תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לאומית נשים – סיכום משחקי ההשלמה בצפון

גליל ממשיכה לשייט בפסגה; מג'דל כרום השלימה שבוע נהדר בראשות עלית כהן; ניצחון בכורה לאקדמיה 

מאת חגי פלק

צילום תמונה ראשית: צעירות הגליל בלטו השבוע בצמד הניצחונות – קולאז' באדיבות המועדון ואיגוד הכדורסל

הפועל גליל עליון – הפועל אורתודוקסיות נצרת 34:90

במשחק שחתם את השלמת משחקי המחזור השני בליגה אירחה מי שתסיים בוודאות במקום הראשון בצפון – הפועל גליל עליון את העולה החדשה-ישנה מנצרת, לה זה היה משחק בכורה בליגה אחרי כמעט שנה מחוץ לפרקט. האורחות מנצרת התעכבו בדרכם לכפר בלום והמשחק החל באיחור. קשה היה לקרוא למשחק הזה התמודדות, אבל בגליל בעיקר בגלל הסמיכות למשחק החוץ בכאוכב, החליטו לנצל שוב את המשחק ולתת דקות רבות לדור המקומי הצעיר וקיבלו ממנו אחלה תפוקה – נגה גיא במשחק הבכורה שלה קלעה 16 נק', וכמוה גם הצעירות מיקה ביתן ונוי לפושינאסקי קלעו מספר דו ספרתי של נק'.

קלעו לגליל: עמית גור 21 (4 שלשות), נגה גיא ונוי לפושינאסקי 16 כ"א, מיקה ביתן 15, ירדן גוט 10, ענבר לברון ואביטל צוובנר 6 כ"א.

לנצרת: מרים גראוג'ה 12, רג'דה בשארה 11, הדיל חאג', לובנה עבד אללה, לין קסיס וקארין שאמא 2 כ"א, ליאן חאג' 1.

עמית גור וענבר לברון – שומרות את האנרגיות למשחקים יותר צמודים.. צילום חגי פלק

משחקי מוצ"ש

הפועל כאוכב – הפועל גליל עליון 62:30 

המפגש שהיה אמור להיות המשחק על הפסגה, הפך למשחק לפרוטוקול במחוז הצפוני לאור העובדה שכאוכב תסיים את העונה בסגל חסר בגלל מכת הפציעות שנכפתה עליה. עוד בקיץ ידעה שאסיל עודה ונור נג'מי לא ייטלו חלק העונה, אליהן הצטרפה בר סלע ומאוחר יותר פריאל ח'טיב, וכאמור במהלך השבוע איבדה הקבוצה את ליאן עודה שתיעדר לפחות בחודש הקרוב בגלל שבר בקרסול, ופירוז חאג', שכמו אסיל עודה, אובחן קרע ברצועה הצולבת מה שאומר שתיאלץ לעבור ניתוח ותחזור ככל הנראה רק בעונה הבאה.

כאוכב עם הסגל החסר הצליחה להוות יריב שקול ברבע הראשון בו הקבוצות התקשו לייצר נק' בעיקר בגלל ירידה טובה להגנה, אגרסיביות וכושר גופני גבוה. גליל פתחה את המשחק דווקא בזריקות מבחוץ, אך בהמשך ניסתה לשחק על יתרון הגובה שלה. נוי לפושיאנסקי שעלתה מהספסל ועמית גור הורידו את גליל בסיום הרבע ביתרון 4:13 למרות יכולת בינונית.

ברבע השני גליל כבר שיפרה את ההגנה הלוחצת המפורסמת שלה שהניבה איבודי כדור של כאוכב, ויחד עם חוכמת המשחק של לברון והסבלנות בהתקפה עלתה במהירות ליתרון דו ספרתי. כאוכב עם אזורית ניצלה יום קליעה רע מחוץ לצבע של הגליל כדי להישאר כמה שיותר במשחק ובמחצית רק 9:22 לגליל.

ברבע השלישי גליל כבר חזרה להיות הקבוצה של לפני הסגר – אגרסיבית משני צדי המגרש, הנעת כדור מהירה וייצור סלים קלים בהתקפות מעבר ותנועה ללא כדור ע"י צוובנר, גוט, ביתן הצעירה וגם לברון החלה לחדור לטבעת. כאוכב נלחמה בעייפות אך לא הצליחה לצמק את ההפרש שהלך וגדל למרות פעולות יפות לפרקים של גלידה, סירין מוחמד והיא סלאח ובסוף הרבע השלישי כבר 20 הפרש – 42:22 לגליל. הרבע האחרון היה אמנם לפרוטוקול אבל יכולנו לההנות בו מפעולות יפות בעיקר של הדור הצעיר בשתי הקבוצות כאשר בגליל המשיכו ביתן ונגה גיא את השבוע המוצלח שלהן.

מיקה ביתן – הצטיינה בשני המשחקים השבוע – צילום: פרטי

קלעו לגליל: אביטל צוובנר 14, מיקה ביתן ונגה גיא 10 כ"א, עמית גור וענבר לברון 9 כ"א, ירדן גוט 6, נוי לפושינאסקי 2. שיחקה ולא קלעה: שיר רביב

לכאוכב: רג'י גלידה 8, סירין מוחמד והיא סאלח 5 כ"א, אליסר סולימאן 4, דליה ח'טיב, בארא מריח ותאלה מוחמד 2 כ"א. שיחקה ולא קלעה: פטמה חליל.

הפועל מג'דל כרום – עירוני נתניה 45:52 

מג'דל כרום הגיעה מעודדת לאחר ניצחון החוץ בגלבוע למשחק ביתי ראשון העונה ולהתמודדות ישירה מול אחת הקבוצות שעשויה להתמודד איתה על הכרטיסים שנותרו לבית העליון – העולה החדשה מנתניה שבינתיים עשתה רושם לא רע מפתיחת העונה ובין הסגרים.

גם עירוני נתניה בדומה לנצרת, הגיעה באיחור לאולם של מג'דל כרום, ככל הנראה עקב יציאה מאוחרת מהשרון. מנגד שופטי המשחק שאמורים להגיע כ-45 דק' לפני תחילת המשחק לא נצפו באולם אפילו חצי שעה לפני פתיחתו – מה שאומר שמה שכתבנו בשנה שעברה חוזר ונשנה בלי קשר למשבר הקורונה ו'עולם כמנהגו נוהג'..

למרות זאת האורחות מהשרון פתחו היטב ועלו ליתרון זעיר בדקות הפתיחה תוך ניצול בעיית עבירות של המקומיות כבר מהפתיחה הודות לשיפוט קפדני ויכולת טובה של עדן אסטקאו. עלית כהן הוותיקה עם 7 נק' דאגה שהרבע יסתיים בשוויון 16. ברבע השני נמשך המשחק הצמוד כאשר נתניה מצליחה לרדת להפסקה  ביתרון של נקודה 26:25.

ברבע השלישי מג'דל כרום המשיכה בהגנה האגרסיבית וניסתה לשפר מעט את משחק ההתקפה שלה. נתניה מנגד התקשתה לברוח והמשחק המשיך להיות צמוד. ג'ואן מוחמד שהפגינה שוב יכולת טובה נאלצה לנטוש את המשחק עקב פציעה והשאירה את המארחות ללא אחד מעמודי התווך שלהן. למרות זאת מג'דל בהגנה נהדרת הצליחה להשאיר את נתניה על 9 נק' בלבד ברבע השלישי ולעלות ליתרון 5 בסיומו – 35:40.

בפתיחת הרבע האחרון איבדה מג'דל כרום שהייתה לאורך כל המשחק בבעיית עבירות עקב השיפוט הקפדני את רואן חמדאן היעילה. נתניה לא ניצלה את המומנטום, ועלית כהן עם המון ניסיון החזירה את מג'דל ליתרון ולקראת הסיום אף העלתה את קבוצתה ליתרון 8. נתניה ניסתה ללכת בכוח לצבע ולסחוט עבירות אך לא הצליחה למנוע את הניצחון מהקבוצה המארחת.

עלית כהן (ביחד עם עדן מצארווה). הצטיינה בשני הניצחונות השבוע. צילום: פרטי

 

למג'דל כרום: עלית כהן 17, ג'ואן מוחמד 11, שדה כנעאן 9, רואן חמדאן 8,  עדן מצארווה 6, אפנאן סלאמה 1. שיחקו ולא קלעו: עולה ג'בריס, וסמיה חמדאן.

לעירוני נתניה: עדן אסטקאו 13, דניאל שקד 7, עמית כהן 6 מרעננה 6, עמית כהן מזיכרון וקרן בויס 5 כ"א, לינוי ביטון 3, ליאל לייבוביץ' וגלי בן מרדכי 2 כ"א. שיחקו ולא קלעו: יעל שטיינברג.

אקדמית וינגייט – אליצור נתניה 59:66

כל הכבוד לצוות המקצועי של האקדמיה על העברת המשחק בשידור ישיר. המחצית הראשונה לא התעלתה לרמה גבוהה ושתי הקבוצות התקשו לייצר נק' במחצית הראשונה. שירה חג'ג' במפגש ראשון מול האקסית ניסתה ליזום וללכת לטבעת בכל הזדמנות יחד עם ענבל מיכל ודניאל אורן (גם היא בוגרת האקדמיה)  ולנצל את יתרון הגובה שלהן. שלשה של מיקה מידן קבעה יתרון זעיר לאקדמיה בסיום הרבע הראשון – 15:16. ברבע השני נתניה עלתה ליתרון 6 עם 5 נק' רצופות של שירי יום טוב במשחקה הטוב ביותר מאז עלתה לבוגרות,   פיי אולאולה, רבקה וי-ואג ונוי חביב הצליחו להשוות את התוצאה סמוך למחצית, אבל אליצור ירדה עם יתרון זעיר להפסקה מנקודות של שירה חג'ג'. 26:24 לנתניה.

שירה חג'ג' – הייתה טובה במחצית הראשונה אך לא מספיק בשביל לנצח. צילום באדיבות המועדון

במחצית השנייה האקדמיה שיפרה את האגרסיביות ועברה לשמירה על כל המגרש במטרה לעייף את הסגל הקצר של אליצור שנקלע גם לבעיית עבירות. האקדמיה הצליחה למחוק במהירות את הפיגור ולעלות באמצע הרבע ליתרון 28:36 (25) עם התעוררות של רבקה וי-ואג, עופר כספי ודשה סמרו. כספי והדר דניאל מחוץ לקשת העלו את האקדמיה ליתרון דו ספרתי, אבל יום טוב עם 9 נק' בצבע  השאירה את נתניה צמודה – 39:45 לאקדמיה בסיום הרבע השלישי.

שירי יום טוב – משחק שיא בקריירה. צילום באדיבות המועדון
מיקה מידן – שתי שלשות קלאץ' שהעניקו ניצחון בכורה לאקדמיה צילום: האקדמיה לכדורסל בנות

ברבע האחרון התעוררה גם דפנה מלר שהחלה לחמם את הידית ולעזור לחג'ג' ויום טוב, אך הלחץ והאגרסיביות של האקדמיה עשו את שלהן ושמרו על היתרון הזעיר. שלוש שלשות רצופות של מיקה מידן ושירה אלקיס, יחד עם נקודות מהקו של וי-ואג החזירו את האקדמיה ליתרון דו ספרתי שתי דק' לסיום. נתניה התאמצה מאד אך לא הצליחה לחולל מהפך והאקדמיה חגגה ניצחון בכורה העונה.

לאקדמיה: רבקה וי-ואג ומיקה מידן 10 כ"א, עופר כספי ונוי חביב 9 כ"א, פיי אולאולה 8, מיכל דהן ודשה סמרו 6 כ"א, שירה אלקיס 5, הדר דניאל 3.

לאליצור נתניה: דפנה קדוש מלר 16, שירי יום טוב 15, שירה חג'ג' 14, ענבל מיכל וסבינה מרדנוב 6 כ"א, עדן אהובים 2. שיחקה ולא קלעה: דניאל אורן.

 

Leave a comment