תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

ניצחונות ביתיים לסגלים קצרים: התעלות של ר"ג ושל רמה"ש. אשדוד נשארת מבצר וחיפה בורחת מהתחתית

אשדוד שמרה על הבית, רמלה טיילה ברעננה, דרמות ברמה"ש ובראשון לציון. 

מאת חגי פלק וניתאי טויטו

צילומים באדיבות מנהלת ליגת העל. ראשי: משהו השתחרר ברמה"ש.

מכבי בנות ר"ג – הפועל 'בני' פ"ת 56:69

לכאורה, הפועל פ"ת שיודעת לנצח בזיסמן הגיע למצב נוח כאשר המארחות בסגל חסר לנוכח פציעותיהן של טלב ועידן שלוש. מדיסון שה שעברה לאחרונה תאונת דרכים פתחה במפתיעה בחמישייה עם היידמן, רוטברג, הארדן והילסמן. פ"ת עלתה בחמישייה הקבועה שלה בשבועות האחרונים – חג'ג', טל סהר, ווילובי, קיילה צ'רלס וקריסטין סימון.

ר"ג נכנסה לשחק פנימה על הילסמן אך האורחות צופפו את הצבע והכריחו את ר"ג לקחת זריקות קשות מחוץ לצבע. מנגד פ"ת נכנסה במהירות לבעיית עבירות שמנעה ממנה לנצל את יתרון העומק שלה לפחות במשחק הזה. שלשה של רוטברג העלתה את ר"ג ל-2:8 (4). פ"ת המשיכה להיתקע בהתקפה ולא להגיע לצבע והוסיפה על כך הססנות רבה בהתקפה מצדן של ספיר ועמאר שעלו מהספסל יחד עם איבודי כדור מיותרים. עמאר בשלשה ווילובי עם הגב לסל הורידו למינוס 2, בר-גל שעלתה מהספסל חתמה את הרבע עם הבאזר – 10:14 לר"ג.

רועי לזר מתדרך באחד מפסקי הזמן. קרדיט צילום: מתן בן עוז

ווילובי פתחה את הרבע השני כמו שצריך והתחילה לייצר נק' אך ר"ג הצליחה למצוא סוף סוף את הילסמן בצבע. קיילה צ'רלס שעלתה מהספסל קבעה שוויון 18 לראשונה מאז הרבע הראשון. היידמן, הארדן בסל קשה והיידמן שוב בשלשה שוב עשו ריצה קצרה ל-18:24 תוך שתי דק'. האזורית של ר"ג הצליחה לעבוד מול אחוזי הקליעה המזעזעים של פ"ת בהתקפה ובעיקר בעיית עבירות. ר"ג למרות יכולת לא משכנעת ירדה ביתרון דו ספרתי להפסקה – 19:30.

היידמן המשיכה כמו ברבע השני להמשיך לקבל קרדיט מהשופטים והנפיקה כבר בפתיחת המחצית השנייה עבירה שלישית לדניאל חג'ג'. סימון עשתה סל שדה לאורחות לראשונה מהדקה ה-14. עדן רוטברג בסל ועבירה העלתה את ר"ג כבר ליתרון 16, בעוד פ"ת ממשיכה להחטיא זריקות נוחות מחצי מרחק וגם מקו העונשין לא הפגינה יכולת ניכרת. סימון בריב' התקפה הורידה לראשונה את פ"ת לפיגור חד ספרתי, ווילובי בליי אפ יחד עם עבירה שלא נשרקה השלימה ריצת 2:9 בתוך 3 דק' ל39:32 (27) ואילצה את ר"ג לקחת פסק זמן ממנו חזרה המארחת שוב עם ריב' התקפה ושלשה של הארדן. העצבים ניכרו בפ"ת במיוחד בקריסטין סימון שלא קיבלה כדורים בהתקפה וביצעה עב' שלישית מיותרת על רוטברג שקיבלה 3 זריקות ודייקה רק באחת. קיילה צ'רלס קיבלה שריקה לעב' שנענתה ממחאה מהספסל הר"ג שהפעם זכה לעבירה טכנית וחתמה את הרבע בצבע – 45:36 לר"ג בסיום הרבע השלישי.

שחקניות רמת גן חוגגות ניצחון. קרדיט צילום: מתן בן עוז.

הארדן פתחה את הרבע האחרון שוב עם הג'אמפ הקטלני מחצי מרחק. פ"ת אחרי זריקה לא אחראית של ספיר לשלשה, ענתה בסל ועבירה של סימון שאחרי הרבה זמן קיבלה את הקרדיט מהשופטים. פ"ת הלכה חזק לריב' התקפה אבל המשיכה להחטיא זריקות פנויות מחוץ לצבע, והיידמן שוב הענישה בליי אפ קשה. סימון המשיכה לקחת את ההזדמנויות שקיבלה ולייצר נק' בצבע. שלשה של ווילובי הורידה את הפיגור ל5 ב לבד (49:44, 33).     היידמן עם שלשה מטורפת ונק' מהקו ורוטברג עם הקרש שוב החזירו את היתרון לדו ספרתי, אבל סימון בעוד סל ועבירה המשיכה להשאיר סיכוי לפ"ת יחד עם קיילה צ'רלס, אבל הארדן המשיכה לחמם את הידית (49:60, 36). סימון קיבלה את העב' החמישית בניסיון חטיפה על בר גל ולאחר מכן נענשה בעבירה טכנית בעקבות מילים מיותרות. ר"ג אמרה תודה ודייקה פעמיים מתוך 3 ע"י רוטברג ובר-גל, והיידמן סגרה עניין עם שלשה על הפנים של חג'ג' שתי דק' לסיום.

קלעו לר"ג: נטשה היידמן 19 (4-11 מהקו, 6 איב', 4 חט'), קילה הילסמן 15 (12 כ"ח), אלכס הארדן 14 (10 כ"ח, 5 אס'), עדן רוטברג 12 (7 כ"ח), מדיסון שה 6, תמר בר גל 3.

לפ"ת: קריסטין סימון 17 (10 כ"ח), קיילה צ'רלס 16 (19-6 מהשדה, 13 כ"ח), ג'וסלין ווילובי 15 (17-6 מהשדה, 10 כ"ח), טל סהר וניצן עמר 4 כ"א. שיחקו ולא קלעו: דניאל חג'ג (8-0 מהשדה!), מורן ספיר (0-4 מהשדה) ושירה חג'ג.

המשחק המרכזי 

מכבי בן אשדוד – אליצור 'לייקה'  חולון 78:88

הקבוצה מעיר הנמל רצתה גם הערב לשמור על מאזן ביתי נקי מהפסדים, ולמנוע משי דורון שחזרה לליגה דווקא מול האקסית לחגוג עליה. בנוסף לאשדוד הייתה מטרה מוצהרת להיצמד למוליכה מרמלה, וגם לנקום בחול על ההפסד בסיבוב הראשון רצוי עם הפרש.

שי דורון בטקס שנערך לפני המשחק. קרדיט צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים.

אשדוד פתחה את המשחק טוב, והרבתה לחפש את אדאמס בתוך הצבע כשזאת מנצלת בצורה הטובה ביותר הסייז שלה וקולעת שבע נקודות מהירות. הפתיחה הטובה של אשדוד התאפשרה בעיקר הודות לרכות ההגנתית שהפגינו בחולון, כל שתיים עשר הנקודות הראשונות של אשדוד הגיעו ממהלכים שהסתיימו בתוך הצבע, ולא נראה שחולון מוצאת פתרונות להתקפה האשדודית. גם ההתקפה של חולון לא הייתה בשיאה ברבע הראשון ונראה היה שהן מתקשות בעיקר בפעולה האחרונה, השחקניות של רועי אייזנברג הגיעו למצבי קליעה לא רעים, אולם הכדור לא נכנס. שלשה של ירדן דנן העלתה את אשדוד ליתרון דו ספרתי,8:18. היתרון הדו ספרתי נשמר עד סוף הרבע, כששתי נקודות של קייב, שוב פעם מתוך הצבע, חותמות את תוצאתו. בסיום הרבע הראשון13:24 לאשדוד.

הרבע השני נפתח ואשדוד המשיכה באותה רוטינה, כשהיא מנצלת שוב ושוב את היתרון הפיזי שלה. אדאמס קלעה עוד שתיים אחרי ריבאונד התקפה ובעזרת שתי נקודות של פטרסון היתרון כבר עלה ל-15, מה שגרם לרועי אייזנברג להזעיק פסק זמן. חולון חזרה טוב מפסק הזמן אמי רינת קלעה שלשה, והופקינס עם ארבע נקודות ואסיסט על מגרש שלם, הורידו את היתרון של אשדוד לשבע בלבד, 28:35. גם פסק זמן של גלעד כץ לא עזר והריצה נמשכה גם אחריו, כשקלי קולעת שתי נקודות במתפרצת. בחולון כבר חשבו שהן חזרו למשחק אך לאלכסיס פטרסון היו תכניות אחרות, שתי שלשות מהירות שלה החזירו את היתרון לדו ספרתי כאשר אסיסט שלה לקייב קובע את תוצאת המחצית, 34:47 לאשדוד.

דניאל אדאמס, חגגה בצבע הערב. קרדיט צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים

המחצית השנייה נפתחה כמו שנפתחה הראשונה, אשדוד מנצלת את היתרון הפיזי שלה, בעוד חולון בעיקר מראה רכות הגנתית והיתרון האשדודי הלך וגדל.  בחולון פשוט לא הצליחו למצוא דרך לעצור את ההתקפה של אשדוד, גם כשההתקפה שלהן חזרה לעבוד. לפרקים נראה היה שחולון חוזרת למשחק שההתקפה קולעת בכמה התקפות רצופות אך הרכות הגנתית הסתיימה פעם אחר פעם בנקודות קלות בצבע של אדאמס וקייב. איילה רוט הייתה נהדרת בשורות חולון ברבע השלישי, אבל כשההגנה לא עובדת קשה לחזור למשחק ושלשה של פורביס הגדילה את ההפרש ל-20, 49:69. את תוצאת הרבע חתמה שי דורון עם סל ועבירה שהקטינו מעט את היתרון האשדודי, בסיום הרבע השלישי אשדוד מוביל 52:69.

גם ברבע האחרון אדאמס המשיכה לחגוג בצבע והעלתה את מאזנה ל-21 נקודות. אך לפתע משהו הפסיק לעבוד בהתקפה האשדודית שעד אותו רגע עבדה כמו מכונה משומנת. עבירה טכנית של הופקינס אפשרה לפטרסון להעלות את היתרון חזרה לעשרים, אלא שאז החל הקאמבק של חולון. סל אחר סל החל היתרון האשדודי להתקזז, כאשר לבסוף נקודות של קלי בצבע הורידו את היתרון ל-10 בלבד וגרמו לכץ להזעיק פסק זמן. מפסק הזמן אשדוד חזרה טוב ובעיקר מאי דיין חזרה ממנו טוב, הקלעית הישר מיאלית קברה שתי שלשות רצופות שהוציאו את הרוח מהמפרשים של חולון וחיסלו את סיכוי החזרה של חולון. חולון עוד נלחמה על ההפרש זכר לניצחון בסיבוב בקודם ב-11 הפרש, שיכול להשפיע במאבקי המיקום של סוף העונה, בסיום המשחק אשדוד מנצחת 78:88.

קלעו לאשדוד: אלכסיס פטרסון 26 ו-11 אסיסטים, דניאל אדאמס 25 ו-10 כ"ח, קאדיג'ה קייב 16 ו-13 כ"ח, מאי דיין 10, לאה פורביס 6, ירדן דנן 5, נועה זליבנסקי ואנט סנואו שותפו ולא קלעו.

קלעו לחולון: שיי קלי 22, צ'לסי הופקינס 14 9 כ"ח ו-12 אסיסטים, סקויה הולמס 13, אילה רוט 11, דניאל רבר 8, אמי רינת ושי דורון 5 כ"א, ליעד אורבך שותפה ולא קלעה.

מכבי רעננה בוני בנין- אליצור נווה דוד רמלה 102:64

מובילת הטבלה שמרבה לדרוס קבוצות העונה הגיעה לרעננה במטרה לשמור על המאזן המושלם שלה. אליסון הייטאוור פתחה את המשחק מעולה עם שבע נקודות רצופות מכל הטווחים תוך פחות מדקה וחצי, בזמן שברעננה עוד לא התעוררו בכלל. במדי רעננה הראשונות להתעורר היו גרזון ודייויס שהקטינו את הפער שפתחה הייטאוור. הקבוצות החליפו סלים המשך כמה התקפות רצופות עד שרמלה החלה את הריצה שלה. אלכס כהן נתנה את יריית הפתיחה עם שלשה שהתחילה ריצת 11-2 שחתמה את תוצאת הרבע 30:16 לרמלה.

הרבע השני נפתח כשהיתרון של רמלה נותר על קנו בלי שנויים משמעותיים. הייטאוור המשיכה להיות היד החמה אצל שירה העליון, בעוד מנגד היו אלו דיוויס והולמס שהשאירו את קבוצתן במרחק סביר מרמלה. אולם לא לאורך זמן, הקבוצה של שירה העליון הוכיחה שוב שהיא הקבוצה הטובה  בליגה והתחילה להגדיל את הפער. אלכס כהן הייתה מעולה גם בצבע וגם מעבר לקשת, הזרות נתנו את התפוקה הקבועה ורמלה שייטה לה לעבר ניצחון קליל נוסף כשבמחצית היתרון שלהן עמד על 18, 55:37 לרמלה.

בפתיחת המחצית השניה היתרון של רמלה נע ונד סביב 20 הנקודות לאורך דקות ארוכות ולפרקים היה נראה שרמלה עומדת לצאת לריצה שתחסל סופית את המשחק. אולם דייויס והולמס, שהיו היחידות שתפקדו ברעננה, הצליחו להקטין את ההפרש ל-14. הריצה הקטנה של רעננה העירה מחדש את הזרות של רמלה, לייני קלעה ליי-אפ שאחריו באו חמש נקודות רצופות של מיטשל שהחזירו את היתרון אל מעבר ל-20 נקודות. דרו אדלמן גם הצטרפה לחגיגה עם נקודות מהקו כששלשה של גרזון מצמקת את הפער חזרה ל-20, ובסיום הרבע השלישי רמלה מובילה 71:51.

אם בשני הרבעים הקודמים רעננה עוד הצליחה להשאיר את הראש מעל המים, ברבע האחרון רמלה לא השאירה להן סיכוי. החבורה של שירה העליון עשתה מה שהיא עושה הכי טוב העונה, לדרוס. לאורך כל הרבע לא הורידה את הרגל מהגז, ברבע שרובו היה לפרוטוקול בלבד. היתרון המבטיח אפשר גם לשחקניות מקצה הרוטציה להשתתף וגם הן הצטרפו לחגיגה, כשכל מי שעולה לפרקט גם קולעת. בסיום המשחק עוד ניצחון של רמלה 102:64.

קלעו לרעננה: קיילה דייויס 25, ג'וינר הולמס 12, ירדן גרזון 9, אמילי ספקטור 5, נועה שרביט ורותם שוסטר 4 כ"א, נועה גבעון 3, עמית כהן 2, אלה שוסטר שותפה ולא קלעה.

קלעו לרמלה:  אליסון הייטאוור 20, אלכס כהן 19, בינג'ה לייני 18 ו-11 כ"ח, טיפאני מיטשל 14,אליסה בארון 13, דרו אדלמן 9, מאי נשר 5, נעמה שפיר ואלכס גיטצ'נקו 2 כ"א.

א.ס רמת השרון – בנות הרצליה 74:76 

ניצחון ליגה ראשון העונה למאמן טל נתן שהצטרף לרמת השרון שניצחה הערב בביתה 74:76 את בנות הרצליה וקטעה שרשרת של שלושה הפסדים. שתי זריקות עונשין מוצלחות של ג'ני סימס, 5 שניות לסיום, העניקו את הניצחון לרמת השרון, במשחק שהיה צמוד לכל אורכו. רמת השרון שיחקה עם שתי זרות בלבד עקב היעדרותה של ג'קי יאנג.

קלעו לרמת השרון: ג'ני סימס 21 (10 ריבאונדים), דניאל קארש 18, אליאנה קואוטס 17 (13 ריבאונדים), שלי סירקיס 9, מרים חנון 6, גאיה סלס 5.

קלעו להרצליה: ויקטוריה מקוליי 21, מרינה מייברי ונגה פלג פלץ 16 כ"א, פולארד נג'אי 14, נופר שלום 5, הדר חדד 2.

דניאל קארש בערב מצוין העניקה ניצחון בכורה לטל נתן. צילום: מנהלת ליגת העל לנשים

 

הפועל ראשל"צ – מכבי הפניקס חיפה 75:71 

הירוקות מעיר הכרמל חזרו אחרי שנה ל'גן נחום' ופגשו את הקבוצה מעיר היין שוב עם שתי זרות בלבד ושוב חזרו עם ניצחון ששם סוף לשרשרת הפסדים. המאמן עומרי צירלין קיבל בחזרה את קורטני דגלאס המתאוששת לאחר מחלת הקורונה וגם תרומה לא מבוטלת מהצעירות שלו (זינגר וכיוף). המארחת שנאבקת בתחתית תקווה להצטרפותה המהירה של סידני וייס שתוציא אותה מהמרתף.

2:38 שניות לסיום המשחק הייתה התוצאה 68:68 . מכאן ועד לסיום קורטני דאגלס וטיאנה מולדרו סגרו עניין והעניקו לחיפה ניצחון כפול על ראשון לציון שקטע שרשרת של שלושה הפסדי ליגה.

קלעו לראשל"צ: עדן ציפל 16, סידני קוק  (11 ריבאונדים) וגילי אייזנר 15 כ"א, צ'לסי נלסון 12, מאי רווח 8, הילה קארש 5.

קלעו לחיפה: פיונדה פיצג'ראלד 24, טיאנה מולדרו 21, נייה קופי 10 (15 ריבאונדים), קורטני דאגלס 9, נור כיוף 5, תמר זינגר 4, אופיר קסטן 2.

מצב הטבלה: הרצליה משווה מאזן עם חיפה ועם רמה"ש אשר מתנדנדות בין פלייאוף עליון לפלייאוף תחתון. הזרות שאמורות להגיע לרשל"צ ולרעננה יכולות לטרוף את הקלפים.

 

Leave a comment