תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לאומית נשים – חורף חם. סיכום המחזור השני – השלמה

לאומית נשים – סיכום המחזור השני (השלמה)

משנה: הליגה הלאומית חזרה ובתקופה הקרובה נתרגל למחזורים פעמיים בשבוע.

מאת חגי פלק וגל אשטמקר

בתמונה הראשית: הפועל כפ"ס – מי יעצור אותן? באדיבות המועדון

הליגה הלאומית חזרה השבוע לפעילות כאשר אתמול התקיים השלמת המחזור השני. אחד הדברים החשובים ומעבר לכדורסל שקיבלנו הייתה הנצחת המאבק לאלימות נגד נשים כאשר בחלק מהמגרשים זה בלט בדקות דומיה. במחוז הצפוני התקיים סוף סוף מחזור כמעט מלא בו רשמו מג'דל כרום וכאוכב הפצועה ניצחונות חוץ, ועירוני נתניה שוב הפגינה שליטה חד צדדית בדרבי. לעומת זאת בדרום העניינים מתחילים להתבהר כאשר כפ"ס ממשיכה ברצף הניצחונות וביכולת המשכנעת ונצמדת לבני יהודה בפסגה (לזהובות משחקים חסרים). ירושלים התקרבה אליהן כאשר הנחילה לאליצור ת"א הפסד שני.

המחוז הצפוני:

'קרן' גלבוע – מג'דל כרום  62:59

ניר קפלן מאמן גלבוע חגג יום הולדת 40 והיה אופטימי מבחינת היכולת של הבנות שלו להשיג ניצחון בכורה.  החלודה מהסגר ניכרה על פני שתי הקבוצות שהתקשו לייצר נק' במחצית הראשונה. הרבע הראשון היה צמוד והיתרון עבר מקבוצה לקבוצה והסתיים ב-18:19 לבנות גלבוע. ברבע השני הצליחו המארחות לברוח ליתרון זעיר שנשמר עד להפסקה – 24:29 בזכות יכולת טובה מאד של אליס חתוקאי (10 נק') ויפית כהן, מול יכולת קליעה גבוהה של שדה בדראן (9 נק') וג'ואן מוחמד.

אליס חתוקאי – יכולת נהדרת שלא הספיקה. צילום: יונתן שדה

לרבע השלישי הגיעה רק קבוצה אחת – האורחות ממג'דל כרום.  משחק ההגנה והחוכמה של עלית כהן יחד עם היכולת האישית הגבוהה של ג'ואן מוחמד (8 נק') מחקו במהירות את הפיגור החד ספרתי. גלבוע שהגיעה למשחק רק עם 8 שחקניות נקלעה גם לבעיית עבירות וגם לא הצליחה להתמודד מול האגרסיביות. מג'דל כרום הפכה את התוצאה וירדה בסיום הרבע ביתרון מבטיח – 39:48.

ברבע האחרון גלבוע הצליחה להתקרב עד למינוס 3 עם מאמץ רב מצדן של יפית כהן, נועה רודה וחתוקאי, אבל עלית כהן, עדן מצארווה ורואן חמדאן לא נתנו לגלבוע את ההזדמנות לחולל מהפך ושמרו על היתרון הזעיר עד לסיום.

ג'ואן מוחמד – סחפה את חברותיה לניצחון בכורה. צילום: פרטי

 

קלעו למג'דל כרום: , ג'ואן מוחמד 17, עלית כהן 14,  שדה כנעאן 13,   רואן חמדאן 12 כ"א, עדן מצארווה 6.

לגלבוע: אליס חתוקאי 22,  יפית כהן 20 כ"א, נועה שמעוני 8, נועה רודה 7, עדי פירסטנברג 2.

אקדמיית וינגייט – כאוכב 61:41

אולם הי"א בוינגייט המוחרג לבש חג לטובת החזרה לפרקט ש בנות האקדמיה ובנות כאוכב ששיחקו לאחרונה לפני שלושה חודשים. באקדמיה נעדרה מיאלין גוא הפצועה, ואילו בכאוכב כבר העבירו מסר שהשנה יקדמו את הדור הצעיר לאור העובדה שלא ישחקו השנה עם בר סלע ופריאל חטיב שלא התאוששה מהקורונה. בסיום הערב כאוכב ירדה עם ניצחון שני העונה, למרות שאיבדה במהלך הערב את פירוז חאג' וליאן עודה שנפצעו.

פירוז חאג' – נטשה את המשחק אחרי דקה. תנסה לשוב בקרוב. צילום: פרטי

כבר בהתקפה הראשונה של המשחק נפצעה פירוז חאג' לאחר שהחליקה על הפרקט וחטפה חבלה בברכה. האקדמיה התאוששה יותר מהר ועלתה ליתרון זעיר שנמחק עם שתי שלשות של ליאן עודה ובעיקר בזכות חוכמת המשחק של רג'י גלידה. למרות הזמן הרב שניכר מאז בילו על הפרקט, ההגנה האגרסיבית הידועה של כאוכב נראתה כבר מדקות הפתיחה. חוסר הריכוז בלט מאד אצל בנות האקדמיה שפעמיים לא הצליחו להגיע למצב זריקה. עודה סיימה את הרבע – 15:6 לכאוכב. האקדמיה ניסתה ללחוץ מעט עם פתיחת הרבע  השני וקצת הצליחה אבל כאוכב הצליחה לשמור על יתרון דו ספרתי למרות החטאות רבות של קרש-סל. היכולת ההתקפית של שתי הקבוצות הראתה המון חלודה והמחצית הסתיימה בסקור נמוך ביותר – 22:9 משלשה של סירין מוחמד. כאוכב איבדה גם את ליאן עודה שגם החליקה על הפרקט הנורא בוינגייט וירדה גם היא לקבל טיפול.

האקדמיה למרות יכולת לא גבוהה בהתקפה הצליחה לשפר את האגרסיביות במיוחד על גלידה, ורבקה וי-ואג, אולאולה, וחביב נגסו בפיגור הדו ספרתי. מטווח שלשות של כאוכב עם היא סלאח ודליה חט'ב שמר על היתרון הדו ספרתי במהלך הרבע למרות נטרולה של גלידה – 24:39 לכאוכב.

למרות מטווח שלשות של האקדמיה, כאוכב גם היא לא טמנה ידה בצלחת – מוחמד, חטיב המשיכו לחמם את הידית. גלידה חזרה לשלוט בצבע, והיא סלאח למרות העייפות הצליחה לנהל את המשחק בתבונה. מידן הורידה בשלשה ל52:39 3 וחצי דק' לסיום. גלידה ומוחמד בשלשה דאגו לצנן את ההתלהבות המקומית וסגרו עניין שתי דק' לסיום.

ליאן עודה והקרסול הנפוח. צילום: חגי פלק. חשש לפציעה ממושכת.

לכאוכב: היא סלאח 15, רג'י גלידה 13, סירין מוחמד 12, ליאן עודה 8, דליה חטיב 6, פטמה חליל 4, בארא מריח 3.

לאקדמיה: רבקה וי-ואג 12, מיקה מידן ופי אולאולה 6 כ"א, נוי חביב 5, דשה סמרו 4, שירה אלקיס ועופר כספי 3 כ"א, מיכל דהן 2. שיחקו ולא קלעו: שירי ולנר, הדר דניאל וליאם בסטקאר.

עירוני נתניה – אליצור נתניה 53:76

למרות הציפיות למשחק פחות חד צדדי,  והתחזקותה של אליצור, את עירוני זה לא ממש עניין וגם בדרבי הזה היה בשליטתה המלאה.  ברבע הראשון עירוני עלתה ליתרון 9 בזכות יכולת טובה של עמית כהן מבנימינה ועדן אסטקאו שהובילה אותה ל-14:23. ברבע השני  עמית כהן מרעננה הפעילה את הידית יחד עם לינוי ביטון במטווח שלשות עלו ליתרון דו ספרתי במחצית – 26:42.  היתרון נשמר לאורך כל המחצית השנייה כאשר אל צמד הכוהניות מצטרפת עדן אסטקאו שגם היא חיממה את הידית, קרן בויס ולינוי ביטון.

מאמן אליצור נתניה שמחה לב צור סיכם את התחושות של קבוצתו ואת ההתארגנות המאוחרת לליגה: "אי אפשר להשוות בין המשחק הזה לדרבי הקודם, ניכר שיפור רוב במשחק שלנו, השחקניות שלי השקיעו המון מאמץ וניתן היה לראות את זה במספר הפעמים שהן זינקו אל הפרקט. השלמנו את הסגל לפני יותר משבוע, הקבוצה עדיין בתהליך של בנייה ואנחנו נשתפר ונשחק הרבה יותר טוב".

שמחה לב צור – למרות ההפסד שומר על אופטימיות. צילום באדיבות המועדון

לעירוני: עמית כהן מרעננה ועדן אסקטאו 16 כ"א, עמית כהן מבנימינה 14, קרן בויס ולינוי ביטון 8 כ"א, יעל שטיינברג 7, גלי בן מרדכי 4, הדר כהן 2, דניאל שקד 1.

לאליצור: דפנה קדוש מלר 20 (4 שלשות), דניאל אורן 13, סבינה מרדנוב 6, שירה חג'ג' וענבל מיכל 4 כ"א, עדן אהובים, שירי יום טוב ושני ננקין 2 כ"א.

דפנה קדוש מלר – בכורה נהדרת בחזרה לפרקט שלא הספיקה להשיג ניצחון בכורה. צילום באדיבות המועדון

המחזור יושלם מחר במשחק בין הפועל גליל עליון לאורתודוקסיות נצרת. במוצ"ש ייערך מחזור נוסף של השלמה במחוז הצפוני ובו כאוכב הפצועה תארח את גליל, האקדמיה את אליצור נתניה, ומג'דל כרום את עירוני נתניה.

המחוז הדרומי

אס"א ירושלים – אליצור ת"א 47:59

לפני תחילת המשחק קיימה הקבוצה המארחת טקס קצר ובו קראה הקפטנית עדן פורת דברים להמשך מניעת האלימות נגד נשים. ירושלים ממשיכה את פעילותה בעניין במסגרת פורום ההנצחה לזכר מיכל סלה והפעם עשתה זאת במשחק רשמי.

המשחק החל בצורה טובה מצד ירושלים שרצה ליתרון מהיר של 2:10, בראשותן של עדן פורת ושני ברמן.  אליצור  חזרה מהר המון בזכות שיר תירוש במשחק נהדר סוף רבע ראשון 10-13 לירושלים.

הרבע השני נפתח הרבה יותר טוב מצד האורחות כאשר לתירוש הצטרפה גלי קונטס. קרן נחמה ורבקה רוס התקשו להיכנס למשחק דווקא באולם אותו הן מכירות היטב. היתרון עבר מצד לצד בקצב מהיר ושתי שנ' לסיום המחצית תירוש סחטה עבירה והורידה את קבוצות להפסקה ב-25:24 לאורחות.

שיר תירוש- היכולת שלה לא הספיקה הערב צילום באדיבות המועדון

הקבוצה של אורן לם המשיכה את המומנטום ברבע השלישי ותירוש היעילה יחד עם קונטס ורוס העלו אותה כבר ל34:39. גילי ליאור, עדן פורת והידית של ניקול מיכאליץ התעוררו והפכו את התוצאה החל מהדקה ה-25 רצו 5:15 בדרך ל-44:49 בסיום הרבע השלישי.

ברבע האחרון אליצור ת"א נעלמה בהתקפה. ירושלים הצליחה לשמור על היתרון הזעיר ולהפגין הגנה נהדרת במיוחד על הטריו – רוס- נחמה – תירוש. גילי ליאור במשחקה הטוב ביותר העונה סחפה את ירושלים ליתרון דו ספרתי שנשמר עד לסיום המשחק.

עדן פורת – הקפטנית נשאה דברים מרגשים בתחילת המשחק והמשיכה לשמור על יציבות. צילום באדיבות המועדון.

קלעו לירושלים: גילי ליאור 17, עדן פורת 13, ניקול מיכאליץ 12, שני ברמן 8, מורן שחם 6, טליה פרידמן 3.

לאליצור ת"א: שיר תירוש 18, רבקה רוס 9, גלי קונטס 8, קרן נחמה 6, דוריאן דהן סוויץ' 4, מאיה לוינשטיין 2.

אוהד גל מאמן אס"א ירושלים נשמע שמח על הניצחון היקר אבל אמר כי ההתנהלות בשבוע האחרון הוציאה ממנו הרבה כוחות: "המשחק שלנו מול רמה"ש בסוף השבוע שעבר נדחה בצורה שערורייתית אחרי שבעבר כבר אישרו להפועל ירושלים לשחק ולנו לא בטענה שאנחנו 'אדומות'. כך היה גם הפעם למרות שבחמישי האיגוד כבר נתן אישור שערים אדומות יכולות לשחק וביטל את המשחק בשישי. ההתנהלות הזו מבחינת בחירת אינטרסים למי לתת יחד עם איומים כאלו ואחרים מצד גורמים בכירים בענף הם מבישים והם פוגעים בעיקר ברוח הספורט ובשחקניות. אני לא מתכוון להיות חלק מזה והדבר היחיד שמעניין אותי זה שהשחקניות שלי ישחקו כמו כולן".

אוהד גל – נסער. צילום: פרטי

הפועל כפ"ס – א.ס רמה"ש 'גל' 42:74

הקבוצה של דניאלה ראובן לא עוצרת ורושמת ניצחון רביעי ברציפות שמעמיד אותה כעת במקום הראשון בזכות עודף משחקים על פני האחרות. כפ"ס הציגה משחק בשליטה חד צדדית החל מהרבע הראשון בראשותה של טל יעקב שהתקרבה לטריפל-דאבל,  יחד עם ניהול משחק משובח של איסרוב ושליטה בצבע של אפשטיין ותרומה גם מצדן של שפית וקניג. מנגד ברמת השרון למעט קרן מוזס אף אחת לא ממש הגיעה. 11 נק' של טל יעקב הוליכו את כפ"ס ליתרון 16:24 ברבע הראשון. ברבע השני הירוקות עלו ליתרון דו ספרתי כאשר יעקב ממשיכה להוביל ובהפסקה 21:32. היתרון הדו ספרתי נשמר לאורך הרבע השלישי כאשר אל יעקב כאמור מצטרפת אפשטיין שהבליטה את שליטתה בצבע מול הקו הקדמי של האורחות ששוב לא הצליח לעצור אותה. ברבע האחרון נגמרו הכוחות לאורחות וכפ"ס שייטה בדרך לניצחון גדול.

טל יעקב ושלי שפית – ממשיכות לחייך. צילום באדיבות המועדון ואיגוד הכדורסל

לכפ"ס: טל יעקב 24 (12 כ"ח, 5 אס') , מיכל אפשטיין 11, שלי שפית 9 (4 חט'), אופיר פרפרה 7, דרור מייברג 6, לירז קניג ושחר יום טוב 5 כ"א, מאיה איסרוב 4 (8 אס'), רוני דן 3.

לרמה"ש: קרן מוזס 14, הדר לוי ולי קפיטולניק 6 כ"א, אלה פינצי, אופק אפרגן, הילה הוניג ויעל גלילי 4 כ"א, אופיר אליהו 2.

 

אליצור יבנה – בני יהודה 76:67

לפני כמעט חודשיים נפגשו שתי הקבוצות בבית דני והפגינו משחק דרמטי שהסתיים בניצחון של הזהובות שגם הערב חסרו עדיין את אורטל אורן. מיכל אסף ערכה הופעת בכורה סולידית. גם כאן נערכה דקת דומיה לזכרה של דיאנה רז שנרצחה השבוע בידי בעלה השוטר.

גם הפעם הפגינה יבנה את הקו הקדמי המשובח שלה בראשות ענבר טנא אוריון ומורן שטרית, אך הפעם גם קיבלה תפוקה הולמת מחנה הללי הוותיקה שפתחה טוב את המשחק עם 10 נק' במחצית הראשונה. הזהובות נהנו מיכולת גבוהה מאד של מיקה יקיר ויד טובה של תמר בר-גל  שהובילה אותן ברבע הראשון ליתרון זעיר 19:14. ברבע השני אוריון, שטרית, הללי ושחר עמית שחיממה את הידית מחוץ לקשת הפכו את התוצאה בדרך לרבע נהדר ו-32:39 במחצית.

ענבר טנא אוריון, מורן שטרית וחנה הללי – הפגינו יכולת טובה בעיקר במחצית הראשונה. צילום באדיבות המועדון

אחד היתרונות שיש כרגע לזהובות הוא העומק בקו האחורי שמונע מהיריבות להפעיל עליהן לחץ לאורך 40 דק'.  מיכל אסף שעלתה מהספסל שידרגה את האגרסיביות בהגנה ויחד עם הניסיון של בן ישי שחזרה אחרי חודש של פציעה, בלייברג, ויקיר הרימו את בר-גל, טויטו ועדן כהן שוב לחולל מהפך במחצית השנייה. הרבע השלישי התאפיין בהליכה לצבע של הזהובות שקיבלו 6 נק' מעדן כהן. יבנה מנגד הצליחה לשמור על יתרון זעיר בזכות אוריון ושטרית אך נתנה לזהובות להחזיר את המומנטום לצד שלהן עם איבודי כדור לא מחויבים, חוסר ריכוז והחלטות לא טובות ובסוף הרבע השלישי רק 52:54 ליבנה.

מיקה יקיר – שוב הצטיינה מול יבנה. הפעם כמוציאה לפועל. צילום באדיבות המועדון ואיגוד הכדורסל

ברבע האחרון כאמור השליטה עברה לזהובות. הרבה סחיטות של עבירות משחק של חדירות אגרסיבי של בני יהודה בעיקר מבית היוצר של מיקה יקיר ושל טלי בן ישי, ופירגון של בלייברג שהוסיפה שתי שלשות קלאץ' ברבע האחרון שהחזירו את היתרון לזהובות, יחד עם יום קליעה משובח של תמר בר גל. מנגד יבנה שוב לא קיבלה תרומה משחקניות הספסל שלה. גם מעבר לאזורית של יבנה לא מצא פתרון כאשר הזהובות הפגינו יכולת קליעה גבוהה מחוץ לצבע בראשותן של בר-גל, יקיר ובלייברג שיחד עם טויטו הכריעו את המשחק בדקות האחרונות.

דבי בלייברג – שוב הכריעה את המשחק בדקות ההכרעה. צילום באדיבות המועדון

 

לבני יהודה: מיקה יקיר 18, דבי בלייברג 14, תמר בר גל 12, יעל טויטו 10, טלי בן ישי, עדן כהן ומיכל אסף 6 כ"א, מגי איזה 2. שיחקה ולא קלעה: תמר אנגל

ליבנה: מורן שטרית 18, ענבר טנא אוריון 16, חנה הללי 13 ,שחר עמית 12 כ"א, הדר רפאל 8. שיחקו ולא קלעו: מאי נשר ואופק טלקר.

Leave a comment