תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לאומית נשים סיכום המחזור הרביעי – העתיד כבר כאן

משנה: כמעט בכל משחקי המחזור קיבלנו יכולת גבוהה מאד של השחקניות הצעירות בקבוצות – בגלבוע, בגליל, בכפ"ס (שתיים) וגם במשחק המרכזי בו בלטו בעיקר צמד שחקניות נבחרת הנערות אמי רינת ודוריאן דהן סוויץ' שהחזירו את קבוצתן לפסגה.

מאת מערכת Wpbasket

בתמונה הראשית: אליצור ת"א – הגנה, קבלת החלטות וניצול יתרונות – צילום: איגוד הכדורסל

מחוז הדרום

המשחק המרכזי

אליצור ת"א – בני יהודה 76:87

דיווחו של חגי פלק

בשעת ערב קרירה, התמלא אולם נווה עופר בת"א בקהל צמא לכדורסל תוסס ומעניין, וברוב משחק הדרבי בין שתי מוליכות המחוז הדרומי הוא גם קיבל אותו כמו שצריך – חי, צמוד, הפכפך ובעיקר עם סגנונות שונים של שתי הקבוצות. אם רוצים לסכם את המשחק הזה במשפט אחד אפשר להגיד שהוא הוכרע על שלושה דברים – יכולת הגנתית, קבלת החלטות ובעיקר היתרונות שבהן כל אחת מהקבוצות השתמשה בכלים שעמדו לרשותה, ובעניין הזה אין ספק שאליצור ת"א בלי קשר לאולמה הביתי שנותן לה המון ביטחון, השתמשה בכל כלי שעמד לרשותה ובראשו השחקניות הצעירות שלה שהפגינו יכולת מרשימה משני צדי המגרש לצד הוותיקות יותר -קרן נחמה גלי קונטס וגם שיר תירוש למרות שסבלה מיום התקפי לא טוב. וכל זה שרבקה רוס יושבת על הספסל חבושה, ומתפקדת כעוזרת מאמן.

מנגד בני יהודה סבלה מכך שהרבה שחקניות שלה התקשו להיכנס למשחק ברוב דקות המשחק ומיד מכוונת שתנהל את משחק ההתקפה וזה הגיע בשלב שבו המשחק כבר הגיע לנקודה בה משחקים על ההפרש. אני עדיין חושב שהמאבק בין שתי התל אביביות על הבכורה במחוז יחד עם כפ"ס יימשך עד המחזור האחרון, אבל הזהובות יצטרכו לחזור לדברים שאפיינו אותן במשחקים האחרונים ותיכף תבינו למה..

האורחות פתחו היטב את המשחק בראשות מיקה יקיר ועדן כהן ועלו 7:14. אצל המארחת רק קרן נחמה הצליחה להיכנס למשחק לצד איבודי כדור ומשחק מבולבל ומפוזר של שיר תירוש. שלשה של מיכל אסף העלתה את בני יהודה ליתרון דו ספרתי. אמי רינת וגלי קונטס החזירו את קבוצתן למשחק ובסיום הרבע רק 15:17 לבני יהודה.

טלי בן ישי מול קרן נחמה – צילום: מיקי שמה

ברבע השני כבר התחלנו לראות מגמה באליצור ת"א. דוריאן דהן בשלשה קבעה שוויון ראשון (20, 12), ומאיה לוינשטיין העניקה יתרון ראשון שנמחק במהירות ע"י מיקה יקיר ואורטל אורן ששבה לשחק. אמי רינת וקרן נחמה כבר החלו לאותת על ההמשך ששוב העלו את קבוצתן ליתרון זעיר. טלי בן ישי שדורבנה רבות במהלך המשחק לקחת על עצמה קבעה שוב שוויון מחוץ לצבע, ומיקה יקיר שסיימה את המחצית הראשונה עם 14 נק' אישיות קבעה עם הבאזר את תוצאת המחצית – שוויון 36.

מיקה יקיר – 14 נק' במחצית הראשונה אבל לא הגיעה לשנייה.

ברבע השלישי הידיות המשיכו לשחק תפקיד ראשי, אבל מגמת השליטה במשחק השתנתה לחלוטין ועברה לידיים של אליצור שהפגינה שליטה בשני צדי המגרש. משוויון 41 רצו המארחות 2:11 בראשות אמי רינת (14 נק' ברבע הזה!) וקרן נחמה בצד ההתקפי, ודהן סוויץ' (4 חסימות במשחק!) ושיר תירוש בצד ההגנתי, בדרך ליתרון דו ספרתי שנשמר לאורך כל הרבע ואילצה את טלי נוי לקחת שני פסקי זמן ברבע הזה.  שתי שלשות של יקיר ובלייברג הורידו כבר את הפיגור למינוס 6. שיר תירוש שסבלה מיום רע מאד במחצית הראשונה, קברה שלשה כמעט מחצי מגרש וסגרה את הרבע ב-58:67 לאליצור.

טלי בן ישי מול דוריאן דהן סוויץ' – הפורוורדית הפגינה יכולת הגנתית גבוהה. צילום: מיקי שמה

עם תחילת הרבע האחרון לוינשטיין בסל ועבירה + אמי רינת בריב' התקפה מאסיסט של דהן סוויץ' החזירו את קבוצתן ליתרון דו ספרתי (61:74, 33). מיכל אסף שחזרה עוד הורידה את הפיגור למינוס 10. בני יהודה הייתה שם כדי לנסות כל פעם לנגוס בפיגור ולהביא אותו להפרש שבו ניצחה בסיבוב הראשון (8), אבל שיר תירוש ואמי רינת שוב העלו את היתרון ל-15 – שתי דק' לסיום. מאמץ של הזהובות מחוץ לקשת כבר הוריד אותן להפרש הרצוי, אבל שלשה של גלי קונטס מהפינה עם הלוח, חרץ את גורל המשחק וגם את המיקום בטבלה.

אמי רינת – תצוגה אישית מרשימה במחצית השנייה. צילום: איגוד הכדורסל

לאליצור: אמי רינת 28,  קרן נחמה 16, שיר תירוש 15,  דוריאן דהן סוויץ' 11, גלי קונטס 10, מאיה לוינשטיין 7. שיחקה ולא קלעה: יאנה שפירו

לבני יהודה: מיקה יקיר 17 (14 במחצית ה-1), מיכל אסף 14, טלי בן ישי, דבי בלייברג ועדן כהן 9 כ"א, תמר בר גל 7, אורטל אורן 6, תמר אנגל 5. שיחקו ולא קלעו: יעל טויטו ומגי איזה.

אס"א ירושלים – א.ס רמת השרון 'גל' 51:76

שלושה ימים לאחר התבוסה בת"א חזרה קבוצתו של אוהד גל הביתה ולא התקשתה לנצח בקלות את רמת השרון שאחרי פתיחה טובה של העונה איבדה בשבועות האחרונים את המומנטום ובאופן סופי את הכרטיס לבית העליון. ירושלים עלתה בחמישייה מפתיעה דווקא – כאשר מוריה חסון עולה במקומה של נטע רפאל יחד עם ברמן, מיכאליץ', גילי ליאור ועדן פורת ומנגד רמה"ש עם קפיטולניק, הדר לוי, גלילי, קרן מוזס והוניג. הרבע הראשון עוד היה צמוד כאשר אצל המארחת דווקא הצעירות חסון (7 נק') וטליה פרידמן עם 6 מובילות את קבוצתן, ומנגד ברמת השרון מנסות כל פעם להכניס שחקנית אחרת למשחק ובסיום הרבע הראשון 17:25 לירושלים. ברבע השני ברחה המארחת ליתרון דו ספרתי למרות יכולת לא משכנעת בהתקפה של שתי הקבוצות ובמחצית 23:38 למארחת. במחצית השנייה נשמר היתרון הדו ספרתי כאשר ניקול מיכאליץ' מחממת את הידית יחד עם רפאל ופורת  היתרון הלך וגדל בעיקר ברבע האחרון בו רמת השרון קרסה ולא הצליחה למחוק את הפיגור.

נטע רפאל – מתחילה לחזור ליכולת של תחילת העונה. צילום: wpbasket

קלעו לירושלים: גילי ליאור 18, ניקול מיכאליץ' 15 (5 שלשות), עדן פורת 11, נטע רפאל 9, מוריה חסון וטליה פרידמן 7 כ"א, מורן שחם 4, שני ברמן ורינת בן יעקב 2 כ"א. שיחקו ולא קלעו: אסיל בדראן, מעיין זילברמן ועמית מצקין.

לרמה"ש: לי קפיטולניק 16, הדר לוי 13, קרן מוזס ואופיר אליהו 6 כ"א, הילה הוניג אופק אפרגן 4 כ"א, עתליה כהן 2.

שיחקו ולא קלעו: יעל גלילי, מיטב פינקלשטיין ואלה נר.

הפועל כפ"ס – באר טוביה 54:85

מה שיפה לראות השנה בהפועל כפ"ס שגם לאחר שני הפסדי הפתיחה, וגם אתמול לאחר ההפסד בשבוע שעבר במשחק הצמרת מול בני יהודה, הקבוצה של דניאלה ראובן ממשיכה להתאושש ולהיצמד לשתי המוליכות מת"א. במפגש שני תוך שבועיים מול נועלת הטבלה, קיבלה כפ"ס יכולת מרשימה ביותר מכל הסגל שלה, אבל בעיקר מהצעירות שלה ושחקניות הבית שלה -התיכוניסטיות שחר יום טוב ואופיר פרפרה. מאיה איסרוב כהרגלה חילקה הרבה סוכריות לכבוד חג הפורים, לירז קניג ודרור מייברג שחזרה מפציעה הפגינו יכולת אישית גבוהה,  וטל יעקב ומיכל אפשטיין יכלו הפעם לנוח לקראת המפגשים הקשים הבאים שמצפים להן. המשחק הוכרע ברובו במחצית הראשונה בה הפגינה כפ"ס יכולת התקפית משובחת וירדה ביתרון חד צדדי להפסקה – 28:49 והפכה את המחצית השנייה לחד צדדית לחלוטין שכל שחקניות הסגל שותפות במלאכה.

שחר יום טוב – משחק גדול שלה. ממשיכה ברף ההתקדמות. צילום: איגוד הכדורסל
אופיר פרפרה – דאבל דאבל ראשון בבוגרות. צילום: איגוד הכדורסל

לכפ"ס: שחר יום טוב 16, לירז קניג 14 (12 כ"ח), מיכל אפשטיין 12,  דרור מייברג 11, אופיר פרפרה 10 (12 כ"ח), טל יעקב 9, מאיה איסרוב 6 (10 אס'), שלי שפית 5. שיחקה ולא קלעה: רוני דן.

לבאר טוביה: עידן שלוש 17, סול קרמר 9, ירדן עיבל וליאור שטיינברג 8 כ"א, עינב אסולין 7, ראם נונו 4, מאיה מדרי 1.

מחוז הצפון

הפועל 'קרן' גלבוע- אקדמיית וינגייט 46:68

שלושה ימים לאחר המפגש בוינגייט נפגשו שתי הקבוצות שוב. בגלבוע עלתה יפית כהן לשחק חולה אך הצליחה להפגין יכולת טובה לא פחות מהמשחק בוינגייט בו הייתה חלק משמעותי בניצחון ברבע האחרון. ברבע הראשון המשיכה גלבוע את היכולת הלא טובה שהפגינה במוצ"ש וירדה בסיומו ביתרון 10:19 בלבד. ברבע השני שיפרו השחקניות של ניר קפלן את היכולת ההגנתית שלהן והגדילו במהירות את היתרון ל20 הפרש כבר במחצית 23:44 כאשר אליס חתוקאי (15 נק'), עדי פירסטנברג ונועה שמעוני בפן ההגנתי מובילות את המארחות לרבע מצוין משני צדי המגרש. במחצית השנייה גלבוע המשיכה בהגנה אגרסיבית ולוחצת, ובעיקר הפגינה משחק קבוצתי עם המון צירופים, תנועה ללא כדור והרבה פירגון אחת לשנייה בדרך להשלמת דאבל על האקדמיה והתקרבות למקום הרביעי המוביל לבית העליון.

קלעו לגלבוע: אליס חתוקאי 22, נועה שמעוני 13, עדי פירסטנברג 10, שירה בן דוד 8, יפית כהן ונועה רודה 7 כ"א,  יעל פרחי 1. שיחקה ולא קלעה: עמית סרויה.

לאקדמיה: רבקה וי-ואג 14, פי אולאולה 9, מיקה מידן 7, ליאם בסטקאר 6, דשה סמרו 4, נוי חביב 3, הדר דניאל ושירה אלקיס 2 כ"א, עופר כספי 1. שיחקה ולא קלעה: מיכל דהן.

הפועל גליל עליון – הפועל כאוכב 38:64

המוליכה שחזרה לאולם בדפנה לא התקשתה להשיג ניצחון חד צדדי על מי שהתיימרה בקיץ להיות זו שתתמודד מולה על אחת משני המקומות הראשונים אך עקב מכת פציעות נאלצה לשנות את פניה. המחצית הראשונה התאפיינה ביכולת בינונית של גליל שעלתה במהירות ליתרון דו ספרתי ברבע הראשון כאשר עמית גור וירדן גוט שנעדרה במוצ"ש מובילות את קבוצתן ל-7:20 בסיום הרבע. ברבע השני כאוכב התעוררה מעט, ואל היא סלאח שהייתה היחידה שקלעה ברבע הראשון הצטרפו יתר חברותיה. מיתר אסולין שערכה הופעת בכורה בכאוכב התקשתה להיכנס למשחק במחצית הראשונה. במחצית השנייה גליל שוב חזרה להגנה האגרסיבית והלוחצת שלה וסגרה עניין כאשר ירדה בסיומו ב=34:53 וברבע האחרון השאירה את האורחות על 4 נק' בלבד. גם הפעם באו לידי ביטוי הצעירות של זיו ברתנא – מיקה ביתן, נוי לפושיאנסקי ונגה גיא שהיו חלק בלתי מבוטל מהניצחון.

קלעו לגליל: ירדן גוט 18, אביטל צוובנר 14, עמית גור 12,  ענבר לברון 8, מיקה ביתן 6, נוי לפושיאנסקי 4, שיר רביב 2. שיחקה ולא קלעה: מאי מלכין.

לכאוכב: היא סלאח 14, רג'י גלידה 6, דליה ח'טיב ותאלה מוחמד 4 כ"א, סירין מוחמד וברא מריח 3 כ"א, מיתר אסולין ואליסר סולימאן 2 כ"א. שיחקו ולא קלעו: פריאל ח'טיב ופטמה חליל .

Leave a comment