תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

לאומית נשים – סיכום משחקי המחזור השלישי – 'הזהב של השכונה'

משנה בני יהודה התבססה בפסגת המחוז הדרומי לאחר ניצחון על כפ"ס; צמד האליצור חזרו לנצח; בצפון – גליל ממשיכה לטייל, מג'דל כרום ועירוני נתניה יילחמו על המקום השני, ואחרי שנה סוף סוף ניצחון לגלבוע בהובלת הצעירות. 

מאת חגי פלק וסולומון ארונוב

צילום תמונה ראשית: באדיבות המועדון  

המחוז הדרומי

המשחק המרכזי

בני יהודה ת"א – הפועל כפ"ס 67:77

במוקד משחקי המחוז הדרומי נערך המשחק בין שתי המוליכות – הקבוצה החמה מהשרון שבמשחק הראשון של מיכל אפשטיין גברה על בני יהודה ללא תנאי, ומולה הזהובות משכונת התקווה, במשחקן הראשון מבין שניים השבוע, עדיין ללא אורטל אורן המתאוששת מפציעה אבל עם מיכל אסף שלא שיחקה במפגש הקודם בין הקבוצות. בכפ"ס נעדרה דרור מייברג הפצועה.

איגוד השופטים המשיך במגמת שיבוץ שופטים בכירים למשחקים ושיבץ למשחק את שופט ליגת העל נועם גורדון (שעמד בשבוע שעבר בעין הסערה בגמר הגביע מבחינתם של אנשי הפועל חולון) ולצידו אחת משופטות העתיד של הענף. מיטב שחקניות ליגת העל הגיעו לצפות במשחק כמו גם ראש האגף המקצועי לנשים משה ויינקרנץ ובכלל כמות קהל לא מבוטלת נכחה במשחק שבוע לפני החזרת הקהל באופן רשמי לאולמות.  פתיחת המשחק התעכבה עקב תקלות חוזרות ונשנות בשעון המשחק.

בני יהודה עלתה בחמישייה עם בלייברג, בן ישי, יקיר, בר-גל ועדן כהן. כפ"ס עלתה בחמישייה גבוהה עם איסרוב, פרפרה, קניג, טל יעקב ואפשטיין.

שתי הקבוצות הפגינו קצב משחק גבוה במהלך הרבע הראשון כאשר בכפ"ס נכנסה טל יעקב (7 נק') במהירות לעניינים ומנגד בבני יהודה שיחקו גם פנימה כאשר עדן כהן הפגינה נוכחות בצבע, ומנגד דבי בלייברג (7 נק') מיקה יקיר ותמר אנגל חדרו ללא הפסקה לצבע, והענישו את כפ"ס על איבודי כדור מיותרים. אחרי משחק נדנדה במהלך רוב הרבע, בלייברג כהן ואנגל ברחו ליתרון זעיר לקראת סיום הרבע – 16:22.

בני יהודה המשיכה לשחק פנימה והצליחה לבצע זאת בהצלחה. בלייברג המשיכה לשלוט הן בניהול המשחק והן כמוציאה לפועל. כפ"ס שיפרה מעט את ההגנה והחלה גם היא לנסות להכניס את אפשטיין למשחק ולהישאר קרובה. היתרון של הזהובות עמד לאורך הרבע בין 4-6 נק'. אפשטיין המשיכה לספק נק' בצבע  (19 עד המחצית)  לכפ"ס אבל לא זכתה מספיק לקרדיט מהשופטים והמשחק התחמם מעט בין שחקניות שתי הקבוצות. בלייברג (12 נק')  סגרה את המחצית ביתרון 8 לזהובות – 40:48.

מיכל אפשטיין – לא זכתה מספיק לקרדיט מהשופטים למרות היכולת המצוינת. צילום הפועל כפ"ס

אפשטיין המשיכה את היכולת הטובה בפתיחת המחצית השנייה וסחטה מעדן כהן את השלישית. כפ"ס המשיכה להיות אגרסיבית, אבל בר-גל ויקיר ענו בחזרה והעלו את הזהובות לדו ספרתי (43:56, 24) ואילצו את כפ"ס לקחת פסק זמן לעצור את המומנטום שחזר לזהובות. ברגל בצבע, יחד עם האגרסיביות של מיכל אסף משני צדי המגרש שהתחילה ברבע השני העלו את קבוצתן ליתרון שיא של 17 ואילצו את דניאלה ראובן לקחת פסק זמן שני ברבע. איסרוב חתמה את הרבע – 53:67 לבני יהודה.

שפית ואיסרוב – שמרו את כפ"ס בעניינים ברוב דקות המשחק. צילום לילך וייס

שפית עם סל ועבירה פתחה היטב את הרבע האחרון לזכות האורחות אבל מיכל אסף המשיכה בחוכמתה להכניס את חברותיה למשחק. טל יעקב אחרי רבע שלם ללא נק' התעוררה עם שלשה והורידה את הפיגור ל-12 וטלי נוי הורידה את קבוצתה לפסק זמן (61:73, 33). יעקב חזרה לעצמה והוסיפה חטיפה וליי-אפ. יקיר שמרה על היתרון בחטיפה נאה, אבל טל יעקב ואפשטיין היו שם בשביל כפ"ס בדיוק בדקות ההכרעה והורידו את הפיגור ל8 בלבד (67:75, 38). הזהובות חזרו מפסק זמן שהתארך עם עוד אסיסט נהדר של מיכל אסף לבר-גל והפגינו הגנה נהדרת שעצרה את כפ"ס ללא זריקה. שתי הקבוצות החלו לחשוב על ההפרש אך בדקה האחרונה לא הצליחו להגיע למצבי זריקה נוחים.

תמר בר גל – ערב נהדר שלה הוביל את הזהובות לניצחון. צילום עודד קרני

קלעו לבני יהודה: תמר בר גל 21, מיכל אסף 16, דבי בלייברג 12 (6 כ"ח), עדן כהן 8, מיקה יקיר 7, תמר אנגל 5, טלי בן ישי ויול טויטו 4 כ"א. שיחקה ולא קלעה: מגי איזה.

לכפ"ס: מיכל אפשטיין 26, טל יעקב 17, מאיה איסרוב 12, שלי שפית 10, לירז קניג 2. שיחקו ולא קלעו: אופיר פרפרה ושחר יום טוב

א.ס רמת השרון – אליצור ת"א 79:60

מאת 'כדורסל בנות רמת השרון'

המשחק נפתח טוב דווקא עבור האורחות שעלו ליתרון 7:0 מהיר.  רמת השרון התעשתה  סיפקה את הנקודות והחלה לצמצם את ההפרש. סל של יעל גלילי בתוספת שלשה של הדר לוי העבירה את היתרון לרמת השרון, 16:17, שתיים וחצי דקות לסיום הרבע. היתרון של הקבוצה גדל מעט ובתום הרבע הראשון 23:19 למקומיות. .

אליצור ת"א השוותה בפתיחת הרבע השני אולם שתי שלשות של גלילי  החזירו במהירות את היתרון. היתרון של רמה"ש נשמר ובתום המחצית יתרון זעיר לרמה"ש – 39:42.

בחצי השני המצב היה שונה לחלוטין. אליצור ת"א פתחה בסערה וסיפקה נקודות פעם אחר פעם ע"י רוס, אמי רינת שחיממה את הידית, תירוש ודהן סוויץ' שהתאוששה מהפציעה.  מנגד שחקניות רמה"ש קפאו, ולא הצליחו לייצר התקפות טובות שיובילו לנקודות וההפרש עלה לדו ספרתי לטובת אליצור ת"א. ההפרש כבר גדל ל-25 אולם הדר לוי בשתי דקות אחרונות טובות צמצמה מעט את הגלולה המרה.

אמי רינת – הרבה חוסן מנטלי ויכולת מצוינת השבוע בשתי הליגות. צילום לילך וייס

 

לי קפיטולניק – ערב פחות טוב שלה.. צילום: דליה נבעה

לאליצור ת"א: שיר תירוש 17, אמי רינת 16, רבקה רוס  15,  דוריהן דהן סוויץ' 14, קרן נחמה 9, מאיה לוינשטיין 5, גלי קונטס 3. שיחקה ולא קלעה: דניאל קריינין

לרמה"ש: הדר לוי 25, יעל גלילי 15, אופיר אליהו 8, קרן מוזס 7, מיטב פינקלשטיין, אלה פינצי והילה הוניג 2 כ"א. שיחקה ולא קלעה: לי קפיטולניק

הפועל באר טוביה – אליצור יבנה 96:85

משחק מהנה לצפייה היה באולם נופים ששודר באתר איגוד הכדורסל. חגיגה של יכולת אישית ואחוזים גבוהים בעיקר אצל הדר רפאל (34 – 6 שלשות)  בשורות המנצחות, ומנגד, 28 נק' של ירדן עיבל ו-9 נקודות יפות במיוחד מעידן שלוש עבור המארחות.  יבנה קיבלה את מאי נשר בהופעה מוצלחת ואת מורן שטרית עם הרבה הקרבה. מנגד, ב"ט קיבלו את סול קרמר עם משחק מצויין. בסופו של דבר, הנקודות אשר המארחת לא הייתה מוכנה אליהן היו של שחר עמית אשר חיממה את הידית ברבע השני עם 3 רצופות ועוד אחת לקינוח ברבע האחרון בשלשה שחתמה את גורל המשחק.   התוכנית לשתק את המובילות בשני הצדדים עבדה חלקית, וקיבלנו משחק מאוזן למדי מכל שחקניות הקו האחורי. בשתי הקבוצות שיבחו את רמת השיפוט של השופט אושר בניטה.

הדר רפאל – ערב מטורף מחוץ לקשת. צילום: לילך וייס לאיגוד הכדורסל

 

ליבנה: הדר רפאל 33 (6 שלשות), חנה הללי 21, שחר עמית 14, מאי נשר 11, מורן שטרית 10, ענבר טנא אוריון 6. שיחקה ולא קלעה: לירן שחף

לבאר טוביה: ירדן עיבל 28, סול קרמר 15, מאיה מדרי 10, עידן שלוש, ראם נונו ועינב אסולין 9 כ"א, ליאור שטיינברג 3.

המחוז הצפוני

הפועל כאוכב – עירוני נתניה 76:43

תתחילו להתרגל לעולה החדשה מעיר היהלומים, קבוצתו של דן ג'י, שלא מתכוונת להיות אפיזודה חולפת ותיאבק עד תום העונה הסדירה על המקום השני במחוז הצפון. אחרי 72 שעות והפסד צורב חזרה הקבוצה מנתניה לגליל המערבי הפעם להתמודד עם הסגל החסר של כאוכב שקיבלה את פריאל ח'טיב שהתאוששה ממחלת הקורונה. כבר מהפתיחה עלו האורחות ליתרון דו ספרתי בראשותן של צמד הכוהניות, דניאל שקד במשחקה הטוב ביותר העונה,  ועדן אסטקאו ושמרו עליו עד להפסקה שהסתיימה ב-40:30 לזכותן כאשר מנגד רג'י גלידה מנסה לנצל את יתרונה כדי לספק נקודות עבור המארחת. במחצית השנייה הסגל העמוק של האורחות עשה את שלו מול העייפות של כאוכב שרק סירין מוחמד מנסה למזער נזקים,  ונתניה עלתה ליתרון של 20 כבר בסוף הרבע השלישי בדרך לסגור את גורל המשחק כבר בפתיחת הרבע האחרון.

עמית כהן שחקנית מכבי רעננה ועירוני נתניה -עונה אישית נהדרת. צילום: מנהלת ליגת העל לנשים
עירוני נתניה חוגגות את הניצחון בכאוכב – צילום באדיבות המועדון

לעירוני נתניה: עמית כהן מרעננה 16, עדן אסטקאו ודניאל שקד 13 כ"א, קרן בויס 10, עמית כהן מזיכרון 9, לינוי ביטון 6, גלי בן מרדכי 4, אופק פירוז 2. שיחקה ולא קלעה: יעל קונטנט.

לכאוכב: סירין מוחמד 16, רג'י גלידה 10, בארא מריח 8, היא סלאח ואליסר סולימאן 4 כ"א, דליה ח'טיב 2. שיחקו ולא קלעו: פריאל ח'טיב ופטמה חליל.

הפועל מג'דל כרום – אקדמיית וינגייט 40:58

ניצחון שלישי ברציפות למג'דל כרום שהולכת ומסתמנת כזו שתחליף את כאוכב בצמרת המחוז הצפוני. המשחק החל באיחור של חצי שעה עקב הגעתם של השופטים מאיר רונאי והראל שמואל באיחור.

ג'ואן מוחמד – האצבע לא הפריעה לה להצטיין – צילום: פרטי

ג'ואן מוחמד עלתה לשחק חבושה באצבעה וזה לא הפריע לה להפגין יכולת מצוינת יחד עם שדה כנעאן ורואן חמדאן על חשבון בנות האקדמיה. כבר מהרבע הראשון הפגינו בנות מג'דל כרום עליונות ועלו ליתרון דו ספרתי שנשמר לאורך המחצית הראשונה שהסתיימה ב15:29 למארחת. במחצית השנייה עלה היתרון לגבול ה-20 ונשמר כך עד לסיום.

למג'דל כרום: ג'ואן מוחמד 21, רואן חמדאן 16, שדה כנעאן 15, עלית כהן 4, אפנאן סלאמה 2. שיחקו ולא קלעו: עדן מצארווה, רנד חמדאן, אסמהאן בדראן, ועאישה חיג'אזי.

לאקדמיה: מיקה מידן 11, מיכל כהן 9, עופר כספי ורבקה וי-ואג 6 כ"א,  שירה אלקיס 4, והדר דניאל 3 כ"א, פי אולאולה 1.

אליצור נתניה – הפועל גליל עליון 75:34

כמו במשחק הקודם בין שתי הקבוצות גם הפעם יחסי הכוחות היו ברורים כבר מהפתיחה וגליל סגרה עניין עם פתיחת הרבע השני שהפעם שיר רביב יחד עם עמית גור כהרגלה, ותרומה לא מבוטלת מהצעירות, נותנות את הטון ומטיילות לעוד ניצחון קליל בשרון. בנתניה ינסו לחפש את הניצחון במקום אחר. בגליל נעדרו אושרי שתיל ונגה גיא הפצועות. מאי מלכין תחזור לשחק בקרוב במסגרת ה'כרטיס הכפול'.

עמית גור וענבר לברון – ממשיכות לטייל. צילום: חגי פלק

לגליל עליון: עמית גור 16, נוי לפושיאנסקי 14, שיר רביב 13, מיקה ביתן 11, אביטל צוובנר 8, ירדן גוט 7, ענבר לברון 6.

לאליצור נתניה: שני ננקין 8, דפנה קדוש מלר וסבינה מרדנוב 7 כ"א, שירה חג'ג' 6, דניאל אורן 4, עדן אהובים 2. שיחקו ולא קלעו: ענבל מיכל ושירי יום טוב.

הפועל אורתודוקסיות נצרת – הפועל 'קרן' גלבוע 77:42

באדיבות אתר גלבוע/מעיינות. צילומים: אליאס ליביס אורתודוקסיות נצרת

כבר מהפתיחה הראו האורחות נחישות וחדות והשתלטו על המשחק ועלו ליתרון דו ספרתי בשלב מאוד מוקדם כאשר חתוקאי ושמעוני מספקות את מרבית הנקודות ובסיום הרבע הראשון 10:21 אדום.

ברבע השני הדברים מעט התאזנו שהלחץ על כל המגרש של גלבוע  נמשך אך המקומיות מענישות יותר שגלבוע לא מצליחה  לתרגם את היתרון האיכותי להפרש משמעותי שיהרוג את המשחק. לקראת סיום המחצית הודות לרגעים טובים של רודה גלבוע ברחה עד 20:40 אך המקומיות עד הבאזר למחצית הצליחו לרדת במינוס 40:25 בלבד.

אליס חתוקאי – ממשיכה להתקדם והפעם זה גם הסתיים בניצחון. צילום: יונתן שדה

 

ברבע השלישי העייפות של שתי הקבוצות הורגשה והרבה מאוד החטאות ממצבים טובים בעיקר של האורחות,  והמקומיות נשארו במרחק דו ספרתי אמנם אבל לא נשברות ומחזירות מלחמה. רודה בן דוד וחתוקאי המשיכו לתת את הטון שאליהם לסיום הרבע הצטרפה יעל פרחי הצעירה ובסיום הרבע השלישי 35:56 גלבוע.

אליס חתוקאי מול הגנת נצרת
סוהיר אבו ערב מנסה לפרוץ את הגנת גלבוע

ברבע האחרון הייתה קבוצה אחת על המגרש וזה האדומות מגלבוע שהצליחו למצוא את מקורות האנרגיה הנכונות עם רגעים נהדרים של הצעירות חתוקאי ופרחי שגם רודה מראה איכויות ובסיום 77:42 משכנע של קרן גלבוע שמשיגות ניצחון בכורה אחרי תקופה מסובכת ומורכבת ויוצאת בסוף השבוע לקרב חשוב בוינגייט.

קלעו לקרן גלבוע

אליס חתוקאי 20, נועה רודה 16, נעה שמעוני 12, יעל פרחי 10, שירה בן דוד 8, עדי פירסטנברג 5, יפית כהן 3,עמית סרויה-2 גילי ארמה 1.

קלעו לנצרת

סוהיר אבו ערב 8, , לובנא עבדאללה 8, הדיל חאג' 7, סאלי עלימי 7, מריאנה שאמא 5, מרים ג'ורג'ורה 3, ליאן חאג' וקארין שאמא 2 כ"א.

Leave a comment