תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

גאוות הכפר – אחרי הרבה שנים מאז הליכתה בטרם עת של נילי נאתכו, בכפר כמא שבגליל התחתון מסמנים יורשת- הכירו את אליס חתוקאי, שחקנית הפועל 'קרן' גלבוע וסגל נבחרת הנערות.

זרקור
גאוות הכפר – אחרי הרבה שנים מאז הליכתה בטרם עת של נילי נאתכו, בכפר כמא שבגליל התחתון מסמנים יורשת- הכירו את אליס חתוקאי, שחקנית הפועל 'קרן' גלבוע וסגל נבחרת הנערות.
כתבה רביעית בסדרה
מאת חגי פלק

צילום תמונה ראשית: מועדון גלבוע/מעיינות

היישוב כפר כמא שבגליל התחתון, שצמוד לכפר תבור הוא יישוב עם המון גאווה. די לציין את קפטן הנבחרת ביברס נאתכו, ואת בת דודתו נילי ז"ל שהלכה בטרם עת יחד עם קרובות משפחתה בתאונת דרכים קטלנית סמוך ליישוב. עד היום שאני נוסע בכביש הזה בירידות לכיוון יבנאל בואכה כנרת, הכביש עדיין מסוכן אבל למשפחת נאתכו נחזור ואף נקדיש פרק נרחב כאן. הפעם אנחנו רוצים לדבר איתכם על הדור הבא שגודל בכפר כמא – וזו היא אליס חתוקאי, שחקנית הפועל 'קרן' גלבוע שמתחילה בימים אלו את עונתה השנייה בקבוצת הבוגרות ובמקביל תשחק גם בקבוצת הנערות א' שמכוונת להגעה לבית העליון.

חתוקאי בת 17.5, תלמידת כיתה י"ב בכדורי משתייכת גם לסגל נבחרת הנערות אליו קיבלה זימון בקיץ האחרון, ויש לומר לאחר זמן ממושך. העובדה שבשכבת גילה אין מספיק שחקניות ובקבוצת הנערות ישנן שחקניות ששיחקו אשתקד גם בקבוצת הנערות ב', גרמה לחתוקאי בשנים האחרונות להיות המבוגרת האחראית, המנהיגה וכמובן גם המוציאה לפועל, אך מבחינת התוצאות לא תמיד זה הסתיים בהגעה לצמרת הליגה.

שלום אליס – ספרי למי שפחות מכיר אותך דברים שלא יודעים עלייך

"התחלתי לשחק כדורסל שהייתי בת 7 אצלנו בכפר. רוב הבנות אצלנו שעוסקות בספורט בהחלט אוהבות כדורסל בזכות נילי נאתכו ז"ל. אחרי שנתיים  המאמן ראה בי פוטנציאל  ושלח   אותי לשחק  בליגת הבנים בכפר תבור. לאחר כשנה בליגת הבנים עברתי לשחק בילדות עמק יזרעאל, זאת הייתה הפעם הראשונה שהיית תחת מסגרת מקצועית, לאחר שנתיים בעמק  גלבוע פנו אלינו והחלטתי לעבור".
למרות שאת גרה בכפר קמא, גלבוע הפך לסוג של בית בשבילך. כמה שעות את מבלה בכדורסל
"כרגע יש לי אימונים כל יום חוץ משישי ,יש לי שלושה אימוני נערות ושלושה אימוני נשים בשבוע. כל אימון מתחלק לשניים, החלק הראשון הוא אימון יכולות גופניות עם מופז שמואלי והחלק השני על המגרש. יחד עם זאת אני מצליחה להשקיע ולהתמיד בלימודיי, במיוחד בשנה האחרונה של התיכון".
האם זה שאת לא משחקת בליגת התיכוניים חסר לך
"לגבי ליגת התיכונים לפני תחילת כיתה י, פנו אלינו והציעו לי לעבור לאקדמיה ולבית ספר עמק חרוד, באותה תקופה החלטתי לא לעבור כי רציתי להישאר בקרבת המשפחה והחברים, כיום אני לא מרגישה שזה חסר לי ומשפיע על התקדמות שלי, אך עם זאת אני מאמינה שכל מסגרת תחרותית מלמדת ומעניקה ניסיון".
חתוקאי היא לא הראשונה שעוברת בגיל צעיר מאד מעמק יזרעאל שלאחר עידן לירן בראל לגלבוע. קדמו לה – עומר מלכה בתו של יו"ר הפועל עפולה יוסי מלכה שעברה בגיל תיכון לגלבוע וסיימה את חלקה בענף ברגע שעברה לשירות צבאי משמעותי, קרן פיבניק, וגילי ארמה. עם שתי האחרונות הספיקה לשחק גם בקבוצת הנערות וגם בקבוצה הבוגרת לפני גיוסן לצה"ל.
מה גרם לך לעבור לגלבוע ומתי הרגשת שהמעבר הושלם
"לפני העלייה לכיתה ח פנו אליי מהגלבוע והציעו לבוא לשחק עבורם, בהתחלה לא התלהבתי כי הרגשתי בנוח בעמק ולקח לי זמן עד שהתמקמתי שם, אך גלבוע היו עקביים והסבירו את אופן התנהלות שלהם במועדון ואת הרצון שלהם לתמוך בשחקניות להגיע לפוטנציאל  שלהן, אני והורי התחברנו לזה, והחלטתי לעבור.  עוד גורם שהשפיע על המעבר היה עצם העובדה שגלבוע הייתה קרובה משמעותית לביתי בניגוד לאימונים בקיבוץ גבת שהמרחק אליהם היה קצת יותר גדול. כמו שציינתי בהתחלה חששתי מהמעבר ומהקושי שלי להתאקלם אך עם התמיכה של צוות המאמנים ומתוך היכרות קודמת עם חלק מהשחקניות, התאקלמתי מהר ממה שציפיתי".
דווקא שהתחילה לנסוק ולהפוך להיות משמעותית  לאחר מעברה לגלבוע וכמו שקורה למרבית בנות גילה, במהלך משחק בליגת הנערות ב', אליס נפצעה וקרעה את הרצועה הצולבת במה שהפך למכה מקצועית ומנטלית לא פשוטה עבורה, עבור קבוצתה וגם עבור מחלקת הנערות בגלבוע באותה תקופת זמן.

קרדיט צילום: אלבום פרטי

לפני שנתיים עברת פציעה קשה שעצרה את ההתקדמות שלך – ספרי על התקופה הזו/תהליך שעברת ואיפה זה תפס אותך?
לאחר תקופה קצרה של חצי שנה במועדון החדש גלבוע,  עברתי פציעה שבמהלכה קרעתי את הרצועה הצולבת בברך. הפציעה הזאת ריסקה אותי מנטלית ולא ראיתי איך אני עוברת אותה, פחדתי לעשות את הניתוח כי ידעתי שזה ידרוש שנה של השקעה ושיקום, אך לא ראיתי את האפשרות לוותר על כדורסל בתור אופציה. וכך בעזרת התמיכה של המשפחה וליווי צמוד של המועדון החלטתי לעבור את הניתוח. במהלך השיקום היו לי רגעי משבר וחששות רבים מעתידי בתור כדורסלנית אך גלבוע ובמיוחד יונתן הסבירו לי את האפשריות שעומדות בפני והאופן שמשם אני רק יכולה לעלות, דברים שחיזקו אותי ועודדו אותי להשלים את השיקום עד סופו באופן הטוב ביותר. אני חושבת הפציעה והתהליך שעברתי הפכו אותי לשחקנית שאני היום. אני מאחלת לכל השחקניות גם בגילי ובמיוחד בבוגרות לשמור על עצמן, אבל גם אם זה קורה – יש כלים חזקים להתמודד ולחזור יותר חזקים".
חתוקאי כאמור חזרה כבר שנה שעברה מהפציעה היישר לאימוני קבוצת הבוגרות הנוצצת שהוקמה בגלבוע, אימוני הנערות א' וגם אימוני המצוינות עם מי שהיה המנהל המקצועי יונתן אורן.
עד כמה אימוני המצוינות וההשתלבות בבוגרות תרמה לך?
"החוויה הזאת תרמה לי רבות . עצם הזדמנות שקיבלתי בתור נערה בכיתה יא לשחק עם בוגרות מנוסות, העניקה לי ניסיון מבחינת אופן התנהלות ואימונים. למדתי המון מהשחקניות הבוגרות ועל הדרך שבו הן מתייחסות למשחק ברצינות ונותנות הכול ,כמו כן למדתי גם מצוות ההנהלה והמאמנים רבות על רצינות והתמדה".
אשתקד היית חלק מקבוצת הבוגרות בסגל עתיר שחקניות מנוסות – ענבר, טלי, רבקה, קרן, עמית, אלה ועוד.. מה לקחת מהשנה הזו ולמי מהשחקניות שאינן שחקניות בית הכי התחברת
"קיבלתי ההזדמנות לשחק בקבוצת הבוגרות , קבוצה שנבנתה לעלייה, הקבוצה הייתה מורכבת משחקניות מנוסות, מקצועיות ורציניות ואני לא חושבת שתהיה לי עוד הזדמנות כזו שוב להיות עם חבורה כזו מדהימה עם עשרות שנים של ניסיון על הפרקט. החיבור איתן היה מידי ואפילו את אירוע פתיחת השנה עשינו אצלנו בכפר וכבר אז הרגשתי שזכיתי".
"בהתחלה חששתי ולא היה לי בטחון בגלל שהייתי הכי קטנה, ופחדתי לקחת על עצמי אחריות. אבל מאימון לאימון הבנות בראשות ענבר, טלי, רבקה וקרן,  נתנו לי בטחון ונתנו לי תחושה שהן סומכות עליי, נגיד באימונים הראשונים לא לקחתי זריקות על דעת עצמי אבל אחרי שהבנות גרמו לי להרגיש בנוח ועמדו אחרי כל זריקה בין אם היא הייתה  טובה או לא, ועודדו אותי לזרוק שוב ושוב, אז התחלתי לסמוך על עצמי והרגשתי יותר בנוח על המגרש".
"זאת חוויה שלא אשכח ותלווה אותי תמיד זה שיפר אותי מבחינה מקצועית, ולמדתי המון על עצמי המון בתור שחקנית".

חתוקאי – השתלבה היטב בסגל הנוצץ אשתקד – צילום: אתר גלבוע/מעיינות

כעת לשאלות קצת נוקבות – איך היה להתאמן אצל יונתן אורן בבוגרות וכעת את שנה שנייה אצל יואב הלר. ספרי על ההבדליים ומה לקחת מכל מאמן

"יונתן הוא זה שהביא אותי בעצם לגלבוע , מהרגע שהגעתי עד לרגע הפציעה, במהלך השיקום ואחריו הוא ליווה אותי תמך בי והאמין בי ברגעים שאני כבר לא האמנתי בעצמי, יונתן סיקרן והציב בפניי אתגרים אותי בתור שחקנית,  פתח בפני דלתות והעניק לי הזדמנויות. בתור מאמן שלי בשנה הראשונה בקבוצת הבוגרות הוא הוציא אותי מאזור הנוחות דבר שבהתחלה התקשיתי לעשות אבל זה תרם רבות למשחק שלי ולהבנת התפקיד שלי בבוגרות, אני ממש מודה על ההזדמנות לעבוד אתו".
"יואב מאמן שנה שנייה בנערות בגלבוע, וכעת נכנס לתפקיד המנהל המקצועי.  הכרתי את יואב לפני כשהוא היה עוד מאמן בגליל עליון, יואב גרם לי  לקחת אחריות במשחק, הוא לימד אותי איך לקחת את המושכות ברגעי אמת ולהוביל את הקבוצה לניצחון, כמו כן למדתי ממנו את החשיבות של העידוד והאנרגיות והגישה שאיתם באים למשחק או לאימון, ואני בטוחה שבמשך הדרך אלמד ממנו עוד רבות".
כאמור במהלך הקיץ חתוקאי זומנה גם לסגל הרחב של נבחרת הנערות שישחק בקיץ הבא באליפות אירופה דרג א' תחת הדרכתם של רועי לזר וטלי נוי, והיא תקווה להיות אחת מ-12 הבנות שיטוסו ליוון השכנה.
איפה את רואה את עצמך בעונה הקרובה מבחינה אישית וקבוצתית – הן בליגת הנערות א' על והן בבוגרות
"בעונה הקרובה בנערות אנחנו מכוונות  כמה שיותר גבוה. בבוגרות השנה אני רואה את עצמי כחלק יותר משמעותי ממה שהייתי שנה שעברה  כל הסגל השתנה ונתנו לי הזדמנות להוכיח את עצמי בתור שחקנית.  אני מאמינה שעם כל התמיכה של הצוות הניהולי והמקצועי  של גלבוע נגיע לשאיפות הקבוצה. בפן האישי אני מקווה לתרום מעצמי, להתפתח בתור שחקנית, לפתח את המשחק שלי, ולהנות מהשנה האחרונה שלי בנערות ולנצל את הזדמנות ליצור חוויות".

Leave a comment