תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

ליגת העל לנשים -מועדון האקסיות

פיטרסון וקייב לא גילו חיבה לקבוצתן לשעבר ורשמו ניצחון חוץ דרמטי לאשדוד באם המושבות. פ"ת שוב מילאה את הדלי ולא הצליחה לשתות ממנו.. 

המשחק המרכזי

הפועל 'בני' פ"ת- מכבי 'בן' בנות אשדוד 79:76 

מאת חגי פלק

בתמונה הראשית: פיטרסון ודיין חוגגות צילום מנהלת ליגת העל לנשים

לראשונה מאז נחנך אולם יצחק שמיר באם המושבות, בוצע בו שידור ישיר לאחר שעד העונה  לא הותקנה עמדת שידור נוחה לשידור המשחקים וכל משחקיה של פ"ת שודרו רק מחוץ לעיר. המפגש בין שתי הקבוצות שכבר אינן צמודות בטבלה, התאפיין משתי סיבות – חזרתה של אלכסיס פיטרסון לראשונה לאולם בו עשתה את עונתה הראשונה בארץ בצורה מוצלחת, ובעיקר מפגש נוסף בינה לבין דניאל חג'ג' כאשר המפגש הקודם הסתיים באקורדים צורמים מבחינתה של האחרונה שהורחקה כזכור לאחר צמד עבירות ב.ס על הרכזת מאשדוד.

עוד לפני שריקת הפתיחה התבשרנו בידיעה שעברה לסדר היום,  שאשדוד צירפה לסגל שלה את קפטן הנבחרת היוצאת, יערה יצחקי שהתאוששה מפציעה וסוגרת בשנתיים האחרונות מעגל של סיבוב בין שלוש הגדולות (ר"ג, רמלה ואשדוד). יצחקי לא נטלה הערב חלק במשחק וצפויה לערוך הופעת בכורה במחזור הבא מול קבוצת נעוריה- האלופה מר"ג.

האורחות מעיר הנמל עלו בחמישייה כהרגלן עם פיטרסון, קייב, אדאמס, מאי דיין, זליבנסקי. המארחת עלתה בחמישייה של השבועות האחרונים עם דניאל חג'ג', טל סהר, ווילובי, קיילה צ'רלס וקריסטין סימון.

פיטרסון הייתה הראשונה לעלות על הלוח מול האקסית. פ"ת המשיכה את אחוזי הקליעה הנמוכים מחמישי בזיסמן והתקשתה להיכנס למשחק, עם דקות ארוכות ללא סל שדה. מנגד גם אשדוד לא הפגינה יכולת התקפית גדולה וניצלה בעיקר את הזריקות מחוץ לצבע של פ"ת ואיבודי הכדור כדי להוליך ביתרון זעיר. ווילובי עשתה את סל השדה הראשון למארחות לאחר לא פחות מ-5 דק'. כמו בסיבוב הראשון פ"ת הפגינה הגנה אגרסיבית שהקשתה מעט  על אשדוד שנאלצה ללכת בכוח פנימה. פ"ת גם שלטה בריב' התקפה אך לא ניצלה זאת כדי להשיג נק' מהזדמנות שנייה, והאורחות עם פיטרסון ואדאמס ניצלו כל מתנה שקיבלו מנגד. ווילובי התעוררה והחלה לקחת אחריות (7 נק') יחד עם  טל סהר שהפגינה המון נחישות משני צדי המגרש סגרה את הרבע הראשון בפיגור זעיר – 20:15 לאשדוד.

פ"ת המשיכה להפגין אגרסיביות ונחישות אבל חוסר הביטחון ההתקפי של הישראליות שלה המשיך לבלוט בעיקר בחדירות לצבע ואי ניצול הזדמנויות כאשר מנגד סימון דייקה דווקא מחוץ לצבע. פיטרסון המשיכה להעניש על כל איבוד כדור וגם לסחוט עבירות טיפשיות והייתה המבוגרת האחראית של אשדוד במחצית הראשונה (12 נק').  סימון הצליחה לסחוט מאדאמס את העבירה השנייה בשלב מוקדם,  שבפעם הראשונה העונה!! לא זכתה לקרדיט העצום שקיבלה מתחילת העונה, וגם קיילה צ'רלס ומורן ספיר  שעלתה מהספסל נכנסו לעניינים בהתקפה. סימון קבעה שוויון ראשון מהקו (26:26, 14, וקיילה צ'רלס בשלשה העניקה לפ"ת יתרון ראשון מתחילת המשחק. פיטרסון שמחתה על עבירה שלא נשרקה לזכותה, ספגה עבירה טכנית מהשופט הראשי שהייתה השלישית שלה. פ"ת לא ניצלה את המומנטום, קאדיג'ה קייב עם 6 רצופות לא נתנה למארחת לברוח וקבעה שוב שוויון זמני שנמחק במהירות ע"י שלשה של ווילובי. טל סהר חתמה גם הפעם את הרבע השני המצוין של פ"ת – 35:40 בהפסקה.

טל סהר – המון אגרסיביות ונחישות במחצית הראשונה. צילום מנהלת ליגת העל לנשים

סימון ודניאל חג'ג' העלו את קבוצתן ליתרון 9 עם פתיחת המחצית השנייה, אבל הבשורה הטובה מבחינתו של גיל סלע הייתה העבירה השלישית שסחטה קיילה צ'רלס מאדאמס כבר בדקה ה-22 שהעלתה אותה ליתרון דו ספרתי. לאה פרביס בשלשה משום מקום עשתה נק' ראשונות לאשדוד במחצית השנייה.. ווילובי וקריסטין סימון שוב מחוץ לקשת החזירו את פ"ת לדו ספרתי והפעם גלעד כץ לקח פסק זמן לעצור את הריצה (38:51, 23). ווילובי השלימה מהלך הגנתי כאשר סחטה מאדאמס בעבירת תוקף את הרביעית, ושוב אשדוד משום מקום הפעם עם קייב ענתה בשלשה. קבלת החלטות לא טובה של פ"ת בהתקפה החזירה את אשדוד לפיגור חד ספרתי והפעם היה תורו של סלע לקחת פסק זמן (47:55, 27). צ'רלס ביצעה עבירת תוקף + ווילובי הלכה עם הראש בקיר, ואשדוד המשיכה לנגוס בפיגור עד לסיום הרבע שהסתיימו בשלשה נוספת של קייב – רק 57:62 לפ"ת.

ג'וסלין ווילובי – עוד משחק מצוין שלה לא הספיק לניצחון.

פיטרסון סחטה מצ'רלס את הרביעית עם פתיחת הרבע האחרון. ספיר הענישה בליי אפ והעניקה קצת רוח גבית לפ"ת אחרי דקות פחות טובות.. פיטרסון ניצלה שוב איבודי כדור של פ"ת כדי להעניש בשלשה ויחד עם לאה פרביס רצו 0:9 עד לשוויון 66. ניצן עמאר בליי אפ החזירה את היתרון אבל פיטרסון הענישה על כל טעות וגם כאשר פ"ת הצליחה לעלות כל פעם ליתרון הרכזת של אשדוד הייתה שם כדי להשוות פעם אחר פעם. מאי דיין בשלשת קלאץ' החזירה את היתרון לאורחות – שתי דק' לסיום (75:74). השופטים התעלמו מעבירה של אדאמס על סימון, ושרקו לעבירת 24 אחרי שצ'רלס לא הצליחה להגיע לטבעת בזמן. פיטרסון הענישה מהעבר השני עם עוד ליי אפ. סימון לקחה זריקה קשה מחוץ לקשת ואשדוד העניקה לפ"ת עוד הזדמנות להשוות אבל גם קיילה צ'רלס לא מצאה את הטבעת. פ"ת עברה ללחוץ על כל המגרש, והצליחה לעצור את אדאמס בצעדים ולהשאיר לעצמה 16 שנ' לכפות הארכה. ווילובי לקחה זריקה קשה מחוץ לקשת שכמעט ולא פגעה בטבעת, סימון תיקנה בריב' התקפה. פיטרסון סחטה שתי עב' רצופות והלכה לקו לדייק פעמיים. ווילובי לקחה שוב זריקה אחרונה ששוב פגעה רק בטבעת. ושוב פ"ת נשארת עם המחמאות ואשדוד לוקחת בקושי את הנק'.

קאדיג'ה קייב מול ווילובי – הייתה יעילה גם בצבע וגם מחוצה לו.
אלכסיס פיטרסון מול קיילה צ'רלס – הניצחון רשום על שם הרכזת של אשדוד.

קלעו לאשדוד: אלכסיס פיטרסון 28 (16-7 מהשדה, 7 כ"ח, 5 אס'), קאדיג'ה קייב 20 , לאה פרביס 11, דניאל אדאמס 8 (13-3 מהשדה, 11 כ"ח), מאי דיין 7, תמר קופילביץ' 3,  אנט סנואו 2 שיחקו ולא קלעו: נועה זליבנסקי וירדן דנן.

לפ"ת: ג'וסלין ווילובי 23 (12-5 ל-2, 10 כ"ח), קריסטין סימון 19 (10 כ"ח), קיילה צ'רלס 17 (20-8 מהשדה, 10 כ"ח), טל סהר 7, דניאל חג'ג' ומורן ספיר 4 כ"א, ניצן עמאר 2. שיחקה ולא קלעה: שירה חג'ג'.

 

Leave a comment