תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

על כתפי נפילות – שירי גולד

למה את אוהבת כדורסל?

אני אוהבת כדורסל כי זו המתנה הטובה ביותר שנתתי לעצמי לחיים.

מה הזיכרון הראשון שלך מהכדורסל?

כאשר "אותרתי" ובחופש הגדול בין כיתה ו' לכיתה ז' המצילה בבריכה בה הייתי קראה לי להצטרף לכדורסל ושם בעצם התחלתי לשחק עם נערות בוגרות ממני בהוד השרון ולראשונה עליתי למגרש.

מה האירוע הראשון שאת יכולה להגדיר בתור הצלחה בכדורסל?

דווקא האירוע שאני מחשיבה כהצלחה היה משבר במהלך החטיבה. כבר הייתי חלק מנבחרת ישראל הצעירה. כל סוף שבוע הייתי במחנה אימון בוינגייט כאשר כל חברותיי וחבריי יוצאים לבלות בשישי בערב. הייתי בתחושת החמצה.

התלבטתי מה לעשות. ישבתי עם המאמן שלי שאמר לי שעליי לקבל החלטה מה יותר חשוב לי. ובחרתי בכדורסל ומבחינתי, במבט לאחור, זו הייתה הצלחה.

מה המשחק הכי משמעותי ששיחקת בקריירה? פרטי…

משחק עם נבחרת ישראל הבוגרת במסגרת אליפות אירופה. הטורניר נערך במטרווסט ברעננה ושודר בערוץ 5. הייתי בת 21 ומאמני הנבחרת – אריק שיבק וגדי קידר – הודיעו לי שאני פותחת בחמישייה במשחק מכריע נגד יוגוסלביה (פעם הייתה מדינה כזאת…). לשמחתי לקחתי את ההזדמנות בשתי ידיים ויחד עם הנבחרת ניצחנו ניצחון גדול, מה שהוביל להצעות טובות מקבוצות בליגת על ולהמשך טורניר נהדר.

מה היית רוצה להגיד לשחקנית בתחילת דרכה בכדורסל?

אני רוצה להגיד לה שלא תמיד ההחלטה לשחק כדורסל היא פופולרית, ולא תמיד את זוכה לתמיכה או מההורים או ממעגל החברות והחברים. אבל אם זו התשוקה שלך והחלום שלך לכי על זה בכל הכוח – זה הדבר הכי טוב שאת יכולה להעניק לעצמך.

מה היית רוצה להגיד לשחקניות הנבחרות הצעירות?

את בדרך הנכונה. התמידי, תעבדי קשה, אל תוותרי, ממש בלי לדעת את מובילה שינוי. מעבר לפן המקצועי וההגשמה העצמית עוד כמה שנים תהיי אישה עצמאית, חזקה, משפיעה ונחושה.

מה היית רוצה להגיד למאמני הילדות והנערות בארץ?

בחרתם בחירה אמיצה. הדרך הקלה והלגיטימית ברמה החברתית היא לאמן בנים. הדרך המאתגרת והמורכבת היא לאמן ילדות ונערות והיא לא מתאימה לכולם/ן.

ייתכן שאתם לא מודעים לרמה ההשפעה שיש לכם על השחקניות הצעירות שלכם. אתם מטביעים חותם בשנים משמעותיות שלהן. יישר כוח ובהצלחה.

מה היית רוצה להגיד להורים שהבת שלהם משחקת או מתעניינת בכדורסל?

הורים יקרים. התמיכה שלכם היא אחד הדברים המשמעותיים עבור בתכם.

אם היא בחרה לשחק כדורסל כנראה שזו התשוקה שלה והחלום שלה. אל תניאו אותה מבחירה זו. אל תציעו לה פעילויות פופולריות יותר.

תנו לה תמיכה, או לפחות אל תפריעו לה. גבו את ההחלטה שלה מול המסגרות מסביב, שאולי לא תמיד מעודדות ילדות ונערות לשחק כדורסל ולעסוק בספורט תחרותי.

הכדורסל ייתן לה ערכים, יעצב את האופי שלה בצורה מיטבית – בהתמודדויות חיוביות ושליליות. אין שום סיבה שהמגרש יהיה שייך לבנים בלבד!

Leave a comment