תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לאומית נשים – חוזרות לפרקט

חוזרות לפארקט – שחקניות הליגה חוזרות לפעילות בתקווה שהפעם לא יפסיקו אותן.

מאת חגי פלק

אחרי חודש וחצי ללא משחק, הליגה הלאומית לנשים חוזרת השבוע לפעילות מלאה כאשר שתי קבוצות יערכו את הופעת הבכורה שלהן בליגה אחרי כמעט שנה ללא משחק! דבר הזוי שלא קיים בשום מדינה בעולם (יסלחו לי כל המצקצקים בלשונם) אבל אם 12 קבוצות יכולות לפתוח את העונה כרגיל, אז גם 3 האחרות יכולות שנאמר – דין אחת כדין כולן, אבל קצרה היריעה ובאמת מייגע לכתוב על החלטות משרד הבריאות בשנה האחרונה שאין כל קשר בינן לבין ספורט, כפי שנוכחנו לדעת לפי החלטות איזה ענפים ואיזה ליגות חזרו לפעילות במהלך הסגרים ובעיקר אלו שלא. ולסיום – ד"ש למי שסגר את הספורט הכי הרבה פעמים, אבל גם דאג להכניס יהלומנים, ידוענים ושאר ירקות לארץ ללא קיום בדיקת קורונה..

ד"ש למי שסגר את הספורט בשנה האחרונה, אבל הכניס יהלומנים וידוענים לארץ בלי בדיקה.. פרופסור איתמר גרוטו. צילום: ויקיפדיה

ונעבור למשחקים ולתחושות של נציגי חלק מהקבוצות לחזרה לפרקט:

המחוז הצפוני

הפועל 'קרן' גלבוע – הפועל מג'דל כרום (18.30, עין חרוד)

המחזור ייפתח בעין חרוד, בהופעה ראשונה העונה למג'דל כרום, אחת מההפתעות הנעימות של העונה שעברה, עם הרכש החדש עלית כהן ועדן מצארווה.

עלית כהן שבחצי השנה האחרונה מתפקדת כפיזיותרפיסטית מתמחה במרכז הרפואי 'העמק' התייחסה למפגש מול המועדון בו שיחקה שנים רבות וגם לחזרה לפרקט לאחר תקופה ממושכת: "לא פשוט לחזור  כאשר המשחק האחרון היה ב15/3/20  כאשר יש קבוצות שכבר שיחקו כמעט חמישה משחקים!.  אבל אנחנו שומרות על אווירה מאוד טובה בקבוצה, מתאמנות חזק, מתגבשות ומקוות שהחלודה תרד עם המשחקים כאשר הם יתחדשו ויחזרו לשגרה קבועה. משחק החזרה תמיד מרגש כי הוא אחרי שנה לא משנה מי היריבה".

עלית כהן וחניכותיה לפני 4 שנים בגלבוע. תפגוש חלק מהן מחר צילום: גלבוע/מעיינות.

ובגלבוע חוזרים לשחק אחרי לא רק אחרי סגרים, אלא גם אחרי תקופות בידוד של חלק מהשחקניות והצוות המקצועי, והעובדה שהסגל נחלש לאור פציעתה של לוטם ראובני והעובדה שנור כיוף לא תוכל לשחק עם הקבוצה, כך שבגלבוע מתמקדות בקיים ולא במה שלא אך יודעים שהמפגש השבוע הוא הזדמנות הרת גורל להשיג ניצחון ראשון העונה ולצאת לדרך חדשה קדימה. המאמן ניר קפלן: "בחודש האחרון אנחנו מתאמנים במלוא המרץ והתחושה שלי לגבי מוכנות הקבוצה שלי היא טובה מאוד. מצד שני הקושי הגדול זה החוסר וודאות,  והמציאות הזו היא ממש מסובכת. בשורה התחתונה אנחנו מודים שיש לנו אפשרות לשמור על מסגרת ספורטיבית בתקופה המטורפת הזו ועושים כל מאמץ להיות בשיא המוכנות לרגע שנוכל לחזור לשחק".

ניר קפלן – מגיעות עם אנרגיות אחרות. נמאס מהחוסר וודאות. צילום: גלבוע/מעיינות

אקדמיית וינגייט – הפועל כאוכב (20.00 אולם י"א, וינגייט)

את מה שעבר או לא עבר על שחקניות האקדמיה מאז משחקן האחרון לפני חודשיים קראתן בריאיון האחרון שקיימנו עם מיכל דהן במסגרת פרויקט 'זרקור'. הדבר היחידי ששחקניות וינגייט יכולות להודות היא העובדה שהצליחו לקיים אימונים במתחם המוחרג ולהתרכז בכדורסל לאחר שהתיכוניים כמובן היו סגורים.

המנהלת המקצועית נטע קרומר: "אנחנו יותר מתמקדים בקידום השחקניות והיכולות שלהן מאשר להתכונן למשחק כזה או אחר. אין ספק שהעובדה שהשחקניות לא שיחקו משחק רשמי כבר המון זמן היא משמעותית אבל זו המציאות שנכפתה עלינו השנה ואיתה צריך להתמודד הכי טוב שאפשר".

צוות מאמני האקדמיה "מתמקדים ביכולת השחקניות. המציאות נכפתה עלינו וצריך להתמודד כמה שאפשר". צילום: איגוד הכדורסל

מנגד בכאוכב כבר לא זוכרים איך נראה פרקט אחרי שהצליחו לקיים העונה משחק אחד בלבד נגד גלבוע, להיכנס לבידוד כזה או אחר וגם להתאושש מפציעות. בר סלע כבר לא תשחק עם הקבוצה העונה, ואילו רג'י גלידה תערוך הופעת בכורה. המאמן שי זרצקי התייחס לחזרה לפרקט: "מבחינתנו שיחקנו רק משחק אחד העונה ואנחנו נשמח לשחק ולבחון את יכולתנו להיכנס מחדש לשגרה של משחקים וכושר משחק. התאמנו טוב והתקדמנו בהרבה אספקטים למרות שלא שיחקנו".

כאוכב – חוזרות לפרקט אחרי שלושה חודשים. "שמחות לחזור ולבחון את היכולת שלנו". צילום: חגי פלק

עירוני נתניה – אליצור נתניה (20.30, בי"ס אהרון דוידי)

דרבי אחד כבר נערך השנה לפני הסגר האחרון ובו עירוני הביסה במשחק חד צדדי את אליצור הקצרה ובשידור ישיר. מאז אליצור הגדילה מעט את הסגל עם חזרתה לפרקט של דפנה מלר קדוש, וצירופה של שני ננקין ממש בשבוע האחרון מה שעשוי לשנות מעט את יחסי הכוחות במפגש הקרוב ואנחנו נקווה באמת שהפעם נראה שלא יסתיים בצורה חד צדדית לטובת אחת הקבוצות.

דפנה קדוש מלר – הופעת בכורה מחודשת אחרי חזרה מחל"ד. צילום באדיבות המועדון
שני ננקין – האח הצעיר פצוע, אז היא חוזרת לפרקט לייצוג המשפחתי. צילום באדיבות המועדון

הפועל גליל עליון – הפועל אורתודוקסיות נצרת (חמישי, 19.00 כפר בלום)

הופעת בכורה לעולה החדשה מנצרת אחרי כמעט שנה ללא משחק ורק אלוהים יודע מה עובר בראש של השחקניות של סעיד אבו ערב שיעלו לשחק מול הקבוצה היחידה שלא הפסידה עד כה, וספק אם גם תגיע לבית העליון ללא מאזן נקי מהפסדים. סעיד ביטא את ההרגשה לקראת המשחק והחזרה לאחר תקופה הזויה!! בה לא יכלו להיות על הפרקט:

"בתקופת הסגר אנחנו לא התאמנו רק בסוף עשינו שלושה אימונים, ושחזרנו הבנות היו מאד שמחות ומאד רוצות לשחק. אני מאמין בהתחלה יהיה לנו הרבה קשה

רק אחרי כמה משחקים אני חושב שיחזרו לכושר כי יש הרבה התלהבות אחרי תקופה ארוכה ללא כדורסל".

אורתודוקסיות נצרת – חוזרות אחרי שנה ללא משחק. יהיה קשה מאד.. צילום באדיבות המועדון

 

המחוז הדרומי

המשחק המרכזי

אס"א ירושלים – אליצור ת"א (19.30, מרכז קוסל)

רק הסגר האחרון ובידוד של חלק משחקניות ירושלים, עצרו את המומנטום החיובי ורצף הניצחונות שאתו רצה הקבוצה מעיר הבירה. במהלך הסגר הקבוצה הירושלמית חזרה להתאמן, אבל גם לא זנחה את פעילותה הקהילתית והציבורית במסגרת פורום מיכל סלה למען מניעת אלימות נגד נשים. המאמן אוהד גל מספר על התקופה האחרונה:

"האווירה אצלנו טובה בסך הכול.  היו נפילות מתח בגלל החלטות הזויות של האיגוד לא לאפשר לנו לשחק (בתקופה ש-2 הליגות שיחקו) בגלל שירושלים "אדומה" (אבל הגברים של הפועל כן שיחקו). ניצלנו את הזמן להתאמן, לפנות זמן ללמוד למבחני הסמסטר, להתחזק ולשלב את אסיל בדראן , סטודנטית לרפואת שיניים ממג'דל כרום, בקבוצה

אנחנו עושות כמיטב יכולותינו  להגביר את השיח בקרב הסובבים אותנו כנגד האלימות במשפחה ונגד נשים בפרט. הפתרון לטרור הזה צריך להגיע ממקבלי החלטות במדינה. אנחנו רק מוודאות שהנושא לא ירד מסדר היום, כמו עוד אנשים טובים דוגמת פורום מיכל סלה שמסייעים בפיתוח אמצעים טכנולוגים לנשים במצוקה, אימון כלבים להגנה מפני תוקפים ועוד".

בנות אס"א ירושלים פועלות לאורך כל השנה להנצחת פורום מיכל סלה. צילום באדיבות המועדון

אליצור ת"א יצאה לסגר לאחר ההפסד במשחק העונה, והתאוששות של חלק מהשחקניות שלה מפציעות (רבקה רוס, דוריהן דהן סוויץ'), ומעומס רב (אמי רינת). בקבוצת הבת של חולון יודעים שהן הולכות לשחק באולם הרבה יותר ביתי מבית דני, ומול קבוצה שיש לה הרבה התאמות. מנגד רבקה רוס וקרן נחמה כבר חגגו הרבה אליפויות גביעים ומשחקים גדולים באולם הזה והן מכירות בו כל סנטימטר.

קרן נחמה ורבקה רוס – מכירות כל בלטה במרכז קוסל. צילום באדיבות המועדון

הפועל כפ"ס – א.ס רמת השרון 'גל' (20.30, רמז)

הקבוצה החמה בליגה של דניאלה ראובן חוזרת לאולם רמז במטרה לשמור על רצף הניצחונות המרשים שהשיגה לפני הסגר ועם הצטרפותה של מיכל אפשטיין, שגרמה לשיפור גדול ביכולת של כל חברותיה. בכפ"ס יודעים שהדרך לבית העליון עוברת בחזרה מהירה לעניינים ויודעים שניצחון כפול על כל יריבה במחוז הדרומי הוא המניה הבטוחה לכך.

ברמת השרון יקבלו בחזרה את הדר לוי לאחר התאוששות מניתוח, וחוזרות לסגל מלא במטרה לחזור למסלול הניצחונות לאחר תקופה לא מבוטלת. בקבוצה יודעים שרצף הפסדים במיוחד במחוז הצפוף והצמוד הוא איבוד המקום הרביעי לפחות, המוליך לבית העליון.

ברמה"ש מסרו לקראת ההתמודדות: "הכנה ארוכה מאוד,  במהלכה התכוננו כל שבוע לקבוצה אחרת וזה גם מסובך, גם מורכב וגם לא מקצועי. במפגש הקודם עם כפ"ס לא הצלחנו לעצור את מיכל אפשטיין במשחק הבכורה שלה. הפעם נצטרף לשחק בצורה מאד קבוצתית בהתקפה ולהפגין יעילות בהגנה כדי לצאת עם ניצחון חוץ באולם קשה". .

הדר לוי במהלך משחק אימון פנימי של רמת השרון. צילום באדיבות המועדון. חוזרת לפרקט לאחר תקופה ממושכת.

אליצור יבנה – בני יהודה ת"א (21.00, היכל רלף קליין)

לפני פתיחת העונה סומן המשחק הזה כאחד ממשחקי הצמרת. השבוע מהסתכלות בטבלה המשחק אכן חשוב לשתי הקבוצות אבל שתיהן מגיעות אליו בצורה שונה ממה שחשבנו שיגיעו אליו לפני המפגש הראשון ביניהן. יבנה יודעת שהפסד נוסף בבית יחרוץ סופית את סיכוייה שלא להתברג בבית העליון בתום העונה הסדירה ותנסה להשתמש ביתרונות שלה בקו הקדמי המנוסה, וגם לקבל תפוקה רבה מהקו האחורי של שחקניות החוץ שלה (רפאל, הללי, שחר עמית ומאי נשר) מול העומק של הזהובות.

ביבנה התייחסו להתמודדות וליציאה מהסגר: "מסובך להתאמן בהיעדר מטרה ברורה בטווח הקצר אבל קבוצות צריכות לדעת להתמודד עם משברים והעונה הזאת רוויה בהן. כמו תמיד הקבוצה שתתאים את עצמה יותר תצליח יותר".

שלישיית הוותיקות של יבנה – יצטרכו שוב להתעלות. צילום באדיבות המועדון

מנגד בבני יהודה אמורים לקבל בקרוב בחזרה את אורטל אורן וטלי בן ישי שמתאוששות מפציעות, ואת מיכל אסף שתערוך הופעת בכורה ותעבה את הקו האחורי העמוק. הזהובות יודעות שיצטרכו להמשיך ביכולת טובה של הקו הקדמי – בר-גל, טויטו ועדן כהן כדי לעצר את צעדיהן של שטרית ואוריון בתוך הצבע.

המאמנת טלי נוי: "ההכנות למשחק נגד יבנה היו רגילות כמו לכל משחק מתוכנן. כל תקופת הסגר הקבוצה התאמנה חזק עם נחישות ומוטיבציה ועם רצון כבר לחזור למשחקים וזה מה שהיה לי חשוב לשמר בימי הסגר".

בני יהודה – רוצות להמשיך במומנטום ולהימנע מפציעות. צילום באדיבות המועדון .

Leave a comment