תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

נבחרת הנערות – עוד לא אבדה תקוותנו

אחרי ההפסד ללטביה (העולה היחידה מבית ד' לרבע הגמר), הגיוני שנרצה להוריד את הראש. אבל עבור הנבחרת הישראלית להישאר דרג זה הישג לא פחות גדול מרבע גמר ויש לנו עוד לפחות שתי הזדמנויות כאלה שאין סיבה שלא ניקח – רק צריך להאמין

נכון, חשבנו שזה ייראה אחרת, אבל למרות ההפסד ללטביה, אמש בהצלבה, אנחנו עדיין יכולות לעמוד ביעד ולהישאר דרג. אז כן, בינתיים בארבעת המשחקים הראשונים של הטורניר אנחנו זורקים יותר מדי זריקות רעות שלא בשטף המשחק, המשחק מבולגן, מונע מהרבה לחץ ומעט הגיון על הפרקט ונראה שעדיין אין שיטה ברורה לנבחרת, מנבחרת הגנתית שספגה 62.5 בממוצע (לא ספרנו את המשחקים נגד היריבות החלשות בבית) אנחנו בינתיים סופגים 74 נקודות למשחק (לא ספרנו את 95 הנקודות מול צרפת). אנחנו מקום אחרון בטורניר בנקודות ובאחוזי קליעה מחוץ לקשת, מקום 11 באסיסטים ו-15 בחטיפות (ולא בדקנו את הדירוג בריבאונד).

מהיכן אנחנו שואבים את האופטימיות? הנתונים, ההכרות עם השחקניות שלנו והאמון בשחקניות שלנו. נבחרת ישראל שעלתה דרג לפני שנה היתה נבחרת שקולעת מעל 9 שלשות למשחק ב-30%, בטורניר הנוכחי אנחנו, בינתיים, פחות מ-7 שלשות למשחק ב-20% הקלעיות המובילות שלנו היו ליאור גרזון וגאיה סלס שקלעו בממוצע 4 שלשות במעל 35% – שתיהן עדיין בנבחרות, בוגרות יותר. 

עוצמת כוחה של נבחרות ישראל, מאז ומעולם, היתה בכוחה במשחק קבוצתי וזיהוי יתרונות נגד נבחרות עדיפות. בקיץ שעבר 4 שחקניות חילקו לפחות 3 אסיסטים למשחק , המובילות היו קארש (5.8 למשחק) ואייזנר (3.0 למשחק) בסה"כ מסרה הנבחרת בממוצע 20 אסיסטים. בטורניר הנוכחי, בינתיים, רק 12.5 אסיסטים למשחק, ורק שחקנית אחת מוסרת מעל 2.5 איסיסטים (אייזנר). 

נשאל שוב, מהיכן אנחנו שואבים את האופטימיות? מההכרות שלנו עם היכולות האמיתיות של הנבחרת. אנחנו יודעים שיש בנבחרת הזו כישרון, יש בנבחרת הזו שחקניות מובילות, יש איכות ויש יכולות. מספיק למשל להסתכל על ליאור גרזון, שחקנית חמישיית הטורניר לפני שנה, תגלית העונה ואחת הקלעיות המובילות בין הישראליות בליגת העל. לא סתם מאמן הנבחרת, סיפר בחודש ינואר בראיון ל-YNET שמבחינתו "היא הכי קרובה שאפשר ללוקה דונצ'יץ' ". עכשיו כשהפציעה מאחוריה ובמשחק האחרון כבר קלעה בדו ספרתי אפשר לחלום שתוביל אותנו במו ידיה הארוכות לעוד שנה בדרג א'. 

אבל השאלה הגדולה צריכה להגיע מהכיוון של דניאל קארש. קארש היתה הרכזת המובילה בטורניר שעבר סיימה את האליפות עם 5.8 אסיסטים (שניה באליפות) וכתוצאה מכך אחוזי הקליעה של הנבחרת זינקו. בטורניר הנוכחי הכדור מעט מדי פעמים נמצא בידיים שלה ובמעט מדי התקפות היא מקבלת את ההחלטות. מי שכבר יש לה הופעות רשמיות בנבחרת הבוגרת צריכה ויכולה להשאיר אותנו דרג – אפשר להשתמש בזה.

אבל בעיקר ומעל לכל נתון סטטיסטי…. יש בנבחרת נשמה ואמונה. עכשיו צריך לשמור. לשמור על האמונה, לשמור על הביחד ולשמור על השחקניות היריבות בהגנה.

היריבה הבאה היא נבחרת שסיימה לפני שנה במקום ה-9 בנערות ובקדטיות ירדה דרג. היא נבחרת גבוהה אבל מוגבלת, היא בדיוק היריבה שנבחרת קטנה לוחמת, שורטת ונמרצת כישראל יכולה וצריכה לנצח. אם השחקניות יאמינו בזה אולי הן יצליחו להתעלות על כל מה שלא עבד עד עכשיו ולמרות ועל אף לנצח – כי את הכישרון כולנו מכירים.

בשלב הבא- קרואטיה:

כאמור, נבחרת קרואטיה היא נבחרת אירופאית בסייז ונבחרת בינונית ביכולת. מאמן הנבחרת דין נמק מאמן את הנערות כבר שנתיים, לפני שלוש שנים היה מאמן הקדטיות ולפני זה עוזר מאמן בנבחרות הצעירות. הוא מספיק ותיק כדי להכיר את האליפויות ומאידך, קבוצה שהיה חלק בצוות האימון בה לא הגיעה לשמונה הגדולות. קרואטיה נבחרת של "כמעט". מסוגלת להיות טובה אבל נאבקת נגד הירידה מדי שנה. בשנה שעברה עם הקדטיות היא כבר כשלה וירדה דרג. הדור הנוכחי בקרואטיה רחוק מלהיות מוכשר אבל הן לא מרימות ידיים. בטורניר הנוכחי, הקרואטיות הובסו לגרמניה 75:48 ולאיטליה 80:60, אבל במשחק אליו כיוונו ככזה שיכולות לנצח הן הגיעו נגד הבלגיות וניצחו אותן 75:55 בדרך למקום השלישי בבית.

לרוע מזלן של קרואטיה, רוסיה מעדה נגד הונגריה וסיימה במקום השני בבית. היריבה בדרך לרבע הגמר היתה קשה מדי. למרות הכל קרואטיה הראתה כישרון ומלחמה אבל גם אדישות ומעט לוזריות. קרואטיה שהובילה בסוף הרבע השלישי 58:47, איבדה את היתרון ברבע האחרון, לא שמרה בכל אחת מההתקפות המכריעות ורוסיה שלה את המשחק להארכה. בהארכה קרואטיה עוד הובילה 81:80 משלשה , עשרים שניות לסיום, אבל לא ירדה להגנה, ספגה שלשה בצד השני 7 שניות לסיום, אבל הספיקה להגיעה לזריקה נוחה תוך 4 שניות. רוסיה עשתה עבירה, הקרואטיות החטיאו מהקו וקרואטיה במשחקי הדירוג אחרי הפסד 83:81.

קרואטיה מדורגת תשיעית בטבלת הקולעות, ומדורגת עשירית (אחרי ישראל המדורגת 9) באחוזי הקליעה מהשדה. קרואטיה מדורגת תשיעית גם באחוזי הקליעה מחוץ לקשת, בריבאונדים ובחטיפות ו-8 ביעילות. בסך הכל נבחרת ממוצעת. אבל מסוכנת ועדיפה.

לנבחרת הקרואטית אין כוכבת מובילה. הקלעית הבכירה בקבוצה מיה ווקצ'יץ' קולעת 12.8 נק' למשחק, פחות למשל, מעדן ציפל הקולעת 13.5 נק'.  הריבאונדרית המובילה של הקבוצה, ניקה מוהל, לוקחת אותו מספר ריבאונדים כמו גילי אייזנר 6.3 למשחק, אבל מוסרת 3 אסיסטים בממוצע יותר ממנה.

השם המסקרן ביותר בנבחרת הקרואטית היא דווקא אנה מנדיץ', אחת השחקניות היעילות בטורניר. לפני שנה מנדיץ' ב-14 דקות משחק קלעה 4 נק', מסרה 1.1 אס' ולקחה 2.6 כ"ח. השנה עם 17 דקות למשחק (3 דקות יותר בסך הכל) היא קולעת 10.3 נק', מוסרת 1.3 אס' ולוקחת 5.5 כ"ח. אסור להקל ראש בפורוורדית המתנשאת לגובה 187 ס"מ.

הקלעיות המובילות: ווקסיץ' 12.8 נק', מוהל 11.3 נק', מנדיץ' 10.3 נק'

המוסרות המובילות: מוהל 7.3, ווקסיץ' 1.5, מנדיץ' 1.3

השחקניות היעילות: מנדיץ' 14.3, מוהל 11.5, יוריץ' 11.3

Leave a comment