תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

תוצאות LIVE

79 - 67
ליגת העל
2018

ראשון

83 - 87
ליגת העל
2018

שני

66 - 83
ליגת העל
2018

שלישי

101 - 106
ליגה לאומית

רביעי

63 - 78
נערות א'

חמישי

בוחרות בלאומית כל פעם מחדש – – קרן נחמה ורבקה רוס בריאיון משותף על הדרך המשותפת לאורך שנים והבחירה לשחק בלאומית

ליגה לאומית

בוחרות בלאומית כל פעם מחדש – רבקה רוס וקרן נחמה לא נפרדות, מסבירות למה כיף להן לשחק בלאומית לאורך שנים למרות ההצעות מליגת העל, ועל ההחלטה לחזור לשחק במרכז אחרי מספר שנים בצפון. 

מאת חגי פלק
הליגה הלאומית התברכה בעשור האחרון בשחקניות שהן חלק ממנה ועיצבו את הליגה. אם יש שתי שחקניות שהולכות כברת דרך משותפת מאז שגדלו במרכז קוסל בירושלים אלו הן רבקה רוס (31) וקרן נחמה שחוגגת היום החלפת קידומת בדרך ל-30. השתיים שיתפו פעולה בנוסף כמובן גם בנבחרות הצעירות, בהפועל ראשל"צ בליגת העל, ומאוחר יותר בלאומית במשך שנתיים בגליל העליון ובעונה האחרונה בהפועל 'קרן' גלבוע הנוצצת. כעת אחרי מספר שנים בצפון הן חוזרות לשחק שוב במרכז, והפעם באליצור ת"א המתחדשת תחת שרביטו של אורן לם ובתפקיד המבוגרות האחראיות.
מה שלומכן? – הבנו שאתן מאד עסוקות בימים אלו
רבקה: "מעולה. אמנם תקופה מאתגרת ומשונה ממה שאנחנו רגילים אבל אני לגמרי לוקחת בפרופורציה ומודה על כל מה שיש לי".
קרן: " הכל מעולה,תחילת שנה. תקופה מאתגרת ועמוסה בהתחלות חדשות".
נתחיל מהסוף – איפה הקורונה תפסה אתכן לאחר ההפסד בבית דני וכמה זמן לקח לכן להפנים שזה סוף העונה הנהדרת שעשיתן בגלבוע
רבקה: "האמת שהבנתי והפנמתי  הרבה לפני המשחק שזו הפעם האחרונה שנשחק ביחד.  ההפסד עצמו פחות משמעותי ורלוונטי לעומת העונה עצמה  שנקטעה לה באמצע".
קרן: "האמת שבאותו יום של המשחק הייתה סופה לא נורמלית בחוץ וצחקנו על זה בחדר הלבשה שמרגיש כאילו סוף העולם הגיע אני זוכרת שאלה יערי אמרה  שיש לה הרגשה שזה המשחק האחרון שלנו ביחד. לקח לי המון זמן להשלים שהעונה באמת הסתיימה".
זו לא הייתה השנה הראשונה שאתן משחקות בצפון. האם אתן יכולות להצביע מה היה הדבר המשמעותי שגרם לכן להיות סגל מיוחד ומחובר כל כך בגלבוע?
רבקה: " למרות שהיו המון שחקניות דומיננטיות ומוכשרות  הקבוצה הייתה נטולת אגו לחלוטין והיה פירגון גדול מאוד בין הבנות . אהבנו מאוד אחת את השנייה גם כחברות לקבוצה אך בעיקר כבני אדם מחוץ למגרש. השילוב האנושי  היה פשוט נדיר וכמובן קרדיט ליוני שידע לנווט ולהוביל אותנו. הייתה לי זכות גדולה לקחת חלק מהקבוצה המיוחדת הזו".
קרן: "אני חושבת שמעבר לזה שהיה לנו בסיס מקצועי מצוין, התלכיד האנושי של הבנות היה מאוד חזק והחיבור בין כולנו פשוט עבד. לשחק בקבוצה עם הרבה כישרון זה קשה ומסובך בעיקרון, אבל ידענו לשים את האגו בצד ושיחקנו אחת בשביל השנייה ופה באמת מגיע הקרדיט ליונתן שידע לעשות את זה בצורה מושלמת".

קרן נחמה במדי גלבוע/מעיינות נגד כאוכב – קרדיט: באדיבות אתר גלבוע/מעיינות

כאמור הקורונה תפסה את הבנות שהן במקום הראשון ולאחר הפסקת הליגות נקבע כי גלבוע יכולה להעפיל לליגת העל. אמנם רוס ונחמה כבר שנים לא משחקות בליגת העל, אבל עקבו בהחלט אחר ההתפתחויות בגלבוע עד לעזיבתה של נטע אבוגוב ונחיתתה בבני יהודה – שהפעם הופכת להיות גם היריבה העירונית ואולי גם היריבה על המקום הראשון במחוז.
איפה תפסה אתכן העזיבה של נטע מגלבוע ומעברה לבני יהודה?
רבקה: "נטע תרמה המון למועדון בגלבוע וזו החמצה גדולה שהיא לא ממשיכה. בני יהודה הרוויחו בענק ואני בטוחה שהיא תצליח בכל מקום שתלך".
קרן: "אני חושבת שנשים כמו נטע חסרות בענף. נטע באה עם נתינה מלאה ואהבה גדולה למקצוע וגרמה לנו להרגיש בבית מהרגע הראשון. בני יהודה הרוויחו בגדול".
רוס שמתגוררת בת"א, משמשת בשנים האחרונות כמנהלת המקצועית של מועדון מ.ל.ה.ש ירושלים  או בשמו המלא 'משחקות למען השלום' שנוסד מטעם פרויקט פיס פלייאר" שקיים כמעט עשור. רוס הצליחה להביא את קבוצות הנערות שלה לליגה הלאומית וכיום המועדון שלה הוא המוביל בעיר הבירה. בעתיד כמובן היא מתכננת להעלות את הקבוצה הבוגרת שלה ללאומית אך עוד חזון למועד…
רבקה – האם הייתה כוונה שהמועדון שלך ינסה לשחק בלאומית כבר השנה? האם הוא בשל לכך?
" לא הייתה כוונה שנשחק בלאומית השנה. אנחנו עדיין מחלקה מאוד חדשה , אנחנו בשלבי  בנייה וקיבלנו החלטה שאנחנו צריכים להשקיע למטה בילדות ובנערות על מנת שנוכל להתבסס בליגות הבכירות שנים קדימה . יש לנו בנות מאוד מוכשרות ואני מעדיפה להשקיע בהן כרגע מאשר להביא שחקניות מבחוץ".

רבקה רוס במהלך העברת אימון במועדון מ.ל.ה.ש – משחקות למען השלום' – צילום: באדיבות המועדון

קרן – מעבר להיותך שחקנית את גם עוסקת בהרבה דברים שקשורים לענף – איך מתנהל השבוע שלך?
כל השבוע שלי סובב סביב הכדורסל. מעבר להיותי שחקנית אני מנהלת בית ספר לכדורסל לבנים בראשון לציון ואפשר לומר שאני משקיעה בזה הרבה מאוד זמן ומחשבה, חשוב לי שזה יצליח. בנוסף אני מאמנת כושר ויכול להיות שבעתיד ארצה להשתלב במחלקות נוער /נערות או בקבוצה בוגרת ולתרום מהידע שצברתי במהלך השנים".
חגגת 30.. במידה והייתה לך הצעה היית חוזרת לליגת העל?
"מאז שאני משחקת בלאומית, כל שנה היו לי הצעות לחזור לליגת העל, גם השנה עלתה האפשרות  הזו. היום אני במקום שטוב לי ואני נהנית מהליגה הלאומית ושלמה עם הבחירה שלי לשחק בה".
כאמור החתמתן של השתיים הרימה את רף הציפיות שגם כך גבוה מהמחוז הדרומי. אליצור ת"א הקטנה שאשתקד נלחמה על הישרדותה ונשארה תודות להקפאת הירידות, הופכת עם החתמתן על שתיים וצירופה של שיר תירוש וצעירות מוכשרות נוספות כמו אמי רינת ושחקניות נוספות לאחת שתיאבק חזק מאד על המקום הראשון במחוז.
ספרו על החלטתכן לחתום דווקא באליצור ת"א ולהיות המבוגרות האחראיות
קרן: " השנה קיבלתי החלטה לשחק במרכז בניגוד לשנים האחרונות. באליצור תל אביב נבנתה קבוצה מוכשרת ורעבה עם מאמן טוב שמכוונת לצמרת וכאשר מנחם פנה אל רבקה ואליי ביחד זה נסגר דיי מהר כי זה הרגיש נכון".
רבקה: " מלבד העובדה שאנחנו חברות הכי טובות 20 שנה. אנחנו מרגישות שמקצועית אנחנו מפרות אחת את השנייה על המגרש . אחרי עשור בליגת העל אנחנו מרגישות שאנחנו היום במקום אחר ובעיקר משחקות בשביל הכיף ,  ולכן חשוב לנו לההנות מהקבוצה ומהמשחק".

"ככה זה שיש שתיים, זה שווה ותמיד פעמיים" – רוס ונחמה במדי גליל עליון. לא נפרדות!! – באדיבות אתר 'גליל עולה'..

לפני שהריאיון הזה נקבע, ובעיקר לאור התחזקות המחוז הדרומי הרבה מאמנים ואנשים בליגה מצביעים עליכם כקבוצה החזקה במחוז ואולי בליגה כולה. מה דעתכן על כך?
קרן: " כבר מזמן הפסקתי להקשיב למה שאחרים אומרים, אני חושבת שיש לנו קבוצה חזקה אבל חובת ההוכחה היא עלינו".

Leave a comment