תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

נבחרת נערות – מסכמים את בית ג'

זו לא היתה פתיחה אידיאלית. בית חריג ברמתו הפגיש את השחקניות שלנו עם שתיים מהקבוצות הטובות באירופה , אבל מהשלב הראשון יצאנו מחוזקים ובעיקר מעודדים כשהקשה ביותר אחרינו וכעת עם הפנים קדימה להצלבה נגד לטביה

אחרי שלושה ימים של טורניר נבחרת הנערות של ישראל אמנם סיימה את הבית המוקדם עם שלושה הפסדים ובמקום הרביעי בבית, אבל שיטת המשחקים קובעת למעשה שהאליפות רק עכשיו מתחילה.

נבחרת הנערות של ישראל מתחה פנים והתחדשה בקיץ, 7 שחקניות חדשות נכנסו לסגל הנבחרת והצטרפו ל דניאל קארש, נועה שמשי, ליאור גרזון, גאיה סלס, גילי אייזנר. עבור שחר ברנר, אבני סימיונוביץ', עדן גיוסי, מאי נשר היו אלה 3 הופעות ראשונות במדים הלאומיים בכלל כששירה חג'ג', עדן ציפל, ניצן עמר הגיעו אחרי קמפיינים בנבחרת הקדטיות.

הנבחרת ידעה שצפויה לה התחלה קשה כששיחקה בבית אחד עם סגנית אלופת העולם (צרפת) וסגנית אלופה אירופה (ספרד) כך שמלכתחילה המאבק היה על המקום השלישי בבית נגד צ'כיה. 

היריבה הראשונה: צרפת (39 : 95)

היריבה מולה פתחה הנבחרת את האליפות היא גם החזקה ביותר שתפגוש ישראל בטורניר. צרפת הגיעה מאליפות העולם כסגנית של ארה"ב ונראתה כך מהפתיחה. אחרי פתיחה של 12-0, הנבחרת הצרפתית המשיכה לברוח וסיימה את המחצית ביתרון 40:14. אף אחת משחקניות הנבחרת לא קלעה מעל לסל שדה אחד במחצית ופערי הכוחות היו ברורים ונמשכו גם במחצית השניה כשצרפת הגדילה את ההפרש ככל שעבר הזמן.

קלעו לנבחרת הנערות: שירה חג'ג' 9 נק', עדן ציפל, גאיה סלס 6 נק' כ"א, ליאור גרזון 5 נק', נועה שמשי, דניאל קארש, גילי אייזנר 3 נק' כ"א, אבני סימיונוביץ ועדן גיוסי 2 נק' כ"א.

היריבה השניה: צ'כיה  (57 : 70)

השיפור במשחק הישראלי הגיע כבר ביום ראשון בערב, נגד היריבה שסומנה כ"נוחה" בבית. צ'כיה נראתה פגיעה יותר כשנבחרת ישראל ובעיקר גאיה סלס צלפו עליהן שלשה אחרי שלשה, הרבע ההתקפי הראשון הסתיים ביתרון 20:15 ללבנות כחולות, וברבע השני נמשכה השליטה הישראלית כשהמחצית הסתיימה ביתרון 34:33 (סלס 15 נק', קארש 12 נק'). רק שאז הגיעה המחצית השניה בה החל להשתנות המומנטום וצ'כיה סגרה את הרבע בתחילת ריצה 52:46, ריצה שנמשכה לתוך הרבע האחרון עד 61:46, ממנו לא חזרה הנבחרת. נקודות האור היו הקליעה מבחוץ שאחוזיה השתפרו וניצוצות כדורסל של סימיונוביץ' שהגדילה את הרוטציה של הנבחרת והוסיפה סייז בצבע לקראת המשך הטורניר.

קלעו לנבחרת הנערות: גאיה סלס 18, דניאל קארש 14, ליאור גרזון 8, אבני סימיונוביץ' 7, עדן ציפל 6, שירה חג'ג' ונועה שמשי 2 נק' כ"א.

היריבה השלישית: ספרד (58 : 77)

דווקא מול ספרד ואחרי שני הפסדים, הגיעו הנערות מלאות בביטחון והפתיעו את ספרד בקצב המשחק הגבוה, המשמעת בהגנה והאגרסיביות. משחק ענק של עדן ציפל הוביל את הנבחרת ליתרון 14:8 משלשה של גרזון. ספרד חזרה פעם אחר פעם אבל את הרבע הראשון סגרה ישראל ביתרון 19:18. ברבע השני עוד הוליכה הנבחרת 28:25 באמצע הרבע השני לפני שספרד הצליחה לייצר מהפך ועלתה ליתרון 37:29 כשמנגד הנערות שלנו לא הורידו את הראש ובדקה של אינטנסיביות חזרה לפיגור נקודה. סימיונוביץ' וציפל היו מצוינות ובסופה של מחצית "רק" 39:36 לספרד. המשחק הוכרע בדקות טובות של ספרד בתחילת הרבע השלישי עם ריצת 18-2 עד 57:40 ומשם הנבחרת הישראלית לא חזרה. הרבע הסתיים ב-13 הפרש בלבד וברבע האחרון הקבוצות החליפו סלים כשספרד שומרת על הפרש דו ספרתי בטוח.

קלעו לנבחרת הנערות: עדן ציפל 26, דניאל קארש 11, אבני סימיונוביץ' וליאור גרזון 8 כ"א, גאה סלס ועדן גיובי 2 כ"א, נועה שמשי 1.

בשלב הבא- לטביה, ואז רוסיה/קרואטיה:

שיטת המשחקים "המשונה" של אליפות אירופה קובעת שכל הקבוצות מעפילות לשלב הבא בשיטת ההצלבה, כך שגם האחרונה בבית יכולה לעלות לרבע גמר עם ניצחון אחד נגד הראשונה. נדמה שאין הגרלה נוחה מלקבל את לטביה כיריבה לרבע גמר (ראשי הבתים האחרים: איטליה, צרפת והונגריה). 

הלטביות אמנם סיימו את בית ד' במאזן מושלם, אך נזקקו להארכה נגד פולין ונגד ליטא פיגרו במשך 22 דקות ועד דקה וחצי לסיום לפני שגירדו ניצחון ב-4 הפרש (73:69). הלטביות הו קבוצת ההתקפה השניה בטיבה בטורניר (אחרי הונגריה), אבל, מנגד, מוגבלת הגנתית. 

המשחק נגד לטביה יכול להיות סגירת מעגל אחרי שבשנת 2016, באותו שלב בדיוק נכנעה הנבחרת ללטביות ב-3 נקודות הפרש והן המשיכו לרבע גמר בעוד אנחנו סיימנו את הטורניר במקום ממנו יורדים דרג.

אם תצליח הנבחרת להעפיל לשלב הבא תפגוש את הרוסיות במשחק רבע הגמר. אם תפסיד נבחרת הנערות, תעבור למשחקי ההשרדות על דרג א' וכדי לשרוד בדרג הראשון יפגשו את קרואטיה אותה יצטרכו לעבור. קרואטיה אמנם הובסה בשלב המוקדם נגד גרמניה , 27 הפרש, ואיטליה , 20 הפרש. אבל במשחק החשוב נגד הבלגיות ניצחה 20 נקודות הפרש ומנעה מהנבחרת הישראלית משחק קשה יותר נגד הבלגיות.

Leave a comment