תוצאות LIVE

תוצאות LIVE

בכל זאת הגענו למרות הכל. ליגת העל

כמה מרענן לדבר על הדבר האמיתי ולא רק על הצד הניהולי. דיברנו בכנסת, מול מנהל הספורט, מול איגוד הכדורסל, ובעיקר דיברנו על כך שלא נוכל להמשיך ללא תמיכה כספית אשר תמיד מאחרת להגיע. למרות הכל, ליגת העל נפתחה ובמעט שיש, קיבלנו תמורה רבה בגזרת הזרות וביחס לעונות קודמות.

לא ציפיתי לראות כדורסל משובח, קבוצות מחוברות וסילונים על הפרקט במחזור הראשון של ליגת אתנה ווינר. ההכנה לא הייתה אידיאלית, עד השניה האחרונה הייתה התלבטות אם להביא את הזרות ארצה והמועד הזה הלך ונדחה בחסות משחקי הנבחרת. מספר הפחדות ובידוד אחד אמיתי שאחריו מייד התחלנו.  קבוצות אשר ידעו שהן מגיעות בכושר טוב יותר הפכו את העניין לתוכנית המשחק שלהן וזה הצליח. 

מאת: ענבר טנא אוריון

מה שניצח לחיפה את המשחק מול ר"ג הייתה ההגנה. זאת, השאירה אותן בתמונה כל המשחק עד שמומנטום התקפי חיובי 7 דקות לסיום גמר את ר"ג סופית ועד ליתרון דו ספרתי. המשחק התחיל מהוסס ולא יפה במיוחד בשני הצדדים. לראייה התוצאה במחצית רק כ-30 נקודות שבעיקר נבעו ממהלכים אינדיבידואלים המבוססים על יכולת אישית. היה ניתן לראות את העייפות בעיקר על הילסמן מר"ג וניכר שצירלין שאימן את הילסמן בעונה הקודמת ידע בדיוק על מה להמר. למרות זאת, מבחינה התקפית, הילסמן (12 נק' 5 רב') התקזזה עם הסנטרית הרוקית הצעירה של צירלין, בריטני ברוור. ברוור הראתה שהיא יודעת לשמור בראש ובראשונה וגם בעלת טאצ' נחמד מחצי מרחק והעדפה דווקא ל-FACE UP. ברוור סיימה עם המדד הגבוה ביותר בקבוצה – 24 ותרמה 9 נק' ו11 רב' .  הסקוררית המצויינת של חיפה פאריס קיה, התקזזה התקפית עם נטישה היידמן אשר סוחבת על כתפיה את רוב האחריות בר"ג. אלו גם שמרו אחת את השנייה ולא איפשרו חיים קלים. יתכן שהיידמן התעייפה קודם כי מי שדאגה להעביר את החצי בשלב מאוחר יותר של המשחק הייתה לא אחרת מאשר אלכס הארדן שלא ירדה מהפרקט עם 40 דקות 14 נק' ו-7 רב'. קורטני דאגלס, המתאזרחת בת ה 32 (רכזת מכללת מישיגן) ריכזה ללא בעיות (אולי גם כי לא לחצו אותה בכלל – שוב כושר) ומחליפתה, תמר זינגר שכבר לא צריך לדבר על גילה, הפכה לשחקנית על לגיטימית אשר מכירה את הסלים בחיפה מינקות (לא לשכוח שהיא גם שיחקה אתמול נגד וינגייט בנערות א' על).

לא ברצוני להגיד שחיפה בכושר עילאי, הן פשוט היו יותר בכושר מר"ג וגם הספסל של חיפה היה אנרגטי יותר עם נור כיוף, תמר זינגר ומאי מלכין.  מנגד, כשהזרות של רועי לזר התעייפו, לא היה מי שיישלוט בצבע במקומן וכשאחת מהזרות בחיפה התעייפה נכנסה לנעליה אופיר קסטן רז שניתן להגיד שהיא הייתה נקודת האור הגדולה ביותר במשחק הזה. למרות שלקח לקסטן רז מספר משחקי אימון להכנס לעניינים, ניכר כי האמון של צירלין בה הוכיח את עצמו היום גם בהגנה וגם בהתקפה והיא מסיימת עם 10 נק' (2/3 גם ל-2 וגם ל-3, 6 רב' ומדד 18 ב 26 דקות) – קרוב לגובה ההפרש בו ניצחה חיפה 66:75. קסטן רז מאוד שימושית בתור 3/4 אשר יכולה לתת גוף וגם ללחוץ, ככל שתצבור ניסיון היא מסוג השחקניות שיכולות להשלים פאזל בכל קבוצה. כבר במשחק ראינו אותה בוחרת מצבים טובים נגד איזורית ויודעת לשים סלים בצבע.

דווקא מי שחשבנו שיעשו לנו שואו טיים, שתי הסקורריות המובילות של העונה הקודמת עדן רוטברג בר"ג וסגניתה שהד עבוד בחיפה, עם תרומה דלה יחסית. אל רוטברג פשוט לא הגיעו כדורים במחצית השניה (חוסר בחמצן?) ועבור עבוד, ייקח עוד טיפה זמן להתחמם ולספק את מה שאנחנו רגילים לראות ממנה. לכך המאמן צירלין עונה: "זה מה שיפה בקבוצה כל יום מישהי אחרת מתעלה". כמו כן הוסיף: " היה לנו חשוב לפתוח ברגל ימין, כל מה שחשוב בשלב הזה הוא לקחת את הניצחון וללמוד תוך כדי תנועה."

נקודת נחמה אצל המפסידות: אסיסט יפיפה של טל לב לנקודות יפות בצבע. יעלה בטופ 5 מהלכים של המחזור.

הסיקור/פירשון של משחק זה לא היה יכול להתאפשר ללא היוזמה המבורכת של מכבי חיפה להעביר את השידור בעמוד הפייסבוק שלהם. השידור עבר בצורה הכי טובה שניתן לנוכח המשאבים המוגבלים.  חיפה היא הקבוצה השניה אשר מתעקשת על חשיפה ואנו מקווים שהמגמה תמשיך. על השידורים להשתכלל ועל המועדונים לוודא שהמעמד יכובד ושאיכות הוידיאו לא יעשה עוול לקבוצה.

מכיוון שצריך לחכות עד למחר כדי לראות מה היה במשחקים האחרים במחזור הראשון (אתר האיגוד) רק אציין לטובה את בנות הרצליה אשר מנחילה בביתה הפסד כואב למכבי אשדוד שאמורה הייתה להיות טופ 3 לפי התחזיות. הרצליה שעד השניה האחרונה לא ידענו אם תצליח להקים קבוצה מובילה כל המשחק ואשדוד לא מצליחה להפוך את התוצאה אפילו לא פעם אחת. עם דני גוט, הרצליה משיגה את אחת הזרות שתתכן ותהיה הטובה ביותר בליגה, מרינה מייברי. מייברי ממשיכה מגמה מאוד חיובית בקריירה אחרי עונה אישית מצויינת ב-WNBA (דאלאס) והיא מעמידה הערב דאבל דאבל של  29 נקודות 10 רב' ומדד 43 (!). יחד עם ויקטוריה מקאולי השתיים קלעו 62% מהנקודות של הקבוצה. גם לאשדוד שתי זרות דומיננטיות אשר נתנו את הטון: דניאל אדאמס עם 25 נק' 16 רב' ומדד 32 וקאדיג'ה קייב 19 נק' ו-11 רב'.  כנראה שמי שעשתה את ההבדל בהרצליה הייתה הדר חדד עם 14 נק' 2 רב' ומדד 7 והיא מועמדת צמודה עם אופיר קסטן רז לישראלית של המחזור!  חדד קלעה 71.4% ל-2 (5/7) ו-1/3 לשלוש ועונשין 1/2.  התוצאה : 79:65 .

א.ס. רמת השרון 91 מכבי רעננה בוני בנין 96 – ג'קי יאנג אומנם קלעה 41 נק' לרמה"ש שזה אולי כבר שיא עונתי, אבל, וזה אבל גדול,  מה עם ההגנה? 90+ נק'? יש תחושה שכל צד נתן לצד השני לקלוע עד שנגמר הזמן. אם זה לא מספיק, צליל וטורי נפצעת במרפק ברבע השלישי ולא ידועה כשירותה.

האם יש למאמנים מספיק זמן כדי ללמד ולהטמיע משמעת מסויימת בקבוצות האלו? אם נושא ההגנה ייפתר ככל שהשחקניות יכנסו לכושר,  את זה נגלה בהמשך. 2 מהזרות של רמה"ש משחקות 40 דקות והספסל תרם כולו 20 דקות (שבוע הבא יש שני משחקים בשבוע).  מתכון שקשה להצליח איתו. בקצב הזה, לפי התחזיות של צוות האתר כרגע, שתי הקבוצות האלו בדרך פלייאוף תחתון. נקודות אור: הצעירות ירדן גרזון עם 7 נק 10 אס' (!) 5 ריב' ורותם שוסטר עם נקודות בכורה בליגת העל.

 

אליצור חולון 65 הפועל פ"ת בני 88  פה היה סיפור אחר, פה הייתה קבוצה שבאמת שמרה. פ"ת הצליחו לשגע את חולון בבית שלהן מהג'אמפ בול וחולון לא הצליחה לצאת מהבור.  פ"ת מסתמנת כאחת הקבוצות שהכי שווה לעקוב אחריהן בליגה וזאת אחרי 2 ירידות ליגה בעונות שחלפו. רבע ראשון נגמר 31:14 לפ"ת, רבע שני, קיפאון התקפי יחסי אבל פ"ת מחזיקה את חולון על 8 נקודות בלבד. את הרבע השלישי חולון ניצחה בהפרש של 5 נק' וברבע הרביעי שימור ההפרש משני הרבעים הראשונים (כושר). שירה חג'ג'  מפ"ת ואמי רינת מחולון עם נקודות בכורה בליגת העל.

לא בטוח אם צ'לסי הופקינס חזרה בחולון כמו שצריך לאחר הנקע שסבלה ממנו בטורניר גביע ווינר וכל הזרות ביחד של חולון תרמו 44 נק'. מנגד, ווילובי צ'ארלס וסימונס היא שלישיה קטלנית עם 66 נק'. ניתן לראות שבשתי הקבוצות תפוקת הזרות מהווה כ- 70% מסך התפוקה הקבוצתית אבל ההבדל שוב, ההגנה.

לקראת המחזורים הבאים, כנראה שההצלחה תמדד בזמן. זמן הוא פריבילגיה שלא בטוח שיש לנו במשבר הקורונה הנוכחי. דבר אשר משחק נגד קבוצות עם תקוות גדולות שעוד צריכות להכנס לכושר ולהתחבר.

לגבי מפגשים מרכזיים, לשדר בערוץ 5 את הקבוצה עם התקציב הכי גבוה נגד הקבוצה עם התקציב הכי נמוך לא תאם את המצב בשטח לטעמי, במיוחד כשהיו אחרים כאמור.

את כל הסטטיסטיקות ניתן למצוא באתר האיגוד.

בתמונה: מכבי חיפה אחרי המשחק באדיבות המועדון, מרינה מייברי עם תואר מכללות בנוטרדאם (אתר המכללה), והישראלית שהרשימה הדר חדד עם 14 נקודות ב11 דקות משחק בנצחון הרצליה על אשדוד (צילום: לילך וייס).

 

 

 

 

 

Leave a comment