תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

במגרש שלהן – דניאל רבר

הגעתי לליגה האוסטרלית יחסית במקרה, שמעתי את אחת המתאזרחות מדברת על זה שהיא חושבת לנסוע לליגה השנייה באוסטרליה לפני שלוש שנים והרעיון קרץ לי.

כיוון שיש לי אזרחות אוסטרלית, התחלתי לבדוק על זה יותר לעומק, דיברתי עם הסוכן שעזר לה בעניין והתחלנו לבדוק את האפשרות שלי לטוס לשחק שם. במשך שנתיים הרעיון לא יצא לפועל בגלל פציעות שהיו לי ולשמחתי הרבה הקיץ הזה זה אכן קרה.

השבועיים הראשונים היו סוג של שוק מוחלט; לגור אצל משפחה, הג'ט לג היה קשה, הנהיגה בצד שמאל של הכביש, העובדה שהמסגרת היא רק שני אימונים ומשחק ובשאר הזמן אני לבדי הייתה קצת קשה, אבל לאט לאט את מתחברת לבנות, למשפחה המדהימה שגרתי אצלם, לאמריקאיות הנוספות שאיתך בקבוצה ואת מתחילה להסתגל לחיים שם.

הבנות בקבוצה קיבלו אותי בזרועות פתוחות ונורא התלהבו שאני מישראל, בעיקר בגלל שהאוכל שלנו נורא פופולרי במלבורן. גרתי אצל המשפחה של עוזר המאמן של הקבוצה הצעירה, דבר שבהתחלה הלחיץ אותי קצת, אבל מהר מאוד הם אימצו אותי להיות אחת מבנות המשפחה ובזכותם לא הרגשתי אפילו לרגע שאני לבד. אני יכולה להגיד בלב שלם שהם המשפחה השנייה שלי ואני אוהבת אותם בכל ליבי.  

האימונים היו שונים מאוד לעומת פה בארץ, כיוון שזאת הליגה השנייה. המסגרת הייתה שני אימונים ומשחק בשבוע אז לא היה זמן ליותר מדי טקטיקה באימונים – חימום, מראים משהו על המגרש ומשחקים. בהתחלה המאמן שלי היה עוצר המון כדי לוודא שכולנו על אותו דף, אבל לאט לאט האימונים התחילו יותר לזרום.

גם ההסתגלות לשופטים הייתה קשה, עוד ביומיים הראשונים שלי שיחקתי את המשחק הראשון שלי, אף אחד לא הזהיר אותי מהשופטים ויצאתי בחמש עבירות בעשר דקות הראשונות שלי. זה היה נורא מתסכל אבל לאט לאט למדתי להכיר את השופטים, על מה הם שורקים יותר ומה פחות.

הקצב היה שונה, היה קצב מהיר, כששמעתי שהבנות המקומיות לא עושות אקסטרה אימונים מחוץ לאימוני הקבוצה (כיוון שזאת עבודה שנייה שלהן) הייתי בהלם, כי איך אפשר לשחק משחק שלם עם רק שני אימונים, מסתבר שאפשר וגם בקצב נורא מהיר. זה התבטא גם ברמה: כשבאתי ציפיתי לרמה יותר נמוכה ולהפתעתי הרבה היא הייתה יותר גבוהה משציפיתי .

צוות האימון כלל מאמן ראשי (מאט) ושלושה עוזרי מאמן שעבדו איתנו בהתנדבות, אנשים חמים נורא שאוהבים כדורסל ורוצים לעזור לשחקניות הצעירות להשתפר. בנוסף, בזמני הפנוי עבדתי עם מאמן כושר ומאמנת אישית שהמאמן שלי קישר אותי אליה, מישל טימס שהייתה האוסטרלית הראשונה ב-WNBA, שהעבודה איתה הייתה חוויה בפני עצמה!

את רוב הזמן העברתי עם שתי האמריקאיות הנוספות שהיו איתי בקבוצה, מעבר לאימונים הקבוצתיים היה לנו אולם וחדר כושר העומד לרשותנו במהלך היום, היינו מתאמנות כל בוקר ביחד ואז ממשיכות ליום שלנו, לטייל, לאכול, תוך כדי העונה לקחנו חלק באימון במועדון, אימנתי שלוש פעמים בשבוע קבוצות בגילאים 5-9 ו 11-13, דבר שהיה בהחלט מאתגר.

אני חושבת שההחלטה לנסוע, אחרי המון המון לבטים, הייתה ההחלטה הכי טובה שלקחתי. מעבר לחוויה המדהימה של לגור במלבורן, עיר מדהימה ויפה, מה שלקחתי איתי זה להרגיש איך זה להיות במעמד של זרה בקבוצה, לשחק בלי לחשוש שהמאמן יוציא אותי אם אני מאבדת כדור, ללמוד ממאמנים עם תרבות כדורסל שונה, לעבוד במשחק על מה שאני מחליטה לעבוד כי 80 אחוז מהזמן הכדור נמצא אצלי בידיים.

זכיתי לטייל במקומות שאני לא יודעת אם הייתי מגיעה אליהם ללא הכדורסל ולהיות בסביבת שחקניות שונה, לשחק נגד שחקניות מהליגה הראשונה באוסטרליה ולראות שאני לא נופלת מהן.

אני נמצאת בקושי חודש בארץ מאז שחזרתי ואני כבר משתגעת מהחוסר במסגרת, אני חושבת שלשחק במעמד של זרה במהלך הפגרה תרם לי כל כך הרבה, הביטחון שלי בשמיים, אני מרגישה שאני שחקנית יותר טובה מהשחקנית שהייתי לפני שנסעתי ואני מוכנה ורעבה יותר לעונה הבאה.

כששואלים אותי אם הייתי ממליצה לשחקניות אחרות לנסוע לשחק שם בתקופת הקיץ, התשובה תהיה חד משמעית כן! אני בטוח אהיה שם.

Leave a comment