תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

מוקדמות אליפות אירופה לנשים – 'נגמר כמו שהתחיל'..

נבחרת הנשים החדשה של ישראל סיימה את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה לראשונה בתולדותיה ללא ניצחון.

מאת חגי פלק 

צילומים: fiba.oom

מונטנגרו – ישראל 52:78 

צריך לפשפש הרבה בהיסטוריה של נבחרת הנשים של ישראל אי שם משנות ה-50 (ענת דרייגור יקירתנו בטוח תזכיר לנו) מתי הסתיים קמפיין מוקדמות אליפות אירופה – קצר או ארוך ללא ניצחון כבר בשלב המוקדם (לא מדברים על אליפויות אירופה בהן השתתפנו פעם אחרונה לפני עשור.) עושה רושם וכבר נכתבו על כך אלפי מילים שהחלל הגדול שנוצר בסגל הלאומי עד לחזרתן של מספר ותיקות לסגל, הוא גדול, והצערת הסגל הייתה אולי עם כוונה לעתיד, אבל לא בפרק זמן כל כך קצר.

בלי קשר לזהות המאמן או אולי המאמנת (לראשונה בהיסטוריה) שתוביל את הקמפיין הבא של נבחרת ישראל, אין ספק שהרבה שחקניות יצטרכו לחזור וללבוש את המדים ולהצטרף לרביעייה המובילה שלה שמקומה בסגל מובטח ובצדק – הקפטנית עדן רוטברג, טלב, אלכס כהן ודניאל רבר. אפשר להוסיף את נעמה שפיר שמקומה בסגל אחרי העונה הזו ממנה חזרה מחל"ד, ושחקניות נוספות שנעדרו מהחלון הזה בגלל פציעות/סיבות אישיות כמו שאהד עבוד ונגה פלג שחזרה מהמכללות, ודור סער ורומי לוי שנמצאות שם כעת.  כל שאר השמות שהיו בסגל בשנתיים האחרונות חובת ההוכחה עליהן, ועוד יותר מכך – חובת ההוכחה על הצוות המקצועי שיוביל את הקמפיין הבא לזמן אותן מסיבות מקצועיות מוצדקות.

-מונטנגרו עלתה עם מויוביץ', אלקסיץ', דובלייביץ', יובאנוביץ', וגטלינג המתאזרחת. הנבחרת שלנו פתחה עם הקפטן רוטברג, אייזנר, טלב, רבר ואלכס כהן. שתי שלשות רצופות  של הנבחרת המארחת על ידי גטלינג ומויוביץ' אותתו על הצפוי בהמשך. אייזנר הייתה הראשונה לעלות על הלוח של הלבנות-כחולות אחרי 2 דק'. רוטברג השחקנית עם הכושר הטוב ביותר בסגל, התקשתה להיכנס למשחק מול ההגנה הנהדרת של מויוביץ'. 5 רצופות של יובאנוביץ' העלו את מונטנגרו ליתרון דו ספרתי שנשמר לאורך כל הרבע. כניסתן של ירדן גרזון בהופעת בכורה וליעד אורבך הכניסה מעט מפנה למשחק ההתקפה של הנבחרת, אבל הרכות בהגנה, במיוחד בצבע מול הקו הקדמי של מונטנגרו בראשות גטלינג (11 נק' ברבע)  ויובאנוביץ' שייצרו סלים קלים הייתה ההבדל העיקרי בשליטתה של המארחת במשחק – 9-23 בסיום הרבע הראשון.

טלב וליעד אורבך עוד נטו תקווה בפתיחת הרבע השני כאשר צימקו מעט את ההפרש אבל קריסטין ראקוביץ' שעלתה מהספסל וגטלינג ששלטה בצבע מול ההגנה הנאיבית של ישראל לא נתנו לנבחרת שלנו הזדמנות לצמק את ההפרש. אורבך עם 7 נק', ועדן רוטברג עם המון נחישות למרות שלא הצליחה להיכנס למשחק נגסו כל פעם בהפרש אך גם בעיית עבירות וגם רכות בהגנה שאפשרה לקו הקדמי של מונטנגרו להמשיך לשמור על יתרון דו ספרתי עד לסיום המחצית הראשונה והיתרון נשאר בעינו – 25:38 למונטנגרו.

נרקישה גטלינג – 14 נק' במחצית הראשונה.

דובלייביץ' הוותיקה הראתה את מלוא הניסיון ולא רק הכישרון עם פתיחת המחצית השנייה שייצרה נק' תוך יצירת מגע בתוך הצבע. רוטברג החלה לאפס מעט את הידית שלה שלא הצליחה לייצר נק' במחצית הראשונה, והדר חדד שבהופעת הבכורה התקשתה מעט להיכנס למשחק עשתה גם היא נק' בכורה בנבחרת. חדירה נאה של רוטברג על קו הבסיס הורידה את הנבחרת שוב לפיגור חד ספרתי (32:40, 24) והורידה את הקבוצות לפסק זמן ראשון במחצית השנייה של הנבחרת המארחת. יובאנוביץ' חזרה מפסק הזמן עם עוד נק' בצבע וראקוביץ' שעלתה מהספסל החזירה שוב את המומנטום לאדומות והורידה את הקבוצות לפסק זמן נוסף – הפעם של אלי רבי.  הפורוורדית המשיכה להיות המוציאה לפועל העיקרית יחד עם ראקוביץ' ושלשה שלה העלתה את מונטנגרו לראשונה ליתרון של 20 נק' לקראת סוף הרבע השלישי. מויוביץ' המשיכה להראות חוכמת משחק וגם עשתה מספר נק' על הדרך, וגטלינג כהרגלה חתמה את הרבע – 37:60 חד צדדי למונטגרו.

עדן רוטברג מול גטלינג. התקשתה להיכנס למשחק במחצית הראשונה..
מילקה יובאנוביץ' – הכריעה את המשחק ברבע השלישי

עם פתיחת הרבע האחרון אפשר היה לשים חותמת על המשחק. מונטגרנו במטווח שלשות של פסיץ' ונק' של ראקוביץ' כאשר מויוביץ' מנצחת על הקונצרט ביד רמה העלו את הנבחרת שלהן ליתרון 30 (42:72, 35) והפכו את הדקות האחרונות לפרוטוקל בלבד. עדן רוטברג כמו בכל משחקי הקמפיין הייתה שוב נקודת האור היחידה בנבחרת לאורך כל המשחק. אופיר קסטן ערכה גם היא הופעת בכורה ורשמה גם כן נק' ראשונות.

עדן רוטברג מול בוזיקה מויוביץ' – הקפטנית הייתה שוב נקודת האור היחידה בנבחרת
בוזיקה מויוביץ' מול דניאל קארש. הובילה את הנבחרת שלה בסוף השבוע לאליפות אירופה

קלעו לישראל: עדן רוטברג 22 (14-8 מהשדה), ליעד אורבך 7, דניאל קארש 6, ירדן גרזון 4 (8-2 מהשדה), טלב (7-1 מהשדה)  אופיר קסטן ואמי רינת 3 כ"א, גילי אייזנר והדר חדד 2 כ"א. שיחקו ולא קלעו: אלכס כהן (6-0 מהשדה), דניאל רבר ועדן ציפל.

הרבו למונטגרו: יובאנוביץ' 16, גטלינג 15, מויוביץ' 13 (8 אס').

רשימת העולות לאליפות אירופה:

תשעת הזוכות בקבוצה וחמש הקבוצות המדורגות הטובות ביותר במקום השני הצטרפו למארחות המשותפות צרפת וספרד במהדורה ה -38 של ה- EuroBasket הנשים של FIBA, שתתקיים בין התאריכים 17-27 ביוני 2021.

בלארוס, בלגיה, קרואטיה, צ'כיה, רוסיה, סרביה, סלובקיה, סלובניה ושבדיה העפילו לזכיות בקבוצה, ואילו בוסניה והרצגובינה, יוון, איטליה, מונטנגרו וטורקיה היו סגניות בבתים בהם שיחקו. בעקבות הפרשי סלים בריטניה והונגריה לא הצליחו להעפיל למרות שסיימו במקום השני בבתים בהם שיחקו.

Leave a comment