תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

פורשת כנפיים – ראיון עם דניאל קארש

דניאל קארש, 19, 1.74 , קיבלה את המושכות לנהל את המשחק של הפועל רשל"צ מעמדת הרכזת והיא "נזרקת למים העמוקים" בגיל צעיר. מדובר בנקודת פתיחה מצויינת כאשר כל הקריירה עוד לפניה. קארש שותפה 27.18 דק' בממוצע למשחק תחת השיטה המוכרת של זיו ארז. העונה, ראינו לא מעט צעירות אשר הוכיחו שמקומן על הפרקט וקארש היא אחת מהן. היום, היא סוגרת מעגל  ברשל"צ ומהילדה הראשונה שהגיעה לפרויקט של זיו ארז, יוצאת לדרך חדשה בתור חיילת ועם נמרוד מיטל בתור מאמן בקבוצתה החדשה, רמת השרון.

מאת: ענבר טנא אוריון

איך את מסכמת את התקופה בראשלצ? למה החלטת לעזוב?

"התחלתי לשחק כדורסל בכיתה א עם בנים. לאחר חצי שנה אבא שלי שמע שזיו ארז פותח פרוייקט של כדורסל לבנות. אני הייתי הראשונה שהגיע לאימונים עם זיו בפרוייקט החדש. זיו היה המאמן שלי במשך 12 שנים. צעדתי איתו יד ביד, למדתי, התפתחתי, התקדמתי וכל הזמן השתפרתי במשחק שלי. עם מעטפת של אנשים ברמה גבוהה וחברות לקבוצה שהן חברות לחיים ,שאפנו וקטפנו בדרך השגים אישיים וקבוצתיים. ראשון היא המקום שגדלתי בו, ולנצח ישאר אך החלטתי שהגיע הזמן לשנות. אומרים ״שמכל מלמדי השכלתי״ ולכן חיפשתי מקום אחר ללמוד זווית ראייה שונה של המשחק."

 

למה דווקא רמת השרון?

"כי זה מקום שגרם לי להרגיש בבית מהרגע הראשון. זו שנה ראשונה שאני עוזבת את המקום שגדלתי בו וחיפשתי מקום שיהיה הבית החדש שלי, ומקום ששואף לצמרת ולהישגים. החיבור שלי עם הצוות המקצועי החדש היה מיידי.
מאמינה שזהו המקום שבו שאצליח להתקדם ולהשתפר בו ,אבל גם להביא את יכולותיי לידי ביטוי ולמען הקבוצה."

 

סיימת שתי עונות רציפות בליגת העל אבל גם נתת "גיחה" קודם?

"כן… את העונה הראשונה שלי בליגת על עשיתי כשהייתי ב16. עליתי לבוגרות לאחר חצי שנה של הליגה, כאשר הבוגרות היו צריכות עוד שחקנית שתעזור במאבקי השרדות והשארות. עליתי בלי רגשי נחיתות והרגשתי שאני יכולה לעזור לקבוצה. באמת כך היה ונשארנו בליגה."

 

כל זה בלי סוכן?

"אין לי סוכן.
המשפחה שלי חיה ונושמת כדורסל. אבא שלי (שרון) אחראי מחלקת הנוער במכבי ראשון בבנים ובעבר היה שחקן, ובנוסף שני הדודים שלי (גל ורועי) היו שחקנים גם כן. סבא שלי שמגיע לכל המשחקים ולא פספס אפילו משחק אחד, עזר לאבא שלי עוד בתקופה שהוא היה שחקן בסגירת החוזים. הם אלו שעוזרים לי בכל הקשור לקבלת ההחלטות. היה חשוב לי שמי שיעזור לי יבואו ממקום הכי נקי, נטול אנטרסים ורוצה בטובתי."

 

איך את מתארת את העונה שחלפה?

'העונה האחרונה בליגה הייתה טובה. חברות שלי לקבוצה ואני קיבלנו מזיו את המפתחות להוביל את הקבוצה ביחד עם הזרות. עשינו הרבה ניצחונות יפים והצלחנו להפתיע את כולם כאשר הגענו להתמודד במשחקי הפיינל פור. העונה הופסקה באמצע בגלל הקורונה אך זהו היה השיג מבחינת ראשון שהגיע בפעם הראשונה לפיינל פור."

 

מבט אל העתיד…

"כרגע, חושבים על העונה הקרובה ועל כל הסימני שאלה שמסביב בגלל הקורונה. אני, כמו כל השחקניות בליגה מקווה שהמצב השתפר ונתחיל את הליגה כרגיל.
העונה הקרובה חשובה לי ברמת ההתפתחות האישית, כל הזמן ללמוד ולהתקדם ובנוסף ברמת הקבוצתית בהתמודדות על תארים.
אעשה הכל על מנת שהקבוצה תגיע הכי רחוק שרק אפשר."

 

מהמאמן נמרוד מיטל נמסר:

"דניאל רכזת צעירה, אתלטית, מאוד נחושה להתקדם, מאוד אוהבת להתאמן.

בקונספט שחשבנו עליו בתחילת העונה, דניאל הייתה אחד השמות הראשונים שהעלינו.

דניאל נמצאת בשלב בקריירה שהיא יכולה וצריכה לעשות קפיצת מדרגה.

אנחנו מקווים ברמת השרון לייצר את התנאים שיעזרו.

דניאל ונופר הן שתי הישראליות הבכירות שלה.

דניאל תהיה הרכזת הראשונה בקבוצה וחובת ההוכחה תהיה עליה.

קיימנו 3 אימונים עד עכשיו ואנו מאוד שבעי רצון מהנחישות, הפתיחות והרצון העז להתאמן ולהתקדם". 

 

לסיכום, תני לנו כמה דברים שאנשים לא יודעים עליך?

יש לי  2 אחיות רכזות צעירות בהפועל רשל"צ:

הילה בת 16 בנערות א' ומאיה בת 14 בנערות ב'.

גם….

"אני בין הישראליות הבודדות ששומרות כשרות בנבחרת. כל טיסה לטורניר בחול, אמא שלי מכינה לי צדנית עם קופסאות אוכל שהיא מכינה לפי ארוחות".

תמונות באדיבות המנהלת

 

Leave a comment