תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לאומית נשים – סיכום משחקי סוף השבוע

בדרום: בני יהודה צלחה את המפגש מול באר טוביה המשתפרת; אליצור ת"א נקמה בירושלים עם ניצחון ביתי גדול ומרשים – חשש לפציעה לא פשוטה לרבקה רוס; 

בצפון: צעירות גלבוע העניקו להן ניצחון דרמטי בוינגייט; מג'דל כרום מתבססת במקום השני עם ניצחון רביעי ברציפות אחרי הגליל שנמנעה מסנסציה בנצרת 

מאת מערכת wpbasket

בתמונה הראשית: נשות הפועל 'קרן' גלבוע – חזרו לחייך לאחר תקופה ארוכה. צילום – אתר גלבוע/מעיינות

מחוז הדרום

הפועל באר טוביה – בני יהודה 68:58

הזהובות הגיעו לאולם נופים, המוגדר כאולם מוקש למרות שהמארחת עדיין לא השיגה ניצחון העונה במחוז הקשה. הקבוצה של גיטה זיו שהפגינה משחק התקפי משובח באמצע השבוע מול יבנה פתחה היטב את המשחק והקשתה על הזהובות. ירדן עיבל המשיכה את היכולת הטובה ופתחה טוב את המשחק, כאשר מנגד דבי בלייברג חיממה את הידית כבר מהפתיחה עם 8 נק' אישיות. תמר בר גל סגרה את הרבע הצמוד – 16:14 לזהובות.

בפתיחת הרבע השני הצליחה באר טוביה לחולל מהפך ולעלות ליתרון זעיר כאשר אל עיבל מצטרפות עידן שלוש וראם נונו שצלפו מחוץ לצבע. בני יהודה התעשתה ומיכל אסף שעלתה מהספסל, יחד עם תמר בר גל החזירו אותן למשחק. טלי בן ישי הפגינה הגנה טובה מאד על עידן שלוש, ואסיסט שלה לדבי בלייברג שקברה שלשה עם הבאזר, החזיר את היתרון לזהובות בהפסקה – 33:31.

בפתיחת המחצית השנייה הזהובות העבירו הילוך לפחות מבחינה התקפית. בלייברג המשיכה לחמם את הידית עם עוד 8 נק' ברבע, ויחד עם מיקה יקיר ותמר אנגל שנכנסה היטב למשחק מהספסל ברחו מעט לבאר טוביה שנתקעה בהתקפה בעיקר בגלל משחק איטי ופחות מסודר, והחלטות לא טובות של אסולין ונונו. הזהובות ירדו בסיום הרבע ביתרון 9 – 44:53.

בפתיחת הרבע האחרון 5 רצופות של אנגל ועוד סל של בר גל  העלו את הזהובות ליתרון דו ספרתי 48:60 (34). מכאן באר טוביה כבר התקשתה לחזור, למרות פעולות יפות של מדרי, וסחיטת עבירות של חברותיה והיתרון נשמר בעינו עד לסיום.

דבי בלייברג- זה היה השבוע שלה – צילום: פרטי

לבני יהודה: דבי בלייברג 19 (5 שלשות), תמר בר גל 16, מיקה יקיר 12, תמר אנגל 9, מיכל אסף 6, טלי בן ישי, עדן כהן ויעל טויטו 2 כ"א. שיחקה ולא קלעה: מגי איזה

לבאר טוביה: ירדן עיבל 17 (12-5 מהשדה),  עידן שלוש 14, עינב אסולין (10-3 מהשדה, 12 כ"ח)  ומאיה מדרי (3 חט')  10 כ"א, ראם נונו ( 1-11 מהשדה, 9 כ"ח)  5, סול קרמר 2. שיחקו ולא קלעו: ליאור שטיינברג וניצן בר כוכבא.

אליצור ת"א – אס"א ירושלים 54:74 

שבוע וחצי לאחר שנפגשו בעיר הבירה, נפגשו אליצור ת"א ואס"א ירושלים באולם נווה עופר למפגש בעל משמעות לדירוג הסופי לקראת משחקי הבית העליון. אליצור ת"א התחזקה בשבוע האחרון ביאנה שפירו הוותיקה שחזרה לפרקט לאחר הפסקה. רבקה רוס שמשחקת בשבועות האחרונים עם כאבים בברכה נפצעה שוב בדקות הפתיחה, ונטשה וחזרה לסירוגין את המשחק במחצית הראשונה. אליצור נכנסה ראשונה לעניינים בראשות שיר תירוש שבלטה משני צדי המגרש והובילה את קבוצתה ליתרון 12:21 בסיום הרבע הראשון.

 

רבקה רוס – בפינה נאנקת מכאבים.. צילום: wpbasket

ברבע השני אליצור המשיכה ללחוץ את הקו האחורי של ירושלים כאשר עקב פציעתה של רוס, נכנסה גלי קונטס לעזור לתירוש  בלחץ ההגנתי. דוריאן דהן סוויץ' עם פעולות הגנתיות ולוינשטיין ורינת בצד ההתקפי, המשיכו את המומנטום והעלו את קבוצתן ליתרון דו ספרתי. ברמן, עדן פורת עם המון חוכמה, ונטע רפאל בחדירות וביד טובה מחוץ לצבע ניסו למחוק את הפיגור, אך אליצור ירדה להפסקה ביתרון משמעותי – 26:42.

גלי קונטס מול ניקול מיכאליץ' – עלתה מהספסל והייתה מאד משמעותית בניצחון. צילום: wpbasket

אליצור המשיכה את הלחץ במחצית השנייה. קרן נחמה התעוררה גם היא והפגינה כהרגלה יד טובה מחצי מרחק  יחד עם שיר תירוש שהצטיינה משני צדי המגרש ומאיה לוינשטיין שהלכה לטבעת. ירושלים התעוררה אחרי פסק זמן והחליטה ללכת פנימה שם הצליחו עדן פורת וגילי ליאור למחוק את הפיגור שהגיע כבר ל-18 ובתוך 3.5 דק' רצה 0:12 עד לסיום הרבע – 42:54 לאליצור.

שיר תירוש מעל כל הגנת ירושלים. הצטיינה בשני צדי המגרש: צילום: wpbasket

טליה פרידמן עוד נטעה תקוות בירושלים כאשר הצליחה להתקרב עד למרחק של 10, אבל שיר תירוש שוב במהלך של סל ועבירה יחד עם קרן נחמה העלתה שוב את היתרון ל-14 עם פתיחת הרבע האחרון (46:60, 32). מכאן ירושלים לא הצליחה לחזור, אליצור העבירהל להילוך רביעי בדרך לניצחון גדול ומרשים.

שני ברמן מול שיר תירוש. ירושלים התעוררה מאוחר מדי לחזרה. צילום: wpbasket

קלעו לאליצור ת"א: שיר תירוש 20, דוריאן דהן סוויץ' 14,  קרן נחמה 13, גלי קונטס ואמי רינת 10 כ"א, מאיה לוינשטיין 7. שיחקו ולא קלעו: רבקה רוס ויאנה שפירו.

לירושלים:  עדן פורת 15, גילי ליאור 10, ניקול מיכאליץ' 9, נטע רפאל 8, שני ברמן 6, טליה פרידמן 4, מוריה חסון 2. שיחקו ולא קלעו: מורן שחם ואסיל בדראן.

המחוז הצפוני

אקדמיית וינגייט – הפועל 'קרן' גלבוע 65:60

המשחק נפתח עם הגנה אגרסיבית ולחץ של בנות גלבוע על המגרש בראשותן של שמעוני, חתוקאי וארמה שעלתה מהספסל. שהצליחו כתוצאה מכך לייצר סלים קלים בחדירות בצבע. גם  בן דוד ורודה נכנסו במהירות למשחק, כתוצאה ממשחק חכם של חתוקאי בהובלת הכדור ובחדירות לסל שהעלו את גלבוע ל-7:16. שלשה של נוי חביב ועוד סל נאה של מיכל דהן בחדירה יחד עם שליטה בריב' ההתקפה של המארחת הורידו את הקבוצות בסיום הרבע הראשון ב-16:12 לאדומות מגלבוע.

עם פתיחת הרבע השני האקדמיה גם בזכות שיפור ההגנה וגם בזכות חדירות טובות של מיכל דהן ונוי חביב הפכה את התוצאה ועלתה בדקה ה-13 לראשונה ליתרון זעיר 17:19. מיכל דהן עם יכולת טובה, רבקה וי-ואג שעלתה מהספסל ומידן בשלשה העלו את האקדמיה ל-23:29. חתוקאי, רודה מהקו וחתוקאי שוב בסל ועבירה החזירו את היתרון לגלבוע סמוך למחצית (30:29) והתוצאה נשארה בעינה בעיקר בגלל שלושה איב' כדור רצופים של המארחת.

מיכל דהן – מחצית ראשונה טובה מאד שלה – צילום – האקדמיה לכדורסל בנות

שלשה של מידן עם פתיחת המחצית השנייה הפכה את התוצאה. גלבוע לא הצליחה למצוא את הטבעת וגם לא זכתה לקרדיט מהשופטים (לאורך כל המשחק אגב) בן מויאל וצפוני. שתי שלשות נוספות של וי-ואג ומידן העלו את האקדמיה ליתרון 9 (30:39, 23) וקפלן הזעיק פסק זמן לעצור את הריצה. גלבוע חזרה מפסק הזמן עם סל ועבירה של בן דוד וגם יפית כהן החלה לייצר נק'. היום המצוין של האקדמיה מחוץ לקשת נמשך והיא עלתה שובל ליתרון 7. מאמץ של גלבוע שהלכו לצבע והפעם זכו ללכת לקו השאיר אותן צמודות בסיום הרבע השלישי – 43:48 לאקדמיה.

מיקה מידן – אחראית על רוב היתרון של האקדמיה עם יד נהדרת מחוץ לקשת – צילום האקדמיה לכדורסל בנות

 

חתוקאי חזרה אחרי הרבה זמן עם שלשה לזכות האורחות עם פתיחת הרבע האחרון וגם פירסטנברג בחדירה נאה השאירה את גלבוע צמודה. אי שריקה לעבירה על חתוקאי נענתה במחאה של קפלן שספג עבירה טכנית מבן מויאל  שהזהיר אותו כי ירחיק אותו. עבירה ברורה ללא כדור על רודה שוב נעלמה מעיני השופטים. פירסטנברג ופרחי בחדירה קבעו שוויון בעיקר לאור העייפות ואיבודי הכדור של האקדמיה שנעצרה מחוץ לצבע וקורי קאר הזעיק פסק זמן (33). חביב חזרה מפסק הזמן עם פלוטר מעל הידיים של רודה. כהן בחדירה ושמעוני בשלשה מהפינה הפכו שוב את התוצאה ל-54:57 (38). דהן ואלקיס שוב הפכו, אבל יפית כהן הענישה בעוד שלשה וקבעה שוויון 60. חתוקאי הלכה לטבעת וסחטה עבירה ודייקה רק פעם אחת מהקו. האקדמיה יצאה להתקפה נגדית אבל חתוקאי חטפה את הכדור, רק כדי לאבד אותו בעוד שריקה מפוקפקת של בן מויאל לעבירת תוקף והענקת כדור אחרון לאקדמיה ל-16 שנ'. האקדמיה הוציאה כדור בצורה לא טובה, ושמעוני חטפה את הכדור בדרך ללכת לקו העונשין ולדייק פעמיים. האקדמיה הלכה לכדור אחרון אחרי עוד פסק זמן. מידן החטיאה שלשה ופרחי הלכה לקו לסגור עניין. גם את הכדור האחרון גלבוע הצליחה לחטוף ולהעביר את הזמן עד לסיום.

אליס חתוקאי – שוב הובילה את גלבוע.. צילום: יונתן שדה
נועה שמעוני – אחראית על שני המהלכים שניצחו את המשחק – צילום: יונתן שדה

לגלבוע: אליס חתוקאי 15, יפית כהן 14, עדי פירסטנברג, שירה דוד ונועה רודה 8 כ"א, יעל פרחי 6, נועה שמעוני 5, עמית צרויה 1.

לאקדמיה: מיכל דהן 16, מיקה מידן 14, נוי חביב 8, רבקה וי-ואג 7, דשה סמרו 6, ליאם בסטקאר 5, עופר כספי ושירה אלקיס 2 כ"א. שיחקו ולא קלעה: הדר דניאל

הפועל מג'דל כרום – אליצור נתניה 54:73 

המארחת שפתחה את העונה בצורה מצוינת עם שלושה ניצחונות רצופים פתחה גם המפגש הזה היטב ועלתה במהירות ליתרון דו ספרתי בראשותן של רואן חמדאן ועדן מצארווה ובסיום הרבע 11:25 למארחת, כאשר אצל האורחת קולעת דפנה מלר 10 נק'.  שמחה לב צור המאמן האורח עבר להרכב נמוך יותר ולהגנה אזורית והחליט להוציא את שירה חג'ג' שלא נכנסה היטב למשחק. ההחלטה הזו עזרה לו למחוק את הפיגור ברבע השני. נתניה רצה 2:10 וחזרה למשחק (21:27, 15). מג'דל כרום חזרה מפסק הזמן עם מטווח שלשות והתעוררות של ג'ואן מוחמד ובעיקר רואן חמדאן שהחזירו אותן ליתרון דו ספרתי במחצית – 26:40.

היתרון הדו ספרתי של המארחת נשמר גם במהלך הרבע השלישי כאשר ג'ואן מוחמד ושדה כנאן ביכולת סבירה לא נותנות לאורחות להתקרב למרות דקות טובות של ננקין ויום טוב ובסיום הרבע – 39:53 למג'דל כרום. ברבע האחרון מג'דל כרום הצליחה להגדיל את היתרון, וגם על הדרך שיתפה את מרבית שחקניות הספסל בדרך לניצחון רביעי ברציפות.

צעירות מג'דל כרום – ניצחון רביעי ברציפות. צילום באדיבות המועדון

קלעו למג'דל כרום: שדה כנעאן 21, רואן חמדאן 14, עלית כהן וג'ואן מוחמד 10 כ"א, עדן מצארווה 9,  סמיה חמדאן ועאישה חיג'אזי 3 כ"א, סוזן חסיאן 2, עולא ג'בריס 1. שיחקו ולא קלעו: דוניא חדיד ואפנאן סלאמה.

לאליצור נתניה: דפנה קדוש מלר – 13,  שירי יום טוב, סבינה מרדנוב ושני ננקין 9 כ"א, שירה חג'ג' 8, ענבל מיכל 6. שיחקו ולא קלעו: עדן אהובים ודניאל אורן.
שיחקו ולא קלעו: עדן אהובים ודניאל אורן.

 

הפועל אורתודוקסיות נצרת- הפועל גליל עליון 70:52 

במשחק קצוות נפגשו שוב גליל ונצרת, הפעם בביתה של האחרונה. גליל שהגיעה באיחור למשחק התקשתה ברבע הראשון להיכנס למשחק והוא הסתיים ביתרון זעיר – 11:20 לזכותה. נצרת המשיכה להיות אגרסיבית גם ברבע השני עם דקות טובות של מריאנה שאמא וסוהיר אבו ערב,  כאשר בגליל שיר רביב באה בעיקר לידי ביטוי משני צדי המגרש ובמחצית רק 35:28 לאורחות. ברבע השלישי נצרת התעייפה ולא הצליחה להגיע למצבי זריקה נוחים. הניסיון וחכמת המשחק של הקו האחורי של גליל הריצה אותה ליתרון דו ספרתי בראשותן של לברון, גור ורביב ובסיום הרבע השלישי 38:54 לגליל. היתרון נשמר ברבע האחרון למרות יכולת פושרת של שתי הקבוצות שרק רצו לסיים את המשחק ללא פציעות.

נצרת מתחו את גליל לאורך שלושה רבעים.. צילום באדיבות המועדון

קלעו לגליל: עמית גור 24 (4 שלשות), ענבר לברון 21 (4 שלשות), שיר רביב 10, מיקה ביתן 9, מאי מלכין, אביטל צוובנר ונוי לפושיאנסקי 2 כ"א.

לנצרת: מריאנה שאמא 16, סוהיר אבו ערב 13, קארין שאמא 5, הדיל חאג' ולין קסיס 4 כ"א, מרים ג'רג'ורה ורג'ד עבדו 3 כ"א, לובנה עבד אללה ורשדה בשארה 2 כ"א.

 

Leave a comment