תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לאומית נשים – השלמת המחזור השלישי "הנה אנחנו והנה הן, שני חלקים בתוך השלם'

לראשונה מאז פתיחת העונה – מחזור מלא בלאומית

מאת חגי פלק

בתמונה הראשית: אולם הפיס בכפר בלום – בשבוע הבא כבר יהיה עם קהל..

לראשונה מאז תחילת העונה ייערך השבוע מחזור מלא בשני המחוזות בלאומית, מה שהוביל אותי להיזכר בשיר נוסטלגי של אלון אולארצ'יק – 'שני חלקים בתוך השלם'…. אתמול גם התבשרנו שהחל מהשבוע הבא נוכל לראות קהל במגרשים לפי התו הירוק (תעודת מתחסן/מחלים) ובהחלט בשורה משמחת לקבוצות בטח בליגה שהקהל בה הוא נדבך חשוב.

התמונה בצפון עדיין לא ברורה מהמקום השני ומטה, בעוד שבמחוז דרומי המשחקים הופכים להיות משמעותיים מאד, לגבי מי יהיו 4 האחרונות שיעפילו בתום העונה הסדירה לבית העליון.

החל מהקדימון הקרוב ובעיקר לאור חזרה מלאה של הליגה נכתוב בכל משחק מי יהיו שתי השחקניות (אחת מכל קבוצה) שנרצה לשים אליהן לב במחזור הקרוב וכמובן שאת המעקב נסכם בתום משחקי המחזור. אז בואו נצא לדרך

מחוז צפון

הפועל כאוכב – עירוני נתניה (20.00, שידור בדף הפייסבוק)

הקבוצה מהשרון תחזור בתוך 72 שעות שוב לגליל המערבי, שוב למשחק חוץ לא פשוט מול הקבוצה שהתיימרה בתחילת העונה להיאבק לפחות על המקום השני אבל כעת תנסה לסיים את העונה כמה שיותר בריאה. בכאוכב ינסו לקבל תפוקה גדולה יותר מרג'י גלידה שתצטרך לנצל את יתרונה מול הקו הקדמי של האורחות, וגם את היד של דליה חטיב שלא באה לידי ביטוי נגד גליל. אם נתניה תרצה לצאת עם ניצחון היא תצטרך להתמודד שוב מול הגנה פיזית ואגרסיבית מצדה של כאוכב שבכל הרבה לא מוותרת על העקרונות שלה.

נשים לב בכאוכב לקו ההתקדמות של היא סאלח וסירין מוחמד. בנתניה נרצה לשים לעדן אסטקאו שממשיכה לספק מספרים דו ספרתיים במשחקים האחרונים, ולקו ההשתפרות של לינוי ביטון מאז חזרה מהפציעה.

כאוכב – סגל חסר מאד ומשחק מול יריבה על כרטיס לבית העליון. צילום: חגי פלק!!

הפועל מג'דל כרום – אקדמיה (20.00, עדכון על שידור יפורסם סמוך למועד המשחק)

מג'דל כרום תארח משחק ביתי שני ברציפות ותרצה להמשיך ברצף הניצחונות במטרה להשיג את המקום השני הנכסף. ג'ואן מוחמד שפרקה את אצבעה עדיין בספק להתמודדות אך סביר להניח שתשחק. מג'דל כרום תצטרך לקבל החל מהמשחק הקרוב ובעיקר לאחריו תרומה גדולה יותר משחקניות הספסל הצעירות שלה שיצטרכו לסייע לעלית כהן ושדה כנעאן שנותנות בד"כ את הטון.

ג'ואן מוחמד – בספק להערב. צילום: פרטי!

האקדמיה מתחילה להיכנס לעניינים ובלי קשר להשגת ניצחון הבכורה גם במשחק מול כאוכב ראינו אצלה ניצני יכולת שלא ראינו מלפני הסגר ושיפור גדול אצל לא מעט שחקניות. שימו לב לרכזת נבחרת הנערות רבקה וי-ואג שבמוצ"ש הייתה קרובה לטריפל-דאבל אישי: 10 נק', 15 כ"ח ו-9 אס' ועד עכשיו שומרת על יציבות מפתיחת העונה עם ממ' נק' דו ספרתי.

 

אליצור נתניה – הפועל גליל עליון (20.30, בי"ס אהרון דוידי, עדכון על שידור יפורסם סמוך למועד המשחק)

המארחת הייתה קרובה להשיג ניצחון חוץ במוצ"ש בוינגייט אך תצטרך לחכות ככל הנראה עד המפגשים עם גלבוע ונצרת כדי להשיג ניצחון בכורה. גליל עליון קיבלה בשבוע האחרון תרומה גדולה ורווח עתידי מצעירות המחלקה ושחקניות הבית שלה – ונמשיך לעקוב אחרי קו ההתקדמות המרשים של מיקה ביתן, נגה גיא ונוי לפושינאסקי שגם במשחק הקרוב מן הסתם יבלטו בטור הנקודות. אצל המארחת מעניין לראות איך שירה חג'ג' תעשה את ההתאוששות מההפסדים הצמודים בליגת העל למאבקים בקבוצת נעוריה שרק רוצה לשרוד בליגה.

שירה חג'ג' – אין זמן להתאושש מההפסדים הצורבים בליגת העל. התמונה באדיבות המועדון!!

הפועל אורתודוקסיות נצרת – הפועל 'קרן' גלבוע (20.30, מרכז פיס קהילתי נצרת)

שתי הקבוצות השכנות ינסו להשיג ניצחון בכורה. לגלבוע יש יתרון מבחינת כושר משחק וכושר גופני למרות הסגל הקצר שלה וקו אחורי טוב יותר בראשותן של אליס חתוקאי (12.3 למש') ויפית כהן (14).  אנחנו נרצה לראות התעוררות מצדן של הקפטן נועה שמעוני, נועה רודה ובעיקר שירה בן דוד שמשחק כזה יכול להחזיר אותה לעניינים.

נועה שמעוני – מחכים לראות את הקפטנית מובילה לניצחון בכורה. צילום: יונתן שדה

בנצרת כדאי לשים לב לקלעיות מרים ג'ורג'יה ורג'דה בשארה שהיו נקודת האור בתבוסה לגליל.

בגלבוע נפרדו השבוע ממנהל מחלקת הבנות גיז'רמו שוכמן, שנאלץ) לסיים את תפקידו בעקבות חזרה למרכז בעקבות עבודה חדשה שלו ושל אשתו בוני מחוץ לענף וככל הנראה יקדמו מישהי אחרת לתפקיד לפחות עד תום העונה הנוכחית.

גיז'ה שוכמן – סיים את תפקידו כמנהל מחלקת הבנות עקב חזרה למרכז. שיהיה בהצלחה. צילום: גלבוע/מעיינות

מחוז דרום

המשחק המרכזי

בני יהודה ציונטרוניקס ת"א – הפועל כפ"ס (19.30, בית דני)

שתי הקבוצות הצמודות בצמרת המחוז הדרומי יפתחו את משחקי המחוז הדרומי. בני יהודה חזרה אחרת מהפגרה, אך גם במפגש הזה תיאלץ עדיין להסתדר ללא אורטל אורן. הפעם מאמינים אצל הזהובות שיצליחו להגיע מוכנות ליכולת של מיכל אפשטיין ולהפגין הגנה אגרסיבית יותר מבחינת הקו הקדמי שלהן – עדן כהן, בר גל וטויטו ובעיקר לגבי היכולת המצוינת בה נמצאת טל יעקב (20.2 למש' – מוליכה את שני המחוזות),  שתפגוש את קבוצתה מהעונה שעברה. הקו האחורי של בני יהודה עם בן ישי (12.3), יקיר ((10.1),  בלייברג (11.2) ומיכל אסף יצטרך לנטרל כבר מהפתיחה את איסרוב, מייברג קניג ושפית ולא לתת להן להיכנס למשחק, במיוחד לא מחוץ לצבע, ולפתח משחק מהיר שמתאים לקבוצה המארחת.

שלי שפית ומאיה איסרוב – ישלימו דאבל על כפ"ס? צילום באדיבות המועדון ואיגוד הכדורסל.

 

טלי בן ישי – שוב ללא אורטל אורן. אוהבת להגיע למשחקים גדולים. צילום באדיבות השחקניות והמועדון!!

נשים לב במשחק זה בעיקר לקו האחורי של שתי הקבוצות ואיך יבוא לידי ביטוי עם התמקדות במאצ'-אפ בין איסרוב מול בלייברג ובן ישי ויקיר מול מייברג וקניג.

הפועל באר טוביה – אליצור יבנה (20.30, ישיר באתר איגוד הכדורסל)

באר טוביה שוב חוזרת לפרקט לאחר תקופה ארוכה ומעניין יהיה לראות האם הקבוצה של גיטה זיו יכולה להשיג ניצחון בכורה. במשחק האחרון שראינו את באר טוביה מול כפ"ס, הפגינה עידן שלוש משחק אישי הרואי. שלוש שמתאוששת מפציעה תנסה לחזור על היכולת הזו אך תצטרך עזרה גדולה בקו האחורי מירדן עיבל ובאופן כללי באר טוביה תצטרך יכולת גבוהה מאד בקו הקדמי ע"י עינב אסולין, ראם נונו ומאיה מדרי מול הקו הקדמי המנוסה של יבנה עם מורן שטרית וענבר טנא אוריון, ולא לתת לקלעיות של יבנה בראשות הללי, שחר עמית ומאי נשר להיכנס למשחק באולם צר המידות.

א.ס רמת השרון 'גל' – אליצור ת"א (21.00, עדכון על שידור יפורסם סמוך למועד המשחק)

רמת השרון שהפגינה יכולת לא מספיק טובה בכפ"ס חוזרת ל'קריית יערים' למשחק לא פשוט מול אחת הקבוצות החזקות בליגה שנאבקת עדיין על אחד משלוש המקומות הראשונים. כדי לחזור למסלול הניצחונות הקבוצה של אמיר מימרן תצטרך שוב לקבל תפוקה גדולה מהדר לוי שרק חזרה לשחק בשבוע שעבר, אבל בעיקר מהקו הקדמי העמוק שלה – קרן מוזס, אופיר אליהו והילה הוניג, ולשלוט בקצב המשחק ע"י לי קפיטולניק מול ההגנה הלוחצת של שיר תירוש ורבקה רוס. מנגד אורן לם יצטרך להימנע מבעיית עבירות מוקדמת ולדעת להשתמש קצת יותר בספסל שלו, וגם להביא לידי ביטוי את אמי רינת ומאיה לוינשטיין שנקלעו ליום פחות טוב במשחק בירושלים.

הדר לוי – רמת השרון צריכה את היכולת שלה כדי לחזור למסלול הניצחונות. צילום באדיבות המועדון בלבד!

נתמקד במשחק זה בהדר לוי והאם היא יכולה לחזור ליכולת של פתיחת העונה. בצד השני נתמקד בצעירות של אליצור ת"א והאם החוסן המנטלי שלהן מספיק גדול כדי להתאושש מהפסד לא פשוט, ובעיקר לחזור ליכולת משכנעת.

אורן לם – יתאושש מההפסד הצורב בירושלים? צילום: פרטי

Leave a comment