תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

רומי לוי מתחייבת למכללת AUBURN

"החלום הכי גדול שלי – להיות בליגה הכי טובה בעולם"

שנה אחת בליגת העל הספיקה לרומי לוי להחליט על היעד הבא – מכללת אובורן היוקרתית בדרך אולי ללכת בעקבות גדולות הכדורסל הישראלי לקריירת מכללות ואולי להגשים חלום ולשחק בליגה הטובה בעולם – הwnba.

מאת ענבר טנא אוריון וחגי פלק, קרדיט צילום אושרה אמויאל

אומרים שכישרון מזוהה כבר בגיל צעיר, אבל את הפריחה שלו הוא עושה ברגע שהכי מתאים לו. הדברים האלו לא רק נכונים אלא ממש מדויקים לגבי רומי לוי (20, 1.90) שחקנית נבחרת הלאומית והעתודה, שבשנתיים האחרונות הגשימה אולי כל חלום אפשרי ששחקנית בגילה יכולה להגשים בפרק זמן כל כך קצר. לוי שגדלה בהרצליה הגיעה כבר בגיל 13 בעקבות אחותה שון שפרשה מכדורסל לטובת עולם האופנה, לפנימיית המחוננים בוינגייט. היא עזבה לתקופה מסוימת ללימודים בתיכון בארה"ב וחזרה לחלק המשמעותי ביותר – סיום גיל הנערות לפני המעבר לבוגרות. זה התחיל בכך שבלטה במדי נבחרת הנערות של רועי לזר טלי נוי ורועי לוין בדרך להעפלה לדרג א', והמשיך כאשר את הפריצה הגדולה שלה עשתה בעונת 2018/19 במדי האקדמיה בליגה הלאומית שם הובילה את הקבוצה למקום השני בליגה הסדירה. במהלך אותה עונה גם התאמנה באופן קבוע בהפועל פ"ת.  לאחר מכן בלטה במדי נבחרת העתודה באליפות אירופה דרג ב' למרות שהנבחרת לא הצליחה להעפיל, והשיא היה העונה בזימון שלה ושל חלק מחברותיה לנבחרת העתודה לסגל הלאומי למשחק מוקדמות אליפות אירופה נגד שבדיה בו רשמה הופעת בכורה. את עונת הבכורה בליגת העל עשתה במדי אליצור חולון כשחקנית חמישייה עם דקות משמעותיות. במהלך השנה האחרונה קיבלה את ההחלטה לצאת למכללות ובמהלך תקופת המשבר את ההחלטה היכן לשחק בעונה הבאה וכאמור בחרה במכללת אובורן.

כמה אנשים ידעו שאת רוצה לצאת למכללה?

"ראשית האנשים שידעו הם האנשים שנמצאים בסביבתי הקרובה – הוריי וחבריי הקרובים. במהלך הדרך התייעצתי עם אנשי מקצוע ושחקניות עבר דוגמת מנהל האגף המקצועי לנשים ומאמן נבחרת העתודה טל נתן, לירון כהן, וליעד סואץ-קרני."

 מדוע המתנת עד לתום העונה ולא בתום העונה שעברה באקדמיה?

"בסיום העונה הקודמת הייתי בקשר עם מספר מכללות, אך המעקב שלי אחר מכללות התחיל בשלב יחסית מאוחר. כתוצאה מכך התחלתי ללמוד למבחן החובה – הSAT וראיתי שפרק הזמן שנשאר לי לא יאפשר להגיע להחלטות נכונות וטובות ביותר עבורי בפרק הזמן הזה. לפיכך החלטתי לדחות את הדברים בשנה אחת. זה שהייתי העונה בליגת העל לנשים תרמה לי רבות בכל האספקטים, בפן המקצועי ובפן המנטלי ובטח שלא בזבזתי שנה".

 מה היו השיקולים שעמדו לפניך לפני הבחירה הסופית?

"לפני קבלת ההחלטה עמדו בפניי מספר אפשרויות-להישאר שנה נוספת בליגת העל בישראל, לעבור לשחק באירופה, או ללכת למכללה. לבסוף קיבלתי את ההחלטה ללכת למכללה מכמה סיבות. שהייתי ממש ילדה ושאלו אותי מה אעשה בעתיד, עניתי שחקנית בליגה הטובה בעולם – WNBA. כדי להגיע לשם למיטב הבנתי, החשיפה הטובה ביותר היא דרך המכללות למרות שזו לא הדרך היחידה. היו הרבה מכללות שפנו אליי – כ-50 מכללות. מאחר ולא היה באפשרותי לקיים ביקורים רשמיים, היה לי מאד קשה לבחור. הביקורים היו בצורה וירטואלית עם צוות המאמנים. בשנה שעברה קבוצת Miami hurricanes הזמינה אותי ביקור רשמי ונסעתי יחד עם הוריי, אין ספק שאין תחליף לביקור רשמי, כאשר אתה חווה את המקום ורואה אותו במו עינייך, זה תורם לקבלת ההחלטה. בנוסף, אובורן כמובן יתנו לי ולהורי את האופציה להגיע למכללה לסיור ולהכרה אישית ברגע שהדבר יתאפשר".

חברותייך לאקדמיה ולנבחרות ישראל נגה פלג פלץ וליאור הלוי כמו גם דור סער כבר נמצאות שם ועוברות את החוויה. האם היית בקשר איתן לפני קבלת ההחלטה?

"הייתה לי שיחה רצינית עם נגה על המכללות, וגם עם. שתיהן תרמו לי ידע רב ונתנו הרבה מאוד טיפים חשובים, שאפשר לתת רק לאחר שאתה חלק מהמערכת. הן עזרו לי מאוד בתהליך קבלת ההחלטות.

אחרי שקיבלת את ההחלטה לשחק באובורן מה היה הצעד הבא מבחינתך?

"תחילה היו לי הרבה שאלות,  כל שחקנית צריכה לדעת מה החוזקות והחולשות שלה, וכך למצוא את הקבוצה המתאימה ביותר עבורה. שאלתי את המאמנת הרבה שאלות על סגנון המשחק, צפיתי במשחקים מלאים של הקבוצה ולמדתי דרך זה את סגנון המשחק. נעזרתי באנשי מקצוע בארץ ובעולם, התייעצתי עם מאמנים, שחקניות, ושחקני הווה ועבר. בנוסף התייעצתי עם ספורטאים מענפי ספורט שונים שהיו במכללות בכדי לשמוע דעות שונות ומגוונות על המכללות, בלי קשר ישיר לכדורסל. אחת הסיבות שבחרתי אובורן הינה כי סגנון המשחק מותאם לי בצורה הטובה ביותר, וכל שנותר לי הוא להשתלב בקבוצה. אובורן נחשבת לאחת האוניברסיטאות הטובות בארצות הברית מכל הבחינות. הן לימודית והן מקצועית. המתקנים, כיתות הלימוד, מגרשי הכדורסל והפוטבול, חדרי האוכל והמעונות- כולם ברמה גבוהה מאוד. אין ספק שברוב המקומות בארץ, אנו לוקים בחסר בכל עניין שילוב הספורט באוניברסיטאות, וכמובן במתקני הספורט, ועל כן אין ספק שאני הולכת לחוות משהו שבישראל לא יכולתי לחוות אותו. בנוסף – אני אזרחית אמריקאית וחלק גדול ממשפחתי חי בארצות הברית, כמו כן גרתי תקופה ממושכת בארצות הברית, ועל כן השפה האנגלית אינה זרה לי".

עד כמה האקדמיה הכינה אותך לשחק ברמה גבוהה יותר?

"תרבות הספורט האמריקאית הייתה זו שמשכה אותי למכללות, היא חלק בלתי נפרד ממני, ואני נהנית ממנה. אני חושבת שתרבות ספורט טובה ונכונה מובילה למצוינות- דבר הקורה גם באקדמיה. אני חושבת שהדרישות באקדמיה זהות מאוד לתרבות הספורט האמריקאית. האקדמיה בראש ובראשונה דוגלת במצוינות,  ברצינות, ובהשקעה. סגנון המשחק באקדמיה התאים לי כמו כפפה ליד, המשחק המהיר והאנרגיות על המגרש מוציאות ממך את המרב והמיטב".

בניגוד לחיים באקדמיה כאן מדובר על חיים מחוץ למדינת ישראל. מה מקור הכוח שיחזיק אותך להצטיין?

" ראשית, אנו חיים בעולם אשר הטכנולוגיה[YF1] [YF2]  בו מאוד מתקדמת. בכל רגע נתון אוכל לדבר ולראות את משפחתי והחברים. בנוסף ,אין ספק שהדבר לא מהווה תחליף למפגש אמיתי, אך יחד עם זאת הובטח לי כבר על ידי המשפחה והחברים הקרובים, שאין ספק שהם יגיעו לבקר אותי מספר רב של פעמים. כמובן שהבטחות צריך לקיים😉"

מה לגבי אחותך שון, שהחליטה להתמקד בקריירת אופנה במקום בכדורסל?

"אחותי מתגוררת במנהטן, ניו יורק. המרחק בין ניו יורק לאלבמה הוא כ4 שעות טיסה לערך. אין לי ספק שנתראה אחת עם השנייה ככל הניתן. הקשר שלי ושל שון הוא קשר של חברות הכי טובות, שון תומכת בי בכל דבר ועניין ואני בטוחה שתהיה שם בשבילי לכל דבר".


 [YF1]

 [YF2]

Leave a comment