תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

דור סער מבטיחה "לרקוד" בעונה הבאה

דור סער שלנו, רכזת, שנה שלישית (ג'וניור) מאוניברסיטת מיין, הובילה את קבוצתה ל-2 אליפויות רצופות בקונפרנס ה- America East וזוכה פעמיים בכרטיס הנכסף לטורניר ה-NCAA אשר ידוע גם בכינויו "The big dance" של March Madness. סער, נבחרה לפרשמנית העונה של הקונפרנס בשנתה הראשונה. כ-סופטמור, קוטפת מקום בחמישיית הפלייאוף. והעונה, זוכה במקום בחמישיה השנייה ומגיעה לנבחרת המצטיינות בלימודים (שומרת באופן עקבי על ממוצע 3.5 GPA). בנוסף, הפכה לקלעית השלשות השלישית בטיבה באוניברסיטה ויש עוד עונה אחרונה לפניה.

סער מתארת לנו את השגרה החדשה שלה לתקופת הקורונה. כמו כן, מסכמת את העונה שנקטעה ומספרת מול מה יעמדו בעונה הבאה. סטטיסטית, סער, ממוקמת במקום השני באסיסטים עם כ-5 אס' למשחק. בנוסף, היא במקום השני ובהפרש מזערי מהמקום הראשון ביחס של אסיסטים לאיבודים, דבר שהופך אותה לרכזת היעילה בקונפרנס. סער מצליחה להביא את החוכמה מהמשחק האירופאי לכדורסל של מיין אך העונה נקטעה בדיוק לפני המשחק הקובע. על המקום הראשון בקונפרנס, התמודדה מיין שמתאוששת ממכת פציעות, מול סטוני ברוק שהיו בלתי מנוצחת עד שמיין מנחילה לה הפסד ראשון בעונה הסדירה, קוטעת את הרצף ומתחילה מומנטום חיובי עד לצמרת.

סער בצילומי טרום עונה במדי הבית של אוניברסיטת מיין. באדיבות אתר הספורט של מיין

מאת: ענבר טנא אוריון

סער, ילידת קיבוץ מענית, גדלה באגודת גן מנשה, משם עברה לעמק יזרעאל, ובכיתה י' עברה לאקדמיה שבווינגייט. הרבה מאמנים תרמו לצמיחתה של סער כשחקנית ביניהם, גלעד ערמון.

סער מספרת "כבר מכיתה ד׳ הבנתי שכדורסל זה משהו שבוער בי ויוביל אותי לאורך כל חיי. אוניברסיטת מיין פנו אליי אחרי שראו אותי משחקת בטורנירים של אליפות אירופה לדרג א׳ ודרג ב׳, ולאחר שעשיתי ביקור רשמי באוניברסיטת מיין החלטתי שלכאן אני הולכת".

איך השגרה שלך בימי הקורונה? איך מתמודדים עם אי- הידיעה סביב תחילת האימונים והלימודים?

השגרה שלי היום עם המצב הנוכחי, מורכבת בעיקר מ: לימודים, כדורסל ומשפחה. הלימודים עברו למתכונת און ליין ולכן הלימודים עדיין נמשכים כרגיל. אני משתדלת להתאמן כמה שיותר ולעשות כמה שאפשר, כמובן עם כל ההגבלות של הקורונה. אני ממש נהנית עם הזמן שניתן לי עם המשפחה, ממש לא לוקחת כמובן מאליו שחזרתי מוקדם וזכיתי לבלות איתם עוד זמן בקיץ הזה.
כרגע הצפי לחזרה לקולג זה כבר בתחילת אוגוסט כדי להתחיל את ההכנה עם הקבוצה לעונה הקרובה.
שנה הבאה זו השנה הרביעית שלי בקולג ואני צפויה לסיים את התואר בסופה.

איך מסכמת את העונה שחלפה ונקטעה?

"קצת קשה לי לסכם את העונה האחרונה שהייתה במיוחד בגלל איך שהיא הסתיימה. עלינו למשחק גמר של הקונפרנס נגד סטוני ברוק שבניו יורק והודיעו לנו יום לפני המשחק כשכבר היינו בניו יורק ובדרך לאימון שהמשחק גמר בוטל עקב הקורונה. היה ממש קשה לשמוע ולקח לי קצת זמן לעכל את זה. אבל לפעמים יש דברים גדולים יותר בחיים, ובריאות של כלל הציבור היא לפני הכל. אז אם אני צריכה לסכם את השנה זו הייתה שנה עם המון עליות וירידות, ספגנו המון פציעות של בנות לאורך העונה ובשלב מסוים נשארנו רק 8 שחקניות כשירות".

"ללא ספק זה היה מאתגר, כל ההרכב והחמישייה שלנו השתנתה והייתי צריכה ללמוד את השחקניות החדשות ובכלל את כל הדינימיקה של הקבוצה, מה עובד יותר ומה עובד פחות. בסך הכל אני חושבת שהייתה עונה טובה, כמובן שבחלק הראשון של העונה היה מאוד מאתגר והיו לנו הרבה הפסדים יחסית, אבל בחלק השני של העונה ושל משחקי הקונפרנס, הצלחנו למצוא את הדינימיקה הנכונה והייתה לנו תקופה טובה, סיימנו מקום שני בליגה הסדירה של הקונפרנס והצלחנו להעפיל למשחק גמר של הפלייאוף בקונפרנס".

מה מצפה לכן בעונה הבאה? יצא לך להכיר את הפרשמניות החדשות? האם יוכלו לפצות על החיסרון של הסיניוריות שעזבו?

האמת שעוד לא ממש יצא לי להכיר את הפרשמניות החדשות שמצטרפות אלינו שנה הבאה, רק הייתה היכרות רשמית דרך הזום.
שנה הבאה תהיה לנו קבוצה מעניינת, הרבה בנות חוזרות לשחק מפציעות שלא איפשרו להן לשחק השנה, ובנוסף מצטרפות כמה פרשמניות חדשות אז יהיה מעניין זה בטוח.
קשה לדעת ולהגיד מה יהיה מאזן הכוחות של הקבוצות בקונפרנס שנה הבאה, יכולה רק להגיד שאנחנו תמיד מכוונות גבוהה ומכוונות לקחת את האליפות של הקונפרנס.

יש לאן לשאוף. תרבות ספורט במיטבה בליגת המכללות. מיין בחימום נגד אוניברסיטת דיוק הנחשבת. באדיבות אתר הספורט של מיין

Leave a comment