תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לקראת מוקדמות יורוקאפ, ראיון עם בוזיצה מויוביץ'

בוזיצה מויוביץ', (25, 1.78),  הבוסמנית שתשחק בעמדה 1/2 בשורותיה של אליצור רמלה, תערוך הופעת בכורה במשחקי מוקדמות היורוקאפ שיערכו בבועה שבאנקרה ב- 19-22.1. שישה משחקים בארבעה ימים יקבעו מי תתקדם לטופ 16 הקבוצות הטובות במפעל, ורמלה, תצטרך להשיג את המאזן הראשון או השני בטיבו בבית B כדי להתקדם. בהינתן/בחסות המצב באירופה בעידן הקורונה, אליצור רמלה מעמידה סגל שמזמן לא היה לקבוצה ישראלית. מבין הזרות נמנות  3 שחקניות שהן מבין המובילות ב- WNBA (בונר, מיטצ'ל, לייני) ועם מויוביץ, רמלה תוכל להתאים את עצמה טוב יותר לזירה האירופאית. כל מה שנותר לנו הוא לאחל לשידור, ולא רק לקוות שפיב"א יעלו ליוטיוב את המשחק בלייב (ורק למדינות מסוימות). בהינתן סגר, לא ברור מה יכול להיות יותר מעניין בטלוויזיה.

מאת: ענבר טנא אוריון

אם הייתם אומרים לבוזיצה מויוביץ', שהשחקנית שקלעה נגדה 21 נקודות בהפסד של נבחרת ישראל מול נבחרת מונטנגרו (73:66) לפני זמן לא רב, תהיה השותפה שלה לדירה, לא בטוח שהיא הייתה מאמינה. אבל הינה, היא פה, שותפה לדירה של אלכס כהן ואליסון הייטאוור. איך? הכנה פוגשת הזדמנות. ההכנה עוד מימי הנבחרות הצעירות (שם ניצחנו) המשיך למעקב של המאמנת, שירה העליון בנבחרת הבוגרת (ע. המאמנת של אלי רבי), והזדמנות, קורונה. מויוביץ מתארת למה הייתה פנויה העונה:

"ראשית, הסיטואציה באירופה כתוצאה מנגיף הקורונה הקשתה מאוד על בחירת קבוצה שהיא מתאימה, שנית, לא רציתי ללכת לכל קבוצה רק כדי שתהיה לי קבוצה".

מויוביץ' מעידה שהטוב עוד לפניה: "אין לי נקודת שיא בקריירה שאני מרגישה מסופקת ממנה עדיין". אם הגעה להישגים בתור רכזת ראשונה של נבחרת מונטנגרו, השתייכות ליורוליג, והעמדת מועמדות לדראפט ב-2018 הם לא הישגים שאפשר להתגאות בהם, יתכן ומשחקי היורוקאפ 20/21 יעמדו בקריטריון שהציבה מויוביץ' לעצמה.

אינספור שחקניות בקליבר של מויוביץ' ומעלה נשארו העונה בבית וקבוצות כמו אליצור רמלה לא יכלו לוותר על ההזדמנות להביא אותן לפה. גם אם מדובר בחוזים שהם פר פרויקט כמו הבועה, ברמלה הייתה הבנה (בונר משאירה זוג תאומות בבית). ההחתמה של כוכבת הקונטיקט סאן מה- WNBA, דוואנה בונר, התקבלה אצל הרכזת קרת הרוח בהתרגשות: "הייתי מופתעת מאוד מההחתמה, היא שחקנית מעולה". בונר, אשר קיבלה דרכון מקדוני ב-2018 תיחשב כבוסמנית ותוכל לשחק לצד מויוביץ', מיטצל ולייני יחדיו.

פה בשביל הבועה. בונר משמאל במדי הקונטיקט סאן (צילום: Sean D ELliot) ומימין ובשער מויוביץ' במדי אליצור רמלה (צילום: ספי מגריזו)

רמלה תפתח בהתמודדות מול Aluivent DVTK מהליגה ההונגרית הנחשבת שבה סיימה במקום הרביעי. קבוצה אשר פספסה כניסה ליורוליג כתוצאה מהפסד לאיזמיט מהליגה הטורקית המצויינת.

מבין השמות הגדולים שנכתבו כאן, ניתן למצוא בבית B קבוצה נוספת, עטורת כוכבות לא פחות. בחמישיה של אורמנספור הטורקית: סריף אונאר (1.67, 25) לצד 2 זרות במסווה של בוסמניות: אשלי ווקר ששיחקה בארץ כזרה ומחזיקה באזרחות רומנית ואנג'ליקה רובינסון מנבחרת מונטנגרו. ובגזרת הזרות: רקאוונה וויליאמס וחברתה בריטני סייקס שבלטו עבור הלוס אנג'לס ספרקס מצמרת ה- WNBA.

לבסוף, היריבה האחרונה של רמלה תהיה A3 Basket אשר סיימה ראשונה בליגה השוודית. זאת מציגה בדומה לקבוצה מהונגריה, חמישיה פותחת אשר כוללת אמריקאית אחת ו- 4 בוסמניות.

רמלה תצא בטיסה מסחרית של טורקיש איירליינס ביום ראשון לאנקרה. בסגל (אתר יורוקאפ) נרשמו  11 נשים מתוכן רק 8 הן שחקניות פעילות, נשר וגיצ'נקו הצעירות ביניהן. כנראה שרמלה תשחק בבועה עם רוטציה קצרה יחסית תחת המגבלה כי ילידת הארץ אחת חייבת לשחק בכל זמן נתון.

בעודה מתגוררת ברמלה בעידן קורונה, מויוביץ' מספרת שהיא מתאקלמת מצוין. בזמנה הפנוי (שמקבל משמעות אחרת בימינו) משלימה תואר ראשון מרחוק בניהול ספורט, ומעידה כי למרות שהמצב אינו אידיאלי לשחק בפעם הראשונה בתחרות עצמה, ללא משחקי אימון, וללא השתייכות למפעל אחר, היא מוכנה: "אני מתאמנת טוב ואני מוכנה מנטלית. הדבר בא לידי ביטוי בעבודה קשה על עצמי כל יום ואני מבטיחה לעשות את המיטב". ברמלה, מויוביץ' יכולה לשחק בעמדה 1/2 ובאשר להמשך התוכניות שלה, מספרת מויוביץ', שאחרי הבועה תשוב למונטנגרו למשחקי נבחרתה ולא מפרטת מה התוכניות בהמשך.

מויוביץ' מול עבוד בהתמודדות האחרונה בין הנבחרות. באדיבות אתר FIBA

לגבי תרבות הספורט במונטנגרו, אשר לה נבחרת שרק התחילה להתחרות בשנת 2008 וכבר מניבה תוצאות, מויוביץ' מסכמת בקצרה "נגיף הקורונה לא פגע בכלל בכדורסל נשים במונטנגרו, לא נתנו לזה לשבש את הליגות".

וכעת ל-3 שאלות אחרונות:

האם ההשתייכות לקבוצה עם 3 אימהות עושה לך חשק?

בכנות, אני לא רואה את עצמי בזמן הקרוב מגיעה לאימהות, אני צעירה מדי אבל אי אפשר לדעת.

מי היריבה האימתנית לטעמך בבית?

בעיני, אורמנספור הטורקית המקומית תהיה הקשה ביותר. שחקנית חמישיה שלהן היא, אנג'ל רובינסון שמשחקת איתי בנבחרת מונטנגרו והיא טובה מאוד. עם זאת, אנחנו לא יכולים להתעלם מאף קבוצה, השיטה קשה וכולנו מכוונות לאותו הישג.

מה מעדיפה, למסור אסיסט לסל ניצחון או לקלוע סל ניצחון?

"Both methods have their own strength and charm"

לשם היא חוזרת. מויוביץ' במדי נבחרת מונטנגרו באדיבות אתר FIBA

 

 

 

Leave a comment