תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

סיכום המחזור השישי נערות א' לאומית בית עליון

עדי נורבינד (בתמונה) קירבה את חולון לרביעייה הראשונה במשחק המרכזי – אליצור קריית שרת חולון 88 הפועל נעם עמק הגליל 40

במשחק המרכזי על כרטיס לחצי הגמר נפגשו שתי קבוצות אשתקד לא זכו להגיע למעמד. יזרעאל הגיעו ללא הילה בלוך הפצועה, ובחולון נעדרה עמית דלל מסיבה דומה.  הרבע הראשון התאפיין בסגנונות שונים כאשר חולון דוגלת במשחק מהיר ולחץ על הכדור לאחר סל. יזרעאל הצליחה להישאר צמודה עם שלשות של נעמה הלוי ואורי אהרוני, יחד עם ריב התקפה שלא תורגם לנק. עדי נורבינד ששלטה במשחק משני הצדדים יחד עם יהלי בן הרוש הורידו את חולון ל14:23 בסיום הרבע.

ברבע השני חולון העבירה הילוך ועלתה במהירות לדו ספרתי. יזרעאל התקשתה לעשות נק' וחולון ברחה ל25:46 במחצית. המחצית השנייה  כבר הייתה לפרוטוקול כאשר ביזרעאל ליאן אשל וקוזנצוב עושות מספר פעולות יפות. התאומות חומין, קרניאלי, סרג', ומיכל שחר ידעו שההפרש משמעותי ולא הורידו הילוך עד לסיום.

לחולון: עדי נורבינד 22 (7 כ"ח, 7 אס, 6 חט), יהלי בן הרוש 14 (6 כ"ח, 4 חט), ירין סרג' 9 (8 כ"ח), הודיה קבדה ודיאנה חומין 8 כ"א, מיכל שחר 7, אמילי בלשו 6, דנה חומין  ותמר קרניאלי 5 כ"א, אליאור קולה וחן קובה 3 כ"א.

ליזרעאל: ליאן אשל 10, נסטיה קוזנצוב 7, נעמה הלוי 6, עומרי ברמן ואורי אהרוני 5 כ"א, מאיה בראב 3, גילי עמר ורותם שיין 2 כ"א.

מכבי חיפה – מכבי אוסטרובסקי רעננה 72:68

לאחר הניצחון הדרמטי על חולון בחיפה ידעו שניצחון ביתי שני ברציפות עשוי לעזור להם להתקדם לעבר השגת המקום הרביעי. המוליכה מרעננה שנמצאת בעומס עצום עקב משחקי הלאומית (שיחקו במוצ"ש בנתניה)  ובבעיית פציעות לא פשוטה הגיעה שוב רק עם 8 בנות שהפעם הנעדרות הן  אמי רינת וצליל אגמי שנפצעה נגד גלבוע במסגרת הלאומית.

למרות זאת האורחות פתחו חזק בראשותן של רוני זהות מאיה לוינשטיין ודוריהן דהן.  חיפה נשארה צמודה יחסית ושמרה על פיגור זעיר עם דקות טובות של מאיה בנקר ויעל טאו – 23:15 בסוף הרבע הראשון.

גם ברבע השני נמשכה המגמה ההתקפית כאשר ברעננה מתעוררת גם עמית כהן ויחד עם זהות ולוינשטיין יורדות ליתרון  7 במחצית, למרות התעוררות של תמר זינגר המקומית – 37:30.

חיפה יצאה אחרת למחצית השנייה, שיפרה את משחק ההגנה והענישה את הסגל החסר של האורחות גם מבפנים (ליכטנטריט) ובעיקר מחוץ ע"י זינגר ובנקר ובסוף הרבע השלישי מהפך קטן – 50:51 לחיפה.

רעננה הצליחה להתעורר שוב ברבע האחרון ע"י לוינשטיין שלקחה על עצמה אחריות ועשתה סלים גדולים יחד עם דוריהן דהן  מול בנקר, זינגר וליכטנטריט.

20 שנ' לסיום במצב של 69:67 לרעננה, החליט השופט אודי ארנברג לשרוק שריקה מפוקפקת על הפרה של הכנסת ידיים מעבר לקו הבסיס ופסק עבירה טכנית לרעננה שהלכה לקו כדי לקלוע אחת ע"י לוינשטיין שהוסיפה לאחר מכן סל נוסף שחרץ את גורל המשחק.

לרעננה: מאיה לוינשטיין 24, דוריאן דהן סוויץ' 16, עמית כהן 12, רוני זהות 11, אלה שוסטר 6, רותם שוסטר 2.

לחיפה: תמר זינגר 21, מאיה בנקר 18, יעל טאו ונטע ליכטנטריט 10 כ"א, טופז מתת וליהיא שמר 3 כ"א, נועה נונו 2.

עומרי צירלין: 'המשחק היה ביד שלנו ויכולנו להגיע למצב הכרעה אלמלא השריקה המפוקפקת שלצערי הכריעה את המשחק. חבל מאד כי נצטרך לעבוד קשה יותר כדי להגיע למטרות שלנו ולנסות לתפוס את המקום הרביעי בסיום העונה".

לירון שרף: "הגענו בסגל חסר ועייפות מהמשחק בנתניה. חיפה שיחקו נהדר במיוחד במחצית השנייה וכל הכבוד להם. אנחנו ממשיכים הלאה למטרות שלנו".

אקדמיית וינגייט – א.ס רמת השרון 54:74

עוד שתי קבוצות שמתמודדות בשתי מסגרות נפגשו במכון וינגייט, אולם בעוד העומס העצום משפיע לאחרונה על בנות רמה"ש שנמצאות בתקופה לא טובה ומתרחקות השבוע משמעותית מחצי הגמר,  בוינגייט ממשיכות ביכולת הטובה בשתי המסגרות, משתפות את כלל הסגל ונמצאות בצמרת בשתי הליגות בדרך לעונה נהדרת לפני המעבר לנבחרות.

וינגייט פתחה את המשחק ברבע התקפי יוצא מהכלל עם 5 שלשות חוץ לקשת ושיתוף פעולה של 6 שחקניות במשחק ההתקפה בדרך ליתרון דו ספרתי 13:27 כאשר אצל האורחות רק רוני קלינגר מצליחה לתפקד בהתקפה עם 8 אישיות.

ברבע השני האורחות התעוררו בהתקפה וניצלו הגנה רפויה של המארחת יחד עם מעבר לאזורית. מאי נשר קלעה 7 נק' למארחות שירדו להפסקה ביתרון זעיר- 36:41.

במחצית השנייה וינגייט חזרה לאגרסיביות המאפיינת אותה והשאירה את האורחות שהתקשו מאד על 8 נק' בלבד (3 סלי שדה) כאשר עדי אלטמן עם דקות טובות קלעה 10 נק' ברבע והחזירה את וינגייט ליתרון דו ספרתי. ברבע האחרון רמה"ש כבר לא הצליחה לצמק את ההפרש שהלך וגדל – שירה חג'ג' עם נקודות מהקו, תמר בר-גל ושני ברמן בחדירות לצבע חרצו את תוצאת המשחק.

לוינגייט: עדי אלטמן המצטיינת במשחק 17, מאי נשר 16, שירה חג'ג' 11, שני ברמן 10, תמר בר-גל 8, תמר קופילוביץ' 6, מיילין גיא, נוי חביב וליאם בסטקר 2 כ"א.

לרמה"ש: רוני קלינגר 21, מיטב פינקלשטיין 10, יובל אוסמו 7, שיאל אוטולנגי 6, אלה נר 5, שני אלקיים 3, אופק אפרגן 2.

הפועל גימנסיה ריאלית ראשל"צ – הפועל כאוכב 36:84

הקבוצה מעיר היין לא התקשתה להביס את האורחות מכאוכב שגם כן נמצאות בתקופה עמוסה עם סגל חסר עקב משחקי הלאומית. ברבע הראשון כאוכב עוד נשארו צמודות והצליחו לרדת בסיומו בפיגור של 8 בלבד, אולם ברבע השני הבנות של זיו ארז העלו וירדו להפסקה ביתרון 18. במחצית השנייה  ראשון גמרו את העניין כבר במהלך הרבע השלישי והרבע האחרון היה לפרוטוקול.

עד לכתיבת שורות אלו לא נתקבלו קלעיות משתי הקבוצות.

מבט לשבוע הבא:

רעננה תארח במשחק המרכזי את חולון כאשר האורחות ינסו להפתיע במקום בו לא ניצחו מעולם ולנצל את הסגל החסר ועמוס הפציעות של המוליכה במטרה להמשיך ולהתייצב בצמרת.

רמה"ש שמתרחקת משמעותית מהמקום הרביעי תנסה להפתיע בבית  את ראשון שמצידה יודעת שכל מעידה נגד הקבוצות שמתחתיה תרחיק אותה מהמקום הראשון ועלולה גם לסכן את המקום השני בו כנראה תסיים את העונה הסדירה.

וינגייט תצא לקיבוץ גבת למשחק נגד נעם עמק הגליל שתנסה להתאושש מהתבוסה הצורבת בחולון ואולי לרשום עוד ניצחון ביתי במידה ותופיע בסגל מלא.

בדרבי צפוני תארח כאוכב את חיפה שיודעת שהפסד נוסף מרחיק אותה משמעותית מהמקום הרביעי.

תמונה מאתר פיב"א

Leave a comment