הפער הגדול שנפתח ברעננה לא מיהרו להרים ידיים, דייויס וגרזון הצליחו להחזיר את ההפרש לחד ספרתי עם שבע נקודות רצופות. היתרון נע בין חד לדו ספרתי עד סוף הרבע, בסיומו אשדוד מובילה 55-64.

באשדוד עלו לרבע האחרון במטרה לגמור את המשחק כמה שיותר מהר, ולהימנע מלחץ מיותר, כבר בפתיחה אדאמס צלפה שלשה שהחזירה את היתרון לדו ספרתי, 55-67. אולם לרעננה לא הייתה שום כוונה להרים ידיים ולאפשר לאשדוד לשייט אל הניצחון, גרזון ודייויס המשיכו את הערב הטוב שלהן והשאירו את קבוצתן במשחק. למרות שלכאורה המשחק נשאר בהישג ידה של רעננה לאשדוד לא הייתה שום כוונה לאפשר לרעננה להשלים את הקאמבק. מאי דיין עם שלשה ופטרסון שעשתה את העובדה מהקו הגדילו את היתרון ל-14, 61-75. הבריחה האחרונה חסלה את כל תקוות החזרה של רעננה וגמרה את המשחק, בדקות שנותרו היתרון של אשדוד המשיך לצמוח. אשדוד חוזרת לנצח, בסיום המשחק 74-92.

קלעו לאשדוד: קאדיג'ה קייב 26 ו-12 כ"ח, אלכסיס פיטרסון 24, דניאל אדאמס 18, לאה פרביס 14, מאי דיין 9, נועה זליבנסקי אנט סנואו ויערה יצחקי שותפו ולא קלעו.

קלעו לרעננה: קיילה דיוויס 30, ג'וינר הולמס 16 ו-11 כ"ח, ירדן גרזון 14, נעה גבעון 6, אמילי ספקטור 4, רותם שוסטר 3, עמית כהן 1.

ירדן גרזון – ממשיכה לשמור על יציבות אבל הניצחונות ממענים להגיע.. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים

 

Leave a comment