wpbasket

לאומית נשים – סיכום משחקי שבת-ראשון (השלמות)

הסיפור של סוף השבוע מגיע מהמשחק בין מג’דל כרום לבאר טוביה שעל פניו הגיע לסיומו אולם אתמול( יום א’) נדהמו שתי הקבוצות לגלות שהשופט חתם בדו”ח כי המשחק הופסק והאיגוד פסק על משחק חוזר; גליל עליון המתחדשת השיגה ניצחון קשה ביבנה; כפ”ס נשארה מושלמת אחרי שלא ריחמה על ירושלים.

מאת מערכת wpbasket

בתמונה הראשית: מג’דל כרום- ייאלצו לשחק משחק חוזר? צילום: דאהר דיאב

מוצ”ש

הפועל מג’דל כרום – באר טוביה 39:73 ? התוצאה כרגע לא תיחשב.

נתחיל דווקא מהסוף בלי להתייחס למשחק שהתקיים במשך שלושה רבעים. מג’דל כרום שלטה במשחק מול הסגל הקצר מאד של באר טוביה שלרוע מזלה איבדה בזו אחר זו שתי שחקניות. הראשונה הייתה שחקנית הנערות הילה ממן שנפגעה פעמיים במהלך המחצית הראשונה באפה, מה שהתברר כשבר וירדה לקבל טיפול. המחצית הראשונה הגיעה לסיומה בתוצאה 26:45.

בפתיחת המחצית השנייה ספגה שיר קרמר מכה בראש ופונתה לטיפול בספסל, במהלך שהותה החלה לפי דברי הצוות המקצועי של באר טוביה לשאול שאלות לא ברורות. האורחות ביקשו מהשופטים אבירם סמאי ומרון סלימאן לעצור את המשחק ובמג’דל כרום הזמינו אמבולנס שפינה את קרמר בליווי עוזר המאמן דודו פרידמן לבית החולים.

שיר קרמר על קו העונשין במחצית הראשונה הרבה לפני שנפצעה ופונתה לבית החולים. צילום דאהר דיאב

מכאן מובאות הגרסאות של שתי הקבוצות שנדהמו ביום א’ לגלות חוזר על משחק חוזר מאיגוד הכדורסל בטענה שהמשחק הופסק עקב פציעתה של קרמר.

גיטה זיו מאמנת באר טוביה מסרה: “השופט הראשי אבירם רצה להמשיך את המשחק ולסיים אותו במועד החוקי, אנחנו לא הסכמנו לעלות..
סיכמתי עם חמודי שהבנות יעמדו על המגרש, יריצו שעון עד לסיום המועד החוקי של המשחק לבקשת השופט. תוך כדי, טיפלתי בהילה ממן והאמבולנס הגיע ופינה את שיר קרמר. היו אמורים לפנות אותה לרמב”ם אבל במהלך הנסיעה, בעקבות החמרה במצב הוחלט על פינוי לנהריה.
הבדיקות שלה תקינות, היא נורא מבולבלת.
אני רוצה להודות לאנשי מג’דל כרום – האירוח שלהם מדהים, הם היו מאוד אדיבים, עזרו לנו בכל דבר שביקשנו וגם הזמינו את האמבולנס. התנצלו והתקשרו לשאול לשלומן של השחקניות. שיר שהתה כל הלילה בבית החולים ולשמחתנו טופלה בצורה מקצועית וראויה ושוחררה בבוקר לביתה למנוחה והשגחה. לא ברור לי מדוע האיגוד פסק משחק חוזר אחרי ששתי הקבוצות סיכמו ביניהן על ההמשך עד לסיום – חמש על חמש והשופט הראשי אף חתם על הטופס אך בשום אופן לא אמר לנו שהמשחק הופסק. אני לא יודעת איך להגיד לבנות שלי את המשמעות של משחק חוזר וכרגע יותר חשוב לי הבריאות שלהן ושנחזור לפעילות תקינה של סגל כשיר”.

יו”ר עמותת הפועל באר טוביה, תמר ממן, ואמה של השחקנית הילה ממן, פעלה במהלך היומיים האחרונים להשיג את שידורי המשחק במטרה להראות לאיגוד כי המשחק הגיע לסיומו החוקי וכי אין טעם לקיים משחק חוזר.

במג’דל כרום אישרו את הדברים של גיטה זיו ומסרו למערכת שלנו: “גם אנחנו לא מבינים מדוע נגזר עלינו לשחק משחק חוזר, לשלם אגרת שיפוט וכו’, אחרי שהסכמנו לשחק את הרבע האחרון בתיאום עם הקבוצה האורחת. בנוסף הבענו את צערנו על הפציעות של השחקניות ואף דאגנו לפנות אותן לבית החולים ולאחל להן איחולי החלמה. נשמח לקבל הסבר מהאיגוד ומהשופטים על ההחלטה מה גם שלא נאמרה שום החלטה בעניין מהשופט בסוף הרבע השלישי”.

גיטה זיו ודודו פרידמן – החיוכים התחלפו בדאגה לשלום השחקניות – צילום: דאהר דיאב

למג’דל כרום: שדא כנען (4 שלשות) וג’ואן מוחמד 18 כ”א, ליאור ראשית 12, רואן חמדאן ועאישה חיג’אזי 9 כ”א, עלית כהן 6, אסיל בדראן 2.

לבאר טוביה: יובל בן אבו 14, יעל שטיינברג 8, ראם נונו ושיר קרמר 7 כ”א.

חמודי מנע מאמן מג’דל כרום – ייאלץ לשחק שוב? . צילום: דאהר דיאב

אליצור יבנה – גליל עליון 57:50

אחרי היעדרות של כשנה וחצי מהמגרשים, שני לוי חזרה לפרקט בשורות הגליל. למרות זאת גליל עלתה בחמישייה החזקה עם לברון, רפאל, בלייברג, ביתן ומוזס. המארחות עם לזרוב, לירן שחף, שחר עמית, מעיין זילבר ושפירו. יבנה גם הערב הגיעה בהרכב חסר ללא יפית כהן וסירין מוחמד החולות.

שני לוי – ברוכה השבה. צילום: מעיין דהן

שפירו העלתה את יבנה ל-0:6 מול הקיפאון של האדומות בפתיחת המשחק. לברון חיממה את הידית ולאט לאט הכניסה את חברותיה לעניינים. רוזנסטון שעלתה מהספסל עם 5 רצופות קבעה יתרון ראשון לגליל, והיא ולברון סגרו את הרבע ביתרון זעיר לאדומות -17:19.

אם מישהו חשב שיבנה למרות ההרכב החסר והסגל הקצר, תוריד ראש אז נכונו לו טעויות. המארחת המשיכה לשחק פנימה, ולהוציא כדורים החוצה לשחר עמית וטלקר הקלעיות יחד עם לזרוב שניהלה היטב את המשחק ושמרה על קצב שנכון לקבוצתה. גליל התקשתה לייצר מומנטום, למרות דקות טובות של הצעירות ביתן ורוזנסטון שהוסיפה עוד שלשה לקנה. מעיין זילבר חתמה את המחצית – 29:30 צמוד ליבנה בהפסקה.

יאנה שפירו במרכז התמונה – דאגה לשמור על היתרון הזעיר של יבנה במחצית הראשונה. צילום: מעיין דהן

גם ברבע השלישי המארחת שמרה על יתרון זעיר. דבי בלייברג נכנסה לעניינים בשורות האורחות עם 7 רצופות, ורג’י גלידה החלה לתת תפוקה במאצ’-אפ מול שפירו. שלשות של טלקר (שתיים) ולזרוב שמרו על יבנה בסוף הרבע השלישי – 43:46 מקומי.

ברבע האחרון גליל הוכיחה למה הסגל שלה מנוסה ועתיר ניסיון שהעלתה הילוך באגרסיביות ובהגנה. שלשה של לברון קבעה שוויון 46, ואילו בלייברג בשלשה משלה ולברון עם שלשה נוספת העלו את האדומות ליתרון 7. יבנה התקשתה לייצר נק’, הסתבכה בעבירות והאדומות שמרו על היתרון עד לסיום.

דבי בלייברג – אחת האחראיות העיקריות לניצחון – צילום: לילך וייס

לגליל: ענבר לברון (7 כ”ח, 5 אס’) ודבי בלייברג (8 כ”ח, 5 אס’) 12 כ”א, אמה רוזנסטון 11, קרן מוזס 8 (12 כ”ח), רג’י גלידה 5, הדר רפאל 4 (5 אס’), מיקה ביתן 3, שני לוי 2.

ליבנה: אופק טלקר 15, הדר לזרוב ויאנה שפירו 10 כ”א, שחר עמית 7, דניאל לוי, מעיין זילבר ולירן שחף 2 כ”א.

גליל עליון המתחדשת – פתחו את השנה עם ניצחון חוץ קשה . צילום: מעיין דהן

הפועל כפ”ס – אס”א ירושלים 42:103

כפ”ס סיימה את משחק ההשלמה שלה בעוד ניצחון חד צדדי. על הקווים עמדה לראשונה בשורות כפ”ס נטלי שדה שניהלה את המשחק במקום יניב פילו החולה. בירושלים המשיכה להיעדר הקפטן עדן פורת ואליה הצטרפה מוריה חסון שנפצעה מול האקדמיה. המשחק הוכרע כבר ברבע הראשון בו המארחת רצה ל-8:28 כאשר דרור מייברג שיר תירוש וקרן נחמה מחממות את הידית מחוץ לקשת וברבע השני הייתה זו ליעד אורבך שהורידה את הקבוצות להפסקה ב-18:50 והפכה את המחצית השנייה לפרוטוקול. כפ”ס חילקה שוב את הדקות בקרב רוב הסגל ובעיקר נתנה לשחקניות הצעירות להשתתף בחגיגה.

לכפ”ס: שיר תירוש 23, גלי קונטס וליעד אורבך 17 כ”א, דרור מייברג 16 (4 שלשות),, קרן נחמה 10 עם עוד טריפל דאבל (13 כ”ח, 10 אס’) אופיר פרפרה 6, שחר גרנות 4, ועמית מלכה 2.

לירושלים: טליה פרידמן 20, נטע רפאל ונועה נבו 5 כ”א, מורן שחם 4, דניאלה בן אבי 3, נועה שמעוני ועדן כהן 2 כ”א.