תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

רמה"ש עולה לגמר הגביע לנערות א'

רמה"ש בורחת לגליל במחצית השנייה ובסופו של דבר קיבלנו משחק שלא מציג את היכולת האמיתית של אף צד. גליל שיחקו ללא 2 שחקניות משמעותיות ו6 בסה"כ. רמה"ש פחות מיממה אחרי חצי גמר גביע האיגוד. שני הצדדים הסכימו על מועד חלופי ב26.3 אבל האיגוד לא אישר אחרי ה14.3. הקבוצות מתוסכלות וכעוסות ולא חוסכות ביקורת על הגוף המשבץ. לא מעט תלונות ואף פתרונות הגיעו למערכת: רכז/ת ליגות בנות דרושה באיגוד היא אחת מהן הדבר יעזור לשקיפות כי אף אחד לא ידע מה היה מאחורי הקלעים לפני המשחק. לאחר בירורים התגלה למערכת שטל נתן דחף ועזר מאד אבל לוחות הזמנים הבלתי אפשריים וריבוי המסגרות מוביל לנערות שמשחקות 3 משחקים בשבוע. חייבים שינוי כדי לקדם את כדורסל הנשים בארץ. המשחק הזה הוא סימפטום לבעיה גדולה בהרבה יותר מוסיף מאמן גליל עליון שי זרצקי.

כאמור, דנה ומיקה ביתן נמצאות בבידוד בעקבות חזרה מחו"ל. רמה"ש מגיעה לדפנה ביתרון 4 נק' מהמשחק הראשון לקהל הביתי של הגליל. היא מגיעה אומנם בסגל מלא אך יממה בלבד לאחר התבוסה בחצי גמר גביע האיגוד ליבנה (בו נטלו חלק קלינגר, אפרגן, אלקיים, אוטלונגי ופינקלשטיין). רמה"ש יפגשו בגמר את רעננה אשר בד בבד נלחמת על כניסה לפליאוף הלאומית. בחצי גמר השני שהסתיים במוצ"ש רעננה מנצחת את נועם עמק יזרעאל בשנית ולפרוטוקול.

גליל עליון 60 רמת השרון 85

גליל הצליחה עם הסגל הדליל לתת פייט כמעט מחצית, אבל במחצית השנייה העומק של האורחות מרמה"ש הכריע בדרך לניצחון במעמד צד אחד.

גליל היו במשחק בזכות יום מטורף מחוץ לקשת (12 שלשות) שלא הספיק. אור דוידי שיחקה. רמה"ש היו בלי עתליה כהן הפצועה ועופרי מנור שחשה לא בטוב אחרי חזרה מחו"ל – כך נמסר מרמה"ש.

כאמור, גליל פתחו מצויין עם 5 שלשות באחוזים מטורפים תוך 5 דק ועלו ל-17-13. רמה"ש עשו התאמות בהגנה והרבע הראשון מסתיים 22-21. ברבע השני רמה"ש משתלטת על המשחק, הנעת כדור טובה והגנה חזקה שהובילה למתפרצות.
מחצית שנייה נפתחה בהחלפת סלים בין 2 הקבוצות, עם עוד בריחה קטנה של רמה"ש לקראת סוף הרבע ה-3. הרבע האחרון כבר התנהל בהפרש גבוה לכל אורכו.


ממאמן רמה"ש, אמיר מימרן נמסר, "קרדיט לגליל על משחק נהדר. שמח שהשלמנו את המשימה במשחק טוב מאוד עם הפנים קדימה".

ממאמן הגליל, שי זרצקי נמסר: "מבחינתי, אם המדינה הכניסה אותן (האחיות ביתן) לבידוד האיגוד חלק מהמדינה צריך לדחות את המשחק. זה מצב לא נורמלי וצריך לקבל החלטות תחת נסיבות מקלות. להידבק לחוקים במצב כזה בלי גמישות לא הגיוני בעיני. זה לא ספורטיבי והבנות שלא בבידוד לא אשמות".


קלעו לרמה"ש: אלה נר 23, שיאל אוטולנגי 16, מיטב פינקלשטיין 15, רוני קלינגר ויובל אוסמו 8 כ"א, אופק איפרגן 4, מאיה פיין 2.


לגליל: נוי לפושיאנסקי 18 (4 שלשות), אור מדינה 15 (4 שלשות), מאיה טירקלטאוב 13 (4 שלשות), נגה גיא 8, אור דוידי 4.

מכבי רעננה העפילה במוצ"ש לגמר גביע המדינה לנערות א' ע"ש נאווה פלס לאחר שהשלימה ניצחון כפול על הפועל נעם עמק יזרעאל 48:56 (45:103 במשחק ה-1).

רעננה שמשחקת גם בליגה הלאומית עם סגל דומה נתנה מנוחה לרוני זהות ואמי רינת ולאחר שעשתה את מרבית העבודה במשחק הראשון התייצבה למשחק עם סגל שהורכב ברובו משחקניות הנערות ב'. למארחות שמשחקות עם סגל כמעט דומה בשתי ליגות הנערות לא הייתה ברירה. הן הצליחו לכפות משחק שקול לאורך המחצית הראשונה שהסתיימה ביתרון דו ספרתי לאורחות מהשרון 36:25 כאשר עמית כהן ומאיה לווינשטיין מובילות את קבוצתן מול תצוגה אישית נהדרת של נעמה הלוי ועזרה של נטסיה קוזנצוב.במחצית השנייה שיתף מאמן רעננה לירון שרף את כל שחקניות הסגל במטרה לשמור כוחות למאבקים הנוספים בליגת הנערות ובליגה הלאומית. העמק הצליחה לצמק מעט את הפיגור אך לא להתקרב לעמדת ניצחון. העמק כעת מתפנות לאתגר הבא שלהן – מאבקי פלייאוף בנערות ב'

קלעו לרעננה: עמית כהן 11, מאיה לוינשטיין 10, רותם שוסטר 9, דוריאן דהן ושיראל נחום 6 כ"א, שירה לונדנר 5, גלי אונטר 3, צליל אגמי, אלה שוסטר וליעד פסטרנק 2 כ"א.

לעמק יזרעאל (נעם): נעמה הלוי 22, נטסיה קוזנצוב 12, הילה בלוך 9, אורי אהרוני וליאן אשל 2 כ"א. 


Leave a comment