תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

שיר לוי, ראיון מהבידוד בוושינגטון

עונת המכללות שהייתה אמורה להגיע השבוע לשיאה במשחקי הפיינל פור הסתיימה מוקדם מהצפוי עקב משבר הקורונה, ורוב המכללות אפילו לא הספיקו לקיים את משחקי הגמר האזוריים שמהם עולות הקבוצות לטורניר הגמר הארצי. מבין הנציגות שנמצאות שם וחזרו לארץ ממש בתחילת המשבר, הייתה גם שיר לוי מנס ציונה (22, 1.80) שמשחקת זו העונה השנייה באוניברסיטת וושינגטון סטייט ('הפומות').  לוי שותפה השנה בכל 31 משחקי הקבוצה (13 דק' למשחק) בהן קלעה 2.5 נק', והוסיפה 1.5 כ"ח. וושינגטון סיימה את העונה במקום החמישי באזור פסיפיק 12. למרות המצב הלא פשוט בארה"ב, שיר החליטה להישאר בארה"ב ולא לחזור לישראל לחיק משפחתה. 

מה שלומך שיר בימים אלו? איפה תפס אותך המשבר?

"המשבר תפס את כולנו בהפסקה ועכשיו כולנו נמצאים במצב של חוסר וודאות מבלי לדעת מתי נתאמן שוב כקבוצה. רוב השחקניות (יחד עם שיר יש עוד 8 שחקניות מחוץ לארה"ב)  החליטו לחזור הביתה. אני קיבלתי החלטה להישאר פה ולסיים כאן את הלימודים בצורה מקוונת ולהתאמן לבד".

איך באמת מצליחים להתאמן בצורה כזו שיש המון איסורים?

"המאמנים דאגו לתוכנית אימונים אינטנסיבית של כושר גופני, שליטה בכדור ותרגילי כוח. הם סיפקו לנו את כל הציוד הנדרש לעבודה אישית (כדורים, קונוסים, משקולות וגומיות) וכרגע אני בעיקר עושה הרבה אימוני ריצה  ושליטה בכדור. בנוסף אני גם מנהלת שיחות Zoom עם המאמנות והקבוצה".

מתגעגעת לשמש של ישראל, שיר לוי

בואי נחזור קצת לעבר. אחרי שנה וחצי איך מתנהל היום שלך בשגרה?

"סדר היום שלי מאד שונה מכיוון שהוא משלב גם לימודים וגם אימונים מאד אינטנסיביים. בד"כ ביום רגיל יש לי אימון בוקר שעתיים ו-45 דק', ועוד אימון משקולות של שעה. כמובן שיש שילוב של עבודה אישית ואימון קליעות בזמן החופשי שלנו. לאחר מכן התארגנות ללימודים והרצאות. כ"א מאיתנו אוכלת א. צהרים וערב לפי לוח הזמנים שלה. בשעות הערב יש אפשרות ללכת לשיעורים פרטיים במידת הצורך".

ספרי למי שלא מכיר על האזור שלך מבחינת רמת המשחקים והקבוצות? 

"אזור הpac-12 נמצא בחוף המערבי של ארה"ב ויש בו 12 קבוצות. הקבוצה המובילה השנה הייתה אוניברסיטת דרום קליפורניה המכונות 'נשות טרויה' – במקרה ראיתי את הסרט שעשו עליהן (שריל מילר, סינתיה קופר – ח.פ), והבנתי איזה זכות יש לי לשחק מול אוניברסיטאות עם כזו היסטוריה. אנחנו טסות פעם בשבועיים לשחק את משחקי החוץ מול קבוצות אחרות בליגה. הצוות המקצועי מכין לנו לוח זמנים מאורגן וצפוף מאד שכולל אימונים, סשנים של וידיאו, זמן למידה וזמן חופשי לעצמנו. העונה היא מאד קשה ותובענית ומכיוון שהאימונים ארוכים, טסים כל שבוע למקום אחר ויש צורך להשלים המון חומר לימודי, אבל זה גם כיף מכיוון שיש שני משחקים כל סוף שבוע, וזו בהחלט חוויה מדהימה לשחק מול קבוצות כל כך חזקות שרובן מגיעות לטורניר הארצי, על בסיס שבועי. הרמה שנתקלתי בה בשנתיים האלו היא מאוד גבוהה והמשחק הוא מהיר ופיזי ולכן חשוב מאוד לשמור על תזונה נכונה וכושר גופני בהתאם. אני מאד שמחה שיש סביבי אנשי צוות שעוזרים לי ולחברותיי להגיע לרמה הזאת ובאמת יש לנו את כל המשאבים כדי להצליח".

לסיום איך את רואה את העתיד לאחר סיום המשבר?

"אני וחברותיי מקוות שהמשבר הזה יעבור בקרוב ונוכל לחזור ולהתאמן ולהתכונן לשנה הבאה. אני מאמינה שהתקופה הקשה הזאת גורמת לנו להעריך יותר מתמיד את הזכות להיות חלק מקבוצה, להתאמן ביחד, ולהיות אחת בחברתה של השנייה". 

Leave a comment