תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

במגרש שלהן – דניאל קריינין

אחרי האהבה

יום אחד את תתאהבי. זה יקרה בבוקר חורפי בירושלים, בכיתה ו'2 יסתיימו מבדקי הספורט והמורה תתלה את התוצאות על הלוח. כמה בנים יעמדו שם בפנים חמוצות ויסננו משהו על מזל, חלק ישלחו לעברך חיוך וכולם יעלו בחזרה לכיתות. את תישארי עוד רגע אחד ליד הלוח ועינייך הנדהמות יעברו רשימה-רשימה, כדי לגלות שבראש כל אחת עדיין מופיע אותו שם. "לא רע, מה?", תשמעי פתאום את המורה שלך אומרת. "אני עושה פה אימון אחרי הלימודים, תבואי", וככה זה יקרה. מה שכדורי טניס וחגורות ג'ודו לא הצליחו לעשות במשך שנים, הכדור הכתום יעשה היום. תרגישי איך את מתאהבת.

אותו ניצוץ של אהבה יבעיר בך אש ואת תמשיכי. הכדורסל יהפוך להיות רוב עולמך והמגרש יהיה לך לבית נוסף, למקום בו תרצי לחגוג כל דבר טוב שקורה ולזה שיצליח לנחם בימים רעים. את תכירי מאמנים רבים וטובים, חלק מהם יהפכו לאנשים החשובים ביותר בחייך. הם יבנו אותך, הם יבינו אותך, הם יהיו שם איתך בכל מחיר. הם ידעו איך להאכיל את האש שלך וידעו איזו רוח היא צריכה כדי לגדול. כשתנסי להבין איך ידעו, תגלי שגם בתוכם יש אש כזו שבוערת.

את תמשיכי. תלמדי בהדרגה איך להתנהל בצורה שתאפשר לך לעמוד במה שנדרש ממך, במה שאת דורשת מעצמך: שבראש כל הרשימות יופיע אותו שם.

בית הספר ואולם הכדורסל יהיו רחוקים מהמקום בו את גרה, אז הימים יתחילו בשש בבוקר ותחזרי הביתה בלילה. העומסים יעלו, אז תפענחי איך לנצל בצורה טובה יותר כל דקה שיש לך ואיך להגדיל, כשצריך, את כמות הדקות העומדות לרשותך. לעולם לא תוותרי על אימון, גם לא על זה שבגללו כמעט תאחרי לחתונה של אחותך או על ההוא שלפני המבחן שאמרו לך שהוא גורלי-ממש. יהיו לילות בהם תלמדי עם פנס מתחת לשמיכה ובקרים בהם תתעוררי לפני השמש. את שעות השינה כבר תשלימי בהפסקות או בנסיעות, המנות הקטנות האלה יעזרו למה שאת צריכה. האש תבער, לא תרגישי עייפה.

תרדי לרזולוציות הנמוכות ביותר. למשל, יום אחד תעברי לקבוצה של הבנים בשיעורי ספורט. זה נשמע כמו עניין די שולי, בסך הכול שיעור ספורט, אבל תגלי שיש דברים קטנים שבטווח הארוך עושים הבדל גדול, והחישוב פשוט. במקום סתם-עוד-שעתיים אליהן את מחויבת בכל מקרה, תזכי בשתי מיני-יחידות אימון כל שבוע בסביבה תחרותית ומאתגרת יותר, שיעזרו לך לשפר את הכושר ואת היכולת הגופנית במהלך העונה. כשתראי שזה עובד, ייווצר שינוי גם ברמה המחשבתית, ותתחילי לשאול את עצמך כל הזמן האם את מאתגרת את עצמך מספיק בכל הזדמנות? האם יש מקומות מהם אפשר לסחוט עוד קצת תועלת? לא תאמיני כמה כאלה תגלי לאורך הדרך.

בימים טרופים במיוחד תזכרי לעצור לרגע ולהודות על מה שיש לך ועל האנשים שסביבך. תשאבי השראה מאמא שלך שקמה לפניך, הולכת לישון אחריך ועושה הכול כדי לעזור לך להמשיך להתקדם בשקט, תמיד עם חיוך ענקי. תתפלאי מהביטחון שאת מקבלת מהאמונה שלה בך. תעריכי את החברויות העמוקות ואת הקשרים החזקים שרקמת עם חבריך, עם אהוביך. מדהים איך תמיד הם ידעו לזרוק את המילה שהיית צריכה לשמוע, לשאול לשלומך דווקא אז, לשלוח סיפור, להראות תמונה, לתת ספר, להשאיר חיוך. תגידי להם תודה.

האהבה שלך תדע מכשולים, חלקם יאיימו לחנוק את האש שלך. לפעמים אלה יהיו הרגעים בהם תביני הכי טוב שאת באמת רוצה את זה לפחות כמו שאת רוצה לנשום. יציבו מולך מחסומים שימנעו ממך ללכת בדרך בה תכננת, תעקפי אותם. תמצאי דרך אחרת, היא שם. אם אפשר, תבחרי לעשות זאת בשקט; אם צריך, תלחמי.

הגיוס לצבא יהיה המחסום הגדול הראשון. זה יהיה עולם חדש שייקח לך קצת זמן להכיר. את תעריכי את האנשים שלצדך, את החוויה ואת ההזדמנויות שהיא מזמנת, את הימים שירגישו כמו סרט מדע בדיוני. למרות כל אלה תרגישי שהאש שלך גוועת, תצטרכי למצוא פתרון שיאפשר לך לחזור לשחק. את תציעי למפקדים שתפגשי את כל מה שיש לך לתת: עוד שעות, סגירת שבתות, כל דבר בתמורה לאפשרות לשוב ולשחק בקבוצה. בהתחלה יענו לך בסירובים מנומסים ובמבטים מבולבלים, עד שתגיע מפקדת מיוחדת אחת שתראה את הניצוץ ותבין את האהבה. אחרי שנה של חיפושים וניסיונות, המחסום יהיה מאחורייך.

האושר יהיה עצום, אך קצר. את תפצעי, ואז שוב, ושוב. מתיחה, נקע, שבר, קרע. אהבה היא לפעמים דבר שכואב. כל תחנה כזו תעניק לך סל של אתגרים. את תלמדי מההתמודדות איתם כל כך הרבה. תגלי שיותר מהכאב הפיזי, יכאב לך על חוסר היכולת לשחק. תחווי דאגה מהסביבה, שתצרוב לך כשהיא תתבטא בשאלות כמו "למה את צריכה את זה?". לשמחתך, באותו שלב כבר תדעי את התשובה ותוכלי להתרכז בלעשות כל מה שצריך כדי לחזור לשחק.

תלמדי שלאהוב משהו כל כך ולהיות מלאת רצון ומחויבות להשתפר בו בכל מצב זה לא דבר מובן מאליו והניצוץ ההוא זה לא משהו שמוותרים עליו. אם מה שנדרש זה לעבוד קשה יותר ולכל צחצוח שיניים להוסיף סדרת חיזוקים לרגליים, אז זה יהיה באמת אחלה מבחינתך, את תשתפרי, את תוכלי להמשיך.

תלמדי גם להבין את הדאגה ולהעריך את האהבה שאת מקבלת. תביני כמה חשוב לך להקיף עצמך באנשים חיוביים שיעזרו לך, בראשם מאמן שמכיר אותך מצוין ומבין הכול לפרטי פרטים. תהיי מאושרת בכל פעם שתקומי קצת לפני 5 בבוקר לאימון, או כשתקבלי החלטות מהסוג שמכנים "הקרבות" או "ויתורים" בשביל להתקדם עוד קצת, בשביל לדבוק בסדר העדיפויות שתנסחי לעצמך: כדורסל במקום הראשון.

תלמדי שלא תמיד תהיה לך שליטה על דברים שקורים, אבל תמיד תהיה לך שליטה על התגובה שלך אליהם: מה תלמדי מהמקרה הזה – על עצמך, על הסביבה שלך? אם לא היה טוב, האם תחפשי תירוצים חיצוניים או שתבחני את האופן בו פעלת ותביני איך להשתפר? האם תתעכבי על ז'אנר ה-"מה היה קורה אם…?": אם היית מחליטה אחרת, אם לא היית נפצעת, אם היו לך עוד כמה סנטימטרים, או שתשקיעי מחשבה בהחלטות שלפַניך, תהפכי חסרון-לכאורה ליתרון, תתכונני ותתמקדי בדברים עליהם יש לך השפעה?

תלמדי שתמיד יש דרך להשתפר ולהתקדם. תמיד. לפעמים קשה לראות אותה כשחשוך, אז תמצאי משהו שיעזור להאיר קצת. לפעמים היא מפותלת ומסובכת, אז תוכלי לפנות למישהו שמכיר אותה ויעזור עם הניווט. לפעמים הדרך עצמה עדיין לא שם, אז זה ייקח יותר זמן וידרשו משאבים, אבל תוכלי לבנות ולעצב אותה בעצמך. תלמדי שמי שכל הזמן מתקדמת – בכל תנאי ובלי תנאים בכלל, כשיש מהמורות וכשהולך חלק – היא בלתי ניתנת לעצירה. את תלמדי שלאהבה שבוערת בתוכך יש את הכוח להפוך אותך לבלתי ניתנת לעצירה.

את תלמדי שהאהבה מנצחת.

(גם בסיפור שלך.)

Leave a comment