תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לאומית נשים – שוב חוזר הבידוד

עוד מחזור כמעט מלא לפנינו רגע לפני חג הפורים שיסיים את חודש פברואר העמוס. במוקד: כאוכב המתחזקת בגליל, , ודרבי תל אביבי. שני משחקים בצפון  שוב בוטלו עקב חולה מאומתת.

מאת מערכת wpbsasket

בתמונה הראשית: גלי קונטס מצד ימין במשחק האחרון ומיקה יקיר – שתיים שיהיו משמעותיות מאד. צילומים wpbasket ואיגוד הכדורסל

השבוע האחרון של פברואר יסמן את המגמות המסתמנות לקראת סיום משחקי העונה הסדירה, אי שם בחודש מרץ ומעבר למשחקי הבית העליון והתחתון. בצפון כבר נקבעה המוליכה שתגיע לבית העליון במאזן מצוין ואולי אפילו מושלם – גליל עליון. על המקום השני ייאבקו עד סוף העונה מג'דל כרום ועירוני נתניה, כאשר על הכרטיס האחרון נשאר סיכוי לכאוכב, גלבוע והאקדמיה.

במחוז הדרומי המאבק על ארבעת המקומות הראשונים יהיה ככל הנראה עד המחזור האחרון כאשר בני יהודה ואליצור ת"א די הבטיחו את מקומם שם והשבוע ייפגשו במטרה לנסות להשיג את המקום הראשון. כפ"ס גם היא ככל הנראה תהיה שם למרות שלחובתה שלושה הפסדים ועל הכרטיס האחרון נשאר מאבק פתוח בין ירושלים, יבנה ורמה"ש.

להלן משחקי שלישי:

צפון

הפועל 'קרן' גלבוע – אקדמיית וינגייט (18.30, עין חרוד, שידור באינסטגרם וביישומון מיי פליי)

משחק מפתח לשתי הקבוצות. גלבוע נראית טוב יותר לאחר החזרה מהסגר האחרון ומקבלת במשחקים האחרונים תרומה משמעותית מהקפטן נועה שמעוני ומהצעירות שלה – יעל פרחי ועמית צרויה שגם היא התאוששה מפציעה, אך עדיין תלויה רבות ביכולת של יפית כהן, נועה רודה ואליס חתוקאי.

נשות קרן גלבוע- ישלימו דאבל על האקדמיה? צילום: אתר גלבוע/מעיינות

האקדמיה ששלטה בחלק לא מבוטל מדקות המשחק תרצה לנסות לנצח באולם הביתי בעין חרוד וגם ב-6 נק' הפרש וגם אצלה חלה מגמת שיפור גדולה במשחקים האחרונים, במיוחד אצל מיקה מידן, מיכל דהן ונוי חביב.  אנחנו נקווה שהאמוציות והלהט שהיו מעט בספסלים ייכבו, ותישאר אווירה הוגנת כפי שהתאפיינה בהתנהגות שחקניות שתי הקבוצות.

נוי חביב – מתחילה לייצר דברים מעניינים. צילום: האקדמיה לבנות בכדורסל/איגוד הכדורסל

 

הפועל גליל עליון- הפועל כאוכב (19.00, דפנה, שידור בדף הפייס-בוק של שני המועדונים!!)  

גליל עליון חוזרת העונה לראשונה לאולם בדפנה, עדיין עם מאזן מושלם אבל עם סגל קצר שמנסה לשרוד בלו"ז הצפוף עד למשחקים החשובים באמת בבית העליון. במוצ"ש בנצרת הסתדרה הקבוצה ללא ירדן גוט ונגה גיא, אבל קיבלה בחזרה את מאי מלכין שנעדרה בשבועות האחרונים ועדיין לא ברור איך היא תתמודד עם הלו"ז הצפוף.  עמית גור וענבר לברון ניצלו את המשחק האחרון כדי לשפר בצורה ניכרת את הממוצעים שלהם.

לא עוצרות – ענבר לברון ועמית גור. צילום: חגי פלק

כאוכב קיבלה לאחרונה בחזרה את פריאל ח'טיב שהחלימה מקורונה אבל עדיין מתקשה להסתדר בעקבות מכת הפציעות שנחתה עליה ולפיכך צירפה השבוע את מיטל אסולין שחוזרת לפרקט אחרי כמעט חצי שנה, ותערוך הופעת בכורה דווקא מול קבוצתה בשנתיים האחרונות. זיו דוידוביץ' שהצטרפה בפתיחת העונה עזבה את הקבוצה עקב קורס צבאי.

מיתר אסולין – הופעת בכורה בכאוכב דווקא מול האקסית. צילום: גליל עולה

שני המשחקים הנוספים בין עירוני נתניה למג'דל כרום ובין הפועל אורתודוקסיות נצרת לאליצור נתניה נדחו עקב חולה מאומתת באליצור נתניה מה שגרם לכך שגם רוב הסגל במג'דל כרום שלא עשה עדיין חיסון נאלץ להיכנס לבידוד. אגב השבוע האיגוד בחר לשדר את המשחקים מהמחוז הצפוני. השידור בגליל בוטל עקב סיבה טכנית באולם בדפנה, ואת הסיבה לכך שהמשחק בנתניה לא ישודר קיבלתם. נעדכן במדיות במהלך היום האם ישודר משחק אחר.

דרום

המשחק המרכזי

אליצור ת"א – בני יהודה ת"א (20.30, מרכז קהילתי נווה עופר)

הדרבי התל אביבי חוזר לספק לנו עניין, ושתי היריבות מגיעות אליו עם מומנטום חיובי ועם סגלים טיפה שונים מהמפגש האחרון ביניהן לפני הסגר הקודם. אליצור ת"א הפגינה ניצחון ביתי מרשים על ירושלים והוכיחה שבאולמה הביתי צר המידות (שאין ספק שבכל מדינה מתוקנת ונטולת עסקנים לא היה מאושר למשחק), יהיה קשה לנצח אותה. מנגד היא תיאלץ להסתדר במשחקים הקרובים ללא רבקה רוס שנפצעה פציעה לא פשוטה (החלמה מהירה!) והתחמשה ביאנה שפירו שמעניין לראות מתי תיכנס לעניינים. מי שנמצאות בכושר טוב מאד יחד עם שיר תירוש הן קרן נחמה ודוריאן דהן סוויץ' שהתאוששה לחלוטין מפציעתה.

גלי קונטס- הפכה להיות משמעותית. צילום: wpbasket

בני יהודה שהתחזקה כאמור במיכל אסף שמביאה המון אקסטרה משני צדי המגרש, תקבל השבוע בחזרה את אורטל אורן שנעדרה כמעט חודשיים והספיקה לשחק רק משחק אחד העונה. דבי בלייברג ומיקה יקיר נמצאות בכושר מצוין כמו גם תמר בר גל שהפכה לכוח התקפי שאין להטיל בו ספק. גם עדן כהן ותמר אנגל תורמות לא מעט במשחקים האחרונים.

שוב ביחד — אורטל אורן חוזרת הערב לשתף פעולה עם טלי בן ישי. ושוב במשחק גדול. צילום באדיבות המועדון והשחקניות!

מה שכן אם היינו צריכים לנחש מי תהיה הג'וקר של כל אחד משני המאמנים במשחק הזה אנחנו שמים את ההימור שלנו על שתי שחקניות: באליצור על אמי רינת שיכולה להתפוצץ בכל יום נתון, ובבני יהודה על טלי בן ישי שאוהבת משחקים גדולים.

אס"א ירושלים – א.ס רמת השרון 'גל' (19.30, מרכז קוסל)

ירושלים חוזרת הביתה ותשחק לראשונה מול רמת השרון שכבר הרבה זמן לא טעמה טעם של ניצחון ויוצאת שוב לעוד משחק חוץ קשה. ירושלים אמנם קבוצה שיודעת לחזור מפיגור, אבל ההתעוררות שלהן במשחק במוצ"ש הייתה מאוחרת מאוד והן סבלו מיום פחות טוב של הקו האחורי שלהן (ברמן, מיכאליץ'). מנגד אוהד גל מקבל לאחרונה הרבה מאד מגילי ליאור שחוזרת ליכולת של השנתיים האחרונות ובעיקר מעדן פורת ונטע רפאל ששומרות על יציבות.

שני ברמן במשחק האחרון – חייבת לחזור ליכולת של פתיחת העונה: צילום: wpbasket

יהיה מעניין לראות איך תתמודד ירושלים עם הדר לוי שמתחילה לחזור לעצמה אך ברמת השרון יצטרכו לחזור לתוצרת שהפגינו בתחילת העונה קרן מוזס, יעל גלילי, לי קפיטולניק (יום רע במשחק האחרון) ואופיר אליהו כדי לצאת מהמבצר בקוסל עם ניצחון חוץ משמעותי.

יעל גלילי – צריכה לחזור ליכולת של פתיחת העונה . צילום: דליה נבעה

הפועל כפ"ס – הפועל באר טוביה (20.30, רמז)

למעט ההפסד לאליצור ת"א בו כפ"ס נראתה לא טוב, בכל משחקי הבית ובמיוחד מאז הצטרפותה של מיכל אפשטיין היא הפגינה יכולת טובה. אין ספק שחסרונה של דרור מייברג משמעותי לסגל של דניאלה ראובן, אך מנגד היא קיבלה במשחקים האחרונים המון מהצעירות אופיר פרפרה ושחר יום טוב, וכמובן מהקפטן שלי שפית שתמיד מפגינה נחישות ומנהיגות. אין לנו גם ספק שנחזור לראות את המספרים שהתרגלנו לראות מטל יעקב ומאיה איסרוב.

טל יעקב – תחזור למספרים הרגילים? צילום: איגוד הכדורסל

מנגד האורחות נמצאת במגמת שיפור שאמנם עדיין לא באה לידי ביטוי בהשגת ניצחון, אך בהחלט ביכולת. אם ירדן עיבל ועידן שלוש יקבלו לידן עזרה בהובלת הכדור יחד עם שיפור בקבלת ההחלטות של אסולין, נונו ומדרי הן אולי  יוכלו להפתיע ולצאת עם ניצחון חוץ באולם קשה.

 

Leave a comment