תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לאומית נשים – מי תהיה בבית העליון?

לאומית נשים – מחזור 5 (השלמה)

משנה: 'מרץ המשוגע' נפתח ובו נגלה מי תצטרף לגליל העליון בבית העליון משני המחוזות. בצפון שלושה כרטיסים נותרו. בדרום המאבק על הבכורה יהיה כנראה עד הסוף

מאת מערכת wpbasket

לאור החלטת ועדת הקורונה שאושרה גם ע"י הנהלת האיגוד לפיה יהיו שתי יורדות מהלאומית, אך יתקיימו משחקי הצלבה בבית העליון, מה שנותר לנו עד תום העונה בעוד כחודש הוא לגלות מי תצטרף להפועל גליל עליון שככל הנראה תסיים את העונה הסדירה במאזן מושלם (צריך לפשפש הרבה אחורה ולגלות מי האחרונה שעשתה זאת לפני משחקי הגמר-סל) כאשר בצפון נותרו שלושה כרטיסים עליהם ייאבקו לפחות 4 קבוצות. בדרום ככל הנראה נקבעה הרביעייה ומה שנותר הוא המאבק על שני המקומות הראשונים כמו גם המאזנים הפנימיים בין הקבוצות שיהיו משמעותיים מאד להמשך. השבוע ייפגשו שש הקבוצות בינן לבין עצמן במפגשים כפולים של בית וחוץ, היום ובמוצ"ש.

המחוז הדרומי –

המשחק המרכזי

בני יהודה – אס"א ירושלים (19:30, ישיר אתר איגוד הכדורסל)

שתי הקבוצות ייפגשו השבוע למפגש כפול כאשר לכל אחד מהמשחקים משמעות לשתי הקבוצות, במיוחד לאורחות מעיר הבירה להם יש שני משחקים חסרים. המארחת תחזור לבית דני שם טרם הפסידה העונה, בתקווה לקבל יכולת טובה יותר ממה שהפגינה במחצית השנייה בדרבי הת"א. דבי בלייברג שנפצעה במשחק אמורה להיות כשירה. הזהובות יצטרכו בצמד המשחקים בעיקר לשפר את קבלת ההחלטות שלהם ולהוריד את איבודי הכדור, בטח שיתקלו בקבוצה קשוחה שהחלק ההגנתי הוא הצד החזק שלה, ובמאצ'-אפ לא קל במיוחד בקו האחורי של האדומות. מנגד בירושלים יודעים שלזהובות יש הרבה כלים התקפיים והרבה ניסיון בדמותן של הטריו – בן ישי-אורטל אורן ומיכל אסף (מעל 10 נק' למשחק). מי שבזהובות ירצו לראות חוזרות לעצמן הן תמר בר גל ויעל טויטו שהפגינו משחק פחות טוב בדרבי.

תמר בר גל (חוסמת את אפשטיין). בבני יהודה יקוו לחזרה לתצוגות הטובות שלה משני צדי המגרש. צילום: הפועל כפ"ס.

בירושלים יצטרכו לקבל המון משני ברמן שבשני המשחקים האחרונים הפגינה יכולת פחות טובה. מנגד גילי ליאור נמצאת ביכולת מצוינת במשחקים האחרונים ואם תביא את היכולת הזו מול הקו הקדמי של הזהובות, יחד עם חברתה עדן פורת, הירושלמיות יזכו במפתח משמעותי מאד בהתמודדות.

למה נשים לב – האם אחוזי הקליעה במשחק יהיו דווקא במשחק הפנים של שתי הקבוצות (הזהובות עשו זאת בהצלחה במחצית הראשונה בדרבי) או שדווקא נזכה לתחרות שלשות בין בלייברג, יקיר, ובן ישי מול הידיות של מיכאליץ', נטע רפאל, ברמן ואפילו פורת.

ניקול מיכאליץ' – תצלוף בבית דני? צילום: FIba.com

אליצור יבנה – הפועל כפ"ס (20.30, היכל רלף קליין, שידור בדף הפייס-בוק וביישומון myplay)

גם כאן ייערך מפגש כפול שחשוב לשתי הקבוצות. ליבנה זו תהיה ההזדמנות אולי האחרונה להשיג את הכרטיס הרביעי והאחרון לגמר-סל. מנגד כפ"ס יודעת שאסור לה יותר למעוד אם ברצונה להשיג את אחד משני המקומות הראשונים במחוז. כפ"ס הפגינה משחק התקפי משובח מול באר טוביה והרוויחה גם רוטציה גבוהה, וגם את הצעירות שלה (יום טוב ופרפרה). הפעם צפויה התמודדות לא פשוטה למארחת מול קו קדמי עמוק וצפוף בדמותן של שטרית ואוריון, וגם מול קו אחורי שיודע לייצר נק' הן בהתקפות מעבר (רפאל והללי) והן מחוץ לקשת (מאי נשר ושחר עמית), כאשר גם בכפ"ס יודעים לעשות זאת והיתרון שלהן אמור לבוא לידי ביטוי בחוכמת המשחק של איסרוב טל יעקב ובקבוצתיות של קניג מייברג ושפית.

מורן שטרית הדר רפאל וחנה הללי – נוכחות בצבע ויום טוב מחוץ לקשת הן המפתחות שלהן. צילום איגוד הכדורסל ובאדיבות המועדון
מאיה איסרוב – אם תביא את חוכמת המשחק שלה כפ"ס שוב ירוויחו – צילום: פרטי

הפועל באר טוביה – אליצור ת"א (20.30, נופים, שידור ביישומון Myplay)

קרב קצוות בין שתי הקבוצות שגם הן ייפגשו השבוע פעמיים. המוליכה מת"א לא תרצה להיות הראשונה שתעניק ניצחון בכורה למארחת מהדרום, אך יודעת שאולם 'נופים' הוא סוג של מוקש עבור כל קבוצה. השחקניות של אורן לם שואבות עידוד מהיכולת המרשימה שהפגינו במחצית השנייה בדרבי כאשר הדברים אמורים בעיקר לגבי אמי רינת ששוב תצטרך לעמוד בעומס מטורף של ארבעה משחקים, ושל דוריאן דהן סוויץ' שהפגינה יכולת משופרת בהגנה. קרן נחמה ממשיכה בקו העלייה ההתקפי ומזכירה שוב את היכולת של אשתקד בגלבוע. רבקה רוס עשויה להמשיך להחלים מהפציעה בירך ולתת לחברותיה להמשיך ברצף הניצחונות.

קרן נחמה – בכושר מצויין. צילום: איגוד הכדורסל ובאדיבות המועדון

בבאר טוביה ינסו לקבל שוב עזרה מכלל השחקניות שמתקשות לעמוד בעומס שני המשחקים ולא להסתמך רק על עידן שלוש היציבה.

באר טוביה – מי תעזור לעידן שלוש. צילום באדיבות המועדון

המחוז הצפוני –

משחקה של האקדמיה מול עירוני נתניה נדחה ממש ברגע האחרון לאחר כניסת שחקניות וצוות המקצועי של האקדמיה לבידוד.

הפועל כאוכב – הפועל אורתודוקסיות נצרת (20.00, כאוכב, שידור בדף הפייס-בוק)

דרבי מגזר ראשון העונה אחרי הרבה זמן, ואם תרצו לצפות בשידור צפויה לכם חוויה לא מבוטלת. שתי הקבוצות המשוועות לניצחון ינסו להשיג אותו, וגם להפגין יכולת טובה. כאוכב הצליחה למתוח את הגליל מחצית אחת, ותרצה לחזור לרצף הניצחונות מול אחת משתי האחרונות שגם היא נמצאת במגמת שיפור. בכאוכב ינסו לקבל יותר מצמד הגבוהות שלהן רג'י גלידה ומיתר אסולין שהצטרפה, יחד עם השיפור הגדול ביכולתה של היא סלאח שהפכה למנהיגה הבלתי מעורערת של הקבוצה לאור מכת הפציעות. בנצרת יקוו לקבל יותר מהצעירות שלהן שיצטרפו לסוהיר אבו ערב הוותיקה, ולאחיות מריאנה וקארין שאמא.

סעיד אבו ערב בתדרוך – יצליח להפתיע בדרבי המגזר? צילום באדיבות המועדון

Leave a comment