wpbasket

נערות א’ עליון – סיכום שבועי

קשה לסכם תמונת מצב בבתים העליונים בליגת הנערות שהתחילו לאחר סיום ליגת התיכוניים אבל נדחית שוב ושוב עקב גל התחלואה שאמור להגיע לסיומו בתחילת החודש הבא. עד שנקבל יציבות של מחזורים מלאים זה מה שהיה השבוע בשני המחוזות. בדרום – מאבק צמוד על המקום השני. בצפון – חיפה מתקרבת לאקדמיה לאחר ניצחון נוסף על יזרעאל.

מאת מערכת wpbasket

בתמונה הראשית: נערות א’ הפועל כפ”ס – מתרחקות מהמקום השני למרות הלחימה. צילום באדיבות המועדון

המחוז הדרומי

שישי

אליצור חולון – הפועל כפ”ס 66:68

במשחק שנדחה מהמחזור הראשון עקב תחלואה אצל האורחות והתקיים בסוף השבוע נפגשו שתי קבוצות שנאבקות על המקום השני. חולון שנמצאת בחודש האחרון בתקופה טובה מאד אחרי ניצחונות על הוד השרון והתייצבה מאד, פתחה את המשחק בסערה וירדה בסיום הרבע הראשון ביתרון דו ספרתי (15:26) בראשותן של רותם כחלון, מור שבתאי והודיה קבדה. כפ”ס שיפרה מעט את ההגנה ברבע השני ואופיר ויינטראוב וטופז דייגי הורידו את הקבוצות למחצית ב-33:41 לחולון.

במחצית השנייה כפ”ס השתלטה על המשחק וגרמה לחולון להתקשות ברמה ההתקפית אבל לא הצליחה ברבע השלישי להוריד יותר את הפיגור מתחת לדו ספרתי. רק ברבע האחרון כפ”ס הביאה את האיכויות שלה לידי ביטוי – כאשר עלמה כהן שחזרה מפציעה, מאיה זילבר-שלג ווינטראוב נגסו בהפרש וגרמו לחולון להתקשות. מור שבתאי יצאה ב-5 עב’, וחברותיה שמרו על היתרון הזעיר עם דקות טובות של נועה וושדי. המהלך האחרון של המשחק הכריע את גורלו – 3 שנ’ לסיום עמדה שחר גרנות על קו העונשין בפיגור 2. היא החטיאה את זריקת העונשין בכוונה, השתלטה על הכדור החוזר אך החטיאה זריקה נוחה. זילבר-שלג הקדימה את קבדה, השתלטה על הכדור החוזר וקלעה אך השופט הקרוב אופיר בקשי פסל את הסל בטענה כי נקלע בסיום הזמן החוקי.

לחולון: הודיה קבדה 20, רותם כחלון ונועה וושדי 9 כ”א, מור שבתאי 8, רביד פסר 6, אליסה רוזנפלד 4, סבן 2.

לכפ”ס: אופיר ויינטראוב 16, עלמה כהן 9, שחר גרנות 8, מאיה זילבר-שלג 7, אלה הדר 6, שירה צוקר 2

הודיה קבדה אשתקד בזיסמן מול כפ”ס – בניגוד למשחק הזה- הפעם ידה הייתה על העליונה. צילום: עדי שטדלר

ראשון

הפועל כפ”ס – הפועל ראשון לציון 93:72

כעבור 48 שעות אירחה כפ”ס ב’רמז’ את המוליכה והקבוצה הטובה בארץ מעיר היין שהיא יודעת את הפערים בין שתי הקבוצות. למרות פיגור דו ספרתי כבר ברבע הראשון כפ”ס הצליחה לתת מאבק הוגן ומשחק לחימה עד הסוף מול הקבוצה שעומדת על ממוצע של 90-100 נק’ בכל משחקיה. האדומות מראשון לציון שגם הן מתאוששות מגל התחלואה שפקד אותן לפני גמר התיכוניים וגם אחריו הצליחו לשמור על קצב גבוה במשך שלושה רבעים כאשר ירדו להפסקה ב-40:53 אך ברבע האחרון כפ”ס הצליחה בזכות דקות טובות לסיים את המשחק בהפסד מכובד.

לראשון לציון: נגה אטינגר 24 (6 שלשות), דוריאן דהן סוויץ’ 20, עמית טרנר 17, רוני גופר 16, הילה קארש 9, רומי עובד 4, רומי אלבז 3.

לכפ”ס: מאיה זילבר-שלג 21, שחר גרנות 19, אופיר ויינטראוב 10, טופז דייגי 8, אלה הדר 6, שירה צוקר 4.

נגה אטינגר – גם הקורונה לא תעצור את האדומות מעיר הייין.. עוד ערב שגרתי שלה ושל חברותיה. צילום באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים
הפסד כפול בנערות, ניצחון עם הבוגרות – צילום באדיבות המועדון

רמת השרון – אליצור חולון 57:62

הקבוצה של אמיר מימרן שנאבקת עם חולון וכפ”ס על המקום השני (וגם הוד השרון עדיין בתמונה) רושמת ניצחון חשוב ומשמעותי בקרב הצמרת, ומורידה את חולון של רועי אייזנברג, שהייתה במומנטום מצוין למקום השלישי כאשר לשתי הקבוצות מאזן זהה. המארחת הוליכה כבר מדקות הפתיחה עם משחק טוב של אלה נר ושירה בן אלי בדרך ל-14:23 בסיום הרבע הראשון. ברבע השני חולון התקרבה מעט עם רותם כחלון ונועה וושדי, אך לא הצליחה למחוק את הפיגור שנע בין 7-9 עד לסיום המחצית הראשונה. במחצית השנייה שתי שלשות של מור שבתאי הורידו את הפיגור כבר למינוס 5, אבל רוני נווה ונעמי כהן מינץ דאגו לשמור על יתרון המארחת. קבדה, שבתאי וכחלון המשיכו לנסות לנגוס בהפרש עד לסיום והורידו אותו עד מינוס 3, אבל רותם ורסנו וגלי רוטשילד הצעירות שמרו על היתרון הזעיר ועל הבית.

לרמה”ש: רוני נווה 16, אלה נר 12, שירה בן אלי 10, נעמי כהן מינץ 9, אריאל סולומון 5, עופרי מנור ויערה ים 3 כ”א, רותם ורסנו 2, גלי רוטשילד 1.

לחולון: הודיה קבדה 17, מור שבתאי, רותם כחלון ואליסה רוזנפלד 10 כ”א, נועה וושדי 8.

אלה נר – ניצחון חשוב בדרך למקום השני צילום: עודד קרני

המחוז הצפוני

מכבי חיפה – עמק יזרעאל 60:65

רק משחק אחד נערך במחוז הצפוני כאשר מכבי חיפה ועמק יזרעאל נפגשו פעם נוספת, שבוע לאחר המפגש ביניהן במסגרת חצי גמר גביע המדינה. הפעם נראה היה שיזרעאל הגיעה מוכנה גם פיזית וגם מנטלית כאשר הצליחה לכפות משחק צמוד על הירוקות של עומרי צירלין. נעמה הלוי וליאן אשל הגיעו אגרסיביות וממוקדות והפעם הורידו את קבוצתן ביתרון זעיר 14:20 בסיום הרבע הראשון כאשר בחיפה רק דניאלה גיל מייצרת נק’ בצבע (10 אישיות). ברבע השני השתלטה חיפה על המשחק כאשר תמר זינגר עם 13 נק’ אישיות ברבע מחזירה את הירוקות למשחק, אבל מנגד יזרעאל לא שמטה את היתרון ושלשה של הלוי הורידה אותן להפסקה ביתרון 33:34.

במחצית השנייה נמשך המשחק הצמוד והאגרסיבי כאשר חיפה מנסה למנוע מהלוי ואשל המחויבת להגיע לטבעת, ולא נותנת ליולי טל לצלוף מחוץ לקשת. מנגד ביזרעאל צופפו את הצבע כדי למנוע את הכנסת הכדור לדניאלה גיל. יובל טאו, מיקה דנה וגיל מקו העונשין לא נתנו לאורחות לברוח, ובסיום הרבע השלישי שוב הלוי מורידה את קבוצתה ביתרון זעיר – 47:48.

נועה ליפשיץ האנרגטית העלתה את חיפה ליתרון ראשון בפתיחת הרבע האחרון ויציאתה של ליאן אשל ב-5 עב’ הייתה האות למהפך. אורי אהרוני עם נק’ חשובות, ויעלי אורן עם שתי שלשות קלאץ’ עוד שמרו את האורחות בתמונה, אבל שלשות של טאו ושל זינגר יחד עם נק’ בצבע של גיל השאירו את הניצחון שוב באולם ביכורים.

לחיפה: תמר זינגר 19, דניאלה גיל 16, יובל טאו 12 (4 שלשות), נועה ליפשיץ 9, רוני ברק 3, מיקה דנה וליהי שמר 2 כ”א.

ליזרעאל: נעמה הלוי 15, אורי אהרוני 13, יעלי אורן 12 (4 שלשות), ליאן אשל 11, אלה דוידסון 4, יולי טל 2.

מכבי חיפה – מתקרבות למקום השני. צילום: לילך וייס