תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

הישראלית הבכירה בפ"ת – ראיון עם דניאל חג'ג'

קבוצת הפועל "בני" פתח תקווה, מחתימה את דניאל חג'ג' 28, 1.65 אשר הובילה את מכבי חיפה, העולה הטריה, לחצי גמר גביע המדינה וכמעט לפלייאוף עליון (על חודו של סל נגד אליצור חולון) בעונה שחלפה. 

לפני 2 עונות, דניאל חג'ג' הייתה מזוהה עם צמרת הליגה הלאומית והיום היא אחרי עונה ראשונה מוצלחת בליגת העל ומתבססת במקום השישי בכל הליגה באסיסטים עם 5.05 בממוצע למשחק.  אגב, גם דרכון אירופאי יש.

מאת: ענבר טנא אוריון

חג'ג', התחילה את דרכה במכבי ת"א בנים ומשם לרמת חן. את עונתה הראשונה בליגה הלאומית עשתה עם גליל עליון ולאחר מכן: מעגן מיכאל, רעננה, בחזרה למעגן מיכאל, ירושלים ולבסוף בחיפה. הקילומטראג' לא מפריע לחג'ג' וקטפה עם כל קבוצה בלאומית או גביע או מעמד גמר. באליפות לבסוף זוכה עם מעגן מיכאל ואז עם מכבי חיפה. היא עוזבת את הלאומית בשיא וממשיכה את המומנטום לליגת העל. בעונתה הראשונה מעמידה מדד יעילות של 8.33 וממוצעים של 7.62 נק', 3.38 רב' ו-1.19 חט' ב-30:20 דק'.

הרבה שחקניות בלאומית הן בעלות סיפור דומה לחג'ג' – פוטנציאל שלא פגש הזדמנות. עם זאת, לאחר 6 עונות בלאומית ההזדמנות פוגשת אותה והיא חוזרת לליגת העל "מהדלת הקדמית". עם המאמן עמרי צירלין, חג'ג' מקבלת הזדמנות לנהל את המשחק מעמדת הרכזת והיא לוקחת אותה "בשתי ידיים". חג'ג' ניחנת ביכולות אתלטיות אשר מאפשרות לה לשמור זרות בהגנה ולייצר מצבים בהתקפה. מבחינת אופי היא מצליחה להביא את עצמה במאה אחוז למשחק ללא פחד.

חג'ג' הספיקה בעונתה הראשונה להתאושש ממשברים ולצאת מרצף הפסדים שאופייני לעולה חדשה, לאחר ניצחון מהדהד על מכבי אשדוד ובהמשך על הפועל רשל"צ, התחילו בחיפה להריח את הפליאוף העליון אף לבסוף, חולון מעפילה במקומה, על חודו של סל אחד. בחיפה גם הגיעו לחצי גמר גביע המדינה אך משבר הקורונה דחה את המעמד למועד לא ידוע. טרם ידוע לאן יכולותיה של חג'ג' ייקחו אותה בעונה הבאה אבל בחיפה, זה כבר לא יהיה.

אם לא היית חותמת בחיפה לפני 2 עונות איפה היית היום?

בטוח עוד בלאומית. הסיטואציה הייתה כל כך נכונה הן מבחינת הבנות והן מבחינת המאמן שלא יכולתי לסרב. זה היה שלב שבו רציתי אתגר וקיבלתי מעמרי (צירלין) את המפתחות. לא התייחסתי לרעשים מסביב שהכתיבו שזה בלתי אפשרי להיות משמעותית תוך עונה אחת בליגת העל ועוד להתחיל בגיל 26.

אז למה בעצם בפעם הראשונה לא התאימה לך ליגת העל?

זה מאוד פשוט. לא שיחקתי ברמת חן. ליגת העל לא הייתה בגדר חלום שאני אעשה הכל כדי להישאר בו. רציתי רק להביא את עצמי לידי ביטוי במשחק.

איך השנים בלאומית תרמו לך?

אולי יהיה קשה להאמין אבל התבגרתי ונרגעתי. הגעתי אחרי שזכיתי בתארים קבוצתיים ואישיים (חמישיית העונה 5 פעמים, שחקנית ההגנה 4 פעמים, ובשנה האחרונה שחקנית העונה), והביטחון שלי היה במקום הנכון.

בכל זאת היית צריכה לעשות התאמות כשהגעת לליגת העל לא?

כן. למדתי לבחור את הקרבות שלי. אני משחקת עם המון רגש ויש לי "דם חם" אני מנתבת את היכולת הזה למקומות שבהם היא הכי משרתת אותי. במלחמה על הפרקט בעיקר.

עמרי צירלין מספר על חג'ג':

"דניאל שונה מהרבה גארדיות ישראליות בליגה בעיקר ביכולת החדירה שלה. אתלטית נהדרת בעלת שליטה נהדרת בשתי הידיים, יכולת חדירה, אינטיליגנציית משחק גבוהה ותחרותיות ברמה הגבוהה ביותר."

 

ממאמן פ"ת, גיל סלע נמסר:

דניאל היא תוספת כוח משמעותית לסגל שלנו. היא שלה תעזור לנו מאוד בכל הקשר ללחץ ההגנתי, קור הרוח והמנהיגות, ובפן ההתקפי לדאוג שכולן יהיו מעורבות במשחק. מקווה מאוד שנגיע בעזרתה להישגים".

תמונות באדיבות:

אביבי 

עודד קרני, מנהלת ליגת העל (שער)

Leave a comment