תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

מאי שבה הביתה

מאי דיין, 26, 1.71, המשחקת בעמדה 1/2, עושה את הצעד הבא בקריירה ובעונה הבאה והיא תשוב למועדון הבית, מכבי אשדוד, ששמו מזוהה עם צמרת ליגת העל. לדיין לקחו 7 עונות בליגת העל כדי להגיע לנקודת הציון הזו. בנוף השחקניות הישראליות אשר מחולק לדור ישן ודור חדש יש את דיין, שבגיל 26 מגיעה לקבוצה המכוונת לכל התארים אחרי תהליך בניה ארוך וחשוב. בתחילת דרכה, ההזדמנויות בליגת העל לא היו רבות אך בניגוד ליתר שחקניות בנות שנתונים דומים, מחליטה דיין שלא לרדת לליגה הלאומית והיום היא קוטפת את הפירות של התמדה נחישות והרבה מבחני אופי. ערן סלע, הסוכן של דיין לא חוסך בשבחים ואומר: "לי ברור לגמרי שמאי דיין צריכה להיות חלק מנבחרת ישראל". 

בעונה שחלפה הייתה דיין משמעותית עבור בנות הרצליה עם ממוצעים של 11 נק' למשחק ומדד יעילות של 9.04 למשחק (רביעית מבין הישראליות). דיין, ב-33.3 דק' ששותפה בממוצע למשחק, מדייקת ל-2 ב 46.67% ול-3 ב-33.72%. כמו כן העמידה ממוצעים של: , 2.5 רב' 2.1 אס'.

מבעלי מכבי אשדוד אורי בן סימון התייחס ואמר: "אני שמח שמאי חזרה לקבוצת האם שלה. חשוב שיהיה שחקניות מאשדוד שגדלו במועדון . מאי התקדמה מאוד בשנים האחרונות ואין לי ספק שהיא תעזור למטרות הקבוצה".

מהסוכן ערן סלע נמסר:

"בעיניי לא רק שמאי בשלה לשחק בקבוצה גדולה, אלא גם מתאימה ויכולה להוביל קבוצה כזו. השנים חולפות, הבמה המרכזית התפנתה ומאי סללה לעצמה בשנים האחרונות את הדרך באמצעות דומיננטיות מרשימה בקבוצות אמצע ומטה, כדי לזכות בהכרה רחבה. אשדוד היא הבית שלה, וטבעי לגמרי שבגיל 26 היא תגיע לשם בדלת הראשית. אני זוכר את המשברים, הדמעות ואפילו מחשבות שהתגנבו פה ושם על מעבר לליגה הלאומית. שמח מאוד שהיא לא ויתרה וידעה לצאת מחוזקת מכל תסכול וכל משבר. 

הכישרון הטבעי נוטף ממנה. אפשר לספור על אצבעות כף יד אחת את השחקניות הישראליות שמשלבות יכולות קליעה וחדירה כמוה בעמדות 1 ו-2. מאי לגמרי-לגמרי שם.

יותר מזה, בנבחרת ישראל עשו לדעתי שינוי חד ומהיר מדי ושכחו אותה בדרך. לא תמיד חייבים לפסוח בבת אחת על דור הביניים, כשמחליטים על מעבר מוותיקות לצעירות. במקרה של מאי בפירוש נעשה לה עוול ועדיין לא מאוחר לתקן. היא כל כך תחרותית ומתאימה לנבחרת, שאין פה שום עניין של אגו. אולי המאמנים חושבים אחרת, אבל לי ברור לגמרי שמאי דיין צריכה להיות חלק מנבחרת ישראל". 

דיין בתגובה: "אני שמחה לחזור למועדון גדול כמו מכבי בן בנות אשדוד. כילדה לא ראיתי את עצמי משחקת במדים של אף קבוצה אחרת, אבל המציאות הובילה אותי לקבוצות אחרות. אני חייבת לציין שכל מועדון ששיחקתי בו גרם לי להרגיש בבית, ובמיוחד עדני דגן, ובנות הרצליה והמאמן קורי שהאמין בי, תרם לי מהניסיון שלו כשחקן ואיפשר לי להביא את היכולות שלי לידי ביטוי. אני מרגישה שעכשיו זה הזמן לחזור לבית האמיתי. אני מקווה שאצליח להוביל גם באשדוד, ושנהיה קבוצה מהנה ונזכה בתארים".

היום דיין לצד קריירת הכדורסל מסיימת התמחות במשפטים ומתחילה התמחות בחשבונאות. התרשמנו.

תמונה באדיבות מנהלת ליגת העל

Leave a comment