תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

דו"ח מצב נערות ב' לאומית עליון

ליגת הנערות ב' לאומית כיום, מתקרבת לשלבי ההכרעה לפני סדרות חצי הגמר. בליגה זו ישנן מספר שחקניות לא מבוטל שמשחק גם בליגת הנערות א', וגם אמור להרכיב את סגל נבחרת הקדטיות הבא. בתמונה – נבחרת הקדטיות של קיץ 2019. צפויה להוביל את הנבחרת בקמפיין הבא, הילה קארש, נעמה הלוי, ליהי עזורי, תמר זינגר, דוריאן דהן סוויץ. צילום: עודד קרני.

על פניו עושה רושם שהרביעייה האחרונה כמעט סגורה, למרות שמבחינה תיאורטית עדיין יש סיכוי לשינוי בעמדת המקום הרביעי.

בפסגה – הפועל גימנסיה ריאלית ראשון לציון

בניגוד לליגת הנערות א', לקבוצה מעיר היין שגם אותה מאמן זיו ארז יש מחזור מצויין שמשחק כמובן גם בליגת הנערות א' ומתכוון ללכת עד הסוף ולזכות בדאבל. המאבק על התואר הראשון יהיה בעוד שבועיים בגמר הגביע נגד רעננה. השחקניות הבולטות שאמורות גם להוביל את נבחרת הקדטיות הן הילה קארש – הבת השנייה לשושלת הבנות, שדומיננטית גם בליגת הנערות א', עמית טרנר ונגה אטינגר. השלוש משחקות בקביעות בליגת הנערות א'. שמות בולטים נוספים מהמחזור הצעיר יותר הם שי לבני – בוגרת נבחרת אתנה ג'וניור מהקיץ האחרון, שחקנית אתלטית ומהירה מאד, ונועה וואשדי, שחקנית דתייה מהיישוב מזכרת בתיה שהצטרפה למועדון העונה ממ.א ברנר וגם היא שחקנית שכבר רשומה בפנקסי מאמני הנבחרות הצעירות.

מכבי אוסטרובסקי רעננה

לבנות רעננה יש הפסד אחד למוליכה מעיר היין והן עדיין לא הבטיחו רשמית את המקום השני. גם כאן מדובר בשחקניות שמשחקות בשתי מסגרות שונות ומנסות לשלב בין העומס שנכפה עליהם. השמות הבולטים בקבוצה של לירון שרף הן כמובן דוריאן דהן סוויץ' שהגיעה מחולון והפכה להיות דומיננטית בשתי הקבוצות ובנבחרת הקדטיות, אלה שוסטר האחות של רותם שמשחקת גם היא בנערות א'. מהמחזור הצעיר מגיעות גם כן בוגרות אתנה ג'וניור – שיראל נחום, רותם כחלון ועלמה רשלבך שעשויות להשתלב כבר בקיץ הנוכחי בסגל הנבחרת. רעננה צריכה לנצח את השכנה מהרצליה כדי להבטיח את המקום השני, ובעיקר להיות בשיאה אם ברצונה לזכות בגביע.

בנות הרצליה 'היובל'

אם בנערות א' הרצליה לא הצליחה להגיע לבית העליון בעיקר בגלל מחסור בשחקניות בוגרות, עומס משחקים וחוסר ניסיון הרי שבליגת הנערות ב' מדובר באחת הקבוצות החזקות בליגה. עצם העובדה שקבוצת הנערות היא קבוצה אחת שמשחקת בשתי מסגרות עוזר לה מנטלית בליגת הנערות ב' ולא מן הנמנע שבסיום העונה היא תסיים במקום השני ואולי אף תעפיל לסדרת הגמר. הסגל הנוכחי רץ עם המנהל המקצועי והמאמן עמית הלמן כבר שנה שלישית ברציפות והשמות הבולטים בו הם כמובן ליהי עזורי – בתו של גיא עזורי ושחקנית נבחרת הקדטיות,  שכבר רשמה הופעת בכורה בליגת העל וכרגע לא משחקת בליגת הנערות א', שירה בן אלי, ומאיה רובנשטוק. כפי שכבר נכתב לעיל, הרצליה יכולה לסיים שנייה אם לא תמעד עד סיום העונה הסדירה.

מי תסיים במקום הרביעי?

הפסדה של עמק יזרעאל 'נהלל' לגליל עליון 'הר וגיא בדפנה, פתח סיכוי תיאורטי לקבוצות מאחריה לסיים אולי במקום הרביעי במידה ויצליחו להשיג יותר ניצחונות. התלות של יזרעאל בנעמה הלוי רכזת הקדטיות שדומיננטית מאד בליגת הנערות א' התגלתה השבוע שרן רון-טל מאמנה העדיף לתת לבנות אחרות דקות משחק ולהעניק לה מנוחה אחרי שהבין שהמשחק הוכרע. מי שינסו לעזור לה להשיג את הכרטיס לחצי הגמר הן ליאן אשל ואורי אהרוני.

שלוש קבוצות ינסו להשיג את עמק יזרעאל ולחלוף על פניה עד סיום העונה אך יודעות שהמשימה קשה ולא תלויה בהן – מכבי 'הדרים' הוד השרון של אייל המי עם שירה הלוי המוכשרת, גלבוע/מעיינות שכמו הרצליה גם מציגה סגל צעיר מאד שמשחק בשתי מסגרות ואותו יואב הלר המאמן ינסה לקדם כבר העונה וכמובן בשנים הקרובות, וגליל עליון 'הר וגיא' שכאמור הפתיעה השבוע את העמק עם מיקה ביתן (אחות של דנה מהבוגרות) ונגה גיא הצעירות והמוכשרות שינסו להחזיר את הקבוצה מאצבע הגליל לקדמת הבמה.

מכבי חיפה של שחקנית ליגת העל שי אלון נועלת את הטבלה ולאחר העלתה של תמר זינגר לקבוצת הבוגרות נשארת עם סיכוי כמעט אפסי להגיע למקום הרביעי.

אנו נמשיך לעקוב אחרי השמות שהוזכרו פה וכאשר האגף המקצועי לנשים יפרסם את רשימת הסגל המורחב של נבחרת הקדטיות ניתן דגש לשמות שיוזמנו לסגל.

בכתבה הבאה – לקראת גמר גביע המדינה לנערות ב'

Leave a comment