wpbasket

לאומית נשים

פרסום ראשון

הסיפור שאינו נגמר: בהחלטה יוצאת דופן החליט תובע האיגוד החדש להעמיד לדין את מג’דל כרום ובאר טוביה על הפסקת המשחק ביניהם לכאורה, את מאמני הקבוצות אך באופן תקדימי גם את השופט אבירם סמאי למרות שהודה בטעות בשיקול דעתו.. הקבוצות בתגובה ראשונית: ‘אנחנו בהלם. מה עוד צריך לקרות שקבוצות וספורטאיות לא ייפגעו בגלל שיקולים לא מקצועיים”. הקבוצות העבירו את הנושא לטיפול משפטי.

מאת מערכת wpbasket

בתמונה הראשית: עו”ד איתמר ליפנר התובע החדש – המליץ להעמיד לדין את המאמנים ואת שופטי המשחק לרבות עונשים חומרים.

צילום: משרד יגאל ארנון ושות’

אם חשבנו שסיפור המשחק החוזר במסגרת הליגה הלאומית לנשים יסתיים בפסיקת האיגוד על משחק חוזר בגלל דו”ח השופט הראשי אבירם סמאי אז כנראה שנכונו לנו עוד פרקים נוספים בסאגה של המשחק. אמש (יום ד’) קיבלו הקבוצות בתדהמה את מכתבו של תובע האיגוד החדש, עו”ד איתמר ליפנר שנכנס לתפקידו לפני שבועיים במקומו של עו”ד טל אור. ליפנר בהחלטה יוצאת דופן ומעוררת מחלוקת בקרב מי שנכח במשחק, החליט להעמיד לדין את שתי הקבוצות בגין עבירה של הפסקת משחק, וגם את מאמני הקבוצות חמודי מנע ממג’דל כרום וגיטה זיו מבאר טוביה על כך שהחליטו ל’הריץ’ את הזמן ברבע האחרון ולא לשחק בפועל בטענה כי אין ערך למשחק לאחר פציעת שחקנית באר טוביה שיר קרמר וזאת למרות שבפועל מילאו את הוראת השופט סמאי להמשיך לשחק ולא לרדת מהמגרש לפי החוק היבש למרות שלא התבצעו בפועל מהלכים.

גיטה זיו ועוזרה דודו פרידמן – פחות מחייכת לאחרונה ולא בגלל סיבות מקצועיות – צילום: דאהר דיאב

התובע החליט כאמור להמליץ כאמור להעמיד לדין את הקבוצות ואת המאמנים בגין הפסקת המשחק, ואף מעוניין להרחיק אותם וגם לקנוס את הקבוצות אך הוסיף בהחלטה חסרת תקדים שלא זכורה לנו, להעמיד לדין גם את השופטים אבירם סמאי ומרון סלימאן למרות שסמאי חתם על טופס המשחק ולאחר מכן הודה בטעות בשיקול דעתו על כך שנתן לקבוצות להמשיך להיות על המגרש למרות שהמשחק איבד מערכו הספורטיבי ואף דיווח במערכת האיגוד כי המשחק לא הגיע לסיומו ולכן תוצאתו לא תיחשב.

השופטים אבירם סמאי ומרון סלימאן עם מאמן מג’דל כרום חמודי מנע.. – סמאי הודה בשיקול דעת מוטעה והתנצל אך התובע רוצה להעמידם לדין – צילום: דאהר דיאב

בפנייתו משתמש התובע במילים חריפות: “נוכח חומרת העבירה ולמרות ששופטי האיגוד לרוב עומדים לדין במסגרת איגוד השופטים, אני מחליט להעמיד לדין את שופטי המשחק אבירם סמאי ומרון סלימאן בגין עבירות לכאורה על סעיפים לתקנון המשמעת. אני מבקש מבית הדין לגזור על המאמנים עונשי קנס כספי, הרחקה משני משחקים וכן עונש נוסף ע”ת למשך שנה, של הרחקה ממספר משחקים אך מותיר את קביעת הקנס ועונש ע”ת לשיקולו של בית הדין”..

עוד מוסיף התובע ליפנר בלשון חריפה: “החלטות השופטים בזמן אמת אינן נתונות למו”מ, ומשכך אני סבור כי האשמה העיקרית רובצת לפתחם של שופטי המשחק שנהגו באופן לא מקצועי, בלשון המעטה, ובניגוד לתקנון האיגוד. על אף האמור לא נעלמה מעיני העובדה, כי השופט סמאי הודה בטעותו והתנצל. נוכח זאת, אני מבקש מהאיגוד לפסוק על השופטים השעיה של חודשיים מפעילות, וכן עונש ע”ת על עבירה דומה של שנה!.

שתי הקבוצות קיבלו את מכתב התובע בתדהמה ובהלם מוחלט ולקחו את שעות הערב בין פעילות שגרתית של אימונים לקיים דיונים עם הגורמים הרלוונטיים כיצד לנהוג. בתגובה ראשונית של שתיהן נמסר: “זו הפעם הראשונה ששתי קבוצות ששיתפו פעולה בצורה הוגנת וספורטיבית מתוך דאגה לשלום ספורטאיות, עומדות לדין רק כי ניסו לפעול בצורה הגיונית. הופתענו מפסיקת המשחק החוזר ועוד לא הספקנו להתאושש כבר גזרו עלינו מכה נוספת. אנחנו בהלם. מה עוד צריך לקרות בעונה הזו שקבוצות וספורטאיות יקבלו את הכבוד המינימלי ולא ייפגעו בגלל שיקולים לא מקצועיים”? בבאר טוביה מסרו כי הנושא הועבר לטיפול היועץ המשפטי של המועצה. במג’דל כרום מתכוונים לפנות היום למשרד הספורט ולכנסת ואף אמרו כי אם לא יקבלו תשובות המניחות את הדעת, ישקלו להעביר את הנושא לבית דין אזרחי נגד כל הגופים הרלוונטיים לפרשה מטעם האיגוד.

פרטים נוספים בהמשך לאחר שיתקבלו תגובות מלאות מהקבוצות..