wpbasket

לאומית נשים – סיכום המחזור ה-14

המחזור ה-14 התחיל באמצע השבוע, ויסתיים רק בעוד שלושה וחצי שבועות בעקבות דחיית משחקים לחודש פברואר עקב גל הקורונה. לפיכך מובא פה סיכום חלקי עד לפתיחת משחקי המחזור הבא שיסוכמו בנפרד. סיפורו של מחזור שיתנהל על פני חמישה ימים..

מאת מערכת wpbasket

בתמונה הראשית: בנות האקדמיה חוגגת את הניצחון החד צדדי

אקדמיה – באר טוביה 48:101

כאשר כתבנו בתחילת העונה את הקדימון לעונה הזו, ידענו מה אנחנו אומרים לגבי האקדמיה שבחודשי דצמבר-ינואר, מעלה הילוך ומראה יכולת שונה בד”כ מתחילת העונה בלי קשר לעונת הקורונה. כך היה ב-4 השנים האחרונות וכך גם בחודש האחרון וזאת למרות שהיא משחקת בסגל חלקי. האקדמיה נמצאת בכושר טוב – הן מבחינת רמת המשחק, והן מבחינת הקצב ובמשחקיה מול כפ”ס (למרות ההפסד), ובניצחונות על ירושלים ואמש על באר טוביה שלצערה הגיעה עם סגל קצר מאד של 8 בנות וללא תמר קופילוביץ’ הפצועה, הראו בנות האקדמיה שלמאמני נבחרות הנערות הקדטיות יהיה הרבה על מה לחשוב לקראת פתיחת האימונים בעוד כחודשיים.

המשחק נפתח בבליץ של האקדמיה שתוך שתי דק’ עלתה ל0:13 וסגרה עניין במהירות עם 19:60 בהפסקה. לא מעט שחקניות של האקדמיה נמצאות בתקופה מצוינת אבל אם צריך לשים אצבע על שחקנית שעשתה שינוי גדול הן ביכולת ובעיקר בהעלאת הביטחון העצמי שלה מדובר ברבקה וי-ואג, שהחמיצה את טורניר נבחרת הנערות בקיץ מסיבות טכניות ומאז שחזרה מעלה את כל רמת האספקטים במשחקה. בנוסף אליה בלטו מיה ניקוליץ’ שחיממה את הידית והזכירה במעט את מה שירשה מהאם מילה, שיראל נחום שמתחילה לחזור לעצמה לאחר פציעה ממושכת, וכמובן גל רביב הבלתי נגמרת שחילקה המון סוכריות לחברותיה, אבל גם ידעה לייצר נק’ ממהלכים יפים.

רבקה וי-ואג – חזרה לרוטציה ומאז רק מעלה את רמת היכולת שלה + הסיקינג (יכולת ניצול הזדמנויות) – צילום: לילך וייס
גל רביב – עונה אדירה לרכזת הצעירה. צילום עודד קרני והאקדמיה

באר טוביה הולכת לתקופה קשה של משחקי הישרדות עם סגל קצר בעקבות פציעות ומחלות ולא ברור מתי תשיג את הניצחון הבא.

לאקדמיה: מיה ניקוליץ’ 16 (4 שלשות), רבקה וי-ואג 14 (6 כ”ח, 4 חס’, 6 פעולות סיקינג!), דשה סמרו 13, גל רביב 11 (7 אס, 3 סיקינג), ליהי טייכמן 10, עופר כספי ועלמה רשלבך 9 כ”א, שיראל נחום 8, ליאם בסטקאר 5, מאי בייקו 4, הדר דניאל 2.

לבאר טוביה: שיר קרמר 17, ראם נונו 11 , יעל שטיינברג 9, תמר צור 6, יובל בן אבו 5.

הפועל מג’דל כרום – אליצור יבנה 46:75

מג’דל כרום ממשיכה להיצמד לשתי המוליכות ושומרת על אולמה הביתי עם עוד ניצחון חד צדדי. המחצית הראשונה עוד הייתה צמודה כאשר ברבע הראשון מג’דל כרום התקשתה לברוח מול האגרסיביות של האורחות מהשפלה והשליטה בצבע של יאנה שפירו. רואן חמדאן הורידה את המארחת ב-14:16 בלבד.

יאנה שפירו – האורחות היו צמודות ברבע הראשון. צילום: דאהר דיאב

ברבע השני נכנסו המארחות לפעולה מחוץ לצבע, ו-4 שלשות רצופות של עלית כהן, מוחמד וליאור ראשית, העלו אותן ל-18:30 בדרך ליתרון דו ספרתי בהפסקה (27:39). במחצית השנייה הסגל הקצר של יבנה שחסרה את שחר עמית, יפית כהן והילי בוים התעייף, נכנס לבעיית עבירות וג’ואן מוחמד, שדא כנען שחיממה את הידית, ועלית כהן הריצו את קבוצתן ליתרון של 20 נק’ שהלך וגדל עד לסיום.

מג’דל כרום – שומרות על הבית.. צילום: דאהר דיאב

למג’דל כרום: ג’ואן מוחמד 23, שדא כנען 18 (4 שלשות),עלית כהן 12, ליאור ראשית 10, רואן חמדאן 7, סמיה חמדאן 4, עאישה חיג’אזי ואסיל בדראן 2 כ”א.

ליבנה: יאנה שפירו 14, הדר לזרוב 12, אופק טלקר 8, סירין מוחמד 5, מעיין זילבר 4, לירן שחף 3, ונוי קסוטו 2.

מכבי רעננה – אליצור נתניה 35:91

חוץ מהתוצאה אין הרבה מה להוסיף על המשחק בין השנייה בטבלה לזו שכבר השלימה עם ירידתה. רעננה שסבלה מגל תחלואה בסגל, הופיעה למשחק רק עם בר סלע, לנה פדולוב ושחקניות קבוצת הנערות.

לרעננה: בר סלע 42, לנה פדולוב 21, ליאל אריאל 19 (5 שלשות) אלה שוסטר 5, ליעד פסטרנק ומיכאלה יעקובוביץ’ 2 כ”א.

לנתניה: נועה יוחאי 10, שני חכים 8, אנג’לה חדוריאן 5, שובל בן ארי הילה מימון 3 כ”א, יעל גרובר 2.

ליאל אריאל – הידית עובדת גם בבוגרות.. באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים