תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

לאומית – מחזור 15

האקדמיה וינגייט מרוויחה בחזרה את המקום השני בטבלה ועוד בבית דני. יבנה מרוויחה את המקום השלישי בטבלה כשהיא מנצחת בכאוכב קבוצה ללא אסיל וללא סלע. שלושת הצעירות של כפר סבא, שלי שפית (19) רוני גולדין (20) וסהר דגן (21) עם 45 נק' מתוך 66 של כ"ס בניצחון על רעננה שהייתה ללא גבעון וללא לוינשטיין. בגליל העליון לא שובצו שופטים, דבר אשר גרם לאיחור של 30-45 דק' במשחק והרבה מאוד עצבים מיותרים. ההפסד של רעננה לכ"ס מצניח אותן למקום 8 ומקדם את ירושלים וגליל למקומות 6/7. רעננה עוד פוגשות היום את הגלבוע במשחק מוקדם של מחזור 18' במידה ורעננה תקבל הפסד שלישי ברציפות, מעניין אם הצעירות של רעננה ילמדו לצאת מהמשבר הראשון שלהן העונה. בינתיים, רפואה שלמה למשפחת זיו וגם למאמן יוני אורן שנבצר גם ממנו להגיע למשחק הפעם. מחזור הבא יהיה עוד יותר מעניין…

בני יהודה ציונטרוניק 66 אקדמיית וינגייט 75

וינגייט שכאמור הפסידה בבית בסיבוב הקודם לבני יהודה ועוד עברה משבר באמצע מצליחה לחזור לעניינים ולהרוויח את המקום השני בחזרה. שתי הקבוצות ממשיכות במגמת המשחק הקודם, לבני יהודה הפסד שני ברציפות ולוינגייט ניצחון שני ברציפות ומאוד מסקרן יהיה לראות מה יהיה איתן בהמשך ובינתיים הן במרחק ניצחון אחת מהשניה. המשחק נפתח בסימן הגנה מצויינת לוינגייט שהיא בעיקר טובה באולם גדול. בכך הצליחו להרחיק את בני יהודה מהסקור הקבוע שלה. בני יהודה מהצד השני חוזרות על המנהג מהמשחק הקודם, פיצוי על פתיחת חלשה עם מחצית שניה חזקה שבסופו של דבר לא עוזרת לנצח את המשחק. בני יהודה טובה בלרדוף ויש לה אופי אבל מול קבוצות חזקות לעיתים זה לא מספיק לגשר על התחלה בינונית. לראייה, רבע ראשון מסתיים 17:11 לוינגייט וזו רק הגדילה את הפער עד ל- 38:23 במחצית. מחדר ההלבשה עולה בני יהודה כמו שעלתה מחצית השניה בגליל העליון, עם אנרגיות מחודשות ושוב מנצחת גם את הרבע שלישי וגם את הרבע הרביעי + מחזיקות את וינגייט רק על 8 נק' ברבע האחרון. אולי אם היה יותר זמן על השעון הדברים היו נראית אחרת אבל המשחק מסתיים 9 נק' הפרש בסה"כ.

קלעו לבני יהודה: איסרוב 18, יקיר 11, יעקב 13, אסולין ועיבל 8 כ"א, אביטל 2.

קלעו לוינגייט: חג'ג' 16, ברמן ונשר 11 כ"א, ברגל 9, קופילוביץ 5, חג'קוריאן ודוידוביץ 3, מיילין 2.

מכבי רעננה הס 63 הפועל כפר סבא 66

רעננה עוד חסרה את נעה גבעון שעוד סובלת מהקרסול ומאיה לוינשטיין שנפצעה אחרי דקה. בכל זאת, ניצחון הוא ניצחון וכ"ס ומגיעות לניצחון המיוחל. המשחק היה צמוד כל הזמן, למרות שכ"ס הובילו בשיא של 9 נק' גם במחצית הראשונה וגם במחצית השניה, המשחק הגיע לשוויון בדקה האחרונה – המשחק הוכרע ע"י פאול וסל של רוני גולדין. לטובת כ"ס שהצעירות בה ימשיכו לתפוס את המושכות בהיעדרן של אורן וגוטין, מכאן יקוו לצאת לדרך חדשה. רעננה מתמודדות היום מול גלבוע ולומדות להתמודד עם משברים בגיל צעיר.

קלעו לרעננה: עמית כהן 17, שוסטר 13, רינת 10,אגמי 9, זהות 7, אונטר 4 ולונדנר 3.

קלעו לכ"ס: דגן 18, גולדין 14, שפית 13, יערי ופרפרה 6 כ"א, מייברג 4 וכץ 3.

א.ס. רמת השרון גל 84 הפועל באר טוביה 64

באר טוביה שוב הגיעה לשחק רק 5 שחקניות והפעם גם ללא המאמנת גיטה זיו (לא נכחה בנסיבות מקלות) והגיע מאמן חלופי. הרבע הראשון היה טוב לשני הצדדים ובאר טוביה אפילו הובילה 12:7. ולא היה ניתן לצפות לאן המשחק הולך כשהרבע הראשון מסתיים בתוצאה 21:23 לרמה"ש. ברבע השני ב"ט לא הצליחו לייצר יותר מ-16 נק' וברבע השלישי 7 נק' בלבד. בשלב הזה רמה"ש כבר היו ביתרון של מעל 30 נק'. ברבע הרביעי שותפו כל 12 השחקניות ברמה"ש ואז ניצחו ב"ט בנקודה את הרבע. כוכבת המשחק הייתה הדר לוי שתפסה פיקוד מההתחלה ועד הסוף וגם חתמה שלשה לסיום סיומת כדי שיהיה לנו עגול. סיום המשחק 20 הפרש כאמור. באר טוביה מקבלת תפוקה יפה מהשלישיה רחמים מויאל וסילפן אבל כנראה שם אזלו הכוחות, בהתקפה.

קלעו לרמה"ש: הדר לוי 29, שלוש 12 (11 רב'), וקלסר 11, אליהו וקלינגר 9 כ"א, אפרגן 6 כ"א, מיטל לוי 4, אוסמו 2.

קלעו לבאר טוביה: רחמים 20, סילפן 16, סולקוביץ מויאל 15, נונו 7, וייסבורט 6,

אס"א ירושלים 53 אליצור נתניה 46

אס"א ירושלים כמעט הפסידו כשעדן פורת בחוץ והשחקניות האחרות ביום לא מזהיר (למעט בויס). נתניה שחסרה את עמית כהן, עלתה עם הגנה שעצרה את בלייברג ואת קניג בחצי הראשון. הרבע הראשון מסתיים 13:9 לנתניה וגם המחצית מסתיימת ביתרון לנתניה 30:26. אבל אז הגיעה המחצית השניה ונתניה לא קולעות אף לא נקודה אחת כל הרבע – מכל הטווחים (ירושלים 10). נתניה שקפאה גם מבחינה התקפית וגם מבחינה הגנתית, ללא מספיק זמן לכפר על הרבע הזה ולמרות רבע אחרון צמוד ירושלים מנצחת.

קלעו לירושלים: בויס 17, קניג 12, שחם 8, חסון 7, בלייברג 5, רינת ובן יעקב כ"א2.

קלעו לנתניה: שקד 13, אורן ומימון 7 כ"א, עלית כהן 9, מצארוה 5, מלר 3 ואהובים 2

הפועל גליל עליון 77 אליצור ת"א 63

כאמור, משחק שאמור היה להתחיל בשעה 18:30 מסיים את הרבע הראשון רק בשעה 20:18 בתיקו 16:16. במחצית הגליל כבר עלו ליתרון 29:33. ברבע השלישי מסתיים 32:41. גליל נשארת צמודה במאזן לירושלים בניסיון להשתחל למאזן שמעליהן. לגבי נושא השיפוט שלא הגיע, שני הצדדים הביעו את מחאתם ברשתות. מסתבר כי האולם שוחק לא במגרש הביתי של הגליל מכיוון שהתקיים שם טקס לזכר הנספים באסון המסוקים. במקרה הצליחו להקפיץ שופט שעשה עבודה של שניים, במקרה הייתה לו משרוקית והוא כמובן ללא בגדי שיפוט. הנהלת הגליל העליון: "לא יתכן שדבר כזה קורה לנו בפעם השנייה בשלוש שנים, בפעם הקודמת האירוע היה בחצי גמר פלייאוף. יש פה זילות מאוד גדולה ביחס לכדורסל הנשים. לא יכול להיות שאפילו לא יודיעו לנו שלא יגיעו שופטים וכי עלינו להודיע לגורם שאמון על כך, שיש משחק אצלנו. מביך מאוד".

מאליצור ת"א נמסר: "ביזיון אחד גדול של מי שמעורב בשיבוץ השופטים. להתחיל משחק אחרי חצי שעה עם שופט שהנחיתו ברגע האחרון זה מעליב. עם כל הכבוד לגליל, הבנות שלנו שהיו יכולות לנצח אם היה עוד שופט שפשוט ישרוק מה שמגיע לנו. העובדה שלא עשו על לנה פדולובה פאול אחד כל המחצית הראשונה מעידה על איך המשחק התפתח. השופט בהחלט ניסה אבל לבד לא יכל להשתלט על מימדי המגרש בכפר בלום, הלחץ של הקהל יחד עם העבירות שהיו צריכות להישרק הייתה מביאה את המשחק למצב שונה לגמריי"

קלעו לגליל: עמאר 17, אסולין 15, כהן 11, רודה 9, פיבניק 7, רביב 6, ביתן 5.

קלעו לת"א: גורביץ 16, מרדנוב ושקורי 13 כ"א, רייכמן 11, פדולובה 5, משה ושינזי 3 כ"א.

הפועל מג'דל כרום 44 הפועל גלבוע קרן 78

ללא יונתן אורן אבל עם יעל טוויטו שחוזרת מפציעה ברצועה הצולבת בברך (לאחר שלא שיחקה כמעט שנה), השחקניות של גלבוע יוצאות למג'דל כרום כשרבקה רוס נרשמת כמאמנת. המארחות ממג'דל כרום כמנהגן עושות אירוע רציני מכל משחק וכייף לראות שיש להן צופים רבים, שידור חי בפייסבוק, כרוז, הפעלה של הקהל ובאופן כללי הרבה כבוד לכדורסל הנשים. עם זאת, מהפתיחה גלבוע תפסה מושכות והרבה הראשון מסתיים ביתרון 21:10. במהלך הרבע השני המקומיות כבר הצליחו לצמצם ל-7 הפרש אך פסק זמן העיר בחזרה את הבנות וסיום המחצית התוצאה עמדה על 39:22 לגלבוע. המחצית השנייה נפתחה והמשיכה באותה המגמה עד לסוף המשחק. עוד היום ישחקו הגלבוע נגד רעננה במשחק מוקדם.

קלעו למג'דל כרום: חמדאן 13, מוחמד 10, אבו רוסתאם 9, עודה 4,כנעאן 3, סלמאן וג'בריס 2 בדראן 1.

קלעו לגלבוע: בן ישי 16, יעל טויטו 11, נחמה 10 רוס 9, לברון 7, פירסטינברג 6, שמעוני ויערי 4 כ"א ארמה 2 חתוקאי 1.

גלבוע קרן 74 רעננה הס 53 (הוקדם)

משחק שהוקדם מהמחזור ה-18 הפגיש את המוליכה מהגלבוע ואת רעננה הס אשר הגיעה אחרי רצף משחקים ובסגל חסר ללא לוינשטיין וללא גבעון. העייפות הייתה ניכרת בעיקר בתחום ההגנתי ובייחוד בהגנה האישית. רעננה נותנת ל3 שחקניות בגלבוע לעשות קרוב ל60 נק' אבל למרות זאת הצליחה להישאר במשחק 35 דק'. כאמור רעננה בשלב הזה כמעט ללא ספסל.

גלבוע כל המשחק הובילו כששתי הקבוצות נותנות זריקות קלות ולייאפים לא מחויבים. הגלבוע פתחה עד שיא של 8 נק' הפרש אבל אחרי עשר דקות רעננה מכווצת עד ל 17-15.

גלבוע קולעות 26 נק' אך מנגד, רוני זהות קלעה 14 נקודות ברצף ברבע ו-20 למחצית. המחצית מסתיימת ביתרון דו ספרתי לגלבוע.
רעננה יצאו ראשונות למחצית וברבע עם קצת יותר הגנות הצליחו לצמצם את ההפרש ל- 56-45 עם עשר דקות לשחק אך כבר היה נראה שהמשחק השתנה כשבגלבוע השתלטו לגמרי על הריבאונד
וההפרש עובר את גבול ה-20. רעננה המותשות ללא תשובה מול העומק הביתי אך עומדות בגבורה 35 דק'.

לגלבוע: רבקה רוס 20 (7 כ"ח, 6 אס), קרן נחמה 18, לברון 12 (6 כ"ח, 4 אס), שני לוי 8 (6 כ"ח), טלי בן ישי 6, יערי 5 (7 כ"ח), ארמה 3, שמעוני 2. עמית גור וטויטו לא קלעו.
לרעננה: רוני זהות 20, רותם שוסטר 12, עמית כהן 9, אמי רינת 7, לונדנר 5. אגמי נפצעה. אונטר לא קלעה.

הפועל כאוכב 53 אליצור יבנה 68 (מוצ"ש)

יבנה מגיעות לשיא חדש עם פתיחת הסיבוב והן במקום שלישי בטבלה כתוצאה מניצחון זה. עוד שיא שייך למורן שטרית שמייצרת דאבל דאבל מפלצתי של 28 נק' ו22 ריבאונד. חסרה לכאוכב בנוסף לאסיל (הורחקה במשחק נגד כ"ס) גם בר סלע אך עם זאת, כאוכב לא יודעת מה זה להכנע והן נלחמות כל המשחק. יבנה שומרת איזורית וכאוכב קולעות יפה מבחוץ. הרבע הראשון מסתיים 22:18 ליבנה. הפרש 2 נק' נשמר כאשר הקבוצות ירדו למחצית בתוצאה 40:38 ליבנה. העסק המשיך להיות צמוד כל הרבע השלישי ועד שוויון 49 עם 3 דק' לסיום הרבע. ואז, יבנה בורחת לכאוכב ל-6 הפרש ומסיימת את הרבע השלישי בתוצאה 55:49. הרבע האחרון נפתח בקיפאון התקפי כאשר אף קבוצה איננה מסוגלת לייצר סל במשך 5:30 דק'. עבירה בלתי ספורטיבית דו צדדית של חנה הללי מיבנה ופיירוז חאג' מכאוכב גרמה לצדדים להתעורר ואז, עם 4:30 לסיום המשחק,סל של יבנה גורר סל של כאוכב אבל בשלב הזה כאוכב כבר עייפה ויבנה מנצחות בעזרת סלים חשובים של קפיטולניק 68:53. יבנה יארחו ביום שלישי את ירושלים וכאוכב קצרת הסגל וחסרת הספסל מקבלת את הגלבוע גם בשלישי וגם במוצ"ש בגביע (הקדימו).

קלעו לכאוכב: חאג' 21, מוחמד 9, חטיב 16, חליל 6, סלאח 3, עודה 2.

קלעו ליבנה: שטרית 28, הללי 16, מדרי רפאל וקפיטולניק 10 כ"א.

Leave a comment