תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

לאומית נשים עושות לכן את סוף השבוע

חמישה משחקי השלמה ייערכו בסוף השבוע. להלן התוכנית

מאת חגי פלק

צילום תמונה ראשית: גם השלג לא יעצור את הכדורסל בסוף השבוע

רגע לפני פורים וסיומו של חודש פברואר החורפי והגשום, ובוודאי רגע לפני מה שאמור להיות 'מרץ המשוגע' בשתי הליגות הבכירות וגם בליגה השלישית, מצפים לנו בסוף השבוע הקרוב חמישה משחקי השלמה בליגה הלאומית לנשים כאשר כבר בשבוע וחצי האחרון התרגלנו לכך שבתקופה הקרובה ימי שלישי ומוצ"ש יהיו גדושים במשחקים עד להשלמת העונה הסדירה והמעבר לבית העליון והתחתון.

בכלליות, הקבוצה שתצטרך להשלים הכי הרבה משחקים עד לחודש אפריל תהיה הפועל נצרת – שיחקה 2 משחקים בלבד. קבוצות שהצליחו לשחק מספר רב ביותר של משחקים הן גליל עליון, רמה"ש וכ"ס עם 7 משחקים.

מחוז דרומי

הפועל באר טוביה – בני יהודה (שישי, נופים, 12.00)

לאחר הניצחון המשמעותי על כפ"ס, הזהובות שלהן משחקים חסרים ירצו לבסס את מעמדם בפסגה, ויגיעו למשחק מול נועלת הטבלה שעדיין משוועת להשיג ניצחון בכורה שיעזור לה בהמשך במאבקי ההישרדות. בני יהודה תמשיך לשחק עדיין ללא אורטל אורן שתשוב ככל הנראה לפרקט בשבוע הבא. שימו לב לנתון הבא – 4 שחקניות בבני יהודה ששיחקו יותר ממשחק אחד קולעות 11 נק' למשחק (בר-גל, בלייברג, בן ישי ומיכל אסף שרק הצטרפה).

בשביל להתחיל להשיג ניצחונות באר טוביה חייבת לקבל יותר מהשחקניות שלה, בטח לאחר הצטרפותה של מאיה מדרי ששיפרה מעט את המשחק ההתקפי. יחד עם זאת זה עדיין לא מספיק בשביל קבוצה שרק ירדן עיבל (19.5, שניה בליגה) ועידן שלוש שסבלה השבוע ממשחק בינוני לאחר התאוששות מפציעה (18) קולעות בממוצעים דו ספרתיים.

באר טוביה – יצליחו להפתיע את הזהובות? צילום גיטה זיו מ.א באר טוביה

המשחק עשוי להיות משודר ביישומון מיי-פליי ואולי בחשבון הפייס-בוק של המארחת. נעדכן סמוך למועד המשחק.

אליצור ת"א – אס"א ירושלים (מוצ"ש, 21.00, מרכז קהילתי נווה עופר)

שבוע וחצי לאחר ששתי הקבוצות נפגשו בבירה במשחק צמוד דרמתי והפכפך הן ייפגשו שוב במאבק על המקום השני (לירושלים יש יותר משחקים חסרים). יהיה מעניין לראות האם ירושלים תמשיך את קו ההתקדמות שלה מלפני הסגר השלישי גם שהיא יוצאת מחוץ לביתה. הדברים אמורים בעיקר לגבי גילי ליאור שהתפוצצה במשחק האחרון והעלתה את הממוצע שלה לדו ספרתי, אך אם ירושלים תרצה להשלים דאבל על המארחת היא תצטרך תפוקה רגילה גם מניקול מיכאליץ', עדן פורת ונטע רפאל.

רבקה רוס וקרן נחמה – ינקמו בירושלים על ההפסד הצורב במפגש הקודם? צילום פרטי.

אליצור התאוששה מההפסד בניצחון מרשים ויפה ברמה"ש כאשר קיבלה יכולת גבוהה מאד מאמי רינת, וכרגיל מהטריו – רוס-נחמה ותירוש, וגם דוריהן דהן סוויץ' מתאוששת מהפציעה שעברה במשחק בכפ"ס. מעניין מאד האם אליצור תחזור לסקור ההתקפי שהתרגלה אליו במשחקי הבית.

מחוז צפוני

אקדמיית וינגייט – הפועל 'קרן' גלבוע (מוצ"ש, 19.00, אולם י"א, וינגייט)

אחרי שכל אחת מהקבוצות השיגה ניצחון בכורה, הן ייפגשו במוצ"ש בוינגייט במפגש הראשון מבין שתיים בתוך שבוע (מפגש שני בעין חרוד כעבור 72 שעות), שמשמעותיים מאד לשתי הקבוצות שלא רוצות להיקלע למאבקי הישרדות ולשחק בבית התחתון.

מאחר ומדובר בשתי קבוצות צעירות מאד אותנו יהיה מעניין להמשיך ולראות את קו ההתקדמות של אליס חתוקאי שהפכה השבוע לשחקנית המובילה בגלבוע (14.2 למשחק) שלצדה ימשיכו לנסות לגבות אותה יפית כהן (12) והקפטן נועה שמעוני שתצטרך להמשיך להשתפר.

אליס חתוקאי – התקדמות מרשימה בחודשים האחרונים. צילום גלבוע/מעיינות

באקדמיה שמים דגש על היכולת הקבוצתית לצד שיפור היכולת האישית אצל כל שחקנית בנפרד. בשבוע וחצי האחרון שמנו לב לקו ההתקדמות אצל מיקה מידן ומיכל דהן שגם בהפסדים הפגינו יכולת אישית טובה ועם נתחבר לפן המנטלי -המשיכו להיות אקטיביות גם כאשר התוצאה לא הייתה לטובתן.

מיכל דהן – סימני שיפור גדולים בשבועיים האחרונים. צילום: האקדמיה לבנות בכדורסל

גם כאן נדע על שידור המשחק באמצעי המדיה השונים סמוך לפתיחתו.

הפועל מג'דל כרום – אליצור נתניה (מוצ"ש, 20.30, ייתכן שידור בדף הפייס-בוק של המועדון)

הקבוצה של חמודי מנע פתחה נהדר את העונה וכבר השיגה שלושה ניצחונות ברציפות. חשוב לציין שרוב שחקניות הסגל המקומיות הן שחקניות שנמצאות בתחילת הקריירה שלהן וכל הישג של הקבוצה, בוודאי אם תצליח להעפיל לבית העליון הוא לא דבר של מה בכך. לצד הצטרפותה של עלית כהן שהעלתה את רמת היכולת של הקבוצה ובמיוחד בפן ההגנתי, חשוב לציין את היכולת האישית הגבוהה שמפגינות ג'ואן מוחמד (16 נק' למשחק) ושדא כנעאן (12).

עלית כהן ועדן מצארווה – שדרגו את הפן ההגנתי במג'דל כרום. צילום: פרטי

אליצור נתניה כמו באר טוביה משוועת לניצחון וכבר הפגינה משחק טוב מאד בוינגייט. בשביל לצאת עם ניצחון מהגליל המערבי באולם מאוד ביתי, היא תצטרך גם להיות אגרסיבית וגם לקבל תפוקה מלא מעט שחקניות.

ענבל מיכל – בנתניה מחכים למשחק טוב שלה. צילום באדיבות המועדון

הפועל אורתודוקסיות נצרת – הפועל גליל עליון (מוצ"ש, 20.30, מרכז פיס קהילתי)

קרב קצוות צפוי בנצרת הקרה והחצי מושלגת והתקווה היא שהמשחק יעבור בשלום ושחקניות שתי הקבוצות יחזרו שלמות ובריאות לביתן. המשחק יועבר בשידור ישיר בדפי הפייס-בוק של שתי הקבוצות.

אורתודוקסיות נצרת – קרב קצוות. צילום באדיבות המועדון

Leave a comment